38447
  • vass17
    #16114
    Végülis most melyik prémium gépet érdemes megvenni? A bombázókat elfelejthetjük, unalmas grind az egész, inkább egy jó vadász kellene, megfelelő bónusszal és kellően hosszú xp csíkkal. Az XP-50-nek placeholder fm-je van, tudjuk ugyebár, hogy mit jelent, most beetetnek vele, mert véletlenül túl jó sikerült a placeholder, aztán megkapja a reális fm-et (azaz nerf), ha már elég sokan panaszkodnak rá.
    Nekem egy állandó gépre lenne szükségem, aminél már nem várható jelentősebb változás. Felmerül a japán 190, esetleg más, amit meg lehetne még fontolni?
  • bgabor
    #16113
    Ezt már én is észrevettem. Tutira nem 5X, ahogy a sima 2X sem az.
  • Amaymon
    #16112
    A Contrast mód segített sokat. Ennél nem hiszem hogy jobb lesz.
  • twi452
    #16111
    Viccesen számolja az ötszörös szorzót.. összesíti a végeredményt 10k exp..erre jön a szorzó és lesz belőle 35k :D
  • vajakos21
    #16110
    Aki nem issza el ugye...:-) Hiv fòrumon külön topikja van. ott talász böven.
  • bardocz
    #16109
    Saitek x52. Az alap beállítás hozzá elég érdekes, mert mindent a G25-re konfigurál.
  • vajakos21
    #16108
    vagy...bár lehet ez volt valahol.
    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/45170-spotting-problems/
  • vajakos21
    #16107
    Itt is van :
    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/29527-frb-lod-has-been-improved/page-7
  • vajakos21
    #16106
    Lapozgass van ott sok. Nem mondtam hogy az első a jó :) Joyhoz is találsz a controls menüben. Milyen joyod van?
  • bardocz
    #16105
    Ezzel a beállítással atomcsúnya lett az egész.
  • twi452
    #16104
    Nálam kb egy órás test flight vált be hozzá..:D
  • bardocz
    #16103
    Joystick beállításhoz mit ajánlasz?
  • vajakos21
    #16102
    Néha úgy is levesztem ha közel van és csinál egy fordulót földközelben.. Mire ráfordulok már sehol és csak reménykedem hogy nem mögöttem :)
  • Amaymon
    #16101
    LoL egy időben :)
  • Amaymon
    #16100
    thy én a föld közeliket nem szúrom ki. A levegőben már HB-n sem volt nehéz.
  • vajakos21
    #16099
    Itt azért már számít a festés is sokat földközelben. Nem is nagyon vannak csicsa gépek.Persze ha nincs hozzá csak fehér akkor...szopacs
  • vajakos21
    #16098
    Én innen néztem ötleteket. Persze ez monitor, gép és szem függő is. Ahogy nézem mindenkinek majd más jön be. Persze alapnak jók ezek aztán már csak kicsit kell variállni ha szükséges. (igy vagyok jy beállítással is.Kegyetlen nagy különbségek vannak,és sokszor nem is értem hogy tudják egy -két beálításnál használni)http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/28020-graphics-tweaks-for-improved-visibility/
  • bgabor
    #16097
    Szerintem remek példa a Corsair C, amit miatt most a birkák éjjel nappal sírnak hogy milyen OP. A hibáiról pedig nem beszél senki. Pedig nagyon gyengén fordul, alacsony magasságban nem tud harcolni, és sokkal sebezhetőbb más gépeknél. Elég ha eltalálják egyszer, és minimum piros, de általában fekete lesz a szárnya, és már vége is van. Fekete szárnyú géppel se manőverezni, se leszállni nem lehet. És ugye ha lezuhan, 44.000 lion mínusz azonnal.

    Szinte teljesen ugyanolyan gép, mint a német FW-190 Dora. Kiemelkedően emelkedő energiavadász, de ennyi. Nem az a legyőzhetetlen csodagépe, aminek beállítják. Többnyire azok OP-ozzák, akik még soha nem ültek benne.

    Összességében itt sokkal több múlik a játékoson, és kevesebb a vason, mint annó a WoT-ban. Mindenkinek ez a tapasztalata.
  • Amaymon
    #16096
    FRB-sek nektek milyen graf beállítás működik jól a spotoláshoz?
  • Amaymon
    #16095
    Csak akkor van baj ha nem hozott be egy counter sem gépet meccsre.
  • [NST]Cifu
    #16094
    Továbbra is azt mondom ülj be egy top gépbe és csinálj vele killeket stabilan. Meg fogod látni nem annyira op és legyőzhetetlen, ahogy a fórumokon túlreagálják.

