38447
  • Pluskast
    #14754
    Őőőő izé én mind a 2 megkaptam
  • Susarc
    #14753
    "any starter packet" ír azért gondoltam akkor mindegy:P
  • bgabor
    #14752
    A Global Closed Betában való részvételért a Tu-2 járt, a Typhoont a Nemglobál Closed Betában való részvételért adták. Másszóval csak az oroszok kaptak belőle.
  • bgabor
    #14751
    Nem azt írja, hogy egy (bármilyen) starter pack vásárlása után kapod, hanem azt, hogy az egyik (konkrét) starter pack vásárlása után kapod meg. Van neki saját, Typhoon starter packnek hívják.
  • twi452
    #14750
    Annyi azért kell hozzá, hogy az első összecsapásnál ne hulljon el a csapat 70%-a :)

    fel kell kaptatni 5-6-7k magasságba aztán megnézni mit lehet kezdeni.

    de nyugi az az általános, hogy a végén úgyis a nyakadba esik a fél ellenséges csapat :)
  • vajakos21
    #14749
    Tán az volt a close beta teszterek ajándéka..(amiröl sokáig ment a vita hogy ki -mit miért kapott vagy nem kapott)
  • Susarc
    #14748
    a 10-es angol typhon-t nem kapom meg ajándékba? azt írja bármilyen starter pack megvásárlása után megkapod....

    szintem megvan /11/ és anno vettem Dora packkot:P
  • ikarus44
    #14747
    én is F4U-val repkedek HB-ben, de szart se érek vele (bocsánat a kifejezésért), mindig kiszednek és kész csoda ha akár egy killt is szerzek vele.
    ti hogy tudjátok ezeket összehozni?
  • stork13
    #14746
    Köszönöm, megveszem.
    Bombázás megyeget, pénzt kell gyűjtenem és ez a legolcsóbb alternatíva.
  • bgabor
    #14745
    Igen.
  • Susarc
    #14744
    a 250esek szart se érnek csak ha zuhanóbombázva telibevered a tanokat:S:((((
  • CptYossarian
    #14743
    A bomba splashnerf miatt szerintem 500 fontos bombákkal hatásosabb mint a 250-esekkel. Kidobok kilencet aztán ha lesérültem már ugrok is ki, de ha béke van és ráérek megyek még egy kört. Tegnap kiászokoltam a prém Wellit.
  • twi452
    #14742
    Ha van ideged, türelmed, kedved bombázgatni akkor lehet :)
  • stork13
    #14741
    Jól látom, hogy a prémium gépek közül ár/érték szempontjából (pénz farmolásra) a német Wellington még mindig nyertes helyzetben van?
  • Amaymon
    #14740
    Hátrányosan érinti érezhetően: orsózás, zuhanás.
  • Amaymon
    #14739
    G-10 3x30mm
    Sokat nem jelent, ha a célzásról beszélünk hol van, a szárny alatt vagy sem. Mert 0,5km-en lövök többnyire, amikor biztos ütök, kevés a lőszer.

    Pro: Jobban emelkedik, mint az FW190 bármelyik a szárnyteher ellenére. Brutális tűzerő.

    Kontra: Lomhább az egész gép, és zuhanáskor flaps és gáz le, különben törik a szárny. Vagyis tényleg nehezebb kezelni. Kevesebb gép ellen lehet dogfightolni, de nem is az a cél. Hanem odamész lelövöd és elhúzol.

    Kicsit más használati szemlélet kell hozzá. Ha valaki tud célozni annak stabil 3 killes körei lehetnek kis szerencsével.
  • vass17
    #14738
    Ez még a múlt heti kisebb javítás előtt volt, legalábbis a D-12. Akivel szakaszban voltam, D-13-at használt és az még ment felfele. Nem is értettem soha, hogy lehet két szinte azonos gép között (nem hiszem, hogy egy 30mm-es annyival nehezebb, mint egy 20mm-es) ekkora különbség. Lehet, hogy a 12 már akkor megkapta és a 13 most, nem tudom.
  • Pluskast
    #14737
    Nem tudom, hogy tudod e de a múlt héten kidobott patchben 500 kilóval növelték a Dórák súlyát. Lehet ez az oka.
  • vass17
    #14736
    Ti szoktátok figyelni, hogy milyen mértékben emelkedtek? A patch előtt D-12-vel 4 és fél perc wep-es emelkedés kellett az 5000 méterhez, mostanság ezt meg se tudom vele közelíteni, egyszerűen nem tud olyan emelkedési szöget tartani 300 körül, mint korábban...

    Ezzel szemben ott van 8-as szinten a D Corsair és úgy megy felfele, mint a rakéta. A LA szériával nem játszom, mert oroszok, de azokon kívül talán ez az egyetlen gép, ami legalább olyan jól emelkedik, mint a 109-ek, sőt még jobban is, tegnap meg is leptem néhányat :)
  • Pluskast
    #14735
    Nos lehet, hogy FRB-ben ez a helyzet ott nem próbáltam. Valószínű mivel ugye a HB nem teljesen reális ezért lehetséges, hogy nem teljesen úgy viselkedik. Az IL2-t és ezt a játékot csak az FRB játék esetében érdemes teljes mértékben összehasonlítani.
  • Glo
    #14734
    Pedig hátrányosan kéne neki, il2-ben pl a repülő téglává avanzsálta az amúgy tök jól repülhető gépet. Igaz a La7 akkor is überelte, simán hardcore-buttsex lett a vége ha nem magassági fölényben értünk oda hozzájuk.
  • Susarc
    #14733
  • Pluskast
    #14732
    Nem igaz, nem befolyásolja hátrányosan. Nálam a 2 db 13-as 1 20-as és 2 30-as kombináció van fent és nagyon jól repülhető a gép. Olyannyira, hogy ma már ha némettel megyek HB-ba csak ezt használom. A csatánkénti 2 kill az esetek 90%-ban megvan. Szóval csak ajánlani tudom!
  • CptYossarian
    #14731
    De ahhoz hogy 3x30mm-es unlockolva legyen kell másfél milla xp, La7-B20 meg simán kivásárolható ÉS nem a szárnyon hanem a törzsön vannak a gépágyúk. Mindegy egyelőre, van most ugyan három millám, de nem kötelező még elköltenem. G-10-ről azt olvastam hogy eléggé hátrányosan befolyásolja a repülési tulajdonságait a szárnygépágyú, többen visszatértek a default fegyverzetéhez, ami elég gyenge szerintem.
  • Glo
    #14730
    3x30mm-el mi mást kéne csinálnia? :)) Amit az betalál annak reszeltek 20k javításért egy álom.
  • Coral Springs
    #14729
    Ezt szépen benyalta. (Bulge map)

