38447
  • twi452
    #15794
    Gondolom arcade-ban gondolkozol te is az elején. Ott 700(?) méternél megjelenik a pötty ami jelzi kb hova kéne lőni. És úgyis elkezded majd lőni amint meglátod a pöttyöt :D Úgyhogy ott nyugodtan maradhat az 500m-re állítva ahogy alapból van.

    Historical-nál már más a helyzet, ott nincs pötty, spórolni kell a lőszerrel és sokkal közelebbről lövöldöznek az emberek, ott érdemes lehet kevesebbre állítani.
  • Glo
    #15793
    Kinek mi a nyerő. Én pl 800m-en nyomom, mert az a legnagyobb és így majdnem párhuzamosan lő (nagyobb a lövésekkel lefedett célterület). Azt javaslom ne csak 1 nemzetet húzz, hanem többet, így megismered azoknak is a gyengéit. Bár japánokkal HB-n nagyot nem tévedhetsz, húzd neki míg a célkeresztbe ér az ellenség aztán adj neki :)) Az N1-es gépek a legvadabbak :)) Bár afelett sajna még elég foghíjas a techtree-jük.
  • Eisenberg
    #15792
    Köszönöm. Én Japán gépekkel akarok menni először, és ha kimaxoltam őket, jöhet egy másik nemzet bár, hogy melyik azt még nem tudom. A "Tűzerő összpontosítása" az hány m-es legyen egy Zero-nál? Mert ebben sajnos nemigen vagyok otthon, IL2-ben mindig párhuzamosan lőttem :) Vagy ezt majd kitapasztalom? Gondolom attól függetlenül, hogy mindkét gép vadász, az egyes gépeknél eltérő az ideális szám tehát pl egy későbbi A6M-nek már érdemes pl 200m-es távolságot beállítani ha mondjuk egy A6M1-nél az ideális szám 150m. De ha játékstílustól vagy valami mástól függ, és nincs olyan, hogy ideális akkor nem szóltam :)
  • Glo
    #15791
    Szia!

    A fizetős játékos mit takar? Vannak akik prémium számlán vannak, ők csak annyival vannak előrébb, hogy több liont meg xp-t kapnak csata végén. Meg vannak a prém gépek, ezek is több xp-t adnak és általában jók a repülési tulajdonságaik is. Az a jó a repülős játékban, hogy itt alacsony szintű géppel is leverhetsz komoly gépet, ha a másik nem tud repülni :)

    Skineket hozzáadni nem lehet, azok bizonyos teljesítmény után automatikusan járnak. Vannak matricák, amikből 2-t ingyen, még 2-t meg prémium számla lejártáig tudsz feltenni a gépedre.
  • twi452
    #15790
    1. annyi előnyük van, hogy ugyanazért a teljesítményért többet kapnak mint aki nem fizet, a prémium gépek közül eddig még egyik sem volt igazán sokkal jobb mint a környező szintű sima gépek. Talán most az amcsi XP-50re mondják, hogy túl jó :) De nincs lelőhetetlen gép a játékban :)