    Egyfelől igen, remélem, hogy eljutok erre a szintre. Másfelől pedig ismét egy picit vissza kell szóljak a WoT-ra ismét. Ott is lőttem ki Pz.VI. Tiger-el Maus-t, ami ugye három tier-el magasabb (oldalról lőttem kb. 2 méterről :P). Ez azonban nem azt jelenti, hogy a Maus (akkor) ne lett volna OP. Természetesen nincs legyőzhetetlen gép ebben a játékban sem. :)
  • Amaymon
    #16093
    Legyőztél a grafomániáddal :)

    Mindenesetre a skill fogalma még nem az igazi. Itt nem az a koncepció, hogy a gép adja a képességedet egy sajátos mindent megoldó páncélruhát. Persze adja, egy egészséges mértékig. Inkább taktika, kézügyesség, gyors helyzetfelismerés kell a gép jó használatához harci helyzetben. Próbáld ki rongyolj be megfelelő irányból 4 LA közé egy japán zero-val. Ha túléled és leszedsz legyen csak egy az egyszerűség kedvvért, olyankor skilles vagy. Szavak útján ez megvitathatatlan. Továbbra is azt mondom ülj be egy top gépbe és csinálj vele killeket stabilan. Meg fogod látni nem annyira op és legyőzhetetlen, ahogy a fórumokon túlreagálják.
  • [NST]Cifu
    #16092
    Mint írtam is, én elismerem, hogy még ismerkedés fázisban vagyok a játékkal.
  • [NST]Cifu
    #16091
    A repülő tulajdonságainak az ismertére az ellenfél gépének az ismeretére.

    Valamennyire képben vagyok e téren, ha a játék a realizmust követi. Érdekes amúgy e téren ugyebár az a dolog, hogy az IL-2 is a relaizmusra hajazott (mondjuk ott főleg az "alap" IL-2, aztán valahogy ahogy jöttek a kiegészítők, egyre könnyebb lett a játék - amíg az eredeti IL-2-ben egy IL-2-essel a felszállás sem volt még egyszerű, a későbbi verziókban érdekes módon ugyanazon a géppel már elég volt annyi, hogy ívelőlap ki, és nyélgáz...), tehát ha az IL-2-ben ismertem a gépeket, akkor itt is ugyanúgy kellene viselkedniük (márpedig azért a Ju-87D nem pont úgy viselkedik HB-n, ahogy az IL-2-ben emlékszem rá).

    Itt inkább játéktapasztalatról beszélünk, arról, hogy tudod, hogy a játékban melyik gép miben erős, és miben nem. Ez viszont még (szerintem) nem a skill kategória, aki amúgy béna játékos (és itt megjegyzem, hogy általánosságban én sem vagyok szinte semelyik játékban kiemelkedő, inkább átlag noob :P), az is tudni fogja ezeket egy idő után.

    Itt pedig egy apróságot azért csendben megjegyeznék, én pont azok közé tartozok, aki bele szokta magát ásni a játék lelkivilágába, és utána szoktam nézni, mi miért és hogyan működik (csak hogy képet adjak, itt a WoT-ról általam írt ismertető/leírás).

    Azért is jegyeztem meg, hogy még nyilván kevés a tapasztalatom a játékkal, de az első nagy hurrában az AB nagyon bejött. A HB sajnos kevésbé. Az FRB-t meg még mindig nem próbáltam.... :P

    WT-ben sajnos nagyon törekednek megtartani az igazi reptulajdonságokhoz AB-n felül. Ezért pl. nekem a RU használhatatlan, mert nem voltak kiemelkedő gépeik a WII-ban sem.

    Ha így van, az jó dolog. Amúgy emlékeim szerint azért a szovjet La-5FN, La-7 és társaik bizonyos területeken igencsak ott voltak a toppon, ahogy a kései Jak gépek sem csupán a repülő céltárgy szintjén mozognak.

