38447
  • bgabor
    #17874
    Egyébként az FW-190A5 egy BnZ gép, abból él hogy jól emelkedik és gyorsan zuhan. A gunpodok pont ezt a két dolgot rontják le jelentősen. Komoly áldozatot hoz az aki felteszi rá a gunpodokat, gyakorlatilag azokat a tulajdonságokat teszi tönkre, amik életben tartják azt a gépet a harcban.
  • f24sg
    #17873
    Ahha, nézzétek meg 1:00 körül, hogyan tart rá a célpontra?

    Mi kell ahhoz, hogy töredék másodperc alatt így rátedd a célra, és utána úgy ül rajta a szálkereszt, mintha a gépet "zsinóron húznák" (Palik ftw)

    Cheat ez.
  • bgabor
    #17872
    Marhaság. Egy Spitfireel lazán lefordulsz bármilyen FW-t vagy Bf-109est, a gunpodosokat meg pláne. Tier5ös BEaufighter a legjobban forduló kétmotoros gép, simán lefordulod vele a gunpodosokat.

    Ha meg úgy játsz, hogy HB-ban hagyod hogy egy FW-190 rádzuhanjon, és nem térsz ki időben, akkor teljesen mindegy hogy 2 vagy 6 20mm-es ágyúja van.
    Ez igazából csak Arcadeban boríthatja fel az egyensúlyt, mert ott nincs igazi repülési modell, arcade lévén.
  • VanDaal
    #17871
    Lesz mire költeni a pontokat, úgy nézem :)
  • gepPista
    #17870
    HB-re értem. Ok, hogy az újdonság ereje, de a többség most a gunpodokat próbálgatja. Csomó időbe telik amíg az ellenfelek megtanulják, hogyan kell ellenük harcolni, ha egyáltalán képesek..
    A 190A5 a 6*20millissel jelenleg az egyik, vagy "a" legnagyobb tűzerejű gép. 8.86 kg/s asszem. Simán üti a legjobb Beaufigtereket, viszont gunpoddal is jóval manőverezhetőbb marad náluk.
    Nincs bajom a német gunpod lehetőségekkel, történelmileg hitelesek. Viszont a WT game balasz érdekében szerintem fog jönni egy patch, ami a növelni fogja az általuk okozott drag-ot.

    Amúgy a P47 wep-jét is végre javították, most már nem fékezi a gépet :) De még mindig alulmúlják magukat, akárcsak a P51,F6F.
  • bgabor
    #17869
    Vadászgépes slotnál a G-tolerance és a Keen Vision lesz nagyon fontos. Keen vision hogy mennyirő llátod meg az ellenséget, G-tolerance hogy mennyire feketülsz be kanyarodásnál.
  • VanDaal
    #17868
    Okés, köszi!
  • Torzonborz
    #17867
    Ja és még valami kimaradt : a Qualification fület is nézegesd mert ha bizonyos skill pont számot rátettél a pilótára akkor adott géptípusra is tudod specializálni ( akár többre is ) és így plusz képzettség pontokat kap bizonyos skillekre. Elég hasznos.
  • Torzonborz
    #17866
    Azt azért dönts el hogy adott ágon mire akarod használni a pilótát mert ugye bombázókba célszerű minél több képzett lövészt betenni és a képességeiket húzni míg vadásznál ez ugye felesleges.
    A vegyes képzéssel meg csak a skill pontot pazarlod.
  • VanDaal
    #17865
    Köszönöm az infókat :)
    Akkor azzal a vitalityvel talán nem nyúltam annyira mellé. Hogy mikkel fogok főként menni, azt még magam sem tudom. Egyelőre kb 5 csatán vagyok túl, ma reggel vetettem csak bele magamat a játékba, és nem is vagyok egy repülő szakértő. Csak nagyon felhúzott az a bizonyos tankos játék, és kikapcsolódásra vágytam :D
  • Torzonborz
    #17864
    Minden oszlophoz vagy sávhoz - ki hogy nevezi - egy pilóta tartozik. Így az abban az oszlopban lévő összes gépbe ugyan az a pilóta csücsül be.

    Crew skill jó kérdés bár attól is függ mit tolsz , AB-ba fontos a reload skill , HB-n nem lényeges.
    Anno mintha azt írták volna hogy vitality/health párost érdemes először 20-ra tolni hogy a pilótát ne lehessen olyan könnyen kiszedni.
    De majd a szakik megmondják . :)
  • VanDaal
    #17863
    Előre is elnézést, nagyon amatőr kérdések jönnek :)

    Minden gépben másik legénység funkciónál, vagy ugyanaz a legénység ül át egyik gépből a másikba? Szóval ha például fejlesztek egy pilóta tulajdonságot, akkor az a tulajdonság géptől függetlenül fejlesztettként fog érvényesülni, vagy gépenként külön kell fejleszteni?

