38447
  • levy668
    #14194
    Üdv a játékban!
    Minőségit váltottál a wop hoz képest.

    A játékmódokról:
    -arcade: pörgős lövölde, ahol az összes hangárba lévő gépedet az adott nemzetnél használhatod 1 meccs alatt ha akarod. Jó arra hogy megtanuljad a játék alapjait.Csak sajnos sok benne a barom, és hamar rá fogsz unni.
    -HB azaz historical battle, itt már komolyabb a repcsik repülési modellje, ha egy zuhanásból hirtelen rántod, akár a szárnyad is törhet. Annyi lőszert viszel ami a gépedbe belefér,nincs újratöltés a levegőben, ha kifogy le kell szállnod a csapatod repterére.Sokkal taktikásabban kell játszani, de bőven megéri mert sokkal több xp-t és liont kapsz.

    -FRB full real battle, a teljesen valósághű harc, csak belsőnézet, mindent neked kell csinálni(motorvezérlés stb), realisztikus repülési modell, profi joy ,trackir(fejforgató nézelődő izé:)) melegen ajánlott.

    ÉN azt mondom irány arcade, majd ha már magabiztosabb vagy próbáld ki a HB-t.
  • Amaymon
    #14193
    "De FONTOS! hogy egy bombert is tartsál hogy legyen anyagi farm géped."

    Ez játékstílustól is függ. Ha fighterekkel megy és megvárja, hogy kimaxolódjon a gép mielőtt tovább lép, akkor nem kell bomber. ~300%+ lionszorzós gépeket eléri nem tud úgy költeni, mint ahogy fejlődik a kiválasztott gép. Persze el lehetne, ha minden ágat, gépet megvenne, de minek. (Nem csak vakon beszélek a HB-s twitch.tv streamelők se bombáznak sosem.)

    Csak azért írom, hogy ez is egy opció. Nem muszáj bombázni. GER-t már majdnem kimaxoltam bomber nélkül. JAP-ot is felhúztam nélkülük, annak még odébb lesz a vége időhiány miatt.
  • bgabor
    #14192
    A bomberek az új peccs óta nem anyagi farm gépek többé. Életképtelenek.
  • bgabor
    #14191
    Spitfire-ek farkán sincs ott a vízszintes trimm lap.
  • Fulcrum11
    #14190
    most nézem, hogy hiányoznak a trimmlapok a Hellcat farkáról. Lusták a fejlesztők? Van még másik gép, ahol rossz?

  • Fulcrum11
    #14189
    Kiegészíteném:
    Vannak olyan gépek, amiket muszáj megvenni, akkor is, ha egy későbbit akarsz megvenni, de addig az nem elérhető. (pl. németeknél, ha a D Stukát is elérted a szinteddel, akkor is meg kell venni az előzőeket)
    Viszont ahol legördülő lista van, ott csak az elsőt kell.
    Amivel még taktikázni kell, az hogy melyik személyzethez osztod be. Ha egyszer már beosztottad, akkor viszont nem felejtik el a kiképzést egy kséőbbi típusra váltáskor sem. Ja és nem lehet eladni a gépeket.
  • ikarus44
    #14188
    szia!
    első kérdésedre: igen.
    és a másodikra is igen, de én azt tanácsolom, hogy elsődlegesen mindig azokat vedd meg ami irányába haladni akarsz.
    (Pl:ha elérhetővé válik mondjuk [nem valóságban] egy S79, egy HE111, és egy BF 109 és inkább vadászok fele mennél akkor tök mindegy hogy mennyivel kerül többe a BF akkor is azt vedd meg. De FONTOS! hogy egy bombert is tartsál hogy legyen anyagi farm géped. ezzel majd a többiek tanácsot adnak)
  • gezu1025
    #14187
    Na itt is van az első kérdés. :) A repülők külön kapnak xp-t amiből fel lehet szerelni lőszerek fajtákat/motorokat/fegyvereket?

    Az új gépeket, meg az adott nemzetnél elért rank után "kapom"? (de még meg kell venni)
  • Amaymon
    #14186
    Később húzós lesz az áruk első pár tier megy gyorsan.
  • gezu1025
    #14185
    Köszi, már olvasom is.
  • CptYossarian
    #14184
    Üdv köreinkben!

    Javaslom ezen a fórumon kívül ezt az összeírást: enciklopédia

    A hivatalos magyar fórumot: WT magyar fórum

    A repülőtípusok (bomber, fighter, attacker stb.) más-más feladatokat látnak el, erre ügyesen ráéreztél. Vannak persze átfedések, pl. az amerikai vadászgépek zömére felszerelhető néhány nagyobb bomba is, orosz vadászgépeknél ez kevésbé jellemző.

