38447
  • twi452
    #15154
    Minden hétvége ilyen?
    Előbb egy csapattárs p-40el nekirongyol nyíl egyenesen az ellenséges hordozónak amikor 1 ellenfél vadász van már csak és nálunk még 2 gép van. Aztán a chatbe beírja h WTF, nem véletlenül ment neki szépen ráállt irányba és bumm...arra számított h kinyírja vagy mi? xD

    Következő csata.. 3 csapattársa mentem rá sorban, hogy leszedjem az ellent a seggéből. Mind a három nyíl egyenesen 500 méteren kullogott, és totálisan semmit nem csináltak.
    Most ezek miért vannak egyáltalán? :D
  • Susarc
    #15153
    teszt Hb ban 890 et is bírta 45-50 fokos szögben lefele O_O
  • bgabor
    #15152
    Nem, mert 800 km/h az csak kb 500 mérföld/óra. :)
  • Susarc
    #15151
    oké ,de ahogy ismerem a játékot megvan rá az esély,hogy test flightban telejesen más a fizika mint éles Hb ban:P és ott bezony szarrátörik:D
  • vajakos21
    #15150
    Gondolom nem. Nincs tippem. Flaps? esetleg.Tesz flightban próbálgasd hátha rájössz.
  • Susarc
    #15149
    nekem kmh van:P lehet nálad van mph:_P az úgy ki is jönne,hogy te 800+ al mentél
  • ikarus44
    #15148
    az hogy egyes pályákon lassú az FPS sebesség a játék hibája?
    másik a lőszertípusoknak van gyakorlati haszna?
  • vajakos21
    #15147
    nem mph ? :)
  • Susarc
    #15146
    semmi....még a zuhanási szög sem volt túlzottan meredek és nem is kanyarodtam vele csak egyenesen mentem lefele és 700 nál PAFFF szétesés:S:(
  • vajakos21
    #15145
    mentem a kedvedért G6 al eggyet test ben.3000 mről 800km/h ig gyorsult és kivettem zuhanásból (olyan 100men lehetett.) Jól emlékeztem hogy majd 850 ig elmegy.Nincs fennt valami pylon bomba vagy akármi?Vagy rossz a km órád :)
    2. kör 3500 ról 850 és 100m körül kivettem (persze már hisztizett hogy lassítsak : ) )
  • bgabor
    #15144
    Nem mindenkinek van, és állítólag azt már marconább társaságba dobálja be.
  • Susarc
    #15143
    tök jó feeling volt:P volt amúgy 4 védővadszunk is! egyetlen dolgot csesztünk el,hogy időzitőt kapcsoltunk a bombákon és elpattogtak:D sajnos a bugos bombák miatt 2 secente kell kioldani,hogy legyen sebzés...gondolztuk időzitővel majd menni fog a bug kijátszása csak elfelejtettük,hogy majd pattognak:))

    más: elfogyott a G10 ingyen repairje..../sajnos 4x a sebesség végezte ki a gépem/
    elővettem a G6-ot namármost ennek 700kmh-nál!!! MIVAAAAAAAN?!?!?!?!?! törik a szerkezete? na elmennek a picsába már..
  • vass17
    #15142
    És egy Dornierrel gyorsabban elérnétek a bázisig, 2000 kg-t az is tud vinni.
  • Susarc
    #15141
    tegnap léptem 30-ra ott semmi nem volt:P
  • Susarc
    #15140
    nézem köszi:))
  • bgabor
    #15139
    Bázisszétcsapásra azért alkalmas HB is, nagyobb gond hogy a Heinkelek védőfegyverzete nevetséges, mind kaliberre, mind kitéríthetőségre, így csak korlátozottan alkalmasak kötelékrepülésre. B-17 kéne ide, de hát azt elérni nem két perces tevékenység.