    Van valami arany szabály, hogy milyen crew skilleket érdemes előbb fejleszteni, vagy teljesen opcionális?
    Én először vitalityt választottam a pilótának és reload speedet a földi személyzetnek, mert ezek így első ránézésre elég hasznosnak tűntek... persze lehet aztán, hogy hülyeséget csináltam :)
  • stork13
    #17862
    Lehet, nem megy a játék csak valamelyik WT wikin néztem.
  • Pluskast
    #17861
    Tudtommal a Bearcat-ből két típus van.
  • twi452
    #17860
    japánokkal nincs semmi baj.. tetves op nemzet az egész xDD
  • stork13
    #17859
    Japánnal kicsit rosszabb a helyzet szerintem.
  • stork13
    #17858
    Ha jól nézem neten akkor 3 Corsair és 3 Bearcat áll szemben 6 Messzerrel, 3 Fókával és a Ta-val.
    Annyira azért nem rossz a helyzet, nem?
  • twi452
    #17857
    a 15ös sem rossz vadászok ellen mert állati a tűzgyorsasága rövid sorozattal simán kimegy 100 lövedék egyszerre :)
  • Pluskast
    #17856
    Szerintem a Bearcat elég jó lett. A fejlettebb 4x20mm-es változata elég jó. Repkedtem vele és én meg vagyok elégedve vele. Gyors erős a tűzereje jól manőverezhető. Azon a szinten simán felveszi a versenyt a hasonló német gépekkel.
  • twi452
    #17855
    Azok még egyelőre pofán verik őket azért :)
    Viszont sokszor megy vegyes jet csatákba de hát ez az ára :)
  • stork13
    #17854
    Bearcat?
  • bgabor
    #17853
    Buffalo, P-40 kis tier, nem ott van a probléma. P-38 kétmotoros, sosem fog felérni egy egymotoros vadásszal. A probléma ott van, hogy a P-47, P-51 teljesen használhatatlan, a Kingcobrák meg elég átlagosak, nagyon jónak kell lenni hozzá hogy azokkal eredményt érj el. Egyszerűen nincsen semmi ami a Corsair helyett szembemenjen a német magas tierrel.
  • stork13
    #17852
    Nem tartom rossz gépnek a Buffalo-t, P-40-et és P-38-at sem.

    A német OP-ről csak annyit, hogy tegnap ha volt Spit (IX-től felfelé) a csatában (értelmes pilótával) akkor az mindig a Bf-ek felett érkezett. Mint tudjuk a magasság az életben maradás esélyét növeli meg jelentősen. :)

    Az pedig már az eddigi patch-ekből is lejött, hogy patch-ről patch-re más-más nemzet/gép lesz OP (biztos véletlen lehet a dolog :P). Nincs mit tenni, ilyenkor a következő patch-ig azt kell repülni ami OP (legyen az nemzet vagy gép). Persze annak csak, akit ez érdekel. Én konkrétan lesz@rom ezt és simán mentem F4-ek és G-k közt SDB/TBF/A-20 trióval sírás nélkül és örültem ha lelövés előtt 2-3x sikerült kifordulnom elölük, kiszórva némi földi célt, vagy éppen Buffalo-val Emilt lőni.

    Amúgy egy jó 4-es squad-dal eddig is meg lehetett fordítani a meccset bármelyik nemzetnél (nagy százalékban, főleg ha 10 vs 10 volt) és ezen az OP gép nem fog változtatni, csak max segíteni. Ha az ellennél van, akkor meg legalább nagyobb a kihívás.
  • gstup
    #17851
    Kezdesz szánalmas lenni.
  • bgabor
    #17850
    Ja, és ne feledjük el, hogy a játék legsérülékenyebb gépei a Corsairek, egyetlen bekapott lövés, és fekete a szárny, és a gép lezuhan, még leszállni se tudsz vele. Hű de utáltam ezt!
  • bgabor
    #17849
    Ez azért korántsem ennyire egyszerű. Túl jó gép volt a Corsair, ment a vonyítás, lenerfelték, remek. Na de mi a fene van a többi amcsi géppel? Mert ne felejtsük el, hogy éppen azért ment mindenki Corsairekkel, mert a többi gépet használva egyszerűen nem lehetett győzni amerikai oldalon, annyira szar a többi amerikai gép. Most lenerfelték a Corsairt is, a többi gépen meg semmit se javítottak. Akkor most mi lesz? Nem repülhetünk amerikaiakkal megint két hónapig, mert sosem győzünk? Láttunk már ilyet a kettővel ezelőtti peccsben, ahol a német messzerek voltak OP-ok. Nem volt érdemes beleülni amerikai gépbe három hónapig, mert egyszerűen még leduplázni se lehetett a napi első meccset.

