38447
  • Susarc
    #17194
    PILOT KILL weekend van??? 12x lőttek le az elmúlt 2 órában ebből 10x bürst és pilótámnak kampó....maxos a vitalitije úgy halkan jegyzem meg
  • Amaymon
    #17193
    Nekem nem volt akkora mázlim, teljesen random mennyit ad, ha ad :)
  • Nortai
    #17192
    Most kaptam 100k-t battle trophyra, ilyen se volt még. 1M jobban jött volna. :D Valaki már fogott ki nagyobb összeget?
  • Torzonborz
    #17191
    ja és gázt egyből fullra nyomtam szóval kilőttem a francba , szépen magától elemelkedik ~180 környékén és kész. :D
  • Torzonborz
    #17190
    ha nem teszem flapest take off állásba akkor simán felszállok. szóval érdekes. :D
  • Amaymon
    #17189
    Faék egyszerűségű, én persze elcsesztem, mert 100%-on felejtettem a gázkart az előző meccsből így rögtön korrigálni kellett (azonnal elrántott balra):



    Ennél tuti gyorsabban fel lehet emelkedni, még most mentem vele először nem ismerem a limitjeit. Mindenesetre roppant kezes jószág, rögtön felszállás után elég fordulékony.
  • Torzonborz
    #17188
    AB-ban nem használok joy-t , HB-ban meg valahogy csak fel kéne szállni.
  • Coral Springs
    #17187
    Szerintem Arcade és Historical -ban felesleges full irányítással vesződni, főleg ha még tapasztalatod sincs FRB -ben.
  • Torzonborz
    #17186
    hülye kérdés : HB-n hogy a jó életben kell felszállni Buffalo-val ? Mert most 3szor próbálkoztam 1 meccs alatt és ahogy felhúzom egyből éles fordulóval bele is áll a földbe .
  • Fenrir
    #17185
    Megtáltosodott a Messer :)





  • Fenrir
    #17184
    Igazából ez a te stílusodtól függ, de van néhány támpont más játékos tapasztalata alapján:


    Fighters should set their gun distance to 100~300m to focus their firepower to increase their odds of destroying components of an aircraft rather than spraying all over the aircraft


    However fighters with very powerful weaponry such as the Bf 109 G-6 (U4/R4) with triple mk 108 should set a larger gun convergence so that the cannon shells will have a better spread and have more likelihood to hit. Focussing firepower is unnecessary as these weapons are overkill against fighter planes


    Ground attack planes such as the IL-2 or Stuka should set their gun distance to 800m or 'no' in order to engage flak and other soft targets from a large distance


    Any fighter expecting to shoot at bombers from a large distance should also select 800m
  • Yag
    #17183
    papír az biza :) Egyébiránt a Kittyhawk és P-36 Hawk szerkezete meglepett. Szárnytalálat után is lehet vele repülni, ha másra nem elég de többször vissza tudtam jutni vele bázisra, javításra.
  • Yag
    #17182
    Értem. Ez hasznos infó, valóban azt gondoltam, hogy a "célzókör" megjelenését befolyásolja a távolság beállítás. Azért 3-400m-ről remélem nagyobb "tűzerővel" lehet leszedni egy gépet mint 800-ról.
  • Fenrir
    #17181
    A távolságnál nem azt állítod, hogy mikor jelenjen meg mert az fix (olyan 780m körül), hanem, hogy a géppuskák lövéseinek vektora hol metssze egymást. Messziről is el lehet találni a célt kis beállított értékkel és nagy értékkel is le lehet puffogtatni közelről.
    Ez a kép mindent el is mond:

  • Amaymon
    #17180
    Habayusával szinte lehetetlen. mod22-től már nem probléma. De nem egyszerű tűzerő van és papír.
  • Yag
    #17179
    Most reggel engem is leszedett egy A-20-as. Igaz egy papírnak számító Hayabusával próbáltam megkergetni, de a faroklövésze betalált.
    Mostanában vadásszal megyek, AB-n és levettem a távolságot is hogy 3-400m legyen a jelzés. Érezhetően megnőtt a találataim száma a 800m-es célzáshoz képest. Mire 800m-ről szépen eltalálgatom egy pontos találatig ki is fogy a tár, és lehet kezdeni elölről. 3-400 ról meg ha rövid sorozattal megküldöm általában leszedés lesz belőle. Korábban a bombázókat kergettem de frissítés után már óvatosabban mert sokkal nehezebb leszedni őket, egy tárral két-három vadász is leesik egy bombázó meg többször is újratöltést igényel, de az is lehet hogy csak én vagyok még ennyire béna hozzá ... igaz, gépágyú nélküli gépekkel megyek mostanában a géppuskák meg talán nem képviselnek akkora tűzerőt hogy szakadjon a bombázó ...
  • Amaymon
    #17178
    Igen én is úgy érzem eléggé gyorsan fogy. Valószínű az alacsony magasság miatt 2-3km már elég top altnak számít. Fele a HB-nak.
  • twi452
    #17177
    talán kezdem megérteni ezt az frb-s dolgot.. a kulcs h semmi hirtelen manőver mert megeszi az energiát aztán reszeltek nagyon rövid időn belül tökmindegy milyen géppel vagy :)