    Amúgy mivel területcélok (pl gyár, kikötő) nincsenek a játékban, csak pontcélok, és a bombáknak nincs területi sebzése, így a bombázós kötelékrepülés csak a repülőtértámadára jó, másra nem.
  • vass17
    #15138
    Érdekes lehet, azért valljuk be nagyon mellé lehet vele nyúlni. Ennyi bombázó mellé már egy csatában nem sok vadászt lehet betenni védőnek, szóval a veszteség elkerülhetetlen. Márpedig, ha elvesztetek 1-2 bombázót, már bukott a taktika és valószínűleg a csapat is. Talán egyetlen járható út, ha nagyon nagy kitérővel éritek el a bázist, akkor talán van esély, hogy ne vegyenek észre, csak abban meg mi az izgalom :)
  • Amaymon
    #15137
    Könyvesboltot nem tudsz linkelni vagy ne legyünk lusták és keressünk? :)

    Nem szeretek képernyőn olvasni.
  • Amaymon
    #15136
    Tennap' 50th player level-re 500k lion-t kaptam, hol adnak majd még, aki előrébb van hátha emlékszik?
  • bgabor
    #15135
    Az általam említett könyv a híres-hírhedt enkóron is fent van, ha valakinek nem megy másképpen.
  • Amaymon
    #15134
    Szigorú kötelék megint? Szerintem túl merevvé tesz HB-n. FRB-n jól működne, HB túl árkádos ahhoz.
  • Susarc
    #15133
  • twi452
    #15132
    "Az oroszok már a spájzban vannak"

    :D
  • Susarc
    #15131
    PRO GAMING van:))

  • Susarc
    #15130
    ezt mindenképp elolvasom a közeljövőben!
  • vass17
    #15129
    Köszi, meg fogom keresni :)
    Nekem nem olyan rég sikerült hozzájutni talán az egyik legjobb repüléstörténetet átfogó könyvhöz (persze csak angolul létezik), ez az: Link
    Nagyon átfogó, tényleg a kezdeti próbálkozásoktól indul és nagyon olvasmányos, tele képekkel, ezt én is csak ajánlani tudom.
  • RiCSi1234
    #15128
    Olvastam én is, és tényleg csak ajánlani tudom. Sőt, akik szeretik ezt a "műfajt" kötelezővé tenném. :)
  • bgabor
    #15127
    Így van. Amúgy mindenkinek nagyon ajánlom Tobak Tibor: Pumák földön, égen című könyvét a témában, a fickó a PUMA században repült a második világháborúban BF-109 G6/G10/K4 gépeket, és nagyon jól és szórakoztatóan írja le a háborús és légiharcos tapasztalatait. Hogy hogyan harcoltak Mustangok, Lightningok, B-17/B24 konvoj, vagy éppen az orosz szutykok ellen. Meg nagyon jól leírja a taktikát is, amit ők követtek a messzerekkel hogy úgy harcoljanak, hogy közben életben is maradnak. Tényleg nagyon jó könyv.
  • Coral Springs
    #15126
    Hogy a francba kell lőni a rakétával ? Ott voltam egy nyílegyenesen repülő ellenséges gép mögött 50 méterre, a rakéták elmentek felette, elmentek alatta, találni egyik se talált. Lévén hogy egy japán vadász volt el is kezdett kifordulgatni, én pedig menekülőre fogtam, 900 km/h környékén már nem követett, a szárnyam viszont kettétört. Jobban jártam volna ha inkább géppuskázok.
  • ikarus44
    #15125
    a futót illetően igazad van, de a gép szerkezetét illetően, továbbra is változatlan a véleményem.
  • vass17
    #15124
    Konkrétan meg nem tudom mondani, ezt bárhol megtalálod.
    Példának okáért a futómű kialakítása is ennek "köszönhető", azért kellett a gép törzsének közelébe helyezni, mert a szárnyak nem viselték el azt a nyomást, ha megnézed, ezzel szemben az FW190-nek egyszerűen kitették a szárnyaira. A 109-esek óriási hibája lett végülis ez a konstrukció, lehet olvasni olyan adatokat, hogy a veszteségek 10%-ért volt felelős a szűk fűtőmű és az abból bekövetkező balesetek.

