38447
  • Yag
    #15594
    Nekem valahogy a Japán Heavy Fighterektől kezd elmenni a kedvem.
    Látom, hogy a Japán oldal is kellemesen fejlesztve lett ezért róbaképpen beültem a KI-45 Toryu gépekbe. Otsu, és a kistesója ko-szerkezetbe.
    Zuhanás nélküli pukkanásszerű véget már érzékeltem korábban tőlük, gondoltam majd én is. Hát vagy én vagyok ennyire béna, vagy valamit nem jól csinálok, mert én csak lövök de alig találok el valakit. Pedig ágyú van rajta vazze, 20as és 37es. a kissebbiken meg 20as 12,7es 2x

    Volt olyan élményem is, hogy frontálisan repülök egy másik KI-45 felé és éppenhogy elérem a 800as lőtávot, elpukkantam. Egy klikk lövést se tudtam leadni. Mondom, biztos már elkezdett 850 körül lőni és lőtávra érve belémtrafált. Tanulva ebből 800 körülről már szórom az áldást, de csak xp-re futja. Tegnap befaroltam egy PBY mögé, mondom széééétcincálom grrr.
    Megrongált, és éppenhogy ki tudtam lőni az egyik motorját és röhögve továbbröpül. Kezdem azt hinni, hogy mindíg csak másoknak működik jól a halágépágyú, Toryu, ha én repülök és lövök csak elvétve szedel le valakiket. Lefordulni egy vadászról ? Esélytelen vele. Lekövettem nagy nehezen egy BF110c-t de csak lőszerpocsékolás volt. Nem esnek szét a gépek egy pukkanásra. Most akkor ez ennyire vacak, vagy csak én vagyok mégis béna ?
  • Animefox
    #15593
    És ezt az F6-ot hogy tudom elképzelni manuális módban előre is nézzek vezessek meg hátrafelé lőjek? Nem szeretem nagyon a repülős játékokat de az Il-2 vonala tetszik mert igazi csatarepülő jól páncélozott és a földi célpontok jobban bejönnek nekem, addig is nem jön rám a rókázás, és kicsit a WoT-ra hasonlít, semmi kedvem macska egér játékot játszani dogfightsban... nekem az nem bejövős... amúgy még így is kilőttem 1-2 vadászt
  • bgabor
    #15592
    Automata, de bármikor átveheted az irányítását F6 gombal, akkor hatékonyabb szokott lenni. Ha több torony is van, akkor mindig az(ok) lő(nek), amelyik a célzóköröd irányába tud(nak).
  • Amaymon
    #15591
    Is is:
    Automata, pontatlan.
    Manuális célzás pontos.
  • Animefox
    #15590
    Csatarepülőnél a farok lövész automata vagy nekem kell kezelni?
  • bgabor
    #15589
    Hát ha kidobnánk a klánból mindenkit, aki néha felkapja a vizet, akkor elég kevesen lennénk.
  • CptYossarian
    #15588
    Nekem mindig visszaköszönnek ha saját teamben vannak, még az egyszeri félreütött sziapunán sem sértődtek meg. Ellenséges teamből nem beszélnek, szerintem ez így rendjén levő. Sokféle emberke játszik ott is, nyilván különböző vérmérséklettel. Mondjuk még csak tizenpárszor repültem velük random HB-n, de összességében inkább jó tapasztalataim vannak a társasággal.
  • robi3
    #15587
    megmérkőztem egy puma2-vel, azt gondoltam kicsit többet fog tudni és esélyem sem lesz ehhez képest győztem, p39q-val voltam ő meg corsairrel, megbosszultam a b-25-ömet. :)
  • stork13
    #15586
    Vagy úgy volt, mint én az esetek kb. felében: A franc sem nézi a chat-et. :D
  • Coral Springs
    #15585
    Én tegnap vagy mikor találkoztam egy fő verziós taggal a Bulge -on, ő a német oldalon mutatkozott. Már a legelején köszöntem neki, de nem nagyon jött reakció. Ezek szerint a köszönés nem divat arrafelé, vagy kihagyták a szabályzatból.
  • robi3
    #15584
    mit gondoltok az f4f-4-ről? mert szerintem elég kevés a szintjéhez képest. gondoltam megcsinálom az egyik achievementet 15 kill, 2-4 menettel számoltam de eddig max 2/csata és életben maradni még nem sikerült. lassú, apró manőverekre szarul reagál.
  • jocking
    #15583
    Na, megvolt az 1. kellemetlen élmény is kishazánk egy másik játékosával. Puma2 századtag ellenfél, lelő ki-45-tel. Próbálom poénra venni, látom hogy magyar, ezért magyarul beírom, hogy nem semmi, hogy a beaufighteremet leszedte azzal a sz@rral. Erre ő besértődött, és elkezdett személyeskedni. Nem tudom, hogy ez-e a nívó a puma2-nél, de ha lenne századom, abból úgy penderíteném ki az ilyen arrogáns faxokat, hogy arról koldulnának... :S
  • Amaymon
    #15582
    Főleg HB-n van gond. Pl. WoWp-ben nagyjából mindig van minden szinten gépnek párja, de azért, mert ott egy 5 perces játék (nem vicc) az már hosszú :D Újra gyorsan megtelik a que, az MM párosíthat. A WT-s HB átlag 25-40 perc, cserébe sokkal realisztikusabb mint a WG játéka. Az árkád résszel nincs gond itt sem az majdnem teljesen balanszos, inkább az borítja meg kicsit, hogy nagyon széles tier tartományban válogatják össze a gépeket, amiket bevisznek darálni.
  • stork13
    #15581
    Tudom. :D
    Pont ebből jött elő most ez a kis gond. :)
  • Amaymon
    #15580
    Csak pletyka a nerf, amcsi piac miatt nem fogják. Szerintem nem egyszerű vezetni a corsair-t. Nehezebb, mint a bf-et. Kicsit megkarcolják a szárnyát belassul és kvázi azonos tudású ellenfél esetén harcképtelenné válik.

