38447
  • bardocz
    #17154
    Yak-1b-ből van, aki ki tud látni? Nem elég, hogy egy buzinagy keret van benne, de a közepe az nekem nagyon tükröződik, mire célkeresztbe lesz valaki, eltűnik, mert nem látok át rajta rendesen.
  • Molnibalage
    #17153
    Elindulok F6F-fel, 30-ig gyorsítok majd fék. Orra áll a gép. Aha...

    Istenem, néha úgy érzem, hogy a készítők full kretének. Test flighton fel tudtam szállni, de HB-ben még egyszer sem. Röhej...
  • Molnibalage
    #17152
    Megint ott tartok, hogy pofánverném a készítőket. Realistic controls esetén, kell oldalkormányozni az Hellecatet vagy nem....?
  • Amaymon
    #17151
    "HB játékos légiharcban ötmásodpercenként csekkolja"

    Saját tapasztalat alapján, tegyük fel csekkolja:

    1. több ellenfél esetén nem tudja eldönteni ki lövi
    2. mikor menekül nem tudja merre emeljen
    3. fordulóban nem tudja merre korrigáljon billegtessen
    4. szimplán pánikba eshet (leblokkol valaki tőle)

    Nekem drasztikusan megnövelte anno HB-n a killek számát, nem kell pro-nak lenni hozzá csak rutinosnak. 250h után már nem okozott gondot, de ha hamarabb váltok jobban jártam volna. Ha valaki nem szereti érthető az is, magamból kiindulva.
  • bardocz
    #17150
    Kell a ts, hogy az orosz barátaimmal beszélhessek, ja :D
  • Amaymon
    #17149
    "Vegyen mindenki 5.1-es fülest, oszt hallgatózzon mintha szonár is lenne :))"

    Végülis már a f*kamon is kontroller van, egy szonár nem oszt - nem szoroz :))))
  • Glo
    #17148
    Ja, ha lenne Jetem most tuti bevinném :))) Mondjuk a 262-t büntetni :))
  • Glo
    #17147
    Mindegy, mindenki használja azt ami szerinte jobb.. FRB-n is sokan azzal nyomják, pedig ott már nem kezdők játszanak általában.
  • twi452
    #17146
    Ott legalább nem kell 5-6 perceket várni :)
  • Glo
    #17145
    Vegyen mindenki 5.1-es fülest, oszt hallgatózzon mintha szonár is lenne :))
  • bgabor
    #17144
    Ugyanmár. Ha mögötted felkattog egy géppuska, az az esetek 90%-ban nem azt fogja jelenteni, hogy a csapattársaid lövik be éppen a géppuskáikat. A radar meg? HB játékos légiharcban ötmásodpercenként csekkolja, hogy ne érje meglepetés. De mivel csak síkban jelöli az ellenséget, térben nem, én a kamerával is gyakran a gépem mögé nézek, légiharcon kívül meg folyamatosan csekkolom a légteret körülöttem.

    Hangszóró? A játékosok túlnyomó többsége mikrofonos fejhallagatóval játszik ma már, ezerszer pratikusabb, mikrofon nélkül meg nem megy a TS kommunikáció, ami szintén alap dolig.
  • vajakos21
    #17143
    ott a pont
  • bardocz
    #17142
    Nem üvölt a hangszóróm, hogy halljam honnan lőnek. És radar...
  • bgabor
    #17141
    Nemtudom milyen piros pontról beszélsz itt, csak HB-t játszom, ott nincs elécélzásos pont mint arcadeban, a piros ellenségjelölő keret meg mégis mit segít a célzásban 300 méterről?
  • Glo
    #17140
    Csak mert unatkozok: FRB-ben 2 német vár, az egyik a 0-1, a másik a 3-4 tierben :)
  • vajakos21
    #17139
    Oké akkor ne használd...többségnek bejön....meg ugye FRB-ben. (ott nincs piros pont)
  • Glo
    #17138
    Dehogynem. Ha nem találtál akkor mégjobban elé kell lőnöd. Az esetek 99%-ban a mellélövés (ha a síkja jó) akkor az mögélövés :)
  • bgabor
    #17137
    Előbb hallod meg mögüled a lövéseket, minthogy meglásd a melletted elhúzó nyomjelzőket, szóval semmi értelme.

