38447
  • vass17
    #15634
    Mivel Bf110 ellen nem mehettél hb-ben, ezért arcaderól van szó.ott ne csodálkozz, ott egy fél tonna 37mmest is elviselnek a gépek manapság. Eguszrűen nem reális az a Damage model, azért is van amnyi assist, mert nagy ég mire leimádkozol egy gépet :)
    és azért az ammo belt is elég sokat befolyásol, amitől egy LA5 könnyen szétrobban, lehet hogy alig karcol egy nehéz bombázót.
  • bardocz
    #15633
    Basszus, tényleg. Köszi. Pont ugyan annyi karakteres jelszót használok, mint a randomgenerált.
  • vass17
    #15632
    Ezt nem értem, nem kellett külön reg a forumra nekem az biztos. Arra figyelj, hogy amikor reggeltél a játékba ők genetáltak jelszót. én azt nem tudtam megváltoztatni mert nem engedte a rendszer. Mivel mindig brjelentkezett nem foglalkoztam vele, aztán egyszer csak nem tudtam belépni, mert azt hitteM saját jelszavam van. Emailek között érdemes visszakeresni, nálam a keresőszó a yuplay, az alapján kidobja a jelszavas emailt.
  • Amaymon
    #15631
    Jártam már úgy hogy egy yak9 és én maradtam meg egyedül. Szerintem elbántam volna vele corsairrel. Volt egy kis bökkenő, ha repairelni kell az instant loss leszálláskor. Nem kicsit voltam ideges :)
  • Amaymon
    #15630
    EU szerveren nagyon sok "háborodott" van, technikailag és stílusban is. De az is lehet a RU-t nem értem mit mond :)
  • Coral Springs
    #15629
    Amit most utoljára elbuktam a Bulge -on, azt egy ideig nem fogom megemészteni. Csak (én maradtam a végére egyedül) két ai gép volt még hátra, ám de eléggé instabil volt a gépem egy sérült szárnyal, üzemanyagom sem volt túl sok, gondoltam nem sietem el és elmegyek javítani. Készülök a leszálláshoz, nyitnám a futóművet, ám az nem akart kinyílni. WTF ?! Volt még 8 percnyi üzemanyagom arra hogy megkeressem, és lelőjem a két ai gépet. Ezt én nem kockáztattam meg, megpróbáltam hasra leszállni. Természetesen a sérült szárny egyből letört, felszámolta a halált, egy perces a javítási idő. Majdnem a földhöz vertem a billentyűzetet. (A másik lehetőség lett volna a járható út.) Arról nem is beszélve hogy egy idiótával jól össze is balhéztam, végig azon verte magát hogy a Corsair op, nekem ez meg nem tetszett. Biztos felnyerített hogy megnyerték a csatát a semmiből.

    Sír a szám ugyan, ettől függetlenül nagyon jó mostanában a műsor.

  • Amaymon
    #15628
    Egyszer nekem crashel-t, de nem net miatt. Talán mióta fent van 2x csinált ilyet.
  • bgabor
    #15627
    Mostanában sokszor kidob a játék a meccsből bad network connectionnal, pedig nem megy a háttérben letöltés, vagy bármi egyéb. Másnak is van ilyen?

    Pedig a netem éppenséggel nem rossz.
  • Amaymon
    #15626
    Akkor mostanság nem érdemes amcsival mennyi b25 spam lesz..
  • vajakos21
    #15625
    Day 6 — July 6th: from July 6th 10 am GMT (July 6th 01 am PDT) till July 7th 10 am GMT (July 7th 01 am PDT) •Achievement 1:15 airkills on P-38G (10 000 Lions)
    •Achievement 2: 50 airkills on P-38G (20 000 Lions)
    •Achievement 3: 10 ground kills on B-25J-1 (10 000 Lions)
    •Achievement 4: 90 ground kills on B-25J-1 (20 000 Lions)
    •Achievement 5:15 airkills on Yak-3 (10 000 Lions)
    •Achievement 6: 50 airkills on Yak-3 (20 000 Lions)
    •Achievement 7: 10 ground kills on Pe-2-83 (10 000 Lions)
    •Achievement 8: 90 ground kills on Pe-2-83 (20 000 Lions)
  • bardocz
    #15624
    Ez azért atomszánalmas és logikátlan.
  • CptYossarian
    #15623
    Ilyenkor milyen jól jön néhány support-Fóka a hazatérők megfingatására XD
  • Amaymon
    #15622
    "nem veszik figyelembe hogy a Zérók vertikálisan baromi jól fordulnak"