    Tartok tőle, hogy megint ez a korszak érkezett el, és ez nagyon nem jó. Úgyhogy én bár személyesen nem szerettem a három Corsairt, annak nagyon nem örülök, hogy az amerikaiak egyetlen életképes gépét is kinyírták.

    Ezt azért illene felismerni szerintem mindenkinek, aki eddig a Corsairek OP-ozásával volt elfoglalva. Én amúgy sok csatát mentem mindhárommal, szerintem nem volt OP. A C változat teljesítményben és harcmodorban nagyon hasonlított a prémium Dorához, csak két tierrel lejjebb. A 7-essel és 8-assal pedig semmi baj nem volt, BnZ gépek voltak, ehhez a harcmodorhoz alkalmatlan fegyverzettel.
  • Eagle16
    #17848
    Nálam a P-51D-30 ikonja egy piros paca...bug lehet?
  • bgabor
    #17847
    Arcadeban mondod, gondolom. Ott meg úgy is csak a tizenéves FPS rajongó vérpistikék jétszanak, így nem számít. Valamelyik nap az event miatt kellett arcadoznom megint egy kilenc kört, hát egy vicc az a játékmód, szerintem felé se nézek többet. Az az ostoba tülekedés, tömegverekedés, ami ott megy, hát lol. Az tényleg csak egy FPS játék repülőknek látszó tárgyakkal.


    HB-ban viszont már nagyon durván negatívan befolyásolják a repülési teljesítményt a gunpodok, így komoly kompromiszumot kell kötni ha fel akarod rakni őket. Másrészt Hb-ban már csak a játékosok kis százaléka megy head onban neki a másiknak, mert tudják hogy ostobaság. Olyat meg nem látni egyáltalán, aki egy sokgépágyús géppel (pl:beaufighter) menne head onban. Nyilván ez lesz a helyzet azokkal a gépekkel is, amiken gunpodok lehetnek, senki nem lesz olyan hülye hogy head onba menjen velük.

    Szóval nem véletlenül hagyták a német gépeket a jelenlegi tierjükben, mert nem borít a balanszon.
  • stork13
    #17846
    "Legyen teletunkolva a gép cannon -al, legyenek jet tulajdonságai, legyen popcorn, azt még az utolsó kocka, dagigyerek is tud érvényesülni agy híján. Egyetlen ellenszerük a türelem, ám ezzel kevesen vannak tisztában."

    Wow, de szépen jellemezted a Corsair-t. Ennél szebben én sem tudtam volna körülírni.
  • Coral Springs
    #17845
    Elérték amiért az 1.31 óta nyafogtak, minden téren. Legyen teletunkolva a gép cannon -al, legyenek jet tulajdonságai, legyen popcorn, azt még az utolsó kocka, dagigyerek is tud érvényesülni agy híján. Egyetlen ellenszerük a türelem, ám ezzel kevesen vannak tisztában.
  • gepPista
    #17844
    Na, a németek ezzel a tűzerővel amit a +gunpodokkal kapnak, csúnyán borítják most a balanszot. T7-12-ben legalábbis tuti. Az a manőverező hátrány amit a okoznak, elenyészik a WT-re jellemző dogfightokban. Simán headon-ra mennek pl. ezentúl is ellenük, csak most már a 3-6x 20-30mm-be.
  • Glo
    #17843
    Mintha nem annyira menne az MM..

  • bardocz
    #17842
    Mire meglesz nekem is, addigra FRB-n már alázni fogok vele :D
  • Susarc
    #17841
    jaja megvettem én is azonnal:D 1 ember 1 hit:) és bazi gyors is....bár olyat ránt a gépen,hogy még!:D
  • Torzonborz
    #17840
    Én is most néztem meg az F-4-en , elég korrekt lett így a tűzereje.
  • stork13
    #17839
    Én HB-ban F4-gyel próbálgattamtam és szerelem első látásra. Végre nem csak simogatom az ellent, hanem leradírozom. :D
    13 km/h-val megy kevesebbet és 2 m/s-mal emelkedik rosszabbul így max nagyobb kört teszek, hogy felérjek adott magasságra addig had gyapálják egymást a gyorsabbak.
  • RiCSi1234
    #17838
    1:15 től. :)
  • RiCSi1234
    #17837
    Yak 9K nak milyen a hangja már, mikor a 45 miliméteressel puffogtatsz. :DD
  • bgabor
    #17836
    Arcadeban talán. HB-ban nem túl sok lőszer van a podokban. FW-190A5öt próbáltam gunpodokkal HB-ban, használhatatlanul lerontja a manőverezést, és az emelkedést, csúcssebességet is. Márpedig ezek kulcsfontosságú dolgok egy BnZ gépnél.
  • Susarc
    #17835
    a "kis" BF-ek a podokkal nagyon gyilkosak....mondjuk a dupla 7.62-vel rájuk is fért,bár a 6-9-es tierre 3x20mm pöppet OP