    A realizmus terén egyébként is mindenképpen áldozni kell, a WoT-ban sincs az lemodellezve, hogy a szovjet T-34/76-osokon egy raj (3 hk.) esetében a rajparancsnoknak volt rádió adó-vevője, a másik kettőnek csak rádió vevője. Ahogy az sem, hogy interkom nélküli harckocsikban mennyire macerás a személyzet közötti kommunikáció, és ez mennyire befolyásolja a harcképességet... Persze az is igaz, hogy nanoszál vastagságú az a játékos réteg, aki az ilyen szintű realizmusra vevő lenne egy játék (akár szimulátor) esetében...

    Inkább megdrágítják a jobb gépek használatát, minthogy kevésbé legyenek "valósak". És úgy próbáljanak balanszolni.

    Ez mondjuk tetszik nekem, pozitívabb, mint az, hogy összemossák a gépek képességeit.

    Azért viszont egy kérdés, a HB fórumot olvasgatva vissza azt látom, hogy az 1.31 előtt a La-5FN volt az a gép "OP"-nek kikiáltott gép, ami most az F4U-C1, itt viszont nem a javítási költség, hanem a hatékonyság a probléma, ugyebár.

    Természetesen csak a negatív kritikákat ollóztad be róla :)

    Elnézést, nem csak negatív kritika volt ott említve, volt ott elég sok öt csillagos ömlengés is róla. Csak azért ha valami tényleg nagyon jó dolog, ott jellemzően nincs az egy csillagos review-ek aránya 10% felett...

    Szerintem ha játékélményre vágysz az ultimate "gaming experience"-re töltsd le a WoWp-t ott meglesz a gold ammo, nagyon könnyű lelőni a gépet, mert csak a kurzort kell rámozgatni semmi elé tartás, zero fm, dm.

    Egyenlőre próbálom elkerülni, bőven elég volt nekem a WG-től a WoT, pláne, hogy ott is a beígért dolgok egy jó részét még mindig nem rakták a játékba (volt ott is szó a gyalogságról...). Plusz alapvető probléma az, hogy anno ott is úgy indult a WoWp és WoB, hogy ezek egy harcmezőn küzdhetnek majd, tehát egy harckocsiban félni kell a WoWp bombázóktól, vagy a WoWp gépeknek a WoB hadihajók légvédelmétől. Amennyire én látom, ez nem, vagy nem egészen úgy fog megvalósulni, ahogy a WT ígéri, és én ezért bízok a WT-ben.

    Egyetlen dolog fog felbosszantani a kommunity, boldog boldogtalan top gépekkel megy majd, mert meg tudja szerezni CW-ken kívül lesilányítva a meccsek színvonalát.

    Azért itt álljunk meg egy pillanatra, ugyanis a WoT communityje is bőven jó volt még a zárt / fél-zárt (beta-key giveaway sorozat) időszakában. A WoWp előnye az, hogy a WoT miatt van egy előre leszőnyegezett kifutó, ahol a potenciális játékosokat a WoWp felé terelhetik.

    Ahogy a játékosállomány nő, törvényszerű, hogy a community is hígul. Ezzel viszont meg kell barátkozni, mert egy PvP játéknál szükség van a minél több játékosra - lásd WT-ben is a kevés játékos -> nem feltöltött csaták problémája, ami mostanában kezd enyhülni a leírások alapján.
  • bgabor
    #16090
    Másik irányból nézd. Adott skill mellett egy F4U-1C Corsairban sikeresebb leszel, mint egy gyengébb (de azonos tierű) géppel.

    Szerintem azért néhány óra játék után ne vonj le meszemenő következtetéseket, mert egyelőre nem láthatod a teljes képet. Majd komolyabb gépekkel, sok HB tapasztalattal. HB-t egyébként nem azért játszunk ám, mert attól roppant keménynek érezzük magunkat, hanem mert nagyobb élmény mint az Arcade. Tíz emberből kilenc legalábbis erre a következtetésre jut. Arcadeban annó nekem is volt tizenvalahány killes köröm, nagy ügy, nem volt meghatározó élmény. De amikor HB-ban profi ellenfelek ellen 3 vs 3-ban maradtunk a végére, és 40 percig csatáztunk refuelekkel megszakítva, mire dűlőre tudtuk vinni a dolgot, és én a közepe felé leszedtem egy kis Spitfire MKVb-vel két óvatlan tier 15ös Dorát, az valami eszméletlen élmány volt. Sokkal nagyobb, mint az Arcade tömegverekedések.

