38447
  • Amaymon
    #15994
    Mit jelent oroszul a BOT? :)
  • Amaymon
    #15993
    Omg 3 nap kitartó keresése után össze tudtam lőni ps3eye-t a freetrack-el. Kristálytiszta gördülékeny a headtrack fülkéből.
    Már csak egy pro joy kell és retteghet mindenki :)))
  • Desmodromic
    #15992
    Gyanús volt nekem ez az összeg, anno 12 éve 80 körül volt a B vizsgám, most se nagyságrendekkel több 130.000 körül írják.
    Ez mondjuk a melós verzó, reggel nyolcra jártam este kilencig sokszor.

    MSE képzés
  • Torzonborz
    #15991
    Azért ez nem kicsit odab*sz a WoT-nak.
  • MitsuMishi
    #15990
    Remélem lesz olyan jól optimalizált mint a repülős rész
  • twi452
    #15989
    hm ezek is elég jól néznek ki.. lesz itt bokalefosás ha beindul a tankos rész azt hiszem :D
  • ikarus44
    #15988
    nincs. ez a játék hibája.
  • szasza3477
    #15987
    Hali.Van valami trükk a beállításokkal mert van hogy 90 fps-em van van hogy 20 és laggol pedig nem kéne..
  • ikarus44
    #15986
    korea map: futómű nélküli kényszerleszállás eredménye:

  • ikarus44
    #15985
    köszönöm!
  • Kollati
    #15984
    Csapattal teljesíthető ez a küldetés is. Ezen kívül a többi egyedül is teljesíthető.

    Ja TANKS:

    http://warthunder.com/en/news/208/current/
  • ikarus44
    #15983
    van aki már próbálta az "inaccesissible city" küldetést? szerinte is teljesíthetetlen? (még jó pár küldetés mellet)

    (mármint nem lehet annyi idő alatt annyi hidat lebombázni)
  • [NST]Cifu
    #15982
    @bgabor: Csak AB-t toltunk, HB-t még nem.

    @f24sg: A Lock-On-t, Su-25, FreeFalcon-t, FSX-et eltol egy AMD APU, ezek nem mai játékok már, ha a War Thundert normális felbontásban, nem minimális részletesség mellett tolod, akkor azok is elmennek. Szénné lehet persze modolni ezeket, max-ra húzni a traffic-ot FSX-ben, stb. De ez ugyanúgy szépészeti dolog, minthogy 1920x1080-as felbontásban max. élsimitás mellett játszol a WT-vel.

    Szóval én továbbra is tartom, hogy ez fals nézet.

    Ugyanez igaz az SSD-re, nem értem, miért szükségszerű szimulátoroknál?

    Maradjunk annyiban, hogy azért még továbbra sem összehasonlítható egy szimulátor vs. valós repülés költségei, még ha vitorlázást is nézzük. Hozzátehetjük ráadásul, hogy ha meg minimál költségvetésben gondolkodunk, akkor repülésnél is ott van a siklóernyőzés...
  • vajakos21
    #15981
    mai:
    Fixed:bug with reset of bombs\rockets\torpedos to defaults
    Fixed: Flying trees (on xome configurations)
    Fixed: gunner aiming (they were aiming in wrong direction sometimes)
    Fixed: rare desync on carrier takeoff
    Fixed: desyn with some modifications
    Fixed: kills count (in some cases kills were not counted)
    Fixed: Damage model of Beaufighter Mk.6c,Mk.X, Mk.21 (they were unburnable on some fires)
    Fixed: description stats of squadrons (it is calculated for last 14 days)
    Fixed: reset of skins\decals (now they should be correctly changing)

    Missions in Historical campaign fixed


    Shōkaku Defense and (Атака на "Лексингтон") - weather


    Battle for Henderson Field (planes in the air were wuth 0 throttle)


    Counterattack - carriers are now more vulnerable to torpedos. Added secondary mission objective


    Fate of Hiryū- postion of Yorktown.


