38447
  • bgabor
    #17994
    Próbáltunk magyarázni nekik miért sokkal jobb a HB, elmondtuk milyen géppel érdemes kezdeni a HB-t. Az volt a válasz, hogy 'leszarom az HB-t'. Hát bocs, de ennyi erővel a cigányoknak is magyarázhatnék az utcán, ilyen reakciókra még ők is képesek.
  • bgabor
    #17993
    Az semmi, de sok ellenséges földi cél nem is targetolható. Szerintem ebből még ma hotfix lesz.
  • vajakos21
    #17992
    Biztos bennem van a hiba de ha valaki kérdez én pròbálok segiteni játékban. Sok száz meccs után is tudok érdekes felszállást produkálni.Nem letörbi kell öket hanem támogatni, higy mind többen legyünk ami a fejlesztök álltali nagyobb odafigyelésre is ki fog hatni.Szerintem majd mindenki arcadban kezdett ( láok pár frb-st akinek csak az van de gondolom nem az elsö szimje.) Akinek arcade tetszik játsza azt.( igaza van Glo-nak ne várjanak fm/dm realityt.)
  • twi452
    #17991
    én nem bonyolítottam túl
    joy-on
    a ravasz lövi a géppuskát és az ágyút egyszerre
    a második gomb csak géppuska
    és van még 1 gomb rakétára meg 1 bombára + hat switch a rudder (ezek mind hüvelykujj gombok)
    ennyivel ki is fújt a botkormány :D

    a gázkaron meg van flaps le-fel, kerék, fék(ez mondjuk felesleges)
    térkép, statisztika (ezek is hanyagolhatóak de szeretem, hogy gyorsan hozzáférhető)

    és ennyi is :)

    axis beállítások meg ugye gépre meg személyre vannak szabva :)
    az egyik amit használok:
    joyBF109.blk
  • vajakos21
    #17990
    Az a baj hogy annyi pöcsölös beállitás van még ott is....én meg hülye vagyok hozzá.Feldobhatnád a beállitás fájlodat valahová.Nem egyforma a joyunk de talàn ki tudnék szenezgetni belöle valamit.....vasárnap mert addig " le van zárva a reptér"
  • RiCSi1234
    #17989
    Na ezt aztán most frankón odamondtad..
  • bgabor
    #17988
    Jó ez az új peccs, megjelentek a kondezcsíkok, tök jól néznek ki. Viszont bizonyos mapokon eltűntek a földi célpontok marker és térképjelzései, gondolom ez meg a holnapi peccs feladata lesz.
  • bgabor
    #17987
    Arcadeozzatok, ha nem telik többre. Őszintén szólva azt a réteget nem is hiányoljuk HB-ban. Ők azok, akik ha véletlenül átjönnek HB-ra, felszállni se képesek a géppel, mert visszaesnek a kifutópályára. Mi meg kiröhögjük őket és visszaküldjük Arcadeozni. Vagy elmehetnének FIFÁ-zni, Simsezni.
  • vajakos21
    #17986
    A hiv forumon nincs a do 217 és a hang bug beirva az updatebe...
  • vajakos21
    #17985
    Imádok mobilrol írni....remélem azért a lényeg láthatò még ha néha plusz betük is kerülnek be..
  • twi452
    #17984
    én szentségtörő módon a hat switch-re raktam a két trim-et :)
    rudder trim meg nem érdekel
  • vajakos21
    #17983
    Frb-n trimm nélkül repülök( nincd olyan szettem se éd polip se vagyok hogy mindent billre rakjak.)
  • vajakos21
    #17982
    El kell szomorìtsalak a fegyverzet történelmileg hiteles( ha már tech tree nem...az orosz történelem szerinti)
    Il 2 jò hb-n.M változat toronnyal meg föleg.
    Do217 szintén nagyon jò( frb- n biztosan) Milyen modositás lett rajta amugy?
    ( ha még a radar is müködne a németeken...)
  • Yag
    #17981
    Szerintem olyan géppel érdemes bemenni amit ismersz. Hogy fordul, emelkedik, lő, stb. Való igaz, hogy AB repülés és HB repülés közt van kölönbség. Más a fordulékonyság és még másképpen is trimmelnek a gépek.
    AB-n trimm+fordulóval+hátrabukfenc manőverrel le tudtam rövidíteni az utánafordulást, HB-n ugyan ez a mozdulatsor majdnem lezuhanást hozott. Ki kell tapasztalni.
  • twi452
    #17980
    Az macerásabb így..
    angolnál nem tudok segíteni ott csak spit mk2-őm van és azzal is csak frb-ben játszom, ott szeretem :D

