38447
  • AIexx
    #36484
    most ennek a háborús témának mi köze a WT: Air Forces topikhoz?! nem azért, de ezt lehet hogy máshol kellene folytatni.. a háború elmúlt, mostmár kár okoskodni utólag, inkább mennyetek repülni..
  • MasterMason
    #36483
    " a háborút a nyersanyag nyeri meg"

    Majdnem, sok esetben pont a hajukra kenhetik a végtelen nyersanyagot ahogy láttuk ezt vietnámban, aztán afganisztánban is amikor az oroszok zakóztak egy oltári nagyot. Nagyhatalmak "véreztek" buktak el viszonylag fejletlen gyakorlatilag komoly katonai infrastruktúrával nem is rendelkező országokban. De az oroszok nem élték volna túl Hitlert sem amennyiben nem kapnak amerikai fegyvereket és eszközöket, de még így is akkora veszteségeik voltak, hogy gyakorlatilag ők a háború legnagyobb vesztesei.

    Józanul gondolkodva egy háborúban valójában nincsenek is győztesek, a háborúban mindenki veszít, nem lehet nyerni... Minél több az emberi áldozat annál nagyobb a veszteség.
  • Stefan99
    #36482
    Oké, lehet így leegyszerűsítve nézni a dolgokat, de akkor tényleg lehet jönni olyan példával, hogy 1 kalasnyikovos vs 1 kőbaltás... igen, a kalasnyikovos nyeri, igen, ember nyerte, mert ő húzta meg a ravaszt, de azon múlott e az összecsapás kimenetele, hogy a két összecsapó embernek milyenek voltak a képességei vagy emberi minősége? nem, azon múlott, kinél volt a kalasnyikov...
  • Rue East
    #36481
    Két különböző dolgot mosol össze.
    A háborút emberek nyerik meg, mert ők kezelik a fegyvereket, meg őket is más emberek irányítják. Ez egy tény. Pont.
    Van egy másik mondás is, miszerint a háborút az nyeri meg, akinek nagyobb nyersanyag készlete van. Ha élsz a megszemélyesítés fennkölt irodalmi eszközével, akkor azt mondod, hogy a háborút a nyersanyag nyeri meg, de ettől az értelme még nem változik.
  • robi3
    #36480
    A Tigris győz!!4!4!!NÉGYNÉGY
  • Zuikaku
    #36479
    Szerintem ezt a labori, steril példát még Te sem gondoltad komolyan.
  • Zuikaku
    #36478
    Az általam kiragadott példák mind valóságosak voltak. És nem a "mi lett volna ha" nevű fingfűrészre akartam vele utalni, hanem szemléltetni, hogy kevés disznóval nem lehet sok ludat győzni. :D
    A nagytotál apró részekből épül fel. Mondhatjuk, hogy a képzeletbeli mérlegen a Tