38447
  • Amaymon
    #16354
    "és igenis nagyon nagy a baj,hogy a tier 15-16 os BF-ek szintjére még 150% ot ver rá egy 8-as gép:P "

    Nem 12-es?
  • CptYossarian
    #16353
    USA-nál Zero jó választás lehet ha szereted a TnB-stílust, oroszoknál pedig az Ishak, bár utóbbi a kiváló tűzereje ellenére eléggé lassú és rendszerint elmenekülnek előlem a célpontok.
  • ikarus44
    #16352
    abszolút, csak egyetérteni tudok.
  • Susarc
    #16351
  • vass17
    #16350
    Nem is kell sok mindent visszavenni, csak az ireális climb rate-t, ahogy a D13-nak is anno, máris nem lesz olyan sérthetetlen.
    A fizika törvényeit nem lehet figyelmen kívül hagyni, mitől lesz egy gép tökéletes bnz gép? Többek között attól, hogy nehéz és emiatt nagyon jól gyorsul lefele. Viszont azt a tömeget fel kell vinni és a gravitáció miatt törvényszerűen jobban megy fel egy könnyű gép. és ez a lényeg, a BF109 viszonylag könnyű gép kiemelkedő emelkedési képességgel, az FW190 nehezebb, nem emelkedik annyira, de jól. A 190 kb féluton van tömegben a 109 és a Corsair között, a Corsair a legnehezebb, a 109nek majdnem a duplája. Nyilván nagyon jó bnz emiatt, hiszen jól őrzi az energiáját és az erős motor kompenzálja emelkedéskor a tömeg egy részét, de azért könyörgöm, annyival azért nem erősebb mint a fele olyan nehéz 109...
  • soulhunter85
    #16349
    Sziasztok.
    USA, Orosz, Britt ágnon tier hétig bezárólag, milyen prémium gépet ajánlanátok. A Chaika kivételével. Köszi.
  • ikarus44
    #16348
    azért remélem, hogy az F4U-1c-t nem fogják jelentősen nerfelni, mert az US ágon az az egyetlen használható gép a P47-en kívül.
  • Susarc
    #16347
    az árkádot igazából a **************************** élvezhetetlenné akik need for speedet keverik a CSÉ-vel és értelmes repülés helyett csak arra mennek,hogy mások játékát szándékosan tönkrevágják olyanokkal,hogy belédmennek,kilőnek mégha csapattárs is vagy illetve bármilyen eszközzel ellehetetlenítsék a normális emberek játékát!!

    épp most törték össze egy meccsen belül 5 gépemet egyet meg 2 teammate lőtt szarrá ,mert **********,hogy az ellenség és köztük én is ott vagyok...

    Moderálva, kérek mindenkit, hogy ezt a hangnemet a fórum keretein belül ne gyakorolja - Cifu
  • Pluskast
    #16346
    Semmit nem tudni, még csak infó morzsák sincsenek:(
  • Fec papa
    #16345
    Kár hogy nem lehet kicsit jobban belenyúlni a controlsba. :D Gondoltam megnézem milyen kormánnyal irányítani egy repülőt, mondom jobbra balra nem lesz gond, a pedálokkal meg fel-le, de sajna nem tudom két külön pedálra rakni a Pitch Axist, csak a gázra vagy a fékre, szóval kb folyamatosan egyensúlyoznom kéne valahol középtájt hogy egyenesbe maradjon a gép, ahelyett hogy felengedném és visszaugrana egyenesbe ahogy a billentyűzettel teszi. Kár pedig jó móka lett volna, persze tudom hogy nem lett volna életképes. :D
    Sajna be kell szereznem majd egy joystickot, mert ettől az egeres irányítástól már hánynom kell, egyszerűbb manővereket akarok megcsinálni, de ha már nem úgy forgatom az egeret, akkor elkezdi rángatni a gépet magától, mert nem tudja mi van.
  • Gerdzso
    #16344
    Az árkád része szerintem nagyon gagyi, de a full real battles (remélem jól írtam) az nagyon jó.
  • ikarus44
    #16343
    mikorra várható az új patch?
  • f24sg
    #16342
    Jaja, nincs mouse aim FRB-n, de de inverzbe lehet állítnai a Full controls-on belül a BASIC fülnél (asszem :)
    Lényeg, hogy "invert Y axis" címsort Yes-re állítod.
  • Paladin
    #16341
    WT forumon korábban láttam egy topicot arról, hogy célszerű ezt belőni, de most nem találtam meg, hogy linkeljem :)
  • Torzonborz
    #16340
    ouch..hát ez nekem nagyon nem tetszett :D mondjuk teszten is a leszállás úgy sikerült hogy orral beleálltam a földbe de azért sikeresnek vette a gép :D
  • Paladin
    #16339
    FRB-n ez az egeres irányítás :)
  • Torzonborz
    #16338
    jó hát :D ok ha ez nem megy akkor legalább inverzre be lehet állítani ?
  • vajakos21
    #16337
    jò lenne mi? :-)
    full controll van.de játszanak itt is egérrel.asszem csontikka is azzal ment/megy
  • Torzonborz
    #16336
    Nem az egeres irányítást hanem a joy emulálást vagy mi ez ( nem tudom itt hogy hívják ) .
    Lényeg hogy mouse aim lenen jó FRB-ben is ha van mivel nincs joyom ( még ).
  • vajakos21
    #16335
    gondolom nem akarják,hogy zaklassák öket.elég lesz amit utána kapnak:-)
  • Pluskast
    #16334
    Jó lenne ha lenne valami hír arról, hogy mi lesz a következő nagy patch-ben. Már egy hónap is eltelt de még csak részinformációk sincsenek, hogy mi várható.
  • Paladin
    #16333
    Nem egészen értem mit szeretnél. :)
    Egérrel repülni, de kikapcsolni az egeres irányítási lehetőséget?
  • bgabor
    #16332
    Viszont a rewardrendszeren bőven lenne mit alakítani. Tier6os Bófájterrel lezúzok 15 földit és három Me-109est (oroszok vezették őket), és nem kapok húszezret se?