    (Megj. ez a játék messze van a fotelpilótáskodástól még FRB-ben is :D)
  • Amaymon
    #15579
    Na ott aztán grindelni kell bizonyos ágakon, és még át sem tudod lépni hetekig azt az egyetlen járművet. Itt igen és el sem kell adnod amit megvettél. Totál más koncepció az egész.
  • Coral Springs
    #15578
    A német fanokat tekintve az a helyzet, hogy náluk a Bf 109 egy igen csak populáris gép. Az első verziók már olcsón hozzáférhetők és fenntarthatók, a tulajdonságaikból adódóan pedig bárki, egy kis gyakorlás után "pro" pilóta lehet. Nem nehéz halomra lőni a gyengébb gépeket, főleg ha köztük sok a tapasztalatlan, és elképzelésmentes player. Egy-két disznó pedig mit sem ér, a sok lúd között. Azonban az evolúció törvényességéből adódóan az amerikaiak elkezdtek alkalmazkodni, persze az utóbbi patch azért rásegített a felzárkózáshoz. Úgy gondolom hogy a helyzet most kiegyenlítődött, aki meg eddig is kimagasló játékos volt a németekkel, az ezután is az lesz, és eredményeket fog elérni. Akik pedig pofáznak, azok ezt azért teszik, mert nem bírják elviselni hogy kihullottak a rostán. Elment a séró azzal hogy ők a lelőhetetlenek, hogy korábban halomra lőttek mindenkit, ezzel szemben elfogy a tudomány, ha egy hasonló tudású géppel találják szembe magukat. Egyáltalán nem olyan jó gép a Corsair, mint amennyire fel van nagyítva, ennyi. Érdekes módon a többi nemzet törzsgyökeres képviselői nem problémáznak. Ráadásul az oroszok több csatát nyernek mint korábban, pedig ugyan azokat a gépeket kapják meg ellenfélnek, mint a németek. Minden esetre lehet nerf -elni, én még mindig Arcade játékosnak tartom magam. Mostanában nagy kedvem van ugyan a fotelpilóta lihegőben játszani, de semmi sem kényszer.
  • stork13
    #15577
    Nos itt üt vissza a WoT-tól eltérő fejlődési rendszer. Kigrindelsz pl pár bombázóval T8-10-ig aztán beülsz az aktuális OP gépbe és go.
    Vannak olyan gépek amit nem is használ az ember csak megveszi, hogy tovább tudjon lépni. Ezért nincsenek bizonyos nemzeteknél bizonyos tierben játékosok.
    Valamint ezért muszáj balanszolniuk is.
  • bgabor
    #15576
    Hát, tekintve hogy az amerikai oldalon szinte kizárólag Corsairek játszanak, és mindig ők győznek, attól félek, jó nagy nerfet fog kapni nagyon hamarosan. Nagy kár lesz érte, végre van egy jó amerikai gép.
  • Coral Springs
    #15575
    Az van ezzel, hogy a fórumra külön kell regisztrálni.
  • Amaymon
    #15574
    Jó gép, szokni kell, de a sok lőszer kárpótol és a japán pilóták jó hátvédek.
  • bgabor
    #15573
    Köszönöm, szerintem még ma meg is veszem a gépet!
  • bardocz
    #15572
    Hivatalos oldalon meg fórumban nem tudok bejelentkezni azzal, amivel játszok. Aztán ha a játékba kilépek, visszalépni sem tudok, ha újra beírom a jelszót, olyan hibaüzenet miatt, ami az oldalukon nem szerepel...Mi a fasz van ezzel?
  • vajakos21
    #15571
    Hiv. forumon láttam hogy van aki már 2szer nyert a lottòn...priest nevü kolléga.
    placido volt egy beállitási lehetöség ahol kiválaszthattad tipusra is a beviteli eszközt.sajna nem találom.de a controll menüben a setup wizarddal testre szabhatod az irányitást majd a gombok finomhangolását a sima controll menüben.a hiv forumon találsz segitséget,ill a magyar nyelvü alforumban kérdezz rá hátha valaki tud pontos infoval szolgálni
  • CptYossarian
    #15570
    A lényeg annyi hogy egyetlen kill behozza a full javítási költségét, szóval ha ésszel repüli az ember akkor nem lehet vele bukni.
  • CptYossarian
    #15569
    bgabor kérésére japán 190 eredménytáblája, nem egy orbitálisan jól sikerült meccs, sajnos a desszertnek szánt, harmadik áldozat La7B-vel kölcsönösen agyonsebeztük egymást. Előtte egy La-7 volt a főétel az előtt pedig egy Tu-2 a leves.

