38447
  • vass17
    #15274
    Talán valamilyen Yak elindult zuhanásnak de ennyi :) Az oroszok már csak ilyenek, nem tudom miért nem lehet kicsit objektívebben szemlélni a dolgokat...
  • vajakos21
    #15273
    Én is így láttam. Valszeg ezért nem lesz hónap pilótája Hartmann, Galland,Szentgyörgyi ..stb. Aztán mire elérünk a játék már nem béta fázisába gyanítom a ruszkik kerülnek a tápláléklánc tetejére. De ne legyen igazam.
  • robi3
    #15272
    én megszámoltam!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nem ismerem az összes gép belső nézetét, de feltételezem hogy azok is orosz gépek voltak tehát ha jól számoltam egyet sem lőttek, kicsit sem elfogult a csávó és a videó bírók sem. :)
  • vajakos21
    #15271
    Sajnos nagyon pici a terület amit lefog. Ülj be hátra és látni fogod. Könnyen a holtterébe mennek így folyamatosan mozgatni kell a gépet is,hogy leszedj esetleg valamit.
  • vajakos21
    #15270
    És addig hova tegyem a joyt ?
  • MitsuMishi
    #15269
    Valaki elmondaná mi a jó fenének van a Ki-45-ökön hátsó lövész? Az esetek 99%-ában nem lő senkire, ha meg véletlen felébredne az alvásból, akkor se talál el semmit, csak súlyfelesleg a gépen.
  • vajakos21
    #15268
    Épp most volt ez az évfordulós videó. Házi feladat összeszámolni hány orosz gépet lőttek le a németek a filmben ..
    http://warthunder.com/en/news/180/current/
  • bgabor
    #15267
    Meg kell tanulni a headont erőltető ellenség elől jó pillanatban kifordulni, ennyi. Egyszer nem találtak még el headonból kifordulás közben.

    Annyi, hogy a megfelelő pillanatban A/D gombal bedöntöd a gépet 100 fokkal, és rátenyerelsz a CTRL-re.
  • Susarc
    #15266
    nagyon tudom ajánlani! tök jól bemutatják a korabeli gépeket és a taktikákat!

  • Susarc
    #15265
    én hányok a headon-tól,de rengetegszer lehetetlen elkerűlni,mert nagyon sokan ebben látják a fantáziát és ha egyszer szembe kerűlsz valakivel és rosszkor térsz ki akkor olyan tüzelési felületet adsz az illetőnek,hogy neked 90% hogy meszeltek:(((
  • SovereignXY
    #15264
    Ezeket a szájbakúrt YAK-9T-ket ki kéne bannolni a szarba. Egyszeráen tele van vele a játék és jön bumm bumm meghaltál...
  • vass17
    #15263
    A kitérés is néha kockázatos, nemrég jártam ugy az A6M3al, hoty egy Corsair ki akart felettem térni, gondolom nem hitte, hogy van akkora lendületem, hogy felhuzom közel 90 fokban és rálövök, annyi is lett neki. Persze el lehet kerülni a másikat, de nem egyenes vonalu kiszámítható repüléssel.

    Ami a B17 ball gunnerét illeti, nagyon durva lehetett, főleg amikor arról mesél, hogy az egyik gépnek megállt a hidraulikai rendszere, ezért a gunner bent rekedt a "labdában", és persze a kerekek se nyíltak, ezért hasra kellett leszállni :S
  • Coral Springs
    #15262
    Vagy akiknek nincs más lehetőségük.
  • bgabor
    #15261
    Jó videó, bár head on támadást csak az amatőrök csinálnak. Profi nem megy bele olyan szituációba, ami szinte biztosan a gépe megsérülésével, vagy akár megsemmisülésével fog járni, mindezt egy lehetséges killért cserébe. Pláne ha 44.000 kredit a javítás, mint az F4U-1C-nél.
  • Susarc
    #15260
    aki tudja vegye amjg lehet!!!:P