    2. alapból 2 matricát lehet felrakni a gépre, prémium számlával 4-et
  • Eisenberg
    #15789
    Üdv! Én most kezdeném a játékot, és HB-ben kívánok tevékenykedni. A kérdésem az lenne, hogy a fizetős játékosok előnyben vannak e a nem fizetősökkel szemben? Illetve, hogy a gépet lehet festegetni úgy is, hogy egy forintot nem áldozunk a játékra? Köszönöm, ha lesz még kérdés írok.
  • Petyula79
    #15788
    Igen először csak AB-ben toltam ,mert hát rég játszottam már,plusz jó volt ott duhajkodni,nem is beszélve az olcsó javítási költségekről :D Viszont toltam most egy két HB-t is (régen csak bomberrel),és azért itt tényleg sokkal érezhetőbb a különbség.Köszi a normális hozzászólásotokat,és a felvilágosítást amit ezúton is köszönök ! Jó repkedést:)
  • vajakos21
    #15787
    nem szòltam le, csak ott az ilyen nem meglepö.ha hb-n nem lenne különbség már feltünt volna
  • ikarus44
    #15786
    azért AB-ben is van különbség a kettő közt.
    (nem kéne leszólni mindenkinek az arcade-ot, mert nem rossz)
  • Torzonborz
    #15785
    Valószínűleg mert HB-ban azért elég jelentős különbség van a 2 gép között.
  • vajakos21
    #15784
    gyanìtom arcadròl beszél....
  • Glo
    #15783
    Próbáld meg egyszer lefordulni, leemelkedni vagy legyorsulni a G2-t egy 410-essel, aztán rájössz mi a különbség :))
  • Pluskast
    #15782
    Hát őőő izé. Szerintem lényeges vizuális és fizikai különbség van a két géptípus között (magánvélemény volt).
  • ikarus44
    #15781
    pedig mások.
  • Petyula79
    #15780
    Persze nem tartanak a pisztolyt a fejemhez ez egyértelmű... ha így lenne valószínű csak pozitív kommentet írnék elhiheted :) Ami az irányítást illeti ,inkább azt szerettem volna megfogalmazni vele ,hogy nem nagy különbséget látok pl egy ME 410,vagy egy BF 109 g között,ugyan úgy "látom " kanyarodni zuhanni stb. persze biztos gyorsabb meg miminden,csak hát nem látom a lényegi külömbséget,azaz vizualitásra nekem szinte teljesen egyforma.
  • Glo
    #15779
    A trükk az, hogy kicsivel elé kell dobni, nem akkor mikor pont rajta van a célkereszt. Az U gomb nyomva tartásával ki tudod teszteni :) A telitalálatnál elég a 250 kg is, de ehhez alacsonyan kell operálni.
  • ikarus44
    #15778
    én csak 500 kilóval tudom (2X250-t szoktam dobni rá)
  • Glo
    #15777
    Azért az 500 fontos bomba még mindig kiviszi a pillboxot (5k xp), azzal lehet haladni :)
  • ikarus44
    #15776
    az irányítást gyorsan meg lehet szokni, bár egyes gépek furcsaságán viszont egyet értek veled, viszont szerintem ez is csak megszokás kérdése.

    bár az is igaz hogy már vagy jó 2 hete nem játszom a játékkal, mert a bombákat megint kinyírták és már 250 kilóval is csoda ha kiszedek egy tankot, vadászattal meg nem tudok keresni. (bár az is igaz hogy a bombázással sem.)
  • Glo
    #15775
    Van ez így, de nem kötelező játszani vele :)
  • CptYossarian
    #15774
    Pár nap alatt is el lehet szokni az irányítástól.
  • Petyula79
    #15773
    Hát nem tudom ,nem adott nagy játékélményt, az biztos ..előtte sokkal élethűbb volt az egész ! Most meg mintha túl lenne finomítva pl a gépem már nem fordul ,de én fordulok még vagy 2000 fokot :) . De lehet csak azért érzem így mert meg kéne szoknom ,de elsőre így ,nem nagy teljesítményt nyújtott. A találati pontosság felettébb érdekes ,egyenes vicces néha .nem is értem minek van ott a célkör. Nem tudom kik értenének hozzá fogalmam sincs ,de a frissítés mindig jót tesz. "Az új szem észre vesz olyat ami a régi már nem "
  • Coral Springs
    #15772
  • Glo
    #15771
    Mi a baj vele, és szerinted kik értenének hozzá? ;)
  • Petyula79
    #15770
    Két hónap után, gondoltam játszok egy jót... hát jó gagyi lett szegényke :)! Inkább visszafele fejlődik úgy látom mint előre,bár látszik rajta a törekvés. Remélem kézbe veszi más csapat is eme remek játékot ,legalább olyanok akik értenek is hozzá ;)
  • Yag
    #15769
    naja, ez a bajom nekem is :P
  • RiCSi1234
    #15768
    Az épp áteső gép a legjobb célpont. :D
  • bgabor
    #15767
    Ha követ és te felhúzod, a teljes gépfelületedet mutatod neki úgy hogy kiszámíthatóan mozogsz, tökéletes célpont vagy.
  • Glo
    #15766
    Imádom az anyázókat, tegnap konkrétan azért lettem leoltva, mert 600m-ről adtam egy pilóta killt a srácnak a Me410-esébe 20mm HEIT lőszerrel. Merhogy hány mm páncélzaton kellett átmennie a lőszernek, és különben is gebedjek meg h felülről támadtam :))))
  • Glo
    #15765
    "Én végig átesés küszöbön repültem, ő meg csak lazán amerre akart."