    Akkor mostmár figyelembe veszik legalábbis akik ellen mentünk. Mindenesetre nyertünk, de keservesen. Nem turnfigtoltak csak keveset és rögtön elhúztak a francba. Szerencsére 25 percnél idegbetegek lettek a fuel miatt.
  • CptYossarian
    #15621
    Szerintem annak majd valamikor a távoli jövőben klánmeccsekben lesz majd értelme, most még tényleg nincs benne ráció. Mondjuk nem tudom miért lennének klánmeccsek AB-ben, de valami ilyesmi lehet a célja szerintem.

    Angolok pedig japánok ellen kb. mindig megszívják amikor nem veszik figyelembe hogy a Zérók vertikálisan baromi jól fordulnak, és ha sík fordulást kombinálnak némi függőlegessel akkor simán jobb a fordulási körük a Spiteknél. Kifordulsz felfelé, átfordulsz a válladon és már célkeresztben is van a Spit, gyulladhat. :)
  • Amaymon
    #15620
    Laposra, de észrevehetően nehezebben. Nincs mass murder. És mintha gyorsítottak volna a ru LA-kon kicsit (hajszálnyit).
  • bgabor
    #15619
    Nem buherálták, végre kivannak egyensúlyozva a németekkel, így ott 50-50% a nyeési esély HB-n. Japánok ugyanúgy laposra verik őket minden egyes körben.
  • Amaymon
    #15618
    Angolokat megbuherálták vagy hirtelen elkezdtek tudni játszani vele?
  • bgabor
    #15617
    Ha kifizeted, Arcadeban (a többi játékmódban nem), egyszer (nem meccsenként, hanem tényleg csak egyszer) behozhatod ugyanazt a gépet kétszer. Sok értelme nincs.
  • Yag
    #15616
    Stukára én is csak óvatosan fordulok rá Ki-45el. Trükkösek tudnak lenni a hátrabukó-furdulóikkal + van benne lövész is, volt már meglepi sutka után loholva.

    egyébként a beállításoknál mit jelent a BackUp Plane 20aranysasért vesztegetett "szolgáltatás" ?
  • csonttika72
    #15615
    Ettől függetlenül egyszer HB-n úgy oldalba kentem vele egy havoc-ot, hogy öröm volt nézni ahogy atomjaira hullott. A legszebb az volt benne, hogy a srác engem próbált becserkészni, csak ugye a stuka ötöd akkora sugáron fordul ő meg erőltette. Béna volt na, de ettől függetlenül örültem neki:-)
  • bgabor
    #15614
    Hát először is, a G Stuka egy dedikált tankelhárító fegyver, senki se lő vele más repülőgépekre, csak az Arcade bohócok. Másfelől, erre a feladatra a kis sebesség előny, és nem hátrány. Próbáltál már HB-ban az 50mm-es löveggel felszerelt Me-410el tankra menni? Én próbáltam, olyan rohadt gyors hogy alig van idő célozni, minimális a találatok száma.