  • Glo
    #15259
    Ők se akartak, és a hadkiegen sem ezt mondták :D
  • Susarc
    #15258
    na oda nem űltem volna semmi pénzért:P:)


  • Coral Springs
    #15257
    Nem vagyok én senki Historical -on. Az hogy Arcade -ban 10-11 kill -es köreim vannak ezen a szinten nem szoroz. Ez egy másik világ, a döntéseké.
  • Slewy
    #15256
    Igen, a H6k4-es mòkànak vège, most corsairrel lehet HB_n farmolni.
  • Susarc
    #15255
    okok értem valószinüleg te ügysebb játékos lehetsz annal a srácnál és még jó gép is volt alattad! nem a te tehetségedet "kritizáltam"
  • Coral Springs
    #15254
    Nincs most időm kimenteni a videót, de holnap vagy holnapután majd megpróbálom. Nem csináltam semmi olyan trükköt, vagy mutatványt, hogy ne lehetett volna lelőni. Arról nem is beszélve, hogy két esélyt is adtam neki hogy lelőjön, nem használta ki.
  • Susarc
    #15253
    jaja igazad lehet mindössze 91 órányi vadász játékom van ennek az 1/3-a HB....

    csak tudod no offense ,de még ha nem is értek hozzá ami a vázolt példámban még előnyös is /hiszen noob vagyok és mégis Corsairekkel 100% os win arányom van/ meg is magyarázza,hogy még egy magamfajta noob is kanállal eszi a németeket pusztán azért,mert egy igenis túltápolt gépet raktak a fenekem alá:P képzeld mi lenne ha még játszani is tudnék.....átlag ötvenezresével húzom be a lóvét a HBs Corsaires meccseken a némettel meg még a nullaszaladó is nehéz sokszor:P
  • Glo
    #15252
    Védi a ragya. A Corsair jó, ez tény, de ha 3K előnyből kikapott a csávó, akkor ülhetett volna akár Me262-ben is, abban is nagy valószínűséggel megverte volna :))
  • Coral Springs
    #15251
    Írtam neked egy kisregényt, de inkább töröltem az egészet. Nem rég kezdted el tolni Historical -on a németeket, azt gyakorlatilag tapasztalatok nélkül osztod az észt. Nem akarok belemenni egy meddő vitába feleslegesen. Olvasd vissza az utóbbi két-három hónapot a fórumon, és nem ártana még egy kis időt eltöltened Hostorical -on ahhoz, hogy érdemben beszélgessünk arról hogy hol kezdődik az op fogalma.
  • Susarc
    #15250
    ""Adolf Galland rated the Spitfire so highly he told Goering 'Give me a squadron of Spitfires'." - Here's a quote from his book The First And The Last:

    "The theme of fighter protection was chewed over again and again. Goering clearly represented the point of view of the bombers and demanded close and rigid protection. The bomber, he said, was more important than record bag figures. I tried to point out that the Me109 was superior in the attack and not so suitable for purely defensive purposes as the Spitfire, which, although a little slower, was much more manoeuvrable. He rejected my objection. We received many more harsh words. Finally, as his time ran short, he grew more amiable and asked what were the requirements for our squadrons. Moelders asked for a series of Me109's with more powerful engines. The request was granted. 'And you ?' Goering turned to me. I did not hesitate long. 'I should like an outfit of Spitfires for my group.' After blurting this out, I had rather a shock, for it was not really meant that way. Of course, fundamentally I preferred our Me109 to the Spitfire, but I was unbelievably vexed at the lack of understanding and the stubbornness with which the command gave us orders we could not execute - or only incompletely - as a result of many shortcomings for which we were not to blame. Such brazen-faced impudence made even Goering speechless. He stamped off, growling as he went."
  • Susarc
    #15249
    feltételezem akinek ta152-je van nem egy hete kezdte a játékot és én inkább az elbaszottul buffolt rank 8-10es Corsaireknek Opsága miatt veszíthetett a srác....