    Yamato's Death - Yamato now more vulnerable to torpedos.
  • f24sg
    #15980
    Az extrém költségek alatt azt is értettem, hogy a komolyabb szimekhez (MFS, Lock-On, DCS széria, és főőőőleg ugye CloD - "amihez fogható nem lesz több"), már nem elég egy mezei középkat. PC konfig, hanem a CPU/GPU részen komolyan zsebbe kell nyúlni, már csak utóbbi két cuccért ~150-200k-t ott lehet hagyni. Erre jönnek a sallangok a táppal, SSD-vel, etc., máris 300 körül járunk. És ne mondjátok, hogy az említett játékok elmennek a "recommended system specs" cuccokkal, mert NEM, ti is tudjátok.

    A sima vitorlázó képzés jelenleg 400-500k, a movit 600k körül mozog (info, egy példa, de pl. mifelénk a Pogányi Reptér klubjai is hasonló árakkal dolgoznak.) Ebben már benne vannak a tagdíjak is.

    Szóval csak sejtem, hogy aki a egy PC-be bele tud ölni, (akár csak egy játék miatt) 300k+ pénzt, egy alapképzés több, mint felét, az már jogosan gondolkodhat a valóság nyújtotta lehetőségeken.

    Persze kivétel, ha valaki vmi durva dolog miatt nem megy át a 2-es kategóriájú orvosi alkalmasságin, illetve komolyan számításba veszi, hogy a valódi légtérből lezuhanva nincs repair és respawn...

  • bgabor
    #15979
    1: Hát azért ha mondjuk egy gyengébben emelkedő fordulóharcos géppel mész (Spitfire, Zero) és ellened BnZ harcmodorú gépek jönnek (FW-190,Corsair), akkor gyakran előáll olyan helyzet, hogy megjelenik a fejed fölött két kilométerre három gép, és neked mind a hármat figyelni kell, hogy melyikük csap rád, és a megfelelő pillanatban kifordulni. Ehhez nagyon gyors és gördülékeny nézelődési lehetőség kell, amit az egér+billentyű ('C' gomb) kombó nyújtani tud, de a hat switch sajnos nem.

    2: Jóféle. HB-t is nyomtok már? Mert ha igen, mehetnénk majd rajban.
  • [NST]Cifu
    #15978
    Ehhez még annyit tennék hozzá, hogy maradj mindig a csapattársaid közelében, illetve ha a cél az, hogy földi ellenfeleket kell lenyomni, akkor bátran gyakorold azt inkább, ha pedig reptér-elfoglalás a cél, akkor erre a célra akár egy Reserve gép is tökéletes (sőt, még egyszerűbb, hiszen a legtöbbnek nincs se behúzható futója, se fékszárnya, de még ívelőlapja se. :))
  • ikarus44
    #15977
    2 fő szabályt próbálj betartani ha egy magasabb szintű géppel találkozol:
    1: soha ne frontálisan támadd mert másodperceken belül kiszed. próbáld 3-tól 9-óráig támadni, mert már ha elég közel vagy nem fog tudni szembefordulni.

    2: próbáld fordulóharcba kényszeríteni, akkor elveszett. akkor is kezdj el körözni ha rád támadnak, mert akkor a kisebb fordulókörödnek köszönhetően mögé tudsz majd kerülni.

    ha rossz szériád van akkor inkább lépj ki 1-2 óráig csinálj mást és ha van kedved lépj be újra.
    ha végképp eleged van a játékból akkor tarts határozatlan idejű szünetet. én is ha pl:egy hónapot játszom akkor másfél 2-őt nem, annyira fel tud bosszantani.

    fog az menni!
  • [NST]Cifu
    #15976
    1.: Amikor IL-2-vel meg a Szu-27 Flankerrel játszottam, teljesen jól el lehetett nézelődni a Hat Switch-el, szóval azért ne túlozzunk. Tény, hogy a Freelook, és főleg a Track IR jobb megoldás, de nem mondanám, hogy gyilkos szintű a különbség.

