38447
  • csoszi87
    #16074
    Értem köszi.
    Olyasmire gondoltam, mit a wot fórumon a FAQ.
    Nagyon kezdő vagyok én ahhoz, hogy konkrét dologra tudjak rákérdezni.
    Habár van 1:
    Ugye van 1 mode tankok vs légvédelem.
    Gondolom a légvédelmet meg kell védeni a tankoktól. Érdemes csak a tankokkal foglalkozni?
  • Amaymon
    #16073
    Ha konkrétumról kérdezel válaszolunk, de általánosan leírni részleteiben mindent az kisregény lenne :)
  • csoszi87
    #16072
    Üdv!
    Tudna valaki olyan oldalt mutatni nekem, ahol megtanulhatom a játék alapjait?
    Melyik géppel mit kell csinálni (jó azt azért leszűrtem, hogy bombázóval nem kell vadászgép után menni), melyik játékmódban mi az elsődleges.
    Melyik nemzetek miben erősek?
    STB.
    Tehát tényleg alapokra vagyok kíváncsi.
    Mert az a fura, hogy első csatámban 5 kill, stb. Új acc, első csata 7kill, de onnantól felejtős a teljseítményem...
  • Amaymon
    #16071
    "Én pont amiatt mérgelődök, mert a HB no fun... "

    Az a játékmód nem funra megy, ott nagyon komoly arcok is játszanak már. Ami nagyon könnyűnek tűnik mindig az a legnehezebb. HB akkor lesz fun, ha már skilled lesz hozzá egyébként nem fogod tudni finanszírozni a gépeid közepes szinten sem. Pár nap játék alatt csak egész pici halvány elképzelés alakulhat ki róla alacsony tieren.
  • bgabor
    #16070
    "Én pont amiatt mérgelődök, mert a HB no fun..."

    Még. Majd életképes géppel és sok tapasztalattal az lesz.
  • vajakos21
    #16069
    Stuka akor FRB. Nem spottolnak ki és nem akarja mindenki a lassú célt kilőni. Tegnap 4 maradtunk .3 stuka(D5,G2)+én DO217j..az összes kill a mienk volt. Enemynél egy il2 volt a többi vadász.Valamiért ott jól mennek.(főleg hogy leállnak vele fordulózni..) He112 ből meg A0-t szoktam vinni. Stabilabb mint a B0 és jó a 20-asa Persze ez csak akkor derül ki ha az ember joyal megy instructor nélkül. Ezért a spit. se tetszik .Átesik előbb mint a 109es.(HB)
  • vajakos21
    #16068
    Én se trimmelek.Fogom a joyt.Felszálláskor kicsit kell küzdeni. Kéne egy profi joy hogy mindent beállíthassak a kezem ügyébe...aztán meg kéne tanulni használni..vagy billre rakni a dolgokat és egy titkárnő gomfelismerőmemóríájával és egy polip kézügyességével egész jól ellenék. Persze biztos van akinek megy vagy tud rá egyszerü beállítást (itt jegyezném meg aki Log 3d-hez tud ötletet adni az írjon).De ha olyannal találkozom mint Wing_of_prey_de..akkor aztán trimmelhetek nyitogathatok olajradiátor..állíthatok légcsavart...de leginkább kezdhetem az ernyőt keresni.Én így elvagyok. Ne leszek egy Hartmann. Ahoz kéne még sok gyakorlás türelem adottság ..némi periféria javítás. De élvezem És ez a játék lényege..
  • [NST]Cifu
    #16067
    @bgabor: Egyáltalán nem sajnálom le a He-112B-0-át, de az Aircobrák, Emilek és Friedrichek alázzák már AB-ben is a BnZ taktikával (a Beaufighterről nem is szólva). Nagyon ritka az, hogy ezek leálljanak fordulózni, már AB-n is. HB-n végképpen nem tartom túl valószínűnek, hogy ezt az előnyét ki tudjam használni.

    @Vajakos21: Pont azért mentünk Stukákkal, mert imádjuk ezt a gépet. Földi célok ellen elég jól hasznosítható, és sokkal élvezetesebb azért, mint a He-111/Ju-88 bombázókkal magasságból bombázni.