    Ezzel szemben G Stukával odaberregsz, rácsapsz a tank konvojra, és szép lassan rájukzuhanva hosszú másodperceid vannak a célzásra, kis sebessegnél a Stuka remekül fordul, így könnyen lehet korrigálni. Én sokat repültem HB-ban G2 Stukával, és sokszor volt olyan, hogy gondos célzás után egy lövésből szedtem ki az angol Matilda tankot. Kell is mondjuk, mert összesen 12 lövésre van lőszer benne.
    Remélem helyreállítják a sebzését az ágyúinak, és ismét régi fényében tündököl majd. Nagyon jó kis tankvadász gép.
  • CptYossarian
    #15613
    Ha valakinek (hozzám hasonlóan) gondjai lennének a 109-esek adekvát landolásával, itt egy videó amiben jól elmagyarázzák a mithogyant:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    https://www.youtube.com/watch?v=0krnNzpQSPk
  • CptYossarian
    #15612
    G-2-vel nekem nagyon nehéz bármit is eltalálni ami kisebb egy B-17-nél, elég messze vannak az ágyúk a törzstől, pont abban a távolságban lehet vele karcolni ahol az összetartás be lett állítva. Stukában engem az zavar hogy irtózatosan lassú, kábé a soltvadkerti csettegőkre emlékeztet a sebessége. Gondolom azért B-17 kötelék ellen 4-5 darab elég mokányul tud pusztítani.
  • CptYossarian
    #15611
    Gyakran előfordul hogy egy HB-körben kétszer is leszállok, akár sérülés akár lőszer miatt, legtöbbször van idő, bár olyan is van amikor iszonyat sebességgel megpusztul az ellen. Vagy mi. :)
  • bgabor
    #15610
    Sturmovikból az alap IL-2 a jó, az még elfogadhatóan fordul, és adott esetben botcsinálta vadászgépként is működik az erős fegyverzet miatt. Az M verzió és az IL-10 sokkal rosszabbul fordul, ráadásul ugyanazt a fegyverterhelést viszik, magasabb tierben. Felejtősek.

    Hogy a HS-129 mit csinál tier 13-ban, arról lövésem sincs. Alacsonytámadó gép tier 13-ban egy darab 30mm-es gépágyúval vagy 4 darab 50 kilós bombával. Kb tier 6-osnak kéne lennie. Miközben ott tartunk, hogy a földi célokat támadó fegyverek hatékonyságát annyire levették, hogy a G2 Stukával nem lehet egy lövésből kilőni az amerikai M8 Greyhound páncélautót. Pedig ugye egyszerre két, 37mm es wolframmagvas lövedékkel találtam el.
  • Yag
    #15609
    Na igen. A hei Toryu-ban dupla annyi lőszer van mint az otsuban. Valamivel jobban lehet vele garázdálkodni. Egyébként van idő vagy lehetőség arra, hogy ilyen kevés lőszeres géppel visszamenni bázisra és újratölteni ? Mire megvan egy forduló vége is a pályának nem ?
  • twi452
    #15608
    és itt megy a mai 5x-ös szorzó :(
    nem jött ki az invader az instructor bugból és bumm...730xp, 50-70k helyett kössz.. xD

  • bgabor
    #15607
    Az a bombázás trükkjre jelenleg, hogy ne játsz bombázót. Senki se teszi, mert le lettek nerfelve a vérbe a bombák és a bevételek is. Előbb utóbb majdcsak észreveszik magukat az orosz fejlesztő majmok, aztán korrigálják.
  • Animefox
    #15606
    Igen egész kellemes... de sajna az F6 nem csinál semmit nem tudok a farok lövésszel lőni vele... settingset is nézem és nem találom melyik az...
  • CptYossarian
    #15605
    HB-ben a Ki-45 uccsó változatával (többit még legénységre sem tettem csak unlockoltam) tífuszt és köpőtüzet is öltem a legelső körben. Ugyan csak a repteret akartam megtisztítani a légvédelemtől hogy ne hordozóra kelljen leszállni a népeknek de rámuszultak könnyű fragnek vélve. Megszívták: simán lefordulja a spiteket, olyan fordulékony mint a nemnormális. Azt hiszem érvényesül azzal is az aranyszabály hogy ami gép fostosan teljesít AB-ben az HB-ben jó és viszont. Hátránya hogy elfoglalja a fél képernyőt és belső nézete még nincs. Ritkán repülök csatarepülőkkel pedig az IL-10-et is unlockolhatnám meg azt a német izét, a Hs 129B-2-t, bár utóbbi versenyképességéről még annyira sem vagyok meggyőződve mint a Sturmovikról.
  • Yag
    #15604
    Kíváncsiságból pár kört mentem csak földi célpontokra, de vlami szégyenteljesen keveset ad xp-és lionsba is. Igaz, bombázásból toltam, úgy látom a bombázást javították legalábbis pontosabban lehet még 50kg-s bombákkal is kiszedegetni a célokat, de hogy ennyire le lettek "árazva" a találatok. Még akkor is többet kapok ha csak körönként 1 repülőt szedek le. Pedig a 5-6x strikokat tolja rendesen, de még ezzel együtt is vékonyka fizetségek vannak. Mi a bombázás trükkje ? Lehet ezzel keresni, vagy csak aprópénz az egész és marad a fogócska vadászgépekkel ?
  • twi452
    #15603
    Belső nézetből elhiszem :) A másik repülősnél sokáig a külső nézet is forgott a géppel együtt..na az hánytató :D