    Az elején még eléggé olcsó, de később, magasabb szinten már többmilliós tétel egy gép megvásárlása és felszerelése, igaz hogy a liont is jobban adja majd.

    Szerintem repülj sokat, fejlessz minden nemzetet, mire kitolod kb. tier9-10-re mindet addigra nagyjából sejteni fogod hogy bombázni vagy vadászrepülőzni szeretsz jobban, és azt is melyik nemzet gépeivel.

    Sok sikert, jó játékot, ha konkrét kérdésed van ne habozz itt feltenni.

  • gezu1025
    #14183
    Sziasztok!

    Ha nem gond, kérdeznézk pár alap, kezdő dolgot. Lehet már sokan megtették, ezért bocs érte. World of Warplanes után teljesen fura nekem ez a játék. Abszolút pozitív értelemben. Viszont mivel kezdő vagyok, így igencsak megkönnyítenétek a dolgom, ha elmagyaráznátok pár sorban, a játékmódokat, a nemzetek közötti egyensúlyt, hogy tudjam mivel érdemes egyeltalán foglalkozni. Meg a repűlőgéptípusok is érdekelnek. Nyílván vágom mi mire való, de van rendes hasznuk játékban is? Ami még fura, az a repülők "vásárlása", mert eddig mintha adná őket, vagy nemtudom. Persze meg kell venni, de szinte ingyennek tűnik. Meg az xp eloszlása is fura. Fogalmam sincs mi merre megy.

    Lényegében ilyen alap dolgokra lennék kiváncsi főleg a játék rendszerével kapcsolatban, mert a levegőben már elvagyok.
  • CptYossarian
    #14182
    Köszi. :) 2x La-5, 1x Ishak, meg egy nemtommi volt az áldozat.
  • robi3
    #14181
    amúgy grat mert szerintem is szép eredmény, nekem mostanság ahogy írtam még arcadeban 3 géppel sem jön össze ilyen.
  • robi3
    #14180
    az új peccs óta nekem sem megy az arcade, előtte bf109 f4-el 5-10 lelőtt gép volt az átlag tegnap 3 halálból örültem 2 killnek és ez ugyanígy volt az amerikaiaknál is.
  • ikarus44
    #14179
    amúgy én is gratulálok!
  • bgabor
    #14178
    Ez nagyon szép eredmény HB-ban! Grat!
  • ikarus44
    #14177
    MÉG HOGY NEM NAGY EREDMÉNY! 4 LELŐTT GÉP!
    én is kezdő HB-lös vagyok, de kész csoda, ha eljutok 1 lelőtt gépig, pedig F4U-1d-vel repülök.
    (bár arcadeban is kész csoda, ha 3 lelőtt gépnél többre jutok.)
  • CptYossarian
    #14176
    Bár tudom hogy itt legtöbbünknek ez az eredmény nem egy nagy etvasz, de nekem (kezdő HB-sként) büszkeség: LW La-5FN-el persze.
  • ikarus44
    #14175
    nos szerintem akkor valóban rosszabb lett, mert az egyik legjobban forduló, és tierjében az egyik leggyorsabb is.
  • Fulcrum11
    #14174
    Bementem Hellcattel HB-ra, és feltűnt, hogy nagyon vérszegény lett, ráadásul lomha, mint a dög, orsózni nem tud, fordulni alig.
    Szerintetek?
    Vagy csak a Hien megszokása után tűnik rossznak?
  • Glo
    #14173
    Jah, kíváncsi lennék h 7k-n mégis hogy vesznek levegőt? Ott még a vodka is megfagy :D
  • ikarus44
    #14172
    ilyenhez hasonló már az 1.29-ben is volt, hogy el akarták foglalni a repterünket, de még a levegőben leszedtük és már lángolva csapódott a kifutóba, de elkezdte foglalni. vagy olyan is volt már hogy a gép is eltűnt, de utána elfoglalta.
  • Amaymon
    #14171
    Valaki vett már G-10 meszára 30mm-t?
  • jocking
    #14170
    Lenne egy kérdésem.
    A frissítés óta valami megváltozott a domination játékmódban, mégpedig negatív irányban. Ma is volt egy csata, ahol mindkét csapatnak volt 1-1 bázisa, és a földi egységek száma is nagyjából azonos szinten csökkent. Mégis valamiért mindkét csapatnak állandóan villogott a "csíkja" felül, mintha valamelyik csapatnak több reptere lett volna (pedig ugyanannyi volt mindkettőnek). Aztán végül csak vesztettünk, csak azt nem értem, hogyan...
    Mi a francon változtattak? Miben változott meg a domination célja?
  • CptYossarian
    #14169
    Csak amikor teljes squadok jönnek a Bf-eink ellen csajkaufókkal az eléggé lehangoló.. előző meccsben volt hét ilyen. Hugyozzon szögesdrótot aki engem lelő. XD
  • twi452
    #14168
    Igen azokkal nem akarnak kezdeni semmit pedig viszonylag sűrűn látok ilyeneket én is. Arról nem beszélve h látszólag nagy sebességnél is szinte egyhelyben megfordulnak vele vígan. Ez van, nem is szoktam kímélni ezeket a tetveket :)
  • CptYossarian
    #14167
    azért eléggé nevetséges hogy mikor 18-20 fokon WEP-pel veretem 6000-re a pálya közepére és a Chaikák már 7500-8000-en várnak.. WTF
  • twi452
    #14166
    Repültem egy éleset az "új" la-5el..
    megyek vissza a corsair-be :)
  • bgabor
    #14165
    El lett már mondva ma egyszer, az orosz nehézbombázók Arcadeban már tavaly novemberben is úgy fordultak, mint a vadászok, ez nem az új peccsek miatt van.
  • twi452
    #14164
    ott utána követtem el az első hibát..zeroval nem lehet ezt eljátszani el is kapta a seggem 1 picit de az még szerencsére nem volt semmi komoly
    aztán később amikor próbáltam kiszedni egy felettem lévőt..az idiótaság volt ott jól seggbelőttek :D
  • bgabor
    #14163
    Ja, akkor te is egyike vagy azoknak, akik az Arcadeban látható repmodell miatt sivalkodnak. Tudod, az Arcade játék egy leegyszerűsített játékmód. Olyan, mint a Need for Speed Most Wanted, autóknak kinéző dolgok versenyeznek egymással, amik viselkedésükben egyáltalán nem hasonlítanak az igazi autókhoz. Ugyanez van itt is. Az Arcade módnak itt több köze van egy pörgős FPShez mint egy reoülőgépes játékhoz.