    Amúgy a Win ratio nem érdekel, sose voltam top játékos, sose leszek az, a cél az, hogy élvezetes szórakozást nyújtson a játék. Én pont amiatt mérgelődök, mert a HB no fun...
  • Amaymon
    #16066
    FRB hogyan csinálják a streamelők, hogy trimmelés nélkül nem forog a gép?
  • vajakos21
    #16065
    Simán lehet menni alcsony tierü géppel is HB-FRB-t.Stuka HB-re valóban rossz választás,de FRB-n nagyon jól muzsikálnak.Azzal menj amit szeretsz. Ez egy játék. Azért mert OP épp valami attól még nem kell beleülni ha nem tetszik.Itt messze nem az van mint WOT-ban hogy a győztes mindent visz a vesztes meg nulláz. Sz*rd le a win ratiot. Élvezd a játékot :)
  • bgabor
    #16064
    Azt azért meg kell jegyezni, hogy a Stuka D5-nél alkalmatlanabb gépet nemigen találhattatok volna HB-ra. :D

    Én azt javaslom hogy Arcadeban húzzátok ki az Emilt vagy a Friedrichet, és utána menjetek HB-ra. Mindannyian így csináljuk amúgy, tier 6-7 alatti gépeel nem érdmes HB-ra bemenni.
  • bgabor
    #16063
    He-112-őt nem kell lesajnálni ám, lassúnak lassú, de egész jól fordul, és a bf-109E-vel egyező fegyverzete van. Én nagyon szerettem azt a gépet. Szerintem életképesebb az olasz csodáknál, amíg az ember eljut az Emilig.
  • Amaymon
    #16062
    Hb-n nem lesz gyors sikerélményed. Pár hónap játék kell ahhoz, hogy kiismerd melyik géppel(!) érdemes menni, ami az aktuális metagamehoz illeszkedik. A tapasztalat ahhoz kell, hogy legyen egy 60-80%-os (kinek mennyi) win ratiod, különben deficites leszel.
  • ikarus44
    #16061
    nekem a corsairrel egyetlen bajom van. általában elég gyorsan (az elsők közt) leszednek, így nincs túl sok sikerélmény.

    (amúgy a mai nap után asszem megint tartok egy hétnyi pihenőt, annyira felforrt az agyvizem)
  • ikarus44
    #16060
    megértem. de ne feledd még nem tartunk ott ahol a WOT. van remény!
  • [NST]Cifu
    #16059
    IL-2-őztem egy ideig, hogy a Lock-On, Freefalcon és társait ne emlegessem, ezekhez képest a HB még mindig picit közelebb van az arcade-hoz. Nem is ott van a baj. De azért az, hogy a fellegekből lecsap egy Lightning, és lazán, kb. harmadik böffentésre leszed, azért kicsit homlokráncolós eset. Semmi, de semmi esélyem sem volt, hogy legalább valamiféle ellenállást kifejtsek. Ez pedig így élvezetektől mentes csatát eredményezett. Amúgy eleve azért döntöttünk a Stuka mellett, merthogy ha megjelenünk a He-112B-0-ákkal, akkor oda és vissza kinevethetnek.

    @ikarus44: Én megértem, hogy miért van ez a probléma, de ettől még nem fogom jobban érezni magam. He-51C/L-el (ami ugye Reserve) volt sikerélményem már Hurricane ellen, ebből azt szűrtem le, hogy azért itt nem az van, mint WoT-ban, hogy a nagy tierkülönbség eleve sérthetetlenséget/overpowert eredményez a magasabb tierű ellenfeleknek. Most így már AB-ben is futottunk össze Tier 4/5-ös gépekkel Tier 7-es ellenfelekkel. Nem mondom, hogy nem érződik az, hogy melyik az erősebb, de nem éreztem magamat reménytelen helyzetben. Ezzel szemben most HB-n pontosan ezzel az érzéssel találkoztunk...
  • Amaymon
    #16058
    XP 50 is rohadt gyors 6-an próbáltuk leszedni 109-el és FW-vel, de nem értük utol csak mikor kifogyott a fuel.
  • vass17
    #16057
    A Corsair nagyon jó jelenleg, habár a fejlesztők is elismerik, hogy OP, szóval nem garantált, hogy ilyen is marad. A 0,50 cal nem a legerősebb, habár tökéletes BNZ gép, a fegyver miatt az a hátránya, hogy ritkán lehet egy lecsapásból leszedni az ellenfelet, mivel a sebességkülönbségből adódóan ritkán van annyi időd lőnni, amennyi kellene neki egyből. Azon kívül az egyik legjobban emelkedő propelleres gép, a legmagasabb zuhanási sebességgel és talán egyenes vonalban is az egyik leggyorsabb.:)

