38447
  • twi452
    #16514
    custom battle résznél lehet csinálni magadnak "szobát" és azt le tudod jelszavazni
    beállítod 2 játékosra vagy kikapcsolod a botokat aztán lehet egymás ellen
  • Molnibalage
    #16513
    Most már megy. Egy nagyon régi Cyborg Evo-m van, néha kicsit elmászik a centerje, de egy minimális. Más szimbe nem gond. Mivel itt nincsenek a jól megszokott axes karakterisztiga görbék, ezért a módosítók használata elég nehéz, mert egyszerre kell mozgatni a joyt és egy beállítás hatása látszik az adott pozícióba. Van ott deadzone meg correction, linearity és még valami asszem. A bibi az, hogy nemigen van elmagyarázva és így körülményes használni.

    Olyan opció van, hogy adott játékossal gyakorló légiharcot lehessen vívni? Csatába nem akarok menni csak megnézném, hogy mennyire tudom uralni a gépet egy játékossal szemben. A respawn ilyenkor hogyan működik, ha van ilyen?
  • Paladin
    #16512
    Haverom ilyet vett, miután én ennek a kistestvérét, a Flight Stick X-et választottam (szállítással együtt volt 8.5k), neki picit jobb kellett ;)
    Nem volt neki sem semmi baja vele, annyi extra dolog van (az enyémmel is) hogy a throttle-t invertálni kell.

    Egyébként az enyém bot része ugyanez (csak azon nincs külön böszme gázkar), és meg vagyok vele elégedve, kézre eső gombok, a bot pontos.
    Egyetlen dolog, amit komolyan irigyelek róla, az a gázkar hátulján levő billenős izé, ami lehet külön axis, vagy lehet az is rudder - na azzal gondolom jobban lehet a rudderrel gépészkedni, mint a bot csavarással.
  • Paladin
    #16511
    Nekem marhára úgy tűnik, mintha a joystickoddal/win driverével/windowsban a kalibrálással lenne valami elcseszve.
    Senkinek nem okozott gondot a joy beüzemelése (a pontos finombeállítás más kérdés), szóval én ott keresném a gondot.
  • ikarus44
    #16510
    de rendben, szerintem is értelmetlen ezen vitatkozni, hisz adja magát.
  • ikarus44
    #16509
    ha a te gépedet lőné le egy szárnyaszegett japcsi gép akkor lehet te is ideges lennél. (velem szerencsére még nem történt meg, de ha megtörténne akkor szerintem pár hétre megint abbahagynám a játékot.)
  • gstup
    #16508
    Elfogult vagy és nem látsz a vörös ködtől.Nem állok le veled vitatkozni.
  • ikarus44
    #16507
    elfelejtettem még azt utánaírni, hogy hónapokkal ezelőtt is láttam már ilyen videót, akkor még nem zavart, de most már igen.
  • [NST]Cifu
    #16506
    Több figyelmeztetés nem lesz, aki nem tud normális hangnemben fórumozni, az kapja szépen az elakadásjelzőket...
  • ikarus44
    #16505
    "OP-nak csak az nevezi őket aki még sohasem ült bennük, viszont leáll velük fordulóharcozni, ahol állandóan kinyírják a Zerok."

    sosem állok le velük fordulózni, hiába csapok le utánam jönnek, magyarán BnZ-ben vernek. az első sikerélményem ellenük P47-el volt nem F4U-val, csak az a baj hogy P47-el rohadtul nem lehet leszállni.

    nem kell hülyének nézni, lehet hogy nem vagyok sikeres, de nem most kezdtem. (hanem decemberben.)
  • ikarus44
    #16504
    tudod, kissé nehéz, amikor F4U-val vagyok és hiába emelkedek, mindig szívatnak.
  • Molnibalage
    #16503
    Ettől még az alapvető többi hibája megvan. Idegesítő a tutorial, nem lehet átlépni bizonyos dolgokat, a konfigurálása kínszenvedés. Repülni már lehet vele. Más szimulátorban nem tart 1 óráig elérni azt, hogy működjön a pitch tengely...
  • gstup
    #16502
    Befejezhetnéd.Valószínűleg egy hiba.Idővel javítani fogják.
  • bgabor
    #16501
    Mi a gond az FRB sebzés és repülésmodellel?
  • V43 1105
    #16500
    Sebzésmodell, repülésmodelltől fogsz agyvérzést kapni.. :((
  • bgabor
    #16499
    No, mégsem a programmal volt a baj? Mégsem egy "használhatatlan fostalicska"? Bocs, nem tudtam megállni.
  • Molnibalage
    #16498
    Na, csak sikerült. A pitch tengelynél valamit mindneféle korrekciót kellett állítani, mert hol megbolondult, hol nem. Most már képes úgy repülni a gép, ahogy elvárom tőleg. Csak azt nem értem, hogy a többi tengelyt miért ismerte fel rendesen, ezt meg miért nem? Olyanokat csiánlt, hogy a joyt mozgatva a jelző oldalt váltott meg hasonló finomságokat.

    A táj szép, az FPS jó. Egyelőre ennyit tudok mondani.
  • twi452
    #16497
    Nem tudom mi lehet a gond. Én egy ócó kínai genius műanyagdarabbal játszom most frb-t ami hát nem arról híres, hogy olyan nagyon finoman járna de én nem találkoztam ilyen problémával.

    10-15%ra trimmelem felszállásnál és nagyon finom oldalkormánnyal pár repülés után már szinte nyílegyenesen sikerül felszállni. Pedig én koca vagyok nem profi :)
  • Molnibalage
    #16496
    P26-tal próbálok felszállni. Teljesen reménytelen. Az oldalkormánnyel középentartani szintúgy nem lehet a gépet, pedig csigalassan gyorsítok. Amikor néha sikerül, akkor meg hiába térítem ki jobbra a csűrőt a gép mégis a bal oldalára billen és semmit sem lehet tenni ellene.

    A test flight sem ér semmit, mertt ha nem tudok felszállni, akkor nem látom azt sem, hogy a gép hogyan reagál és mire. A földön gurulva és gyorsítva ez megállapíthatatlan...

    Maximálisan kitrimmelve is húzni kell a botot, hogy a magassági kormány középen legyen...

    Áh....
  • Molnibalage
    #16495
    Látom, hogy a tengely középen van, de a játék közben az a ***** gép állandóan le akarja adni az orrát. Felszállni azért nem tudok, mert nem tudom belőni, hogy hol vana semleges helyzet. Ezért van orra áll a gép vagy pattog összevissza.

    A kérdésem tehát az, hogy normális, hogy a gép centerben hagyott joyal úgy leadja az orrát, mint állat? Ha igen, akkor az egész játék úgy el van baszva, hogy ehaj.

    A másik, hogy hiába enged trimmelni test flight alatt, a magassági korámnyon semmiféle változás nem látszik, de az irányításban sem éreztem difit.

    Bármit próbálók, ezt totál játszhatatlan a center probléma miatt. Másék kit szimben érdekes módon semmi baj nincs...

    Komolyan mondom, hogy ezt a hangnemet hangyagoljátok... - Cifu
  • twi452
    #16494
    Valaki esetleg használ ilyet? Jókat olvastam róla mint "belépő olcsó(11k)" joy de hátha valaki meg is tudja erősíteni.
  • csonttika72
    #16493
    Aha, értem! Ha neked nem megy, akkor másnak miért megy? Talán mert nem vagyunk egyformák. És nagyon finoman és nagyon sokáig fogalmaztam ezt az utolsó mondatot. Remélem érted miért. Nekem speciel 15 perc és 2 test flight kellett hogy magamtól (értsd fórum sírás, net böngészés) frankón konfiguráljam a joy-t. Pedig nem volt 15 napnál több a szimulátoros tapasztalatom.
  • Fec papa
    #16492
    Van freeflight opció, Test Flightként van feltüntetve, alul a gépnél tudod kiválasztani vagy a research treenél. Amúgy meg ne legyél már ennyire frusztrált, biztos valami gebasz van nálad, a controsl optionben láthatod hogy áll centerben vagy sem a joystickod, csak meg kéne találnod, rossz nézni amikor az emberek kiakadnak mert nincs türelmük, és egyből minden szar. Előbb talán kérdezz mint hurdurr csapkodsz össze vissza. Meg szerinted ha te nem tudod beállítani 15+ éves szimulátorozás után akkor a többiek hogy repülnek joystickkal FRBn? Biztos volt már valakinek hasonló gondja körül kell nézni forumokon vagy nyitni egy topicot, ha nem találsz és megkérdezni mi lehet a probléma.
  • Volfram42
    #16491
    Egy jo ideje nem jatszottam, csak a forumot olvasom. Van benne free flight. Ahol a legenyseget tudod nezni illetve bombat felszerelni es hasonlokat csinalni ott az egyik ikon a free flight. A free flight alatt esc es megall a jatek es lehet beallitani az iranyitast. (ha jol emlekszem igy volt.) Ekezetekert bocsanat. Telefonrol potyogtem.
  • Molnibalage
    #16490
    Lehet, hogy lekvárság, de nálam sajnos úgy tűik, hogy 5 perc alatt leírta magát. Egyszerűen konfigurálhatalan az egész. Az első tutorial missionban nem lehet trimmelni középhelyzetben hagyva a joyt nálam -4G-s süllyesédbe veri magát a gép. Ez normális...?

    A legkisebb joy mozgatásra is olyan kitéréssel reagál a gép, hogy Katarina Witt is irigyelte volna, ha ő a jégen erre képes, nemhogy egy gép a levegőben. Gyakorlatilag irányíthatalan nálam valamiért a gép. Próbálam sensitivy-t, hatása szinte semmi.

    Az külön idegesítő, hogy nincs free flight. A duma miatt csigalassú és kibaszottil idegesítő az egész, ha meg lezuhansz, akkor várk két percet a a javításig. Milyen elmeroggyant hülye találta ezt ki...? Tutorial alatt meg nem enged állítani egyes dolgokat...? Mi van...?