  • bgabor
    #16331
    Látom neked aztán lehet érvelni észérvekkel órákig, teljesen falra hányt borsó. Megmaradsz a "nem antianyag-hajtómű tolta és nem terawattos quadlézer-ágyúval lőtt" színvoanlon, mint a középiskolások. Oké, nem próbálkozom tovább.
  • Pluskast
    #16330
    Semmit, mivel soha nem harcolt a 109-es F4U ellen. Bár hozzá tenném, hogy szerintem kb egy szinten lettek volna.
  • Pluskast
    #16329
    A fejlesztők megmondták, hogy a javítási költségek nem aszerint fognak alakulni, hogy hányas tier-ü a gép, hanem, hogy mennyire erős. Ergó, a gép erőssége számít(na). A baj csak az, hogy jelen pillanatban a be nem fejezett FM-nek köszönhetően totál kiegyensúlyozatlan a játék. Így fordulhat elő, hogy habár papíron az F4UC és D változata rosszabbul emelkedik mint a 109K4, még is azt látod a gyakorlatban, hogy jobban emelkednek. Nem az a baj, hogy vannak erősebb és gyengébb gépek (sőt ez kell), hanem az, hogy az értékek nincsenek rendesen és tisztességesen kidolgozva, és ez csak 1 probléma.
  • Susarc
    #16328
    kivéve amikor épp két perce a B17-met egy 262-es messzer lövi el:D
  • Susarc
    #16327
    jól mondod a végén azzal van a baj,hogy sarkalatos eltérések vannak az adott tierekben lévő gépek között és azt most ne is tárgyaljuk,hogy milyen szarul oszt be a gép HB ba /mert az egy külön vitanap lenne:D/

    szóval úgy képzeld el,hogy míg egy tier 5-ös A20G bombázóval 750kmh-val mentem addig a tier 13-es B17 -el ha eléred az 500-at akár vízszintesen is az szétesik:P

    azt nemtudom egy 1944-es Bf G vagy K szériához képes real Lifeban mit tudott egy C/D Corsair...
  • Torzonborz
    #16326
    Stuka szerintem nem szar , szimplán csak vadász fedezet nélkül az esetek többségében simán levadásszák és azt ugye jól tudjuk hogy az ilyen játékokban pug esetén az egymásra figyelés közelít a zéróhoz.
    Egyébként elég jól fordul szóval a tapasztalatlan vadászokat egész jól lehet vele szívatni.
  • CptYossarian
    #16325
    Épp a realizmus hiányzik az UF4O-ból. Jó gép volt, persze, de nem antianyag-hajtómű tolta és nem terawattos quadlézer-ágyúval lőtt. Az pedig igenis elvárható hogy azonos tierben közel azonos képességű gépek legyenek, erről szól a tierbesorolás ugyanis, nem másról.
  • [NST]Cifu
    #16324
    Azért egy picit kívülről nézve nem kicsit mókás a lenti vita. HB-be elviekben azért megy az ember, mert reálisabb, keményebb, kevésbé megbocsátó a csata. Amikor megjegyeztem, hogy a Stukával nem volt sikerélményem, azt kaptam válaszul, hogy a Stuka sz@r, és hogy magasabb tierben kell keresni a sikerélményt (?!?!). Ez csak azért volt meglepő, mert tegnap volt egy csatám, ahol egy Ju-87B-2 nyerte meg a csatát nekünk, volt két légi killje (nem tudom, mi ellen, akkor még éltem :P), és a végén 14 földi célok elleni killje.

