38447
  • Torzonborz
    #17114
    A legtöbb hk-t 20as ap-al is lehetne bontogatni csak itt is a humán interfész a szűk keresztmetszet :D
  • Molnibalage
    #17113
    Mi értelme két egyforma gépet venni?
  • Glo
    #17112
    A becsapódási szögtől sok függ. Afrikában is voltak "konzervnyitók", akik sima 20-assal függőleges zuhanásból nyitogatták a tankokat :)
  • Torzonborz
    #17111
    G2-vel egyszer 2 lövésből kiszedtem heavy tankot , igaz hogy függőlegesen estem rá és pontos volt a találat is.
  • V43 1105
    #17110
    A-20G eddig nagyon bejön én is az amcsi elején vagyok még durván csupán 6-os vagyok.. most vettem meg két P-39-et eléggé kretén trollágyús gépek .. B-25J-re vagyok kíváncsi aztán ha lesz türelmem és időm akkor idővel a B-17-esek.. :-))
  • Molnibalage
    #17109
    Még nincs meg, az még odébb van. Nem is tudom, hogy fogok -e addig játszani a játékkal. Néha-néha tolok egyet, egyszer csak eljutok oda.
  • V43 1105
    #17108
    Megvan a B25? Benyomások?
  • Glo
    #17107
    Próbáld úgy, ahogy az amcsik szivatták az úton oszlopban haladó harckocsikat. Alálőttek, és a gellert kapott felpattanó lövedék már átment a haslemezen

    Amúgy erősen tank függő. Én HB-ban a 410-es 30mm armored lőszerével simán kivittem a brit meg amcsi medium tankokat hátulról.

    FRB-ben meg úgy tükröződik az a rohadt revi a 410-esen, hogy lehetetlen vele célozni.. Mintha egy fehér papír lenne ráragasztva :/
  • Molnibalage
    #17106
    Tudom, de azért egészen más nehézségű azokkal, mint a spéci lőszeres B-25-tel. Múltkor tíznél több járművet kaptap szét.
  • bgabor
    #17105
    Nagyon rapszodikus sajnos a földi célpontok elleni sebzésrendszer, az a baj. Találtam én már telibe M8 Armored Cart a G2 Stuka két 37mm-essel, tungsten core lőszerrel úgy hogy nem lett semmi baja.


    AAA-t, Artilerryt meg Armored Cart 7.62-essel is kicsapod, igaz ez utóbbit nehezebben.
  • V43 1105
    #17104
    AAA és Armored Car ami olyan, hogy gyenguci, szóval akár ME-109-el is kitudod lőni őket. :))
  • Molnibalage
    #17103
    Az új API-s 12.7-essel a AAA és aromred cart elég csak "meglegyinteni" és placcs. :)

    Tankból néha nem tudom, hogy melyik melyik, sebzést osztott ki szép nagyot, de kill még nem sikerült tank ellen.
  • Torzonborz
    #17102
    Igen , pont ez a gondom . Amikor finoman próbálom mozgatni a gépet a célzáshoz akkor össze vissza bólogat és nem tudom a célon tartani.
    Ez az egy dolog ami nagyon zavart mert egyébként maga a repülés hatalmas érzés így joy-al .
  • Paladin
    #17101
    Tegnap tettem még egy próbát a nullára húzott sensitivity-vel (a 410-esek nagyon erősen be tudtak lengeni célzáskor, aztán gondoltam megpróbálom még egyszer a többivel is így).
    Mentem pár kört, és azt hiszem ennél maradok mégis.
    Ha az a problémád, hogy a célkereszt az apró mozdulatok után is kicsit "lengedezik" a célpont körül, akkor inkább a sensitivity csökkentése lehet a megoldás.
  • Eagle16
    #17100
    Én 20mm-essel sem tudtam, szóval nem. Bár valami kevés xp-t meg lion-t mintha adott volna rá...úgy emlékszem. Talán sebeztem egy kicsit. De 2 rácsapás után sem szedtem ki hátulról egy Párduc-ot.

    30mm-essel már gondolom van rá esély.
  • bgabor
    #17099
    Light tankot se, és ez reális így. Páncélozatlan célokat keress.
  • vajakos21
    #17098
    12.7 max lightot...elvileg
  • twi452
    #17097
    én a ju 87 37es anti tankjával is csak hit-ig jutottam frb-ben
    jó igaz teljesen merőlegesen felülről még nem sikerült lőnöm de oldalról hátulról nem vitte csak találatot kapott :)
  • V43 1105
    #17096
    Ha A-20hoz kapcsolódik a kérdés, nekem nem sikerült.. de még Light tankot se.. de mediumot sem.. :(
  • Molnibalage
    #17095
    Ja, még egy kérdés. 12.7-es API lőszerrel heavy tankot ki lehet lőni?
  • Molnibalage
    #17094
    A bólintás érzékenység az, ami trükkös. Én a régi Cyborg Evo-mat utálom - de nincs helyette más, mert még lusta voltam rendelni úgy eszközt - mert a kis "süveg" az alján totálisan elbassza az egészet. Kis kitérítésnél baromi nagy erő kell, aztán meg kevés. A rugó is túl kemény. Próbáltam én mindent, de nem sikerült ezt megoldani. Már-már azon gondolozom, hogy lefűrészelem a "süveget" a francba. Semmi szükség rá.
  • V43 1105
    #17093
    Van a játékban Squad lehetőség,ami max. 4 főt képes befogadni.
  • Torzonborz
    #17092
    ahamm akkor gondolom mindkét tengelyre be kell állítanom. köszi.
  • Molnibalage
    #17091
    Hogyan tudunk egy HB-hoz csatlakozni? (Este 7 előtt nem hiszem, hogy hazaérek.)
  • Molnibalage
    #17090
    Igen, a linearitiy csinálja ezt. Erre a részre mondtam azt, hogy a szimulátorokban jól megszokott axis curve ábrázolás kellene. Elszenvedtem egy darabig, mire élvezhetőre beállítottam.
  • V43 1105
    #17089
    HB-ban valamikor nem gamelünk egyet? A-20-al jövök én is akkor.
  • Torzonborz
    #17088
    áhh gondolat olvasó vagy mert pont ezt akartam kérdezni :D

    egyébként a célzást lehet vhogy még jobban finomítani ? azaz amikor a joy kitérés kicsi akkor a gép se kezdjen el részeg módjára össze vissza bólogatni ?
  • twi452
    #17087
    Múltkor valaki be akarta állítani úgy a gázkart, hogy 100%-ig menjen és utána gombnyomáskor wep

    korrekciónál lehúzod joy-odnak megfelelően kb -5%ra hogy teljesen rányomva csak 100% legyen a gáz és a Maximum value-hoz berakod a gombot amit akarsz és kész is a gombnyomásra wep :)
  • Molnibalage
    #17086
    A legdurvább irányítási móddal meg bizony lehet csalni (?), mert enged trimmelni. Tehát forduló közben szélsőséges trimmeléssel az A-20 eszméleten forduókra képes. Persze nem egyszerű mutatvány, de ebből is látszik, hogy FM nemigen van...
  • Glo
    #17085
    A Beau is ilyen, és az még ehhez nehézvadász is, vad fegyverzettel.
  • Molnibalage
    #17084
    Azért az A-20-szal csalás repülni, mert szerintem nincs olyan FM-je, mint a többi gépnek és kabinja sincs, tehát jó a kilátás F4 és F2 nézetben is. A gép sérülésállósága burtális, amikor meghalok, akkor az kb. azért van, mert pilot kill van. Tegnap a játék végén már 3 gép lőtt rám és a faroklövész töltése miatt nem tudtam csak visszalőni. Addig esélyük nem volt.
  • Glo
    #17083
    Akkor megtaláltad a helyed, úgy látom :)
  • twi452
    #17082
    tetves Ar-2 benyelt pár golyót... egyszer kigyújtottam és kapott crit-et a szárnya..
    letette simán aztán még 3szor fordultunk töltés/javítás és a végén elrontotta mert utánam jött és le akart bombázni a reptéren de lelőtte az aaa :D
    Ha nem ilyen buta hozta volna a földi egység valószínűleg neki a kört, vagy mentünk volna még egy duel-t legalább :D
  • Molnibalage
    #17081
    Sokszor nem értem, hogy a faroklövészes gépeket miért olyan hülyén támadják a vadászok. Az A-20 nagyon gyors, de a többi ellen lehet úgy támadni, hogy fölé repülsz és felülről csapsz le. Visszalőni alig tudnak - vagy ha igen, akkor szarul vannak modellezve - és a célzás is egyszerű, ha nem nem manőverezik. Úgy állítod be a gépet, hogy a cékereszt felé közeledjen a célpont süllyedés közben. Eleresztesz egy 1-2 másodperces sorozatot és simán belerepül a célpont, ha kellően nagy a tűzerőd. Ha 6 géppuskás géped van jó lőszerel még a négymotoros gépek is megérzik. Ha gyorsabb vagy, mint a bombázó, akkor meg lehet előzni és oldalról, 45 fokos szögben kell támdani, nem lehetetlen a célzás...

    Én legtöbbször A-20-szal hasítok és csak úgy pofozom le a rámragadt gépeket. Riktán szedek le gépet - bár volt olyan meccs, ahol két gépet is én lőttem le - de 3-4 gépet rendszeresen szétlődözök annyira, hogy egyből eltakardonak és nem is pórbálkoznak többet. Sokszor még a bombereket és kétmotoros vadászokat is kiosztom, mert annyira pontosan célzok. Nagy tűzerő van, de én lövök pontosan. Volt már olyan, hogy FRB-n azt hitték, hogy odalopakodnak mögém. Aztán meglepődtek, amikor cirka 800-1000 méter távolságból is vittem már be találatot. Egy A-20 leszedése eszméletlen nehéz, ha a játékos nem hülye. Engem lényegében csak akkor lőnek le, ha kifogy a muníció vagy valami mák miatt a lövész meghal.

    Az A-20 eszméletelen túl van tápolva. Én szoktam a baráti vadászokról levakarni az ellent, mert 500-as tempót lazán tartok. Vicc, de egy P-40 nem képes még lépést sem tartani az A-20-szal...

    Néha vadásszal repülök és HB-n, de full real controlsszal. Sokkal jobban irányíthat a gép. (A-20-szal is mindig így repülök.)
  • bardocz
    #17080
    RB-n a német kétmotoros gépek hihetetlenek számomra, yak-1b-vel egy egész tárat ellőttem egyre, voltak találatok is, de semmi sem hatotta meg.
  • Amaymon
    #17079
    Hihetetlen 2 AR bomber RB-n kiirtotta a háromnegyed bandát. Én csak egy critet tudtam vinni a flaps-ba, de simán otthon földet ért vele. Ott hagytam gondolván úgyis lezuhan, valaki már kigyújtotta a motorját nekem meg üzemanyag nem volt. Ráadásul azok is stealth lőszert használtak tail gunnernek. Csak lestem mi kopog rajtam. Mikor sarokba lettek szorítva elkezdtek körözni a reptér felett. Na ekkor szépen hazamentem szétlyuggatva. Krit nem volt szerencsére, leszállás, go back to hangar :D

    Brutálisan erősek. HB-n jap vs b25-nél volt ez a feeling. Itt még a beau is simán kiszívathat, ha nem veszem észre, mert vagy seggbenyom vagy tailgunnerrel pötyögtet.
  • Torzonborz
    #17078
    viszont most úgy lettem első szicílián hogy egy gépet nem lőttem le. csak az AI Bjú-t csipegettem :D több xp kaptam annál mint aki 2 gépet szedett le. érdekes.
  • Paladin
    #17077
    Nem is ;)

    Egyébként nehezebb, tény, és hátrányban vagy. Főleg pár napos joyosként. De amikor az ember így van az "élmezőnyben" az a legjobb érzés :)
  • Torzonborz
    #17076
    nos azt hiszem a joy marad FRB-re mert HB-ban kb egy rakás fost nem ér.
  • twi452
    #17075
    szokom én eleget frb-n a belsőt :D hb-ben nem akarom még azzal is szopatni magam :D

    most kipróbáltam a spit mk II-t, nem is olyan rossz gép ez csak a csapat nem volt túlságosan a toppon.. yak9T lövöldözte 37essel a pillboxot meg ilyenek..xD
    ezeknek meg aztán mondhat az ember bármit ugye :D