    én közepes játékos vagyok a magam 32-es szintjével és 14-15ös nemzet átlagommal,DE egy rohadt meccset nem tudtam ma 10 ből nyerni BF ekkel aztán meg zsinórban nyertem 5-öt Corsairben űlve.....

    nem értem miért "véded" és miért nem látsz tisztán! bármilyen komolyabb pléayer megmondja,hogy nemnormális amit a Corsik művelnek jelenleg!
  • Slewy
    #15248
    Azèrt mondta Adolf galland biztos, hogy adjanak nekik spitfire-t...;)
  • Glo
    #15247
    A Spit a történelmi valójában is gyenge volt, főleg a Hispano akadt el olyan 50 lövés után. Utána hiába volt jó, ha nem volt mivel lövöldözni..
  • Slewy
    #15246
    Spitfire méltatlanul gyenge történelmi valòjàhoz képest HB-n.
  • Amaymon
    #15245
    Nem is volt normális, hogy 50% GER volt a maradék 50% oszlott el a többin vagy még rosszabbak voltak az arányok.

    Egy kicsit még az angolt és a ru-t kellene megpöckölni...aztán az egész masszát finomhangolni.
  • Glo
    #15244
    Ha a Ta152 képes volt 3K magassági előnyből veszíteni, akkor azzal nagy baj volt :DD
  • Susarc
    #15243
    na most tedd a szivedre a kezed és mond azt,hogy minden rendben van a Corsairekkel:P:)
  • Coral Springs
    #15242
    Egy Bf 109, egy Dornier, és egy Ta 152 egyetlen tárból. Utóbbit hosszas keresgélés után 10-11km magasról kellett levadászni, hogy a kúrva anyját. Nem volt egyszerű, a kolléga rácsapásokkal próbálkozott amit ki kellett védeni, többször majdnem átestem, de megcsináltam. Majd megkaptam ám a szokásos op -ozást, meg hogy mit keresek olyan magasan. Van erről egy unalmas videóm ha valakit érdekel.

  • Susarc
    #15241
    igen nekem is akad 1-2 map
  • Susarc
    #15240
    valószinüleg igen,mert miután szarrá szivattak a messzerekkel én is mentem Corsairezni hogy legyen sikerélményem is:P
  • Glo
    #15239
    Sztem annyi történt, hogy az eddig übertáp Bf/FW pilóták átmentek az übertáp Corsair-ekbe :))

    A Corsair amúgy mér a patch előtt is szorongatta a németeket, pl magassági fölényből akkor is lehetett őket szivatni keményen. Csak akkor nehezebb volt magassági fölényt szerezni (de nem lehetetlen), és közben az amcsik is megtanulták, hogy hogy kéne kezelni a gépeiket.
  • Susarc
    #15238
    hmm ez már megmagyarázza akkor a fölényt...csak zavaró,hogy 6 tierrel kissebb gép sokkal durvább.....
  • ikarus44
    #15237
    az egyes pályákon lassú FPS sebesség a játék hibája?
  • ikarus44
    #15236
    a fejlesztők (állítólag) sokmindent a valóságnak megfelelően csináltak, mégis sok a kérdőjel.
  • vass17
    #15235
    Nem akarom elvenni a kedved, de már a patch előtt is, sőt még jóval régebben is lehetett találkozni olyan pilótákkal, akik jól használták a Corsairt, habár tényleg ritka volt, mert minden észlényt csábított a bomba vagy rakéta, amivel földi célokra mentek... Nem is ez a lényeg, de amikor német gépben ülve ügyes Corsair pilótával találkozott az ember, akkor keresztet vethetett, mert sebességgel nem lehetett lerázni, fordulással még annyira sem :)

    Ezen annyira nem kell csodálkozni egyszerűen jobb gép, mert későbbi széria, a G-6 sokkal, és az A-5 is lényegesen korábban került gyártásra, mint a D Corsair. Ebben csak az a vicces, hogy a fejlesztők a tech tree-ket elvileg ez időrend alapján csinálták, szóval itt van a nagy kérdőjel :)