38447
  • Paladin
    #16554
    Eltekintve attól, hogy duplájába kerül majdnem a flight stick x-nek, és ugyanazt nyújtja ;)
    Saitek márkát bírom egyébként és joyokban ott vannak, de pedigrét tekintve a thrustmaster sem rossz :)
  • twi452
    #16553
    Természetesen lehet, akár még az egeret is használhatod melléjük ha van 3 kezed :)
  • vajakos21
    #16552
    remélem jól értettem a kérdést
  • vajakos21
    #16551
    igen
  • szasza3477
    #16550
    Üdv.Lenne egy olyan kérdésem hogy a joy-t lehet-e használni billentyűvel joy az egér helyett
  • mijki
    #16549
    Ilyen volt az első joy-om, 2 évig intenzív használat mellett jól bírta a strapát, bár a Z(amikor forgatod a joyt - rudder) tengely 2 év után tönkrement. Tökéletes választás elsőnek szerintem. :)
  • Betonfal83
    #16548
    Köszönöm a véleményt..(És erről a SHITEK-röl vk valamit?T. 16000M-en így tüzetesebbe átnézve fura a gombok elhelyezése) HOTAS X is remélem bírja a strapát...
  • Glo
    #16547
    Le lehet azt szedni 30mm Minengeschoss-al is

    A bombázás régen elég gyatra volt, Pe2-vel bomber nézetben kb 200m-el ment mellé a célkereszthez képest a csomag :)
  • twi452
    #16546
    Naa hé :P
    Azt nem mondtam, hogy meg szabad támadni :)
  • vajakos21
    #16545
    Feltétlen szólj ha B17-el mész. Ki akarom próbálni az 50 mmest FRB-n :)
    Glo amiröl lemaradtál hogy egyre többen mennek FRB-re, vannak új fórumozók...és vannak a régi viták.( valszeg jobb volt Neked sör /Balaton combó :) )
  • twi452
    #16544
    Vakulás az van..:D
    Este felé tervezem, hogy beviszem trollkodni a B-17et. Megnézem milyen a bombázás ott :)
    Nézelődni elég nagy cheat a lövész nézet...awacs-nek is elmenne :D
  • Glo
    #16543
    Akkor izzítom a fejmozgáskövető rendszert, aztán tolhatjuk vakulásig :))
  • twi452
    #16542
    Naná, hogy volt. Lemaradtál az első frb killemről..ejnye xD
  • [NST]Cifu
    #16541
    Azt én is észrevettem, hogy egyes pályákon nagyon jó az FPS, más pályákon kevésbé... :\
  • Glo
    #16540
    Nekem lehetne egy egész kiépített cockpit-em is, akkor is béna lennék :))

    By the way: Meséljetek, volt valami über érdekes az elmúlt héten, míg a Balatonon söröztem?
  • Paladin
    #16539
    Ő az egyik akit nézni szoktam. Nem mellesleg az ő Freetrack tutorialjából lestem le a beállításokat :)
  • twi452
    #16538
    Talán Amaymon linkelte tegnap SilencerBF FRB videóját. Most nézegettem a feltöltéseit és leírásban láttam, hogy ő is Hotas X-et használ. És magáért beszél azért, nem egy ügyetlen srác :D

  • Paladin
    #16537
    Ennyiért én tuti a HOTAS X-et választanám. Vagy 7.5-ért a Flight Stick X-et, ami nekem van.
    Ok, ezen párral több gomb van (mióta van headset, nekem a 12 is sok), és olyasmit láttam, h balkezesnek is jó, de ha nem vagy az, szerintem a másik kettő jobb vétel. (Illetve talán annyi, hogy ez régebbi model, ezért lehet tudni, hogy jól bírja a strapát)
  • twi452
    #16536
    Röviden igen :)

    Ki lehet próbálni arcade nehézségen full aircraft controls-al. Tépheted a gépnek mint az őrült de nem enged átesni hanem visszarúg magától és így bólogatva fogsz kanyarodni :)

    Azt azért szem előtt kell tartani, hogy nagyközönségre hajtanak nem arra a pár %-ra aki joy-al fog játszani.
    Az arcade mód nagyon egérre van szabva mert ugye ott beugrik az ember egér+bill és lövöldöz kb ennyi :)

    Historical-ban nagyon szépen lehet érvényesülni egérrel de már korántsem olyan mint arcade-ban, itt már lehet értelme joy-al játszani.

    FRB az egyetlen ahol már nincs instructor tehát egérrel is csak ilyen mouse joystick módban lehet játszani minden segítség nélkül.
  • Paladin
    #16535
    Arcade-ben sosem voltam, de tekintve, hogy HB-ban ez a helyzet, el tudom képzelni.
  • Molnibalage
    #16534
    Hú, akkor ezt a részét nem vágon. Annak ellenére, hogy arcdace csatához csatlakozol, attól még egyes játékosnak lehet nehezebb dolga, hogy mit állít be a controlsban?
  • vajakos21
    #16533
    max frn-ben lehetne összeengedni öket.ahol mincd spottolva a gèp.
  • ikarus44
    #16532
    AB-ben a Mozdok pálya csak nekem játszhatatlan az FPS miatt?
  • ikarus44
    #16531
    "A világháború részre azt tippelném, hogy a klánoknak készül és ilyen stratégiai cucc lesz x-y-z csatákkal amiket le kell játszani."

    szerintem, minden játékosnak elérhető lesz.

    én a játékmenetre azt tippelném, hogy a HB-hoz hasonlóan, csak egy géppel lehet majd menni, és annak a gyártási ill. alkalmazási ideje határozná meg, hogy milyen csatákba kerülne az ember.
  • twi452
    #16530
    Nincsenek így összemosva a dolgok.
    Árkádban is lehet menni full aircraft controls-al ha azt választod ki.
    Ott lehet ilyesmit gépészkedni de alapból automatára van állítva. Tegnap mondta valaki, hogy szerinte nem működnek még ezek a gépészkedési dolgok hiába állította ide-oda, nem tudom.
  • Betonfal83
    #16529
    Én jövő hónaptól ráérek bármire ha meglesz az új gép és joy....
  • Molnibalage
    #16528
    Vasárnap egy kis páros gyakorlásra ráér valaki? Addig próbálgatom az alapokat. A historical ponosságnáé foglalkozni kell a keverék állítással, légcsavarszöggel és radariátorokkal? Nem hinném, hogy ezeke oda tudnék még figyelni, első blikkre a HUD jellegű külső nézetben ezek kijelzését nem is találtam meg. (Azért, mert nem modellezett még ezen a szinten?)
  • Betonfal83
    #16527
    Én a hajókat várom már.. A WOT útán már nem vonz a szárazföld annyira de bízom benne ezerszer jobb lesz mint ott.. Nálam a sorrend hajók,repülök,tankok.
  • twi452
    #16526
    Ha jól tudom olyat nem terveznek, hogy egy ilyen nagy buli legyen amiben mindhárom harcmodor részt vesz.
    A szárazföldi harcnál ai repülők lesznek legalábbis az elején biztosan ezt már elárulták.

    A világháború részre azt tippelném, hogy a klánoknak készül és ilyen stratégiai cucc lesz x-y-z csatákkal amiket le kell játszani.

    Nem hiszem, hogy ilyen battlefield irányba mennének el. De csak személyes tipp nem kell túl komolyan venni :)
    Majd idővel megtudjuk csak már mindenki várja a szárazföldi részt mint a messiás :D
  • ikarus44
    #16525
    én mind a hárommal játszani fogok, de a tüzérség nem vonz.
  • Betonfal83
    #16524
    Én inkább hajós vk!
  • Betonfal83
    #16523
    ÁÁÁÁÁ igen az is a listámon van mint lehetséges opció! Nem tudok dönteni....T.16000M itt néztem..
  • EnxTheOne
    #16522
    Ha majd össze lesznek vonva a tankok, repülők és a hajók akkor melyikkel fogtok a legtöbbet játszani?
    Groundon a tüzérség vonz (ha lesz majd)
    Repülők közül meg a bombázok
    A legnagyobb ágyúk meg a navynal vannak :D

    Szóval nekem ez nehéz döntés lesz :D
  • twi452
    #16521
    amiről én mutattam képet lejjebb meg beszéltünk róla azzal van kb egy árban
    de ezt a 16000M-et még sehol se láttam
  • Betonfal83
    #16520
    Üdv! Ezzel repül valaki Thrustmaster T. 16000M? Egyáltalán érdemes megvennem vagy van-e jobb ennél árban?
  • Paladin
    #16519
    Aha, lehet állítani. Mondjuk nekem a gyári default teljesen jó volt. Egy boltban megtapiztam egy hasonló képességű geniust - hát marhára nem tűnt tartósnak. (Más kérdés, hogy mivel az elkurvult MM-ben néztem, ott még duplába is került, mint a Thrustmasterem, ami picikét vicces :) ).
    Mondjuk a régi Speedlink Black Hawk még robosztusabb volt, mint a mostani, de az nem volt túl precíz, és a gombok és a throttle sem volt ilyen jól elhelyezve. (Erőset javult a célzásom, amikor megjött az TM. Persze még most is béna vagyok, de ezen már felszerelés nem segít :D ).
  • [NST]Cifu
    #16518
    Én nagyon szerettem a Cyborg Evo-t (a bal kezességem miatt ugyebár kevés a választék), de a centerével folyton gondjaim voltak, de anno én ehhez a saját szoftverét használtam, ott lőttem be mindig, mielőtt játékba léptem.
  • ikarus44
    #16517
    rendben, és bocsánat, ha esetleg durva voltam, de az ilyen eseteket nagyon nem bírom.
  • gstup
    #16516
    Remélem nem érezted offense-nek az írásom.Téma lezárva. :)
  • twi452
    #16515
    örülök, még hétvégén rágódok rajta kicsit aztán meglátjuk, a mostani geniusnak hasonlóan van kialakítva a középre húzása mint a saitek botoknak ilyen gyűrű+rugóval de hát gondolom nem egy minőség mert ez kész kínszenvedés, megakad néha 1-1 ponton és akkor kicsit nagyobb erő kell hozzá akkor meg már elrántja az ember...:) Talán a rugó egy kicsit túl emberes lett bele, nem tudom.

    a ti joy-otoknál lehet állítani az ellenállását a botnak ha jól emlékszem meg azt mondják rá h nagyon finoman mozog


    más:
    rohadt aaa telibekapta a motort..élmény volt megtalálni és leszállni a pályára..:D