    Ja és igen, 15 évnyi szimes tapasztalat után úgy érzem, hogy illethetem 5 perc után is kemény kritikával. Ha nekem nem megy a beállítás, akkor másak hogya a rákba sikerülne...? Ez eddig nekem egy rossz vicc sajnos. Kár. Pedig tényleg kipróbálnám, de csatába meg nem trmfolnék be konfigurálatlanul, de a tutorialkoban meg szart sem lehet csinálni és ellenőrzin, arra meg nincs időm, hogy 50-szer ki/be ugráljal, ha valamit állítani akarok. Az külön vicc, hogy a repülés mód állítására egyszer rákérdezett, de átállítani meg nem tudom, mert sehol nem találom az opciót.
  • Molnibalage
    #16489
    Most vagy én vagyok béna vagy a játék atomhulladék. 15+ éves szimulátoros tapasztalattal nem tudok felszállni, ami úgy érzem, hogy egy vicc. Il-2-től Falcon 4.0 és Lock On-nal keresztül gyak. egyből fel és leszálltam bármivel, de itt nem megy...

    A joyom régi, egy tartalék és néha nem teljesen van centerben, de ezt ellenőrizni sem tudom, mert a controls opcióban nincs olyan, hogy center. A konfigurálás is - khöm - hát elég érdekes...
  • Coral Springs
    #16488
    Nagyon high volt a (két) kolléga, és kibaszottul op. Én szinte szóhoz sem jutottam.

  • bgabor
    #16487
    Ez egy nyilvánvaló bug, amit majd javítani fognak hamarosan. Ritkán esik meg, velem még egyszer sem történt meg, pedig elég sokat japózok.

    Mellesleg egyáltalán nem OP-ok a Zerok. Kivállóan fordulnak és jó a tűzerejük, de cserébe a legkissebb végsebességű és legsérülékenyebb gépek.

    OP-nak csak az nevezi őket aki még sohasem ült bennük, viszont leáll velük fordulóharcozni, ahol állandóan kinyírják a Zerok.
  • twi452
    #16486
    Tényleg kezd fájni a nyakam meg a vállam már pedig csak 3 meccset mentem ma..:D
    Az a baj, hogy görcsösen megfeszülve tartom szinte végig főleg amikor valakit sikerül megtalálnom.. nehéz ellazulni akció közben basszus :D
  • Amaymon
    #16485
    Biztos gyakran fordul elő azért tette ki (/irony off)
  • ikarus44
    #16484
    megint csak ismételni tudom magam:rohadt OP japánok. nagyon valósághű.
  • Fec papa
    #16483
  • Amaymon
    #16482
    2-4/meccs
  • Amaymon
    #16481
    Most értékelem igazán mikor 154 wolf streamelt és a meccsek felét hozta a killekkel, ha nem zuhant le. Igaz nem ilyen irdatlan nagy mapon ha jól emlékszem.
  • twi452
    #16480
    kb :) ha nagyon spórolni akar az ember akkor 3-4 körül ki lehet fogni használt ps3 kamerát, a ledes clip meg kijön kb 300 ftból és akkor sokat mondtam rá :)
  • Amaymon
    #16479
    10k fele :)
  • vajakos21
    #16478
    1 hónapja még egy 17"os 6 éves TFT monitorral mentem...Hát nem sokat segített. Főleg régebben még ennyire se volt megcsinálva a spottolás FRB-n és imádták az esős éjszakai pályákat berakni...amíg a népharag ki nem törölte.
    Fejkövetés hasznos. Még ha van is szabad kezed azért fordulás közben még nézelődni is...az sok. De láthatod, hogy vannak itt házi ekecs nézegetők,és müködnek is. Nem kell több 10k forintot költeni rá...már ha nincs feleslegben :)
  • Amaymon
    #16477
    "Mit gondoltok, joy mellé nélkülözhetetlen a fejkövetés, vagy van aki egérrel oldja ezt meg? "

    Nekem az, mind a 2 kezem leköti a joy. Egyik a gázkar rajta 3 trim, zoom, flaps stb. A másik egyértelmű miért. Láttam már olyat aki anélkül ment. A szemet kicsit fárasztja, de cserébe folyamatosan tornázik a nyak és a fej. Egy jó 23-24"-os TFT nem árt.
  • twi452
    #16476
    A fáradás egyénfüggő szerintem, nincs azért olyan sok szünet mint egy hb meccsben :)

    Fejkövetés nagyon megkönnyíti a dolgot. Mindig tudod merre vagy és elég csak rajta tartanod a "fejed" az ellenségen amikor manőverez :)
  • vass17
    #16475
    FRB mmjét tekintve nagyon nem tudok nyilatkozni, de látva a növekvő népszerűségét, illene már próbálkozni vele. :) igazából érdekel és a hb sem előnyére változott az utóbbi hónapokban, ez az emelkedési verseny már egyszerűen fárasztó.

    Mit gondoltok, joy mellé nélkülözhetetlen a fejkövetés, vagy van aki egérrel oldja ezt meg? és nem fárasztja a szemet a folyamatos koncentráció? Előtte meg kellene takarítsam a monitort is, mert a légvédelmi pamacsok mellett nálam a kisebb porszemek is félre vezetnek :)