    Most azon megy a vita, hogy az F4U-C1 mennyivel OP-ap a Bf-109/FW-190 szériáknál...

    Ez egy picit érdekesen jön ki. Most vagy elfogadjuk, hogy a gépeknek azonos tierben egyenrangúaknak kell lenniük, de akkor a relizmust dobjuk is a kukába, mert nem azt keressük, hanem a játékbalance-ot; vagy pedig fogadjuk el, hogy bizony ezek a gépek jelentősen eltértek egymástól, és akad erősebb/gyengébb...
  • bgabor
    #16323
    Én mentem jó sokat a D vel és a C-vel is, őszintén szólva nem érzem túlságosan OP-nak őket. Jól emelkednek, ez tény, lehet hogy picit visszább veszik majd őket, de szerintem a profiljukon nem fognak változtatni. Kellett már egy jó gép az amerikaiaknak is, mert az előző verzióban teljesen esélytelenek voltak a németek ellen. Most végre van egy gép, ami versenyre tud kelni a Dorákkal, és ez jó. (Ne felejtsük el, hogy az összes legendás amerikai gép még mindig ótvar jelenleg a Corsairen kívül)
    Nagyot üt a négy Hispano? Nagyot, de kell is neki, ellensúlyozni kell a németek 30mm-eseit, és a többi gépcsoda négy 20-assal se üt kissebbet. (Spit Vc, N1K, Typhoon 1b late stb)

    Egyébként el kell mondjam a Corsairról, hogy elég gyengén fordul, és a fodulók közben hasonlóan remeg mint a BF-ek. Ezen kívül ez a legsérülékenyebb szárnyú gép a játékban, egyetlen találat elég, és fekete a szárny, ami ugye HB-n a biztos halált jelenti, leszállni se tudsz vele. És ugye ilyenkor a C modellt majd 50.000 kreditért javítják.

    Szóval azt kell mondjam, hogy a Corsair nem OP. Vissza kell venni az emelkedési képességét, de csak egy picit, hogy egálban legyen a Dorákkal e téren, máskülönben viszont nem kell hozzányúlni. És ne felejtük el, hogy 2200 lóerős motorral minden joga megvan a brutális emelkedéshez.
  • CptYossarian
    #16322
    Hmm, eléggé elcsúszott a tematika, úgyhogy leszögezném hogy nem akarom CS-t bántani mert ő UFO nélkül is jó pilóta, sokat tanulhatnék tőle. Ma párszor beülök a P-63-ba és meglesem mennyi kört nyerünk. Angolok ellen japánokkal 90%-ra hozzuk a meccseket, amerikaiak ellen 30%-ra. Vakvéletlen lehet. Igaz hogy usa-t nem húzom nagyon de meglesem milyen a cerka másik oldalán állni.
  • vass17
    #16321
    Nagyon nem, a 190 messze elmarad emelkedésben, a 109ek közül esetleg a legjobb a K4 veheti fel, ami 4 szinttel nagyobb és inkább jetekkel fog találkozni.

    Az easy killről meg ne kezdjünk el vitatkozni, teljesen abbahagytam a német ágat a Dora spam csúcsán, egyszerűen elegem volt, hogy szóhoz se jutok más géppel, és pillanatok alatt eldől a meccs. Leginkább az akkori corsairrel és prém i16al próbáltam keresni a kihívást. Ha objektív lennél megértenéd, hogy a D-13on kívűl a németekkel is meg kell küzdeni, most hogy eltűnt a Dora spam, ujra érdekes lett ez az ág. A nép nagy kedvence az A-5ös 190 soha de soha nem volt op, egy jó bnz gép, semmi különös, amin legalább anni cannon kellene legyen, mint a Corsairen.
  • Susarc
    #16320
    nade,hogy ne csak zsörtölődés legyen karira meglepem magam egy ilyennel:))
  • Susarc
    #16319
    ezt is ecseteltem,hogy a 13 mm-es /ami valjuk be nagyonnemszar kaliber SŐT! még történelem leckét is kaptam az egyik legjobb "kis" kaliber/ kb Xart se ér:)) a német 20 milisek is vicc kategória.....sőt néha még a 30 milissel a találat is csak szikrázik /gondolom ismeritek a jelenséget/ ,de még találat sincs!
    ez is tegnapi story,hogy 300-500 méterről egy TU2 vagy PE2 már franc se tudja seggében a G10-el 25 hitet/nem minden és nem csak a 30 milis talált az ok/ csináltam és nemhogy nem zuhant le,de ki sem gyulladt az a mocskadvány....
    már a hajam téptem aztán meglett a tripla 30 mili azzal meg 15 hitből 7 gépet szedtem le! akkor osszunk szorozzunk már és főként OBJEKTíVEN lássuk már a dolgokat!:P
    összehasonlításképp az angol 20 milis vagy az orosz 37-es csak megkarcol és 6 felé robbansz:P
  • Susarc
    #16318
    lehet,hogy összekeverlek,de 2 naponta kapunk SS-ot,hogy milyen OP köröket mész Corsairrel....nekem is van! azthiszem épp veled "vitáztam" pár napja mikor 10+ vesztes német HB után /BF ek és nem furdulózni használom őket!/ szóval bementem Corsairrel és 3 meccsen csináltam 200.000 lion/xp-t,mert az összeset nyertük....és én középkategóriás játékos vagyok,de érdekes módon ha Corsair van a fenekem alatt valamilyen furcsa módon megtáltosodom:P:))