    előbb szépen dogfight-oltam 2 bf-fel meg 2 ai-val egyszerre egyedül és csak az ai talált el néha aztán valahogy sikerült az egyik 109est kicsit meglőni de sajnos kevés volt a rombolás (kb meg se érezte)
    aztán persze győzött a túlerő és sikerült belecsapni a földbe a vasat de kill-t nem kapott senki :D
  • Amaymon
    #17176
    Minden a joy setup kérdése. Amcsik tényleg érzékenyek, 1 alatti multipliert állítok náluk. F6F-el nem mentem még.
  • bgabor
    #17175
    Tudtommal már nem lehet. Úgy egy három hónapja már kijavították ezt.
  • bardocz
    #17174
    Pár kör után azért lehet tudni mit fog csinálni, mivel mindig ugyan azt csinálja, legalábbis nálam. De az amcsi gépekkel tényleg szar a felszállás.
  • Skill
    #17173
    esetleg valaki tudja konkrétan , hogyan tudnék usdért vásárolni euro helyett? pm-ben megírhatná. előre is kösz!
  • Molnibalage
    #17172
    Engem az zavar, hogy nem lehet megjósolni és megtanulni sem, hogy melyik gép mit csinál, és eszméletlen sokat töltöget. Így szívhatok a régebbi vadászokkal, mert a F6F-fel nem tudok mit csinálni. Test flighttel hordozóról szálltam már fel, de szárazföldröl valahogy nem megy. A viselkedés teljsen abonormális. 4-5 méterig felszáll a gép, majd csak egy "mágikus" magasság elérése után vág le 1 sec alatt egy fél orsót...
  • Glo
    #17171
    A kérdést elnapolom holnapra :))
  • Glo
    #17170
    Hallgatta valaki tegnap a Q&A beszélgetést? Volt valami érdekesség?
  • Glo
    #17169
    Ilyen ez a BnZ ha jól csinálják. A semmiből megjelenik a mókus, rommá lő, és visszahúz a semmibe :)

    Zenére minden jobban megy, az tuti. Én futásnál meg bringázásnál is zenét hallgatok, és legalább nem sújt le hogy hogy lihegek, mert nem is hallom :)))
  • Coral Springs
    #17168
    Nálam ha nem szól valami zene, olyan vagyok mint aki most kezdte. Még autós játékokat szoktam tolni, a kanyarbevétel is jobban megy zenére.
  • Coral Springs
    #17167
    A radar az nagy segítség, de ha nincsen kimaxolva, pont a meglepetések ellen nem véd meg. A meglepetések ellen leginkább az ellenfél gépeinek folyamatos számolása, helyzetük folyamatos ismerete az ami véd. Ha egy valaki hiányzik, az vagy a bázisán tartózkodik, vagy téged figyel. Persze van hibalehetőség így is, de lényegesen kevesebb mint amikor csak a radarra támaszkodik valaki.
  • Coral Springs
    #17166
    Ezt egy Fw 190 tegnap megcáfolta. Egy Bf 109 -et BNZ -tem, az egyik rácsapásból emelkedtem ép felfele úgy 500 -al, amikor kb 3-4 km magasan a semmiből megjelent a pofámban a paraszt és szanaszét lőtt. Valószínűleg már korábbról figyelhetett, én meg még a radaron sem láttam.
  • Coral Springs
    #17165
    A Buffalo -t amióta lehet lőszereket venni azzal használom.
  • Amaymon
    #17164
    Stealth ammo? :)

    Mintha nem látná a lövést.
  • Coral Springs
    #17163
    Corsair -ből átültem egy kicsit a BuffalOP -ba is, néhány évvel öregebb az autopilot, de fiatalosan hozza a formáját. A csírakeltetőben ma délután azt se tudták hova kapják a fejüket.

    Egy AI, SB 2M, LaGG-3, I-16, BB-1 volt a sorrend, mint a szivárvány. Utóbbi háromra sajnos egyedül maradtam, de OP géppel ez nem is probléma.


    Peches ember hol a társakkal ütközik, hol belezuhan a team konvojába.

  • Amaymon
    #17162
    "Elindulok F6F-fel, 30-ig gyorsítok majd fék. Orra áll a gép. Aha..."

    Irányításban nehéz a WT, de valamivel ellensúlyozni kell azt, hogy nem szim. Itt gáz lenne a szim szerű fm, amikor szinte csukott szemmel elrepül a gép és annyi realizmusa (szigorúan csak az fm), hogy lehelet enyhén fordul a repülőgép vagy billeg.
  • Amaymon
    #17161
    Hmm a vertical targeting nagyott dobott a találati arányon, ma este már a negyedik pk. Enyhén fölé húz mikor lőtávon belül van, de pont akkor kell pontosan látnom merre megy.
  • bardocz
    #17160
    Lol, és tényleg, másodszorra jó lett.
  • Molnibalage
    #17159
    Ma háromszor zuhantam le bad network miatt...
  • twi452
    #17158
    alapból az É betűre van rakva az h a gépedre ugorjon
    frb-s replaynél az a belső nézetet jelenti, csak néha az is bugos akkor újra kell tölteni stb :D
  • bardocz
    #17157
    Naja, a légcsavar is bekavar annál. Kár, mert az előző yak-ból krvajó a kilátás. Na meg nagyobb a tűzereje is. Ahogy néztem, a 9T is ilyen, szóval nem tudom hogyan fogom majd használni. Amúgy replaynél hogyan tudok cockpit nézetre váltani? ctrl+Fx-eket mind végigpróbáltam, semmi sem segített. Akkor tudnám úgy állítgatni, hogy legalább picit jobb legyen.
  • Amaymon
    #17156
    Seflf Reflections nem szedi le a csillogást?
  • twi452
    #17155
    az is vicces :)
    a ki-61nél meg ilyen sárgásbarnás alapból a légcsavar miatt plusz ha hátulról még megvilágítja a nap egy kicsit akkor pont semmit nem lehet látni a kis üvegen keresztül :D