38447
  • gstup
    #16434
    Ez eléggé szomorú....
  • nmhu77
    #16433
    nagyon köszönöm az infókat!
  • Susarc
    #16432
    14 hit 3 crit/mire leesett/ + a bónusz lövedékek amik találtak / APT-k a 13/30-es pityukon is/ mégsem csinálnak semmit csak szikráztak a felületen:P
  • f24sg
    #16431
    Számomra csupa meglepi ott még minden :))

    Egyébként a repair költségek miatt nem megyek egyelőre magasabb szintű géppel, ill. gondolom, aki már ott 10-es szint körüli vasakkal kószál (nekem ez a max szint most), az úgy kivégezne, mintha bekötött szemmel állnék a fal előtt.
  • vajakos21
    #16430
    Aki most kezdi instructor nélkül annak tud meglepit okozni. HE112A0 viszont nagyon stabil.Néha kéne egy ablakmosó funkció is.Én nem panaszkodom MM-re ..közel olyan mint HB-n.ahhoz képest milyen kevesen vannak egész jó.
  • f24sg
    #16429
    Most, hogy így "próbálgatom a szárnyaimat", az FRB-nek megvan az az előnye, hogy nincs ez a climb-fesztivál, amivé a HB lett (mindig is ilyen volt?)
    Sajnos cserébe k*rva melós, nagyon kell figyelni, minden gépet újra kell tanulni és kvázi összeforrni vele, mert nagyon könnyű bármit odacsapni kanyargás közben. (Nem tudom, kitartok-e majd az FRB mellett, ugye MM problémák vannak a kevés játékos miatt, pláne éjjel. Amúgy a tier 3-as Macchi-m mellé nyugodt szívvel berakott CORSAIR-t az ellenfélhez, ami kb. lincselést és közhisztériát váltana ki HB-n.)

    Annyira durván bejátszik a plexiüveg kiképzése is, pl. nézzétek meg Yak-1B-t belső nézetben: elsőre marhajónak tűnik a canopy, kvázi könnycsepp, DE hatalmas fém támasztó keretek vannak PONT a célzókör közvetlen közelében, így ha a célnak minimálisan fölé kell tartani, már nem látsz belőle semmit. Ez a gép pl. kihúzva nálam, holott amúgy repülni jól tud.
    Akkor, ott a HE-112B0, ami mekkora arató tud lenni a tierjében, FRB-n alig döntöd be, már STALL...
    stb-stb...

    Még így is, a kevés játékos miatti MM az egyik legnehezebb dolog szvsz
  • [NST]Cifu
    #16428
    A release tree-ben ugyanúgy ott van a P-51A/B/C, mint az F-82G Twin Mustang, ami amúgy prémium gép.
  • [NST]Cifu
    #16427
    Tudtok adni egy-két ötletet melyik gépet érdemes kipróbálni és fejlesztgetni?

    Amelyik tetszik neked. :)

    és mit érdemes elkerülni? nehogy egy zsákutcát kezdjek el feleslegesen húzni.

    A dolog ott kezdődik, hogy milyen játékmódot akarsz leginkább játszani. Mert az AB, HB és az FRB eléggé eltér egymástól. A játék egyébként konstansan balancolva van, tehát elviekben azért "zsákutca" nincs.

    itt is érdemes kimaxolni a vasat és a legénységet mint a WOTban?

    Ha van pénzed, akkor nyugodtan menj feljebb, mert itt nem olyan a fejlesztési fa, mint a WoT-ban, ahol például előre kifejleszthetted a következő jármű fegyverét vagy motorját például.

    sokat számít a jobb ammo belt, a motor, meg a fényezés?

    Az Ammo belt szerintem számít, a motor és az aerodinamikai változtatások kevésbé érezhetőek, de adnak egy kis pluszt a gépnek.

    az MM-ről hol lehet olvasni bővebben?