    Ha már a radar és minden más ellenére meglepnek hátulról, így is úgy is csak a bekapott találatokat fogod már csak érzékelni.
  • Glo
    #17136
    Ennyit az ismeretekről :)

    A tracer-nek a való életben tök más volt a röppályája mint a rendes lőszereknek, így aki légiharcban csak arra hagyatkozott az elég sokszor lőtt mellé. Plusz volt még pár hátulütője, mert egyrészt valóban látta az ellenség, hogy honnan lőnek, másrészt a nyomjelző színéből tudni lehetett ki az ellenség, harmadrészt a hevederezés olyan volt, hogy a heveder vége felé egyre gyakrabban volt a nyomjelző. Azt meg nem kell magyarázni, hogy mi volt ennek a hátránya :))

    Én is Stealth lőszert használok. Ha olyan a szitu, hogy messziről kell "tapogatni" a másikat, mert mondjuk alacsonyan menekül, akkor egész addig fogalma nem lesz róla h veszélyben van míg meg nem lövöm. És ha meglőttem ott valami szakad, ami engem hoz előnybe.

    Szal a Stealth-nek csak előnye van. Úgysincs annyi időd a légiharcban, hogy az elétartást korrigáld..
  • Attiska
    #17135
    Úszótalppal rendelkező repülőgépet (pl. A6M2-N) hova kell letenni feltöltés céljából? Az anyahajó mellé?
  • bgabor
    #17134
    Arra jó, hogy a lőszerheverderből kiveszi a nyomjelzős lövedékeket, és helyettük is teljes értékű robbanó/páncéltörő lőszert tesz. Így ugyanannyi lőszerből több kárt tudsz okozni. Tehát ha eddig 10 golyóból 3 nyomjelzős volt, és a többi HE/AP, akkor most ennek a háromnak a helyére is HE/AP kerül.

    Hátránya hogy kizárólag azoknak jó, akik tudnak "érzésre" nyomjelző nélkül elé célozni és betalálni. Én nem tudok, de szeintem butaság is, mert stealth lőszerrel ha mellélősz valamerre és nem találsz, semmilyen támpontod nem lesz merre korrigálj, ami azért mondjuk egy fordulásban lévő célpont ellen nem jönne rosszul. Vérprofiknak van, na.
  • bardocz
    #17133
    Viszont ha nem találnak el, akkor is látod a süvítő golyókat, és már húzhatod valamelyik irányba. Stealth lőszerrel meg már csak a találatot észleled.
  • bgabor
    #17132
    Ez elég nagy ökörség, második világháborús légiharcról beszélünk, ha lőnek rád, akkor tutira hátulról lőnek. És a gépfegyverkattogés szintén figyelmezteti a célpontot.
  • Amaymon
    #17131
    "nem egy irányba halad veled a gép, akkor 2-3 sec-ig van lőtávban a gép"

    Az pont elég. Utána elkezdi csavargatni magát de késő, mert helyzeti előnyben vagy. Persze van aki kiszúr.
  • Amaymon
    #17130
    "Ha meg feléd repül és nem lát, akkor a játékos vak..."

    Nem biztos! Sokan az utolsó pillanatban térnek ki amikor látják hogy elkezdesz lőni. Elég sok suicid játékos van még HB-n is AB-hoz viszonyítva.
  • Molnibalage
    #17129
    Ez a honnan lövik részt nem értem. Ha nem egy irányba halad veled a gép, akkor 2-3 sec-ig van lőtávban a gép. Ha meg feléd repül és nem lát, akkor a játékos vak...
  • Amaymon
    #17128
    Először én is azt gondoltam, amíg itt nem javasolták. Nem kell látni hova megy a lövedék, főleg frb-n elég biztos a találat, ha már ott tartasz hogy lőni tudod. HB-n 1000 kill után már érezni lehet, nem hittem benne, de működik.