    oroszoknál meg..hááát
    tanulni bombázgatni kis tierben ar-2, pénzt, xp-t jól hoz ha ki tudsz dobni 6-10 tankot egy körrel és a vadászokat is meg lehet viccelni vele mert durván lehet mozgatni össze-vissza :)
    vadászok.. I-16ot szoktam látni..igazából nem tudom én még a lala-kat is csak módjával szeretem nem is nagyon repülök orosz-t

    németeknék meg
    he 112esek.. megtanít hogy spórolj a lőszerrel és biztos találatra menj mert ütnek kis tierben az ágyúi, jól fordul viszont elég lassú gépek

    aztán persze a 109es szériától már lehet menni a magasságversenybe onnan már kezdődik a komolyabb liga :)
  • RiCSi1234
    #17979
    Ja igen, és szólom le mindig amúgy is azt, aki véletlen AB-ban játszik.. Mert ez csak HB-s topik.


  • bgabor
    #17978
    Szerintem még ha nem is érdekel, akkor is ki tudnád ezt fejezni kultúráltabban is, mint hogy 'leszarom'. Ne menjünk már le a Barátok Közt meg a focistadionok értelmi színvonalára, ha kérhetem.
  • RiCSi1234
    #17977
    végülis akkor mi a fasznak van a topik, igazad van, szarjuk le egymást és pont
  • Glo
    #17976
    Mi meg az AB FM/DM miatt rinyálókat sz@rjuk le, szal megegyezhetünk döntetlenben :))
  • BaleniX
    #17975
    Oké! Köszi a tippet! IL-2-vel érdemes bemenni HB-ba?
  • Glo
    #17974
    Amúgy azt néztem, hogy az MM mekkora béna HB-n. Ott ül 2000 ember, tierenként vagy 30, és 7 perc alatt nem válogatott be sehova. Ezzel szemben FRB-n 2 perc a max, pedig egyedül voltam abban a tierben. Igaz ott van sok ai is, de az csak free lion :)
  • RiCSi1234
    #17973
    Azaz. magyarázd meg.. :D
  • vajakos21
    #17972
    Azt vidd ami szimpatikus Gunerre feleslegesen ne tegyèl pontot.Kezeld a lõvész az hatékonyabb.Menekülni ugyse tudsz.Fighter pénzt hoz bomber xp-t jobban.Elsöre érdemes occsò gépet vinni hogu szokd a dolgot megismerd a mapokat a célok helyét merre vannak a fö harcok stb.Ha lelönwj kicsit nézelödhetsz más gépébõl.Tanulmányi kirándulás..
  • RiCSi1234
    #17971
    Akkor kiemelem neked is azt a rész hogy: HB-t én leszarom, játszottam jó párszor, de engem marhára nem hoz lázba. :)
  • Glo
    #17970
    Ezt nyugodtan bekiabálhatod a Margit hídról a Dunába is, ugyanannyi eredménye lesz mint itt sírni h ez OP meg az OP. Valaki mindig jobb lesz mint a többiek :)
  • bgabor
    #17969
    Ideje váltani HB-ra. Talán a tier8-9 Zerok a legjobbak rá hogy a HB-val elkezdj ismerkedni, mert ugyanaz az utánafodulgatós harcmodoruk van, mint amit Arcadeban művel az ifjúság.
  • Eagle16
    #17968
    Melyik volt az a másik játék?
  • BaleniX
    #17967
    Köszi neked is! Amcsim meg Japóm nincs, bármi más van!
  • RiCSi1234
    #17966
    na nem mondod.. :D
    "AB-n gyakorlatilag az nyer akinek nagyobb a tűzereje."