  • Amaymon
    #14728
    Nem jobb annyival az LA7 mint amennyiért javítják. Motor (climb) és a zuhanó sebesség valamivel, de nincs 25000 lion a különbség. Túl drágák a RU gépek, ott drágulnak ahol jók lennének.

    Teljesítmény/érték arányban két kitűnő gép van a GER G-10 (oneshot-ol 3x30mm-el) és az US Corsair (sok lőszer, sok üzemanyag, nagy sebesség).

    JAP ebben a peccsben nagyon papír pedig bírom őket. Angolt nem tudom hogy mennek, csak annyit, hogy németek ellen egyedül szúnyogok.
  • CptYossarian
    #14727
    Hehe, négy kill az már szép. A sorban középső Corsair is jó nagyon, bombázót remekül tarkón lehet csapni a rakétájával fentről. Ma én is repültem Corsairrel párat, igaz hogy japánt, de ilyet. Lavórkával volt ma háromkilles köröm, bár továbbra sem nagyon érzem a gépet, addig meg nem akarom a La-7-et megvenni amíg nem vágom rendesen a La-5-öt. Pedig már van annyi lém hogy a háromágyús La-7-re is fussa.
  • Susarc
    #14726
    téged mik ellen rak be? engem 2. k9rre is 12-14-es BF ek ellen rakot amik megújjazták a Corsairjeinkett 5 perc alatt_P
  • Coral Springs
    #14725
    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/40329-war-thunder-update-131/?p=577392
  • FishNoRba
    #14724
    Sziasztok!

    Újrakezdtem a játékot, megint az orosz vonalat erőltetve.

    Régebben, sokan írták a fórumon, hogy mekkorákat lehet a bombázókkal aratni, valamint pénz és xp farmolásnak sem utolsó dolog.

    Így nemrégiben beszereztem egy vaskosabbnak tűnő bombázót, ám meglepetésemre, mindössze 2 db 250 kg- os bombát képes ledobni. Mondanom sem kell, ez nem sokra elég, ha az 1 perces újratöltési időt is belevesszük.

    Kicsit feljebb, 11-12. szint környékén találtam pár igazi vasat, melyek 15-20 db 100 kilós bombákkal rendelkeznek. Jól sejtem, hogy a veteránok ezekről csevegtek?
  • Susarc
    #14723
    minket lemostak a G10 sek...:S:((
  • twi452
    #14722
    Most megszólt egy csúnya gonosz német bácsi, hogy felszálltam a corsair bandwagon-ra xD

    de ha ilyen körök jönnek a kiscorsair-rel akkor azt mondanak amit akarnak, mondjuk az más kérdés lehet, hogy én előbb repülgettem corsair-rel mint ő elkezdett játszani és ezek mindig is ilyen gépek voltak nem nagyon matattak velük a fejlesztők utólag.

  • Coral Springs
    #14721
    Igen, most én vagyok a mumus. Korábban a Zero volt, meg még ki tudja ki.
  • bgabor
    #14720
    A Korall már most is mém itt a topikban.

  • Amaymon
    #14719
    Elképesztő. Mióta a corsairt kifejlesztettem, egy team 70%-a annak a különböző fajtájából áll :o (Piszkáltak valamit az MM-en?)

    Sosem szembesültem GER-el repülve ilyen hordákkal. Talán mióta a kisebb kaliberrel is könnyebb sebezni jobb lett a hatékonysága.
    Mondjuk jobb is. :) 109-ben ülve mindig nehéz ellenfélnek éreztem őket.
  • Slewy
    #14718
    Kár, hogy itt nem lehet like-olni... :)

    Coral Springs már mém lesz itt lassan, bár be kell látni tett érte. :):)

    Én csak olvasgatni jöttem de látom szájkarate van.

    Aki teheti vegyen Spitfire MKIX-et, eszméletlen jó gép...:)
  • Coral Springs
    #14717
    Ui.: Ezt szószerint azért bevéshetnéd a hivatalosba is, kíváncsi lennék rá hogy egy másik közegben hogy reagálnának az emberek. Csak nehogy te legyél az a bizonyos idióta.
  • Coral Springs
    #14716
    Köszönöm a megtisztelést. Még szerencse hogy egy demokráciában élünk ahol az emberek szabadon gondolkozhatnak, továbbá hogy meg van a lehetőség a publikálására is. Még szerencse hogy te másképp gondolod, de emiatt leidiótázni mást, nem éppen az én szellemi fejlettségemre vall. Persze tudom, a múltkori csetepaté lesokkolta az ide írókat, talán volt akinek az volt a legnagyobb problémája az életben. Mindenesetre felőlem írhat bárki bármit, utálhat is.
  • vajakos21
    #14715
    Ez egy gyönyörü bizonyítéka a szellemi fejlettségednek...és ez nem dícséret volt.