    Szóval, leírom az nagy igazságot, amit csak ötször kell elmondani minden nap itt a topikban:

    Az Arcade mód egy leegyszerűsített játékmód, így leegyszerűsített repülési modell van benne. Akinek nem tetszik, valósághűbbre vágyik, annak ott a a HB és az FRB játékmód. Mindezek fényében nem rinyálunk a topikban, ha az Arcade repülési modelljét látványosan irreálisnak véljük. Így van jól, pont azért Arcade.
    Szól ez neked, Susarcnak, meg az összes többi fogalomzavarosnak, akik naponta többször jönnek be ide rinyálni azzal, hogy hogy repül meg hogy fordul egyik másik gép Arcade módban.
  • Susarc
    #14162
    mivel aggróztad be őket,hogy egyiknek sem volt annyi esze,hogy a p63-ra is menjenek??
  • twi452
    #14161
    9et lőtt a p-63 :)
    Mondtam h nem én jártam jól de működött a dolog :)
  • vajakos21
    #14160
    hány killel végezte? jól bírta a géped a találatokat
  • Amaymon
    #14159
    2:00 perc környékén perfekt, ahogy menekülsz. Kár hogy megsérül a szárnyad, mert utána nem tudtál stabilan fordulni.
  • twi452
    #14158
    Tessék mondtátok, hogy nincs csapatjáték :P
    Számoljátok össze, hogy a srác hány gépet szedett le mögülem :)
    Mondjuk én húztam a rövidebbet persze csak 2 kill assistom lett az meg nem hozott sokat :)
    Külön játék, hogy ki tudja összeszámolni hányan akartak/lőttek seggbe összesen :D
  • twi452
    #14157
    Mert visszamentek dora-zni, oda mennek a népek ahol könnyen jön a nyerés.
    Ma dél körül volt egy meccsem amiben velem együtt 11 corsair volt, teljesen sima kör volt nekünk de ilyen leosztást hónapok óta nem kaptam :)
  • Amaymon
    #14156
    Jah vissza állt az LA fix után a rend. Dora dominál, mert nem ad be jó gépeket a RU oldalra. Mi a bánatért megy mindenki Yak-1, Yak-7, LaGG, IL-2 tömegesen meghalni? Felette alig látni gépet. Pedig LA7+++ továbbra is halálos.
  • SovereignXY
    #14155
    Adják ki a tankokat - majd december sztem kb és 6-7 darab :) - repülők meg iylen állapotban leszophatnak. Én is befostam tegnap mikor a tököm tudja miylen bombázó 300 méteres körben 180at fordul. Vagy éppen utánam a vadász ugyan ezt. A majdnem átesik de azért ballra jobbra bukfencezik a levegőben majd tovább repül manőverek meg... F-22 nem csinál ilyet. Rohadt UFO-k azok igen.