38447
  • gstup
    #18474
    Az általánosítás is egy színvonalat képvisel...
  • Amaymon
    #18473
    "Az egyensúly megteremtáse meg nem úgy megy, hogy ha a sok teljesen használhatatlan amerikai gép közül egy végre alkalmassá válik a feladatára"

    Nem az amcsi gépek modelljével van baj, hanem a HB skizo a állapotával. Se nem arcade, se nem real. Instructor is idegesítő. Sokszor megöl majdnem, ha túlterhelt a gép, mert beringat. Vagy superhuman manőverekre képes bárki. De az is őrületbe kergetett volna, ha mint az uccsó videomon #18433 100km/h körül nem tudok még utána menni a robot miatt a bf-nek. A külső tényezők befolyásolásával lehetne többek közt sokat balanceolni. #18456

    Rengeteg meccset nyerünk US-el RB-n, ha nem NM az ellenfél. (US/GER map van.) Szvsz gazsi is tudja hogy RB nagyon jó a balance. Ott is van fura eset, de nagyságrendekkel kevesebb, mint HB-n. A SweetFX pedig teljesen kezelhetővé teszi a láthatatlan gépek problémáját.
  • bardocz
    #18472
    Nem figyeltem annyira, de akkor oké.
  • Pluskast
    #18471
    "Letoltam már néhány csatát úgy érzem, de ezt a színvonalat a germán fanok produkálják only."

    Ez nem nép függő. Az csinálja aki hülye és szeret hisztizni. Semmi köze ennek ahhoz, hogy ki melyik nemzettel repül. Rossz az érzésed.
  • Glo
    #18470
    Hülyék minden oldalon vannak :)

    Az oroszoknál még többen, csak ott nem érted mit anyáznak a cirill betűk miatt :)
  • Pluskast
    #18469
    Közben nem, utána igen ha a javítást automatikusra teszed.
  • nmhu77
    #18468
    csata közben nem kell fizetni a javításért?
  • Coral Springs
    #18467
    Ez is tegnap volt. Ruhr map, mivel esélytelen volt a csata leszálltam / javítottam, de nem szokásom egyből kilépni, még nézelődtem egy kicsit. Eltelt úgy 3 perc, megjelent egy F8F két Bf 109 -el, és egy Me 262 -el a seggében. Az utóbbi elindult felém, megvártam hogy jó közel érjen, majd kiléptem spectator -ba. Erre az ipse levágott egy olyan hisztit a chat -en, hogy el se hittem hogy ilyen van. Persze, majd ott fogok állni, és végignézem ahogyan bezsebel egy freekill -t, én meg majd fizetem a 30K zsetont. Letoltam már néhány csatát úgy érzem, de ezt a színvonalat a germán fanok produkálják only. De akár meglehet nézni honnan indult ki a Corsair utálat is. Megjelentek az amerikaiak a germánok kiindulómagasságán, ők meg nem tudtak ehhez alkalmazkodni, egyből ment a nyafogás. Ezek szerint valami mégis lehúzza a germán fanok szellemi színvonalát, a minősítés pedig magától értetődő, amikor a játékosok másik fele meg miattuk szop. Magam részéről én nem fogok német ágat húzni csak azért, mert ott vannak a top gépek. Szarom le őket, még a végén elbutulnák én is, a freekill -ek bőségzavarában. A leaderboard -ot végig germánok vezetik, valószínűleg véletlen.
  • Pluskast
    #18466
  • bgabor
    #18465
    Ne modtam egy szóval se hogy hülye, aki németet játszik, én is játszom, (14-es szint) mert repülésrajnogóként minden nemzet gépeit egyformán szeretem(na jó, az oroszok hidegen hagynak, de még azokkal is próbálkozom, 13-as az orosz szintem). Én azt mondtam, hogy ahoz hogy izgalmas csatáink legyenek kevés várakozási idővel, ahhoz egyensúlt kell létrehozni a népek között. Különben a kutya nem fog amcsit játszani, a németek meg félórákat fognak várni a teljesen kihívásmentes csatákra.
    Az egyensúly megteremtáse meg nem úgy megy, hogy ha a sok teljesen használhatatlan amerikai gép közül egy végre alkalmassá válik a feladatára, akkor addig hőbörgünk a fórumokon, amig azt az egyet is kinyírják(mert ugye ez történt), hanem úgy, hogy felhozzuk a többi amcsi gépet is megfelelő szintűre, és csak utána veszünk vissza a Corsairből.

    Ezt kellene (kellett volna) megérteni az Corsair Opsága miatt nyivákolóknak, de sajnos nem sikerült nekik. Az eredmény: néhány nap és megint a kutya se fog játszani amcsit, vagy mind prémium Spitfireel fog menni.
  • Glo
    #18464
    De miért kell fekete háttér? Tiszta depis. Ez a fehér/kék nekem jobban bejön.
  • Renegade
    #18463
    *az
  • Renegade
    #18462
    ott an on/off
  • bardocz
    #18461
    Ezt csak akkor, ha kikapcsolható.
  • Amaymon
    #18460
    És kellene egy faq rovat is link gyűjteménnyel :)

    (Tudod ha vki a kisujját adja leszakítjuk a kezét is.)
  • Amaymon
    #18459
    Alakulgat, nekem a demo-n levágja a háttér alját. A megkopott pókhálós logo-t is le lehetne cserélni, nem illene az új dizájnba világos kékes-szürke háttérrel.
  • vajakos21
    #18458
    Nem hinném hogy valaki szellemi szinvonalát minősítené hogy melyik nemzet gépeit részesíti előnyben. Tán nem meglepő hogy magyar létemre a német gépeket szeretem. Azóta hogy bereggeltem a legtöbbet azokkal megyek.Akár épp OP volt akár a béka segge alatt.Van aki arra megy mindig ami épp a legjobb,engem nem érdekel.De ha ennyiree fáj akkor repülj németet.Mindig lesz ami jobb lesz a tierjében ami nem biztos hogy a gép hibája lehet csak a tier besorolása miatt.Amivel van gond. Sajnos történelem nem számit Gazsiéknál úgy talán igazságosabb lenne.De biztos hogy az se lenne jó mindenkinek ( ide a megfelelő Brian élete idézetet kéretik beilleszteni)(Az hogy eggyes gépeken milyen felszerelés volt azt meg nem ők találják ki. Az oroszok/amik/angolok kezdettől rakétával voltak ellátva.kelett nekik egy év mire a németekhez elértek...és a japó gépállomány meg aztán végképp szegényes.)A kénytelen Spittel repülni inkább annak tudható be hogy most a spit jobban megy most, nem pedig az amcsi "sz*roknak".Előző meccsen xp55 2szer próbált felszállni...neki hiába adnak szuper gépet.Ja igen kaptak a németek gunpodokat,de azzal is mögéd kell kerülni különben csak nehezéknek jó...
  • Renegade
    #18457
    KÖZÉRDEKÜ MEGINT:

    Na Maximus nagyon rendes/lelkes, és mutatóba átállította a saját topikját, WT arculatra, továbbra is kéne valaki tárhely ügyileg, hogy szép, ki/bekapcsolható topikunk legyen.



  • Amaymon
    #18456
    Az a "hülye űrverseny" kinyírja az egész HB-t. Valami nehezítő elemmel kellene kompenzálni, amivel lekötik a figyelmet és nem elsődleges előny a magasság.

    RB-n midlow-mid tierrel agyon lehet ütni a GER-t. Kis kobrától a P38G-ig. Azért, mert 3 km magasból nem nagyon lát meg. Itt is hasonló kellene. A vertikális és a horiztonális látótvávot elválasztani egymástól. Nem megszüntetni, csak aszimmetrikussá tenni. Illetve ne adódjon át láncba, hogy 20km-re pontosan hol az ellenfél. Akkor nem taktikai előny, hanem stratégia lenne a magasság.

    Nagy különbség a stratégia csak egy előre kigondolt terv, a taktika, az pedig már a megvalósítás során elvégzett tevékenység. Most HB-n a taktikán van a hangsúly minimális stratégiával, hisz mindent látsz és rögtön cselekszel. Ez a fő gond és amiatt nincs balance.
  • Coral Springs
    #18455
    Meglehet hogy az 1a és az 1d Corsair tudása sok volt a szintjén, ezt kérdőjelesen írom (lásd #18432), ám az 1c semmivel sem tudott többet mint az azonos szintű német, vagy orosz gépek. A japán N1K -t meg ne is említsük. Az erős szerkezet indokolja a strapabírását, de még az F2A-3 is kibírja a kb 8-900km/h -t, (!) 10+ G erők mellett is. A gyorsasága szintén adott az erős motor miatt, tehát a germánok nyivákolása valahol mind megcáfolható. Irányíthatóságban, és sebezhetőségben viszont messze nem volt olyan jó, tehát megvolt neki a hátránya is. Az hogy jó kezekben vadállat volt, na és, ha én nagyon akarom egy ótvar gépből is csinálok OP gépet, az a +2 kill a rekordomhoz pedig betudható a 4db cannon -nak, ennyi.
  • Coral Springs
    #18454
    Ezzel én úgy vagyok hogy van lé nem számít, minek jön be valaki elém amikor rajta vagyok a célon. Ha a helyzet úgy kívánja szándékosan is seggbe lövök valakit, hogy vegye észre magát. Tegnap volt is erre példa, egy Yak-9T -t üldöztem, kb 400 méterre voltam mögötte, azt egyszer csak bejött egy Spitfire a képbe. Az hagyján hogy nem tudta lelőni, de ott baszta az anyját előttem, hogy még nekem is nehezebb legyen a dolgom. Kapott pár golyót a hátába, megértette.
  • bgabor
    #18453
    Hát ez szép. Mióta Corsairt kinyírták, megint nincs egyetlen használható gép se amerikai oldalon. Legtöbbet szégyen szemre prémium Spitfire-el repülnek, annyira semmire se jó egyetlen amerikai gép sem. Nem lehet magas tierben leduplázni a kört, megint eljött a mindig a németek nyernek korszak.