    Szerintem ha kilövök mellé egy-két földi célt az jelentősen megdobta volna. Amúgy remek support gép, két A6M5-öt repülő kollegát is kihúztam vele a La-7-ek szorongatásából.
  • Amaymon
    #15568
    Nehéz lenne úgy felszintezni a nemzeteket, hogy 1,5 hónapig nem fogok tudni kilőni semmit. :D
  • Amaymon
    #15567
    Lehetni lehet, de én azzal a géppel szeretnék, amihez kedvem szottyan. Mindig csak két nemzet van FRB-n emiatt nem árt, ha mindegyik jó magas.
  • CptYossarian
    #15566
    Milyen kritikus szint? Kétfedelűvel is lehet FRB-zni, nem-e?
  • Amaymon
    #15565
    Sajnos nem érdemes abban a szint kategóriában repülni (15 felett), ahol jet-ek vannak és a szuperfogyasztó közönség (nincs ellenemre a prém módjával). Ta-nál írtam mikor Glo kérdezte mit vegyen, hogy jó gép lenne, de veszélyes tierben van. Néha ki lehet fogni jó ellenfeleket. Többnyire funolásra jó ott menni top jet-el, de az nem az én világom. Lassan minden nemzettel elérem a kritikus szintet és mehetek FRB-zni, ami nekem az endgame cél.
  • twi452
    #15564
    szuper most minden második patch-el visszajön ez a 8111000A fagyás amiről egy kurva szót nem írnak hivatalosan, hogy mit jelent csak találgatnak az emberek a fórumon

    a létező legnagyobb szopatás ez a hibakódozás, ha nálam szar valami akkor esélyem sincs megkeresni mivel akad össze mert nem mondják meg :)
  • Susarc
    #15563
    ezt mondtam már a hét elején,de kaptam a fejemre,hogy nekem semmi sem jó....igaz én jófej voltam arcaddeban számoltram ott csak 6-8 óra folyamatos játék kell:D
  • placido
    #15562
    sziasztok nagyon tetszik a játék csak nem tudom hol lehet az irányitókart ki választani tehát a gamepadot köszi a segitséget
  • bgabor
    #15561
    Nem rossz fegyverek, talán a japánokéval egyenrangúak, sajna spéci air target lőszer nincs hozzájuk, csak omni meg stealth. De az MG151 jobb nála. A brit Hispano gyengébb, az orosz Shvak pedig a legrosszabb.

    A Corsairon azért négy van belőle és úgy 225 lőszer ágyúnként, úgy persze hogy nagyot üt. :D
  • vass17
    #15560
    Még annyit a témához, hogy nincs tapasztalatom az amcsi cannon-okkal, csak a rossz oldalról és onnan igencsak fáj :) 1-2-3 találat és már lőttek a gép adott részének vagy az egésznek, gyanús, hogy nagyon erős.
  • vajakos21
    #15559
    Akkor jólvan akkor :)
  • bgabor
    #15558
    Hát, ebben az utóiratban egyetértünk. De ne aggódj, nem lesz olyan, ennek a játéknak a célközönségének teljesen más a szellemi színvonala, mint annak. Az onnan idelátogatók többsége ebben a játékban gyorsan kirostálódik.
  • vajakos21
    #15557
    Aki egy új kérdezőhöz igy viszonyul az ne csodálkozzon...Ha tett volna egy smile-t a végére és válaszol a kérésre én se szólaltam volna meg.Persze lehet én gondolom rosszul,hogy segítsünk az újaknak,hogy minnél több magyar legyen...
    (mivel artyk vannak a játékban így számolni kell velük, ha tetszik ha nem.Persze nem kell elbújni csak aztán ne legyen sírás hogy kilőtt.)
    UI: részemről befejeztem a témát.Ne wot-ozzunk annak van fóruma..ami érdekes szinten müködik s remélem ez nem lesz olyan
  • bgabor
    #15556
    Bizony nagy baj van. A programmal meg a fejlesztők fejével.
  • bgabor
    #15555
    Csak a vita kedvééert:
    Pontosan hogyan bújsz el egy Maussal egy nagy nyílt térképen, mondjuk Steppesen, úgy hogy a tróger arty bárhol el tud találni, már félpályáról spotolnak, max húsz km/h-val vánszorogsz, az arty meg egy lövéssel lekapja az életerőd háromnegyedét?