    Teljesen más a kettő, a 109 jobban emelkedik a könnyebb tömeg miatt, a 190 pedig jobban tud gyorsulni és zuhanni, amiatt, hogy nehezebb, de ehhez az is kellett, hogy szerkezetileg elviselje a nagy sebességet.
  • ikarus44
    #15123
    a Bf széria masszív konstrukció volt. nem tudom hol olvastad.
  • vass17
    #15122
    Egyébként utána lehet járni, a BF109-ről azt mondják, hogy nem volt különösebben masszív konstrukció, talán a játékban még jobban is bírja, mint kellene (úgy tudom a szárnyai külön jártak, leszerelhető volt szállítási célra). Az FW190-nek nem volt leszerelhető, cserében viszont nagyon egyben volt az egész, nem véletlenül viseli annyira jól a sebességét és veszíti el ritkábban a szárnyát (+ motorbeli különbség, az A széria léghűtéses motorja jobban bírja a gyűrődést, mint a folyadékhűtéses 109-ek, ráadásul a szemtől szemben támadáskor is jobban felfogta a pilóta elől a lövéseket). Szóval minden szempontból masszívabb volt :)
  • vass17
    #15121
    Azért nem mindegy, hogy egyenes vonalban, vagy kanyarban. Kanyarban bármi széttörik, függően a mértékétől :) Még egy óvatos húzásra is könnyen felmegy a G, ha felvillan a 11-12G akkor általában szívrohamot kapok, de még azért elviseli őket (habár a pilóta nem kellene :D)
  • lexlutor
    #15120
    Sziasztok,
    jatektechnikai kerdesem lenne, azokhoz aki rutinosan csapatban jatszanak:
    mi a legjobban bevalt modeszer h egyutt menjek valakivel? az odaig tiszta, h kell egy vezer, akit kovet a masik. a problemaim onnan kezdodnek, h ha leesik az egyik, hogy szoktatok a parhoz vissztalalni? mert itt ugye nem mukodik, h akkro a piros haznal varlak. illetve jol latom h ez a csapatbanrepules (2-3 ember) akkor mukodik igazabol, ha uggyanolyan gepekkel repulunk?
  • Susarc
    #15119
    közel 10 percig emelkedek /G10/9500 méteren vagyok majd egy spitfire kb 11000 méterről agyonlő!!! HOW THE FCUK???
  • twi452
    #15118
    Egyenesen haladva nagyon szépen megy 850et pedig minden gond nélkül :)
    Fél percig kergettem egy yak-15öt kis szögben zuhanva ilyen sebességgel :)
    Ha rángatja az ember ide oda akkor minden szétszakad persze :)
  • ikarus44
    #15117
    aranyos, egyébként én úgy szoktam lecsapni hogy a fékszárny nyitva van, azt nem tudom hogy segít-e, de szerintem könnyebb még zuhanás közben is a manőverezés.
    (ált. F4U-val szoktam csinálni.)

    "az F4U-k simán mennek 850-et tartósan egy kis zuhanással"
    nekem 750-nél szakadt azóta 720-nál mindig kiveszem, de emiatt sosem tudok normálisan támadni.
  • Amaymon
    #15116
    G10 nem bírja akartam volna írni :o
  • Amaymon
    #15115
    G10 bírja, mert nagy súly van a szárnyon. Cserébe nem karcolgatja az ellenfelet.

    Egy P51 átkergetett fél pályán a sebességi fölényével. Hibázott valószínű azért, mert a talaj közelébe sodródtunk (lehet a felette lezuhanó géptől ijedt meg). Sikerült ráfordulni, két pöttyintéssel el akartam intézni. Elbénáztam csak a farkát lőttem el. Idegbeteg voltam és rátapadt az ujjam a gombra, mert nem voltam benne biztos, hogy elkezd-e újra emelkedni. Akkor nekem annyi, mert a flaps elégette a sebességem. (10 mp-es klipp a 3x30mm-ről)



    (Felére van lassítva.)