    Szóval remélem az ostoba németfanok most boldogok, mert a nyivákolásukkal megint sikerült teljesen megborítani a játékegyensúlyt.
  • Glo
    #18452
    Azért ha nem ütköznek össze lehet megkaptad volna valamelyiket friendly killként, szépen átlőttél köztük :)))
  • Coral Springs
    #18451
    Szép volt, engem is majdnem telibekúrtak.

  • Coral Springs
    #18450
    Ki hogy alakítja a taktikáját, nekem ez sosem fért bele.
  • Glo
    #18449
    Az is lényeges, hogy lehetőleg ne elsőnek érj oda, hanem akkor mikor az ellenség már elkezdett lecsapkodni az alacsonyabban (és gyorsabban odaérő) gépekre. Ez konkrétan csaliztatás, de működik.
  • Coral Springs
    #18448
    Igen túlemelkedi, ha az F8F -es pilóta tesz néhány kitérőt mire a találkozási pontra érne.
  • Susarc
    #18447
    és a szerencse faktor....tegnap 5 rövid sorozattal 3 embert lőttem ki K4-el ,de sajna engem is kiszedtek...javítani nem akartam így mentem egy kanyar G10-et azzal meg az Istennek se esett le senki pedig még 1x táraztam is
  • Pluskast
    #18446
    Na azért az F8F simán túlemelkedi a 109-et. A Spit IX is elég jól emelkedik azzal a 30m/sec-vel. Amúgy meg minden azon múlik, hogy egyrészt mit pakoltál fel a gépre illetve, hogy mennyire vagy ügyes/béna adott meccsen.
  • Glo
    #18445
    Ja, béna pilótával az OP gép is béna (és már nem is OP pl a Corsair sem). Nekem az volt amcsi ágon a tapasztalatom tegnap, hogy ha bejött az NM csapat meg vele valszeg squadban egy másik tag a K4-esével, akkor mindenkit levakartak :) Csak arra mentem a bomberrel hogy legalább a repair költséget kitermeljem míg lelőnek :))
  • Glo
    #18444
    Persze, ha tudja az ember hogy hogy kezelje. De 90 fokban nem fog felfelé gyorsulni, ez nem Mig29-es (az majd Tier 30 lesz pár peccs múlva)
  • Glo
    #18443
    Itt vannak a perszeidák, a 30mm-es meteorok csak úgy röpködnek mindenfele
  • Susarc
    #18442
    öcsém te tényleg nem vágod a viccet....na mindegy
    /amúgy szerintem mindenki értette a geget a videóban rajtad kívül:P/
  • vajakos21
    #18441
    A jùlius 26.ai Q&A átirata Kollatinak köszönhetöen :
    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/26464-qa-k%C3%A9rd%C3%A9sek/page-5#entry816914
  • Glo
    #18440
    Coral, idézem tanult kollégámat: Úgy fest Rád fér már egy kiadós numera :))) Kicsit ingerlékeny vagy :))
  • Coral Springs
    #18439
    Majd poénkodok én is veled, de akkor hamar hátat fordítasz ennek a topiknak úgy érzem. Van itt rajtam kívül még jónéhány emberke akiknek játszhatod az idióta agyadat, épp itt az ideje rólam lekoccolni. Meg amúgy is hetero vagyok.
  • Susarc
    #18438
    A G10-en minden 3x annyiba kerül mint a K4-en furcsa....lőszer+javítás...
    Amugy a medvemacskak gyorsabbak pl.K4-nél
  • Susarc
    #18437
    Poenbol.....
  • Coral Springs
    #18436
    Ha van OP gép a játékban, az a K-4 és a G-10. Kifordulnak, legyorsulnak, túlemelkednek a jeteken kívül mindent. Aki ezekkel sem tud érvényesülni, az inkább keresse meg az uninstall -t.
  • Coral Springs
    #18435
    Egy idióta bement füvet nyírni épp egy Corsair -el, te meg leszedted. És ? Miért nekem címezgeted ezeket a szarokat ?