    Mert ő Joy-al tolta :)
    Joy-al csak célozni nehéz, viszont repülni egy álom. Olyan menővereket lehet vele tartani, hogy az egeresek csak bólogatnak, főleg mikor "élen" kell repülni a gépeket. Na azt az instruktor nem követi le :)
  • Yag
    #15764
    mostanság éppen az átesés taktikát próbálgatom, ha valaki a seggemben lohol és jó lenne lerázni. Irány függőleges, majd gáz le, hátrabukfenc átesésben éles szögben, majd zuhanás. Zuhanósebességet teligázra, majd visszaemelkedés szintre . Vagy, irány függőleges emelkedés, gáz le, lassulás, mivel az ellen teligázzal nyomja, elég sanszos, hogy elzúg mellettem, gáz vissza már mehetek is utána. A gond ezzel az, hogy akad amikor belém jön hátulról aztán kampeca. Ma többször használt ha követés közben is korrigálom a sebességet. Főként a Nimródok és Furry-k ellen.
  • Coral Springs
    #15763
    Szopóág van ma, meg egy össz. 80K -s javítási költség.


    Apropó. Fordulóztam nem rég 9km magasan valamelyik Bf -el, de olyan szinten kimanőverezte az 1d Corsair -t, hogy el se hittem. Én végig átesés küszöbön repültem, ő meg csak lazán amerre akart. Azt ezek mondják a Corsair -re hogy UFO ? Ok. Ha véletlenül lelövöm, biztos megkaptam volna az op dumát. Majd közeledett az egyik haverja, azt léptem onnan. Ehhez ért az összes.
  • Yag
    #15762
    Én is értetlen vagyok néha. Kicsit vadászgatok mostanában, de nem megy bele a fejembe. Megy az adok-kapok a levegőben. Kapok találatot, nem halálos, de lyukak azért akadnak. Repülök tovább, lerázom, már sehol sincs a kiccsávó, de elrontok egy manővert, lezuhanok, és a csákónak adja a pontot aki éppen hogy csak eltrafált. Nem is azért zuhantam le.
    Másik, már porrálőttem a gép hátsóját, zuhan lefelé, és csak assistot ad érte. Most akkor ki kapja a pontot, aki előszőr meglövi vagy aki utoljára ?
  • CptYossarian
    #15761
    Me410-es kolléga az előbb HB-ben 5 killt összehozott, de nem ezért kellett végül ellőnöm a farkát hanem mert konkrétan MINDHÁROM lesebzett gépemet megkurkászta még mielőtt azok földbecsapódtak volna. Apropó, HB-ben TK-ért újabban kell a full HB repair HÁROMSZOROSÁT fizetni vagy eddig is így volt? Nem szoktam tkzni amúgy, pláne nem szándékosan, azért kérdem hátha valaki tudja.
  • gezu1025
    #15760
    Imádnivaló játék :) Mondom mielőtt lefekszem kikapom a 2x-et oroszból, hogy ne 1-es legyen. 8 AB, mind lost. Első 4-be a 3 gépemből az egyiket mindig a saját teamből lőtte le valaki. Utolsó csata volt a legviccesebb. Reptérfoglalós. 8-at lőttem. Egy másik gyerek meg 9-et. De ketten nem tudtunk lehozni. Aszem pont elég volt mára. Viszont ez a 8 AB vereség elég volt hogy fingom se legyen, hogy amcsi vagy ruszki vadászra nézzek-e rá komolyabban.
  • CptYossarian
    #15759
    Nem kissé van már elegem az 1c-kből, kibaszott ufó mind.
  • Fulcrum11
    #15758
    Tudsz esetleg egy felvételt csinálni róla? Érdekelne!
    Én általában egy széles palástorsót szoktam, de van, hogy eltalálnak :)
  • electrik
    #15757
    Tudnátok nekem adni tanácsot eger+bill kombó irányításhoz?
  • gezu1025
    #15756
    Hmnm. :D A fordulékonyságot szerintem elteszem későbbi szűkös időkre, így marad az amcsi meg az orosz. Az amcsit nagyjából eltudom helyezni fejben, de az oroszról fogalmam nincs mire képes.
  • Amaymon
    #15755
    Hah megalol, a "barmok" :)))))) sry.