    Az óriási előnye, hogy mpekig fogalma nincs honnan lövik, még HB-n sem vágják le.
  • bardocz
    #17127
    Talán pont az, hogy az ellen sem látja honnan lősz, és ha elég gyakorlott vagy, akkor eleve nincsen rá szükséged? Én speciel nem használom, mert balfasz vagyok, de ha eljutok célzásban arra a szintre, akkor miért ne.
  • Molnibalage
    #17126
    Mire jó a stealth lőszer? Egyáltalán hogyan lehet ilyet belerakni mondjuk a FRB részbe is...? A nyomjelző nagy előnye, hogy azzal könnyebben korrigálok, eszembe nem jutna olyan lőszerrel lőni, amit nem látok.

    A HB-t tegnap egy ideig variálta a helyszíneket, aztán a kb. 4. meccs után megint csak Koreát adta mindig...
  • Amaymon
    #17125
    Nagyobb tűzerő kell nekem most középkategóriában LA5, P63 vagy Yak9t, stealth lőszerrel. Egyelőre nincs esélyem bomber ellen. Meg is lett rögtön a kill, ahogy átváltottam LA5-re, bár nem bomber hullott.
  • Molnibalage
    #17124
    Jóval kisebb távolságról, mint ahol én lövök és kiszúrom a gépet.
  • vajakos21
    #17123
    lehet hogy te nem látod de a faroklövész igen.automatán elkezd tüzelni, igy tudod hogy valaki jön.meglepni lövészes gépek igencsak nehéz.ha szerencséd van elkezd manöverezni ahelyett hogy hátraülne így nagyobb esélyel lövöd ki
  • Amaymon
    #17122
    "erre a részre mondtam azt, hogy a szimulátorokban jól megszokott axis curve ábrázolás kellene."

    Van egy segédproggi "jostick curves" a neve pont ez csinálja ábrázol és ennek megfelelően korrigál.
  • Amaymon
    #17121
    Én kérdeztem, az ötlet kiváló :)
  • Amaymon
    #17120
    "Sokszor nem értem, hogy a faroklövészes gépeket miért olyan hülyén támadják a vadászok."

    Mert a cockpit miatt nem látod hol van, ált. az RB-n nem hülye gyerekek vannak már. Ki is használja, hogy takarásban van és mikor felette vagy akkor fordul ki. Alulról felülről nyesegetheted, de előbb utóbb a kis táv miatt a fighter szív.
  • V43 1105
    #17119
    Azt is. :-) Van mikor HB, de van mikor annyi időm nincs és pörgésre vágyom olyankor bepattanok Arcade Battlet tolni :-)))
  • bgabor
    #17118
    Talán mert árkádot tol, ahol több gép, több élet ugyebár.
  • Molnibalage
    #17117
    Na, ez mutatja, hogy mennyire nincs akkor FM. Csak azért, mert egyesek szerit táp fogják és lezúzzák a gépet annyira, hogy csak a fegyverzete miatt érdemes vele repülni. A Buffalo job reptelesítménnyel bír nála...
  • Coral Springs
    #17116
    A P-40 azóta gyenge amióta nerfelték, ám ez a gyengeség kizárólag Arcade -ban értendő. Amúgy nyugodtan lehet használni Rank 6-7 -ig.
  • V43 1105
    #17115
    Nem ugyan az a kettő P-39, két változata N meg Q azt hiszem.. én azért vettem meg őket, mert a P-40 már gyenguci volt a maga 4-es Tierével. Most van benn 2 db P-39, 1db F6F és az A-20G.