    2.: Válaszul tessék, egy videó a tegnapi AB repülésről. ;)



    3.: Ha már... akkor egy kérdés: mi a fene miatt ütköztem már másodszor abba az esetben, hogy egy csata kezdetén kiírja, hogy az összes bázisunk el van foglalva, és nem tudok gépet választani / csatába kerülni? A többiek probléma nélkül mentek és arattak...
  • bgabor
    #15975
    Azért a joystickkal nem lehet olyan hatékonyan nézelődni, mint it a billentyű+egér freelook kombinációval, tehát joy mellé mér egy TrackIR is kellene. Mert nézelődni azt nagyon kell, főleg ha BnZ gépek ellen mész, mert ha nem veszed időben észre a támadót, véged van.

    Más: Te, mint a haditechnika egyik legnagyobb guruja kishazánkban, miért is nem War Thunderezel még?
  • twi452
    #15974
    Ha van energiád és hajlandóságod gyakorolni akkor meg lehet lenni fejkövetés nélkül is :) Mindent át kell pakolni a bill bal szélére és wasd nézelődés.

    Van akinél működik igaz itt HB-t játszik.

  • [NST]Cifu
    #15973
    Nem tudom, mit tartasz vérszimulátornak, de egy IL-2 vagy Lock-On, esetleg Flight Simulator szinthez azért nem kellenek extrém költségek. Kell egy jó joystick (~10e Ft) és kb. ennyi. Tévedés azt gondolni, hogy ezek a játékok nem élvezetesek pedál, különálló gázkar, meg hasonlóak nélkül.

    A másik oldalról nézve pedig például a lent emlegetett TrackIR ugyanolyan hasznos egy WT szintű "arcade" játéknál, mint egy IL-2-nél...
  • f24sg
    #15972
    "a szimulátorok unalmas rutinszerű idegölő nyűgjének mentességétől."
    Ezt nagyon szépen fogalmaztad, tényleg ilyennek éreztem én is a képernyős gombnyomkodást, pl. MS flight sim-ben.

    --> Szvsz a vérszimulátor már az a szint, ahol a befektetett hardver és idő árából már be lehet fizetni akár egy MOVIT tanfolyamra... Ugyan a motoros vitorlázón nincsenek 20mm gépágyúk, és nem repeszt 700-zal, de cserébe akkor már valódi repülés valódi G-erőkkel, kilátással, fejforgatással és szabadsággal... de most nem?!

    Most inspiráltál arra, hogy egy nyugodt hétvégén mégis kipróbáljam az FRB-t, hat switch ide v. oda.
  • Yag
    #15971
    OFF:

    Teljesen egyet értek. Ennek tükrében, felajánlok olvasásra három könyvet elméleti ismeretek elsajátítására ebben a témában. E-bookokat gyűjtök, hasonló kezdéssel. Eleinte csak érdedkelt majd hobbymmá vált :)

    Vadászrepülők - Szerzők:Deighton, Len

    Len Deighton a második világháborús nyugati hadszíntér egyik legjelentősebb ütközetének, az angliai légi csatának a történetét dolgozza fel nagy sikerű könyvében. Rámutat arra, hogy ez a légi csata katonai jelentőségét és lélektani hatását tekintve milyen fontos esemény volt a második világháború történetében. A németek angliai inváziójának sorsa dőlt el azon, hogy Göring nem tudta kivívni a légi fölényt a La Manche-csatorna felett. A németek légi offenzívája másfél hónap alatt kudarcba fulladt. Az is kiderül a könyvből, hogy Hitler egész partraszállási terve, a Seelöwe hadművelet rögtönzött, nem komolyan átgondolt kezdeményezés volt.

    Deighton nem csupán az események krónikáját adja könyvében, hanem megvizsgálja a légi harcban részt vevő repülőgépek kifejlesztését, elmondja előnyeiket és hátrányaikat. Beszél az angol és a német elhárítórendszer, a radar kialakításáról, működéséről. Felvázolja a két légierő szervezeti felépítését és taktikai elképzeléseit.

    A szerző érdeme, hogy szemléletesen és sokrétűen mutatja be a szemben álló táborokat. Katonai kérdésekben, a harci repülőgépek építésében, működésében speciális ismereteket szerzett, így hozzáértő módon ábrázolja a gépi-technikai felkészültséget, a vezetés színvonalát, az emberek morális beállítottságát. Mint politikailag tájékozott, jó történész, rutinosan szerkeszti meg mondanivalóját, és kitűnő stílusban adja elő. Deighton könyve fontos és tanulságos mű a történészek számára, egyben szórakoztató és izgalmas olvasmány is.