    HB-t én leszarom, játszottam jó párszor, de engem marhára nem hoz lázba.
    De ez kicsit szemétszég, hogy van 8 bf 1009-es gép, és kb mind a 8 op.. elmennek az annyukba, többi német überassung gépről nem is beszélve.
  • BaleniX
    #17965
    Köszi! És mi a jobb? Mozgékonyabb, vagy a nagyobb és lassabb?
  • twi452
    #17964
    amcsi oldalon már a 3-as p-36al, 4-es p-40el, a-20al
    igazából szinte bármilyen géppel

    nagyobb szintű gépeknél meg készülni kell az emelkedésversenyre.. ez az amiből már a tököm tele van olyan unalmas :D

    komolyan már frb-ben izgalmasabbak és mozgalmasabbak a dolgok pedig ott még keresni is kell az embereket


    de az tény, hogy türelem kell a hb-hez, nem az a beugrok lövök és lesz ami lesz dolog :)
  • Glo
    #17963
    FRB-t akkor menj ha van olyan joy-od amin tudsz trimmelni. Én pl 20% elevator trimmel szállok fel, különben orra bukok mint akit elgáncsoltak félúton.

    Fighterrel menj, vagy a németeknél még a Do217J a nyerő. Nagy tűzerő, nincs cockpit (Awacs mód), viszonylag korrekt FM.
  • Glo
    #17962
    Megkapod a rewardot annak megfelelően, hogy ki nyert. Ezért pl ha meghalsz és kilépsz akkor ír 1000xp-t, de a végén kapsz egy üzenetet h csata vége, ott már 2500xp lesz. Ez nem olyan mint a másik játék, ahol 1/3 xp járt ha kiléptél a vége előtt..
  • Torzonborz
    #17961
    Fighter :)

    Bombert akkor vigyél ha a gunnerekre már osztogattál pontot meg van némi HB tapasztalatod és tudod melyik mapen hogy érdemes vele menni .
  • Glo
    #17960
    AB-n gyakorlatilag az nyer akinek nagyobb a tűzereje. Az FM a HB-n kezd el érvényesülni, ott már érezhetően "butább" a gép ha felteszed a gunpodot.
  • Yag
    #17959
    értem. de mégsem. Ha nem várom meg a csata végét, akkor hogy oszt be a vesztes vagy győztes csapatba ? Vagy erre nincs is szükség ? A saját "teljesítményt számlázza" és kész ?
  • RiCSi1234
    #17958
    Mindenki AB-ban azzal a szájonbaszott Bf 109-el megy.. Rámnéz, és a gép szarrá törik.. mindegy hogy mekkora..
  • BaleniX
    #17957
    Választ se kapok :/ :'(
  • Glo
    #17956
    D12 fuckyeah!

    Reszkessetek
  • Eagle16
    #17955
    " corrected the disappearance of the sound of engines
    Fixed description of the pylons FMBC Mk1
    Fixed effect of the modificated Hispano cannons
    added a new map for Arcade - "Cliff Black Diggers"
    Fixed a number of graphical inaccuracies in the F8F, F9F, P-47 and other
    fixed crash in the Japanese localization
    updated settings and LTH De Havilland DH.100 Vampire FB.Mk.5.
    Fixed spread 7.7mm Browning machine guns
    added aircraft P-51 D-30 Mustang and P-51 gift D-30 Mustang D-20 NA
    corrected aerodynamics (corrected exaggerated drag)
    A6M2, A6M2n, A6M3, A6M3 mod 22, A6M5, B-25J, Boomerang Mk I \ II, D3A1, F1M2, Fw-190 D12, Ki-49, N1K2, p-63 A-10, OS2U Kingfisher, TBF, wirraway , BTD
    Added modifications for the Do-217
    Added plane P-51D-30 and P-51D-20
    Fixed air brakes of the F-80
    Fixed wing aerodynamics and flap in F2A3 (flaps acted contrary)
    Fully updated FM P-26 (it's still not quite 100% of historical, but should be much closer)
    Fixed output of basic flight characteristics F8F in the description of the aircraft
    Fixed requirements for modifications in the MiG-15, Spitfire 9 \ 16, "