    Emellett pedig nem igaz amit a Corsairről mondtál. Sokan hangot adtunk már itt annak, hogy a WoT-al ellentétben ebben a játékban a tudás sokkal többet számít, lőhetsz te le tíz szintel magasabb gépet is, ha ügyes vagy, még külön medál is van rá. Amúgy meg ha a Corsair pilótája éppen nem vérprofi (nehogy azt hidd, hogy kizárólag a profik járnak HB-zni, mert egyáltlalán nem), és belemegy egy fordulóharcba, akkor a nála sokkal gyengébbnek tartott Zero simán kinyírja.

    De mondom, ne vonj le messzemenő következtetéseket három nap arcadeozás után, amikor három külön játékmód, és húsz tiernyi gép van a játékban.
  • Amaymon
    #16089
    Egy-két dolgot nem így írtam volna le, de folyton el kellett mennem a géptől. Ez a beviteli mező meg szuperkicsi. :)
  • Amaymon
    #16088
    "Ad egy hangulatot a játéknak, hogy alakzatban repülsz, hogy rajokra vannak osztva a játékosok, hogy mindenkinek megvan a feladata, és a többi"

    Nem erre gondolok. A repülő tulajdonságainak az ismertére az ellenfél gépének az ismeretére. Szigorú alakzatban repülni HB-n az túl merevvé tesz a rugalmasabban dolgozó játékosokkal szemben. FRB-n működne az alakzatozás, pont a komolysága miatt, mert nem szúrnak ki 10 km-ről hogy pontosan milyen géppel mész.

    "...Akár hogy is nézzük ezek a játékok (WoT, WT, stb.) soha nem arról szóltak, hogy milyen realistán tudják belerakni a játékba a gépeket.."

    Megint a WG :) WT-ben sajnos nagyon törekednek megtartani az igazi reptulajdonságokhoz AB-n felül. Ezért pl. nekem a RU használhatatlan, mert nem voltak kiemelkedő gépeik a WII-ban sem. Ezen a téren keményfejűek. Inkább megdrágítják a jobb gépek használatát, minthogy kevésbé legyenek "valósak". És úgy próbáljanak balanszolni.

    Sony HMZT: Az egy házimozi fejszett, de a fórum leírások szerint jobb térélményt ad mint a mozi. Nincs pixel reflexió a másik szemre. Tűéles 3D-s kép. Nincs mozgásérzékeló. Ha végig olvastad volna írtam, hogy állítólag PS4-hez megvan a prototípus legalábbis készül. Természetesen csak a negatív kritikákat ollóztad be róla :)

    DAS: ismertjük az ilyen mil. fejlesztések merevségét. Egy technofób Sony, garantálom a mai gyártástechnológiával, főképp, hogy hasonlókra van szakosodva, probléma nélkül megoldaná. (Jó drágán :D ) PS4-hez meg is lesz.

    Értem a kétségeid, párszor felbosszantott engem is a game. Szerintem ha játékélményre vágysz az ultimate "gaming experience"-re töltsd le a WoWp-t ott meglesz a gold ammo, nagyon könnyű lelőni a gépet, mert csak a kurzort kell rámozgatni semmi elé tartás, zero fm, dm. Teweakelt, kinézetükön kívül valósághoz halovány a közük :) Egyetlen dolog fog felbosszantani a kommunity, boldog boldogtalan top gépekkel megy majd, mert meg tudja szerezni CW-ken kívül lesilányítva a meccsek színvonalát.
  • [NST]Cifu
    #16087
    Nagyon csúnya végösszegek tudnak kijönni egy komolyabb gép elvesztésekor. Amiatt nem lesz fun, nem érzed funnak.

    A hiv. fórum HB részlege elég hangos ettől a sírástól (ill. hogy Prémium nélkül mennyire nehéz az élet).

    Ezt nem lehet szavakkal elmondani, amíg nem mentél egy kört a top klánok valamelyikével. Ők a "komoly arcok"

    Volt részem profibb szim társulattal játszani, és most istenkáromlás, amit csinálok, de nem sokban különbözik a dolog attól, ahogy egy top WoW (vagy bármilyen más játékot is említhettem volna) guild működik például. Ad egy hangulatot a játéknak, hogy alakzatban repülsz, hogy rajokra vannak osztva a játékosok, hogy mindenkinek megvan a feladata, és a többi. De játéktechnikai szempontból ez akár AB-ben is megvalósítható, ha pedig a "komolyságot" nézzük, akkor ez inkább a FRB lenne inkább, nem igaz?

    Hidd el hiába van ufo corsair c-d, ha nem tudsz vele célozni, mert annyira inog és az első 4 tierrel lentebbi yak9 kilő, majd buksz 44k lion-t.

    Másik irányból nézd. Adott skill mellett egy F4U-1C Corsairban sikeresebb leszel, mint egy gyengébb (de azonos tierű) géppel.

    Itt természetesen van egy óriási probléma, mely szerint realizmus vs. játékegyensúly kérdés merül fel. Akár hogy is nézzük ezek a játékok (WoT, WT, stb.) soha nem arról szóltak, hogy milyen realistán tudják belerakni a játékba a gépeket, hiszen ez alapvető játékegyensúly problémákat okozna (pl. a WoT-ban mennyi sírás volt/van/lesz amiatt, hogy a Pz.VI. Tiger miért olyan "gyenge" a játékban, holott a maga idejében a legerősebb harckocsi volt - egyfelől igazuk van, másfelől akkor valami módon mégis meg kell oldani, hogy azok a játékosok, akik a Tiger ellen mennek, ne üljenek fel a konstans szopórollerre, mert hát így reális felkiáltással a kutya sem fog mást választani). A cél a játékban a szórakoztatás, ehhez pedig bizonyos kompromisszumokra van szükség...

    És így el is érkeztünk a rákfenéhez. Most akkor vagy kb. azonos képességű gépeket raksz a játékba, amelyek között relatíve akkor különbség nincsenek (ez inkább az AB-ra jellemző, mert azért azt már tudom, hogy a HB-ben tényleg érezhetően más egy Ju-87D-5-öst, egy Bf-110C-4-est vagy egy He-112B-0-át vezetni), vagy pedig kénytelen leszel foglalkozni a balance-al...

    Oculus: Már nem a VFX-1 korában élünk. A sony 720p-ben kész terméket árul. Pletykák szerint a PS4-hez már van nekik is prototípus.

    Először is: közel sem. A HMZT-1/-2 egy fejre helyezhető 3D-s kijelző, és nem VR sisak, ugyanis nincs benne mozgásérzékelő. Szóval a szomorú valóság, hogy ez a termék még a VFX-1 szintjén sincs!

    Másfelől pedig még így is méregdrága (az ára olyan 600-800 US$ körül mozog, ami ugyebár 135.000-180.000 forint), és akkor még nem beszéltünk a például az itt leírt tapasztalatokat, ahol azt olvashatja az ember, hogy azért sokaknak kényelmetlen a viselése huzamos idők keresztül, nem elégedettek a hangminőséggel és az általa nyújtott élmény nincs arányban az árával és a kompromisszumokkal.

    És most egy picit dőljünk hátra. Ez a Sony-nak, egy brutális méretű multi nagy költségvetésű fejlesztésének az eredménye. Ami alsó hangon 135.000 forintért sem nyújt olyan minőséget, hogy mindenki két kézzel kapjon utána...

    Az Oculus Rift nem csak hogy azt ígéri, hogy a Sony HMZT-szériánál jobb képminőséget nyújt, de e mellé még mozgáskövetővel is rendelkezik, vagyis valós VR sisak lesz, és minderre ugyebár összekalapoztak valamivel több, mint két millió dollárt. Úgy, hogy a fejlesztői szerint az ára fele annyi lesz, mint egy HMZT-2-nek.

    Egy apróság ezzel kapcsolatban, csak hogy a technológia hátterére rávilágítsak: az F-35 Lightning II. esetében az volt az elképzelés, hogy a pilóta sisakjának kijelzőjére képesek a gép sárkányszerkezetén elhelyezett hat darab AN/AAQ-37 DAS, vagyis Distributed Aperture System érzékelő képéből egy 360 fokos képet vetíteni, vagyis kvázi amerre néz, az a kijelzőjén arra fele mutató képet láthatja, így akár "keresztülnézhet" a pilótafülke padlóján. Nos, erre a technológiára elköltöttek több, mint 300 millió dollárt, és ahogy most kinéz, még mindig nem képesek az elvárásoknak megfelelő megoldást biztosítani, így egy olcsóbb "B" megoldás is felmerült, DAS képkijelzés nélkül, hagyományos éjjellátó binokulárral a sisakon. Az igazsághoz persze hozzátartozik, hogy korántsem a fejkövetés / megjelenítés az egyetlen probléma (hanem például az, hogy a grafikai feldolgozásban gyenge fedélzeti számítógépnek irdatlan kihívás a DAS képét feldolgozni, és a pilóta elé olyan képet vetíteni, amit az adott pillanatban szükséges lenne, szóval van egy cirka 130-150ms-os lag, ami elfogadhatatlan), de gyakorlatilag itt sem beszélünk másról, mint egy VR sisakról... Amit több száz millió dollárból sem képesek jól megoldani. Persze igen, esélyes, hogy előbb-utóbb (és még pár száz millió dollár elköltése után - ha ugyan kapnak rá pénzt) megoldják a technikai nehézségeket, de ettől még ez is egy példa arra, hogy bizony nincs szó arról, hogy a VR Sisakok itt kopogtatnak az ajtónkon...

    Kezded érteni eme Wall-of-text után, miért vannak kétségeim?
  • Amaymon
    #16086
    Félre érted, nem elitizmusra gondolok, hanem a fennmaradásra. Nagyon csúnya végösszegek tudnak kijönni egy komolyabb gép elvesztésekor. Amiatt nem lesz fun, nem érzed funnak.

    "Attól lesz valaki "komoly arc", hogy HB-t nyom?"

    Ezt nem lehet szavakkal elmondani, amíg nem mentél egy kört a top klánok valamelyikével. Ők a "komoly arcok"

    "de amennyire én utánanéztem, itt bizony csúnyán nem skill kell hozzá első sorban, hanem az, hogy olyan gépbe ülj, amelyik kellő előnyökkel rendelkezik"

    Állandó változás van, mert folyamatosan balanszolnak. Egy stratégiai játékban is mindig átalakulnak a körülmények, mert egyrészt a játékosok kitalálnak más technikát-kombót másrészről a fejlesztő változtat valamin (ez az általam sokszor ismételt metagame). Hidd el hiába van ufo corsair c-d, ha nem tudsz vele célozni, mert annyira inog és az első 4 tierrel lentebbi yak9 kilő, majd buksz 44k lion-t.

    Oculus: Már nem a VFX-1 korában élünk. A sony 720p-ben kész terméket árul. Pletykák szerint a PS4-hez már van nekik is prototípus.
  • Paladin
    #16085
    Ezt akartam én is mondani. A VR "forradalom" nem ma és nem tegnap kezdődött. Emlékszem mit csorgattam a nyálam a némelyik bolt árjegyzékében kb 150e forintért szereplő sisakok után :)

    Most valahogy viszont elég reménykeltőnek tűnik az Oculus Rift, talán ezzel végre tényleg eljön az áttörés. (Vagy csak én kezdtem vénségemre jobban hinni a mesékben ;) ).
  • [NST]Cifu
    #16084
    @bgabor: Majd életképes géppel és sok tapasztalattal az lesz.

    Bocsi, de ez pont azt jelenti, hogy a HB nincs kibalancolva rendesen...

    @Amaymon: Az a játékmód nem funra megy, ott nagyon komoly arcok is játszanak már.

    Elnézést, de ezt a fajta elitizmust nagyon nem csípem. Attól lesz valaki "komoly arc", hogy HB-t nyom?
    Ezen kívül szerintem mindenki a szórakozásért (fun) játszik. Nyilván az AB és a HB között éles különbség van, hiszen az AB a gyors, pergő játékmódra van kihegyezve, míg a HB már egy fokkal reálisabb, kezdve ott, hogy ha lelőnek, akkor nem pattanhatsz be egy másik gépbe... De attól még a HB is arról szól, hogy élvezed a játékot.

    HB akkor lesz fun, ha már skilled lesz hozzá egyébként nem fogod tudni finanszírozni a gépeid közepes szinten sem.

    Elismerem, hogy kevés a tapasztalatom, de amennyire én utánanéztem, itt bizony csúnyán nem skill kell hozzá első sorban, hanem az, hogy olyan gépbe ülj, amelyik kellő előnyökkel rendelkezik, utána meg némi szerencse, hogy a te tierednél ne legyen sokkal magasabb a játékban.

    (Oculus Rift) Cserélhető a lencse hogy kényelmes legyen a fókusz és a screendoor effekt se legyen nagy. Azért olyan görbe a kép. A develpoer verzió sajnos még zavaróan élvezhetetlenül pixeles. De forradalmi a dolog, amit elindít.