    Itt szerencsére nincs olyan a szokásos "arcade" nézet sem hánytat mert nem fordulgat annyira :)
  • bgabor
    #15602
    Gyakrold, és majd nem szédüsz tőle. De amúgy is csak viccelődtem.
  • Yag
    #15601
    A kevés lőszerrel még kibékülnék, a célkeresztbe még beletalálok, látszólag, de a találatok nem akarnak jönni. Az viszont zavar, ha valaki csak rámnéz egy ilyen géppel, arra sincs időm, hogy megnézzem ki és honnan lőt, szétesik alattam bármi legyen is amivel repülök, nekem meg fordulóznom meg trükköznöm kell a találatokért. Persze egy Nimród, vagy egy Gladiátor papírsárkány a többihez képest, de abból is egyre kevesebb repked errefelé :))
    Mindegy. kicsit többet vártam ettől a gép szekciótól.
  • Animefox
    #15600
    Félre értés ne essen imádom a repülőket csak valahogy a gyakorlatban megszédülök tőle...
  • twi452
    #15599
    Végül is az ő dolga :) Én tuti nem bírnám sokáig azt, hogy csak az orosz csatagépekkel puskázzam a földi dolgokat. 1-1 körre még oké bár inkább csak felidegesítene :)

    Vissza témához, lövész nézetben is lehet irányítani a gépet billentyűzettel viszont ahogy írták az instructor mindig ki fogja neked hozni magától vízszintesbe (illetve ha kikapcsolod az options-ben akkor abba a helyzetbe ahogy épp voltál amikor átkapcsoltál lövészbe)
    Ennek csak az a baja, hogy lehet csinálni fordulókat viszont egy pár manőver után összezavarodik az instructor és általában furcsa dugóhúzókba küldi a gépet amiből nincs menekvés :)
  • bgabor
    #15598
    Ha nem szereti a repülőket, akkor minek rakta fel ezt a játékot?

    Amúgy nézetem szerint aki nem szereti a repülőgépeket és az űrhajókat, az rendes ember nem lehet.
  • twi452
    #15597
    Vagy várja meg a tankos részt ha nem nagyon szereti a repülőket :D Én sem játszom olyannal ami nem érdekel/nem szeretem :)
  • bgabor
    #15596
    A játék vízszintesben tartja neked a géped, amíg hátrafelé lövöldözöl. Amúgy ne írd le annyira a vadászokat, nem csak a kanyargós, rókázós harcmodor létezik, a magas tierű német vadászok például nem is alkalmasak erre, hanem egészen más taktikával, ún. Boom and Zoom harcmodorral harcolnak, ahol nincsen fordulgatás. Keress rá a neten.
  • vajakos21
    #15595
    Próbálgasd test flight-ban. Jó lehet vele irtani,főleg a japn papírgépeket.
    Yag: a fő probléma az hogy kevés a lőszer és az is egy gombra van rakva. Viszont P38 at lefordulja és zuhanni is jobban lehet mint a sima zerokkal. Ha halálágyút akarsz akkor 50mm. Az nem kérdez :) Én a japán 20 asokat nem érzem elég erősnek amúgy sem.