    A másik két könyv inkább regény mint dokumentumjellgű könyv főként mert a játékban egy viszonylag gyenge használhatóságú gépről van szó. :)))

    Stuka - Szerzők:Mikula, Valentin
    A Tankpusztítók - Szerzők: Kessler, Leo

    Kellemes olvasást.
    II. MH repülős könyvek
  • Amaymon
    #15970
    WT FRB-je nekem azért tetszik, mert nem szimulátor. Én nem élvezem kapcsolók "céltalan" tekergetését, hogy a levegőbe maradjak. Az maradjon a vér fanatikusoknak. IL2-sök hangulatos videokat csinálnak, de az nekem túl realisztikus. A WT FRB-je jó választás azoknak, akik még több elemét szeretnék kihasználni a játéknak. Hihetetlen más a gépek reptulajdonsága joy-al. Az még plusz taktikai elem, hogy másképp látok ki minden fülkéből. Primitív manőverek használhatók, működnek, mert nincs instruktor és hibába lehet kergetni az ellenfelet. HB-n bosszantó, mikor nyilvánvalóan ront az instruktor megfogja és még utánam is jön. Tökéletes beugrok lövök egyet arcadeszim az FRB, a szimulátorok unalmas rutinszerű idegölő nyűgjének mentességétől. Az sem utolsó dolog, hogy a gépek mindegyike használható, amit HB-n átugrunk.
  • Coral Springs
    #15969
    Az FRB -vel én úgy vagyok, hogy ha én nagyon fotelpilóta szerettem volna lenni, akkor nem a War Thunder -t telepítem a gépemre, hanem valamelyik szimulátort. Elkezdtem volna elsajátítani a légi harcászat alapjait, könyveket olvastam volna el a témában, ez szerintem alap(!) ha valakit érdekel egy téma. Anno mikor nagyban toltam az FSX -et, komplett pilóta kézikönyveket kezdtem el megtanulni, oldalak szóltak egy-egy műszer működéséről, de szartam bele mert érdekelt a repülés. Ám aki ilyen intenzíven kezd el foglalkozni valamivel, annak előbb utóbb hobbijává válik, ha valóban megvan az érdeklődés, és a kitartás a tanuláshoz. Szerintem ezt érdemes külön választani a spontán, játékkal való időtöltéstől.

    Amíg az FRB -re (bármennyire butított is) leginkább szimulátorosok járnak megfelelő felszereléssel, addig a többire (magamat is beleértve) olyanok akik szeretnek játszani. Ez a War Thunder pedig egy jó játék, egy kisebb történelem, repülők iránti érdeklődés is elég a telepítéséhez, ám a legtöbb játékost nem hiszem hogy különösebben foglalkoztatná amit csinál. A legtöbbje egy repülős FPS -nek fogja fel, játszik ameddig kedve van hozzá, és kb ennyi. Nem vagyok biztos abban, hogy valaki majd az FRB által fog elkezdeni töményebben foglalkozni a légi harcászat un. tudományával.
  • CptYossarian
    #15968
    OFF: WoT új upgradejében új angol artik, köllött mint üvegestótnak a hanyattesés, fajl.
  • CptYossarian
    #15967
    Mindent meg lehet tanulni, van amit könnyebben, van amit nehezebben. A WT nem egy egyszerű játék, koncentrálni kell a jó eredményekért, ráadásul össze kell hangolni a tervezett akaratot és a reflexxel, ami csak tapasztalattal kiegészülve működik. Az elején könnyű, később mindenki másnak is nagy a vesztenivalója, egyre inkább ésszel játszanak az emberkék.