    A baj az, hogy az Oculus Rift korántsem az első fecske, már jó ideje tart ez a VR sisak-mánia. Ha jól rémlik, az 1990-es évek közepén, lassan már 20 éve volt az első fellángolás a VFX-1-el. Emlékszem mekkora hype alakult ki körülötte, és tényleg mennyire mindenki ezt tekintette a jövőnek (még akkor is, ha a VFX-1 alig 10 perces használata után már általában a többségnek fejfájása lett). Erre most, 20 év múlva, még mindig csak ott tartunk, hogy vannak kísérleti, developer VR sisakok, és továbbra is ígérgetik, hogy most már aztán tényleg itt van a technológia, csak még egy kicsit kell várni rá. Szó se róla, nagyon fogok örülni, ha tényleg sikerül megcsinálniuk, olcsó, fejfájásmentes, élvezetes képet nyújtó eszköz lesz belőle. Csak annyi látványos bukást láttunk már e téren, hogy akkor álljunk neki dicsőíteni tényleg, ha már tényleg bemehetsz a boltba, és leemelheted a polcról. ;)
  • Coral Springs
    #16083
    Visszatérve a carrier -en való landolásra - ezt a videót ha jól látom teszt repülésben hoztad össze. Kicsit ráfeküdtem ma a carrier -en való landolás gyakorlására, ám teszt repülésben egyetlen leszállást nem rontottam el, mindegyik nekifutás sikeres volt. Éles csatában viszont ez nem működik, a beakadó kötél nem fogja meg a gépet, ide-oda rángatja majd elengedi.
  • CptYossarian
    #16082
    Azért a legkirályabb az lesz amikor közvetlenül a látóidegre csapatja majd a tarkóimplantból Xifi-n. Öt év, max.
  • Amaymon
    #16081
    Cserélhető a lencse hogy kényelmes legyen a fókusz és a screendoor effekt se legyen nagy. Azért olyan görbe a kép. A develpoer verzió sajnos még zavaróan élvezhetetlenül pixeles. De forradalmi a dolog, amit elindít.
  • vass17
    #16080
    Szerintem így se lehet rossz, nem hinném, hogy nagyon pixeles lenne :) Csak azt nem tudom elképzelni egyelőre, hogy lehet olyan közeli dologra fókuszálni a szemmel, anélkül, hogy nagyon zavaró lenne (nekem történetesen nem viseli túl jól a 3D-t sem, hát még ha ennyire közel is van). Ennek ellenére egy forradalmi dolog és nagy valószínűséggel erre vezet az út, eddig a virtuális valóság még szinte csak fogalom volt, végre valami megfizethető áron.
  • Amaymon
    #16079
    Ha nem csak ígérgetés a consumer 1080p-je óriási durranás lesz.
  • twi452
    #16078
    ez azért tényleg mókás lehet, ténylegesen oda nézni is ahova "nézel" :D

  • Coral Springs
    #16077
    Imádom ha sikerül megdönteni a papírformát, kezdek hozzászokni hogy a végén egymagam játszok akár 3-4 gép ellen.

    Az AI -t leszámítva az ellenséges team Chaika -ból állt, hamar szét is kapták a sok idióta amerikait. Négyen maradtak a végére, ebből kettőt sikerült becsalogatnom a bázisom fölé, le is szedte őket a légvédelem. A harmadik nem sokkal később önmegfontolásból jött, az is pórul járt. Az utolsónak pedig kilőttem a motorját, majd hagytam hagy vitorlázzon. Ezennel előléptetem magam egyszemélyes hadsereggé !


    Japán térképre pedig ezentúl be nem teszem a lábam. Magassági előnyből induló japánok, ezzel nem számoló tapasztalatlan amerikai team -ek, landolásra alkalmatlan carrier -ek. Nagyjából ez a műsor jellemző a japánok ellen. Szoptam ma mint akinek muszáj, sok volt a japán játékos. Össze is jött ám egy 2-300K mínusz néhány csata leforgása alatt, szerencsére ennél jóval több volt mára a bevétel.
  • csoszi87
    #16076
    ÁÁÁÁÁ
    Pont ilyenre gondoltam.
    Legalább az alapokkal legyek tisztában.
    1000 hála!
  • Amaymon
    #16075
    Magyarul itt van egy nagyon kevés alap info.