    A Spitfire teljesen más stílus, inkább fordulóharcra alkalmas, sokkal lassabb és nekem a lőszermennyiséggel is van problémám.
  • Amaymon
    #16056
    Pont ahogy mondtad :)
  • Amaymon
    #16055
    Stuka nem valami jó gép HB-n, lassú és érdemi dolgot nem tud művelni. FRB-n viszont baromi sokat látni.
  • vass17
    #16054
    Hb a reális, az arcadehoz nem kell túlságosan hozzászokni. Gyakorlatilag arcadeban kis túlzással nincs olyan, hogy energia: nem számít, hogy valaki éppen egy 90 fokos emelkedővel ért fel a szintedre, képes befordulni mögéd és akár le is szedhet. Hb-n ilyen nincs, az energia amit gyűjt az ember a felszállástól igenis fontos, gyakorlatilag a meccset dönti el, hogy melyik csapat emelkedik és őrzi meg jobban az energiafölényét.
    Lassú gép legfeljebb akkor érvényesül, hogy kiemelkedő a fordulási képessége, mint a Zero, de a Stuka minden szempontból a hierarchia alján van.
  • Amaymon
    #16053
    Ja, de mindegyik máshogy csavarodik.
  • Zozzancs
    #16052
    Srácok ,megéri kihúzni USA-nál a corsairt? briteknél vagyok Spit mk 2 nél járok érdemes váltani, vagy mehetek már HB-re spit el?
  • ikarus44
    #16051
    ilyen tájban mindig kevesebb a játékos, ezért nem tud hatékonyan működni az MM.
  • [NST]Cifu
    #16050
    Hát megvolt az első HB. Tier 5-ös Ju-87D-5-el bementünk 3-an. Háááttt... Eleddig nem tapasztaltam komoly eltérést a tierek között, de most kezd megváltozni a véleményem. Namost engem a Ju-87D-5-ből kb. fél másodperces rácsapással szedett ki egy Lightning. Ami Tier 10-es, alsó hangom...

    Nem igazán volt élvezetes a csata, mindannyiunkat gyorsan kiforgattak a gépből, effektíve semmit sem tudtunk a csatához hozzátenni. :(
  • bardocz
    #16049
    És sebességtől is függ.
  • Amaymon
    #16048
    Ehh le kell írnom melyik gépet hova trimeljem, mert ahány fajta annyiféle beálítás. :o
  • vajakos21
    #16047
    Én is a joy belsö nézetet használom.Még mikor arcadoztam és joy is hasxnálhatò volt akkor is.Me 410 pl igen érdekes belsöböl..
  • ikarus44
    #16046
    ezért volt népszerű a buboréktető kérlek szépen...
  • Paladin
    #16045
    Tudom, h előnyben van, de nem érdekel. :) Btw joynál jobb belső nézetből repülni a gépet, a virtual cockpit meg nekem nem jön be, mindig elfeljtem merre nézek :)
  • Amaymon
    #16044
    Az értelmetlen, hatalmas előnyben van aki 360-ban körbe lát. Cockptinál ahogy szoktad látni te is, még egy merevítő cső is bezavar :D Tényleg mazochizmus :)
  • Paladin
    #16043
    Heh, én mazochista módon első meccsemtől kezdve joyyal és cockpitből játszom HB-n :)
  • Amaymon
    #16042
    Némelyik gépből ótvar kabin kilátás van, ami baromi népszerű HB-n :)
  • twi452
    #16041
    Azért mondtam, hogy utánajárás nélkül is lehet vele játszani ha van otthon :)

    Ha meg odaáll mögéd valaki és nyomogat egy távkapcsolót h direkt szívasson...:DD
  • Amaymon
    #16040
    Vagy fillérekért árulják, és praktikus hullámhosszon üzemel. Nem zavarja be normál esetben semmi.
  • twi452
    #16039
    ha vannak otthon olyan távkapcsolók amihez már nincs készülék akkor össze lehet dobni utánajárás nélkül is egy infrásat :)
  • vajakos21
    #16038
    Nekem noname kamerával hozza a 30 at stabilan.Az már elég.Wencam alkalmazással megtámogatva.Igaz sima ledes igy nappal nem mûkszik...pofafelismerös nem jöt be...instabil
  • bardocz
    #16037
    Nekem is illene valamit már összeforrasztgatni. Csak kéne a 3 pont.
  • Amaymon
    #16036
    Hatalmas találmánnyá avanzsálta magát a lemez :)

    Kiváló szűrő.
  • twi452
    #16035
    az új facetrack nálam működött szépen, csak idegesített, hogy ugrált néha ahogy próbálta összerakni a pofámat xD
    ebben van egy úgynevezett IR Point Tracker mód is ami kb ugyanaz mint a freetrack, ugyanúgy be kell állítani a "sapkád" stb. Annyi a különbség, hogy 3 led kell hozzá mindenképp, a freetrack-hez elég volt 1 is a körbenézéshez, ezzel játszogattam először régebben :)

    30 fps megvan azt szépen viszi a c250-es.
    Most kipróbáltam, hogy eléraktam egy régi floppylemez korongot, az szépen lefogja a zavaró fényeket úgyhogy nem kell szétbarmolnom az ir szűrőt benne. Most már csak le kell reszelnem a ledeket, hogy legyen fénye elfordulásnál is aztán átalakítom a régi sapit és próba..:D