    AB-ben meg lehet tanulni célozni, kb. lehet egy felületes fogalmat szerezni arról is hogy melyik gépnek mi az erőssége, de az AB egy ovi, a HB a suli. Aztán ha eléggé fanatista valaki akkor FRB-n várja a való világ :) Mondjuk engem nem vonz, de majd egyszer talán kipróbálom. HB-vel is így voltam és most már nem játszom AB-t, focidrukkerek és hüle3.14csák gruppenszexére emlékeztet, idegesítő.
  • bgabor
    #15966
    Attól hogy valamit te nem ismersz, és nem megy neked, még nem lesz szar.

    Próbáltál már a kis Chaikáddal fordulóharcozni azokkal a gonosz magasabb tierű gépekkel? Tudtad hogy kétfedelűként sokkal jobban fordulsz náluk?
    Ebben a játékban pont az a jó, hogy tier 1-es géppel is leszedhetsz tier tízest, ha gyenge a pilótája, medál is jár érte.

    De ahogy szoktam mondani, akinek nem megy, az még mindig visszamehet a World of Tanksbe artyzni, az külön fogyikra van optimalizálva. Itt olyan nincs.
  • Coral Springs
    #15965
    Te valahol eltévedtél, ennek köze sincs a szintekhez. Egy tapasztaltabb játékos, a tiéddel azonos szintű géppel is simán megoldja, hogy nem hogy egy sorozat, hanem két lövésből leszed. Vagy akár egy kisebb szintű géppel a nagyobbakat. Később pedig még durvább lesz a műsor, a javát még nem is láttad max videón. Mellesleg a repülős játékok között a WT ott van a topban, biztos azért mert szar.
  • Amaymon
    #15964
    Miért csak 0-1-en játszol? tier 9-re felhúztam az US-t 6 nap alatt, úgy hogy mellette más nemzetet is vittem igaz a crew gyenge.
  • twi452
    #15963
    Ez később sem lesz másképp, sőt inkább 1-2 találat és vége a dalnak ahogy durvulnak a fegyverek. Ezek nem tankok, hogy bírják a gyűrődést :)
  • sikora
    #15962
    amíg mondjuk 1 lag3 egy sorozat vagyok addig azt mondom, igen annyival jobbak
  • Coral Springs
    #15961
    És akkor mi van ? Ennyivel jobbak lennének az egy-két szinttel nagyobb gépek ? Ne ne viccelj. Például a Chaika az tier 10 -ig bőven jó.
  • f24sg
    #15960
    Teljesen random a HB teljesítményem:

    Nagy várakozás után megvettem a Spitfire Mk IX-et, mert írták, milyen fasza... Első 5 csatában végig lelőttek (nem tudtam kihasználni a frankó turn rate-et). Utána köv. battle: elkezdek kényelmesen bontani egy He-111H-t, elfogy a lőszer, nem esik le. (aztán az utolsó 7.7-es pöttyintések után 2 perccel valahogy leesett.) Hazamentem tankolni, és ugyanabban a csatában még 3 arcot leszedtem, Bf 109g-ket.

    Továbbra is azt gondolom, hogy persze, "nem rossz" gép, de tier 10-en ez a fegyverzet kevés. Nem lesz így nekem japó gépem asszem. Nem tudom, a Nakajimak jók-e, addig meg lehet origamizni a hasonló fegyverzetű Zerokkal.
  • CptYossarian
    #15959
    Nem kell javítani reserve gépeket.
    Sikora ne add fel :) Mély levegő aztán küldjed nekik!
  • vajakos21
    #15958
    Menj akkor reserve gépekkel amíg 3-4 szintig el nem érsz.Az hamar megvan
  • sikora
    #15957
    sajnos ha ez így megy tovább szerintem senki nem fog rákattani. 0-1 orosz gépekkel folyamatosan 2-3 szintű csatába vagyok, ahol olykor 4-5 szintű gépek is megjelennek. azt mondták idővel javítani fognak ezen, hát nem úgy néz ki. EZ ÍGY EGY RAKÁS SZAR
  • szasza3477
    #15956
    Na első csata oroszok 8 kill jók :) javítani nem lehet??
  • bgabor
    #15955
    A kezdésnél az Arcade módban való bohóckodáshoz az oroszok a legmegfelelőbbek a jó kis kétfedelűik miatt. Aztán majd úgy is találsz jobbat náluk.