  • gstup
    #16317
    Erre csak azt tudom mondani,hogy a német 109-ek (Tier 9-ig) sosem voltak Op-k szerintem.Még mindig gyengének érzem az mg151-et.A japán type 99 egy állat hozzá képest.Tehát fegyverzetben nem op.Fordulásban egy messer nem éppen op.Egyedül az emelkedés maradt és a BnZ.És szerintem a BnZ sem egy egyszerű dolog.Másik.Sokan megjegyezték,hogy milyen rohadt jó hogy a messerek 5000 km magasan vannak és onnan zuhannak rájuk állandóan és utána eltűnnek (nem nevezném meg az egyént/eket,tudja mindenki).De mit csináljunk ha ezt a gépet így kell használni?És még valami.Ha annyira überek a messerek,menjél és csináljál vele HB-n 3-5 killes köröket ahogy a többi Ufó géppel.Meglátjuk mennyire fog csődöt mondani a tudásod egy azonos tudású gép ellen.
  • CptYossarian
    #16316
    (mielőtt még bárki is elfogultsággal meg honnantudoddal vádolna, van japán prém F4U-m és a C kivételével mindkét amerikait is repültem.)
  • CptYossarian
    #16315
    " Az eddig "pro" Bf 109 pilóták tudása hirtelen csődöt mondott egy azonos tudású gép ellen." Annyi a nagy difi hogy a 109/190 nem emelkedik 24m/s-el MINDEN magasságban, nincs perma energiamegtartásuk, nem rakéta hajtja őket, és nem lépik át (simán, rázkódás, szétszakadás nélkül!!) a hangsebességet kb. bármikor. Ne mondd már nekem hogy ez normális mikor a devek szerint is totál broken az FM.

    Nem említettem még a Hispano-t, ami - köszönhetően a HB jelenlegi elkúrt sérülésszámításának - teljességgel OP. Vagy szerinted az teljesen okés hogy egyetlen apró röffentésből mindkettő szárnyamat leszaggatja az UFO4-C? Ehhez képest a ShVAK-ba váltogathatom a szarabbnál szarabb belteket, kb. mindegyikkel PONTOSAN lőve kell masszírozni az ellent, nem csak rászórni a tuti killért.

    Khagytam volna valamit? Ki, mert MINDEN gépnél gyorsabban ereszti/húzza a flapset a Corsair, nyilván valami gondolatolvasó folyadékkal van töltve a hidraulikája mert instant ki/be lehet kapcsolgatni.
    Nem csak a C-re jellemző ám, a D és a vanília is korrupt repmodellű. Súlyuk ellenére mindegyik úgy gyorsul mintha papírból lenne.

    Ami a skilleket illeti, valóban baromi nagy tudás kell ahhoz hogy besüllyeszd öt fokot ha rádállnak, felgyorsulj 900-ra, felránsd hurokra, aztán egy laza spricnivel fixre bezsebeld a killt. Hát gratulálok.

    Ehhez képest Lavórokkal nem kicsit kell ám varázsolni, felvergődni a napig, uszítani, lecsábítani és fordulóra kényszeríteni a delikvenst hogy pontos lövéssel LESEBEZD (érted, nem felrobban/szétszakad/kigyullad) annyira hogy megzuhanjon. Közben meg végig lesni és fosni hogy nem-e véletlenül rádcsúszik egy UFO a semmiből a rovarirtós palackkal aminek EGY permetcseppjétől megdöglesz.