    Az MM alapvetően eltér a három játékmódban. AB esetén a lényeg, hogy minél hamarabb játékba kerülj, igyekszik minimális plusz-minusz tierek csinálni, de ez a játékosszámtól is függ. Ha sok az adott tierben a játékos, akkor kicsi a szórás, ha kevés, akkor akár 4-5 tier különbség is lehetséges. A squad erősen befolyásolja az MM-et, amikor Squadban megyek, mindig van erősebb nálunk, tehát feltehetően a squad magában ad plusz 1-2 tiert.
    HB és FRB esetén az adott küldetés időpontja adja meg a tiereket, például 1941-ben nem fogsz Bf-109G-10-el találkozni.

    Ebből kifolyólag nem érdemes csak emiatt nagyobbal menni.

    a reserve gépeknek van előnye azon kívűl is, hogy nincs repair cost?
    meg hogy nagyobb az esélye, hogy van pár velem egyszintű játékos is? (mondjuk ez lehet hogy hátrány) :)


    A reserve és a low-tier esetén ennyi az előny.

    jól értem, hogy a legénység a hangárban szép lassan ingyen megjavítja a gépet,
    ha kikapcsolom az auto javítást? és akkor hol van a repair gomb, ha mégis gyorsan kell a gép?


    Nem, az adott gépeken az első X javítás ingyenes, utána már viszont fizetni kell a javításért. Ha az ingyenes javítás elfogyott, akkor jön az idő vagy pénz a javításnál.
  • bgabor
    #16426
    Ááá, egy nyomorult P-51 A,B,C gépet nem tudnak berakni tier 13 alá, de a duplatörzsű Mustang, az lesz. lol
  • V43 1105
    #16425
    Körgővel kattincs a célba vett gépre aztán jobb gomb nyomására a kamerával oda-oda tudsz pillantani. :-)
  • nmhu77
    #16424

    sziasztok!
    elég új vagyok a WT-ben, és összegyűlt egy pár kérdésem.

    Tudtok adni egy-két ötletet melyik gépet érdemes kipróbálni és fejlesztgetni?
    és mit érdemes elkerülni? nehogy egy zsákutcát kezdjek el feleslegesen húzni.
    még új vagyok, úgyhogy még nem tudom milyen stílust fogok szeretni.

    egyelőre nagyon tetszenek a fordulékony oroszok az i 15-ök, meg az 1-es I-153 M-62.
    jobban élvezem, mint az amcsikat, a buffalo hiába jó gyors, könnyen elvesztem a célpontomat.
    még nem tudok egyszerre nézelődni is meg manőverezni is.
    erre van valami tipp? Tudom, C vagy Alt, de elvesztem vagy az ellenfelet, vagy az uralmat a gép fölött.
    freetrack?

    itt is érdemes kimaxolni a vasat és a legénységet mint a WOTban?
    úgy értem, hogy ott semmi értelme nem volt azonnal megvenni egy frissen elérhető tankot.
    amíg nem volt meg a free XP a fejlesztésre, és nem volt jó legénység,
    addig önmagában a magasabb tiernek semmi előnye nem volt. (mivel az ellenfél is magasabb tier lett)
    ez a WT-ben is igaz? sokat számít a jobb ammo belt, a motor, meg a fényezés?
    van egy szint ameddig érdemes elmenni, vagy előbb a reserve-0-1 eseket is már érdemes feltunningolni?
    és a freeXP-t hogy lehet rákölteni egy gépre?

    az MM-ről hol lehet olvasni bővebben?
    a tier 2-3 az egy kategória az MM-ben vagy csak a várakozásnál csoportosítja össze?
    akkor érdemes a nagyobbal menni?

    a reserve gépeknek van előnye azon kívűl is, hogy nincs repair cost?
    meg hogy nagyobb az esélye, hogy van pár velem egyszintű játékos is? (mondjuk ez lehet hogy hátrány) :)

    jól értem, hogy a legénység a hangárban szép lassan ingyen megjavítja a gépet,
    ha kikapcsolom az auto javítást? és akkor hol van a repair gomb, ha mégis gyorsan kell a gép?

    ja, és a legfontosabbak:
    a radart nem lehet megnövelni?
    minimapot nem lehet valahogy bekapcsolni, hogy mindig látszódjon?

    hát, elsőre ennyi.
    légyszi válaszolgassatok, ha van kedvetek

    m.
  • gstup
    #16423
    Angel klánt ismeri valaki?
  • twi452
    #16422
    Nekem a második volt ismerős még nagyon régről..:D
  • Pluskast
    #16421
    Na ja. A kedvencem az amikor a 109K4-el felmegyek 6000 méterre (full wep végig 22-26 fokos emelkedési szöggel) de az F!U-k minden esetben fölöttem vannak. Persze papíron a 109-es emelkedik jobban de érdekes módon az F4U-k mindig fölöttem vannak. Nem értem, hogy az ilyen bugokat mi a jó istenért nem lehet kijavítani? Vagy akkor mondják azt, hogy a gépek mellé rendelt adatok sohasem fognak megegyezni azzal amit a játékban tapasztalni fogunk.
  • Pluskast
    #16420
    Az első kép kb már vagy 1 éves :)
  • twi452
    #16419
    fb-ra kiraktak pár képet coming soon címmel hmmm
  • vajakos21
    #16418
    Végül is olyan mint HB. A bombázóknál is lehet tudni hova mennek meg a vadászoknál is. Ha hamar elfogy az ai , vag van egy tankolás akkor már lehet keresgélni.
  • Amaymon
    #16417
    Ezen a mapon én a könnyű gépekbe is jól feltankolok. Sok a tévelygés bár szerencsére általában mindenki a nagy tó felé tart a térkép közepén, kivéve mikor nem.
  • twi452
    #16416
    Igen ezek is megvoltak ebben a meccsben..:) Szerencsére ugye elég távol volt a társ mert nem ugrott fel a neve és rendesen mögé is lőttem úgyhogy csak elnézés kértem az ijesztgetésért ha egyáltalán észrevett belőle valamit :D
  • vajakos21
    #16415
    Van ilyen:). Menekülés a láthatatlan ellenség elől.Saját csapattárs üldözése. Rámozdulás a légvédelem pamacsaira
  • twi452
    #16414
    Visszanéztem a replayt.. hát LOL

    Volt egy pont ahol teljesen elveszítettük egymást és mindketten azt hittük h üldöz a másik :D
    Van ez az álló kameranézet azt lehet mozgatni finoman meg zoomolgatni. Tökéletesen látszik, hogy egymás mellett leírtunk 3 kört szinte párhuzamosan.. tiszta komédia :D
    Belülről picit máshogy éltem meg élesben :)
  • vajakos21
    #16413
    Nekem ma még csak assist jutott...
  • Torzonborz
    #16412
    tehát a 2. FRB-n sikerült kiszednem egy heavy tankot bombával majd azzal a lendülettel nyomtam egy seggest és egy soft landingot , nem haltam meg szóval nézelődtem egy kicsit a fülkéből és mit látok ? nagy vidáman elrobogott mellettem eegy T-34/85 :D
  • Paladin
    #16411
    Grats!:)
  • CptYossarian
    #16410
    Mentem egy kört F4U-1D-vel, feketére lőtték MINDKETTŐ szárnyamat, a farkat dettó, ehhez képest folyamatosan 510 km/h-val közelítettem meg vízszintesen a bázist, ahol teljes nyugalommal leszálltam, különösebb görcsösködés és földhözcsapkodás nélkül. Namost, egy BÁRMI másik gép fekete függőleges farokkal konkrétan felível és aláhull. Ez meg kb. jobban irányítható maradt mint egy sértetlen La-5. Szégyen.
  • twi452
    #16409
    ne tudd meg úgy izgultam amikor már én kergettem őt, hogy majd kiugrott a szívem a helyéről xD Aztán jöttek a találatok és egyre szélesebb lett a mosoly az arcomon :D

    És átalakítottam a fejest is, eldobtam az elemeket és átkötöttem az egészet párhuzamos kapcsolással 1 ellenállással egy régi 5 voltos telefontöltőre. Tökéletes az egész :)
  • Susarc
    #16408
    12 vs 12 ellenfélnél 9! jet nálunk egyse:P elindul a játék kb 8-an léptek ki....kiléptem én is gyorsan:D jó játékot nekik:D
  • stork13
    #16407
    Szerintem nem a fegyverek gyengék, hanem a Beau DM-je van elszabva.
    4-es squad Beau-val japánok ellen pl. a meccsek nagy részét lehozza.
    Repül a gép még akkor is ha úgy néz ki, mint egy nagy szita.
  • vajakos21
    #16406
    Gratula :) !
  • Coral Springs
    #16405
  • twi452
    #16404
    pezsgőbontás :D
    és nem, nem az ai volt :P a holland srác egy 109esben. Még én se nagyon értem hogyan kerültem mögé de majd kielemzem replay-en :D
    Rohadt jó kis dogfight volt :) Aztán egy ai kergetett a végén hazáig... lefordulni nem lehet őt, elhúzni elhúztam tőle aztán fordulás és már el is tűnt :D

  • Susarc
    #16403
    mondom én,hogy valami szar a MK/Mg fegyókkal:P


  • Susarc
    #16402
    kb 3 hete fejed azt a gépet unalams már....
  • Susarc
    #16401
    nem kell mártrkodnod csak nem kell lovagolni egy köztudottan és mindenki által elbaszott FM/DM modellű gépen elért eredményeken lovagolni....én se emberkedtem mikor 70-80 asával dobtam ki a célokat PBY-vel vagy Német wellingtonnal....párat beraktam,de mivel mindenki tisztában vele,hogy 398% al növeli meg a játékos skilljét jelen pillanatban az a gép így fölösleges....na menj játszani
  • Susarc
    #16400
    igen a 3 db on:P
  • Amaymon
    #16399
    Lengesd a szárnyad jobbra-balra kill után :)
  • Coral Springs
    #16398
    Háth ha ilyen táltos vagy akkor hajrá, most te jössz. Bizony megöl a kíváncsiság más milyen módon nyer csatákat egyedül egy esetleges túlerővel szemben, hogyan játssza ki őket, milyen taktikákat vet be az életben maradáshoz, mennyiben járul hozzá a team győzelméhez, vagy épp mennyire érzi saját felelősségének is a csapattársak életben maradását. A pénz az mellékes, de a sok kill -t is leszarom ha valaki lángba borulva esik össze. Szeretnék a sajátjaimhoz hasonló videókat, élménybeszámolókat nézni / olvasni másoktól is, esetleg még én is tanulhatok valamit. Én egy noname senki vagyok, autopilot irányítja az UFO -imat, majd hozzátok fordulok segítségért ha át kéne vegyem az irányítást.
  • Amaymon
    #16397
    Meglepő az a gép elég lassan fordul, a kilátás szinte nulla, de nagyon kezelhető. Egy darab gépet nem lőttem még vele, csak 2-t halálba kergettem :)
  • f24sg
    #16396
    FRB-n eddig 2 airkill-em van az M.C. 200 serie 7-tel (cockpit visibility rulez!)
    Egy LaGG-3-35 meg egy Hurri.
    Mindkét kill után lezuhantam a manőverezés után, átestem a sebességvesztés miatt
  • Amaymon
    #16395
    Kár hogy nincsenek meg a replayaim, amin szó szerint szétcsattannak a G-10 30mm-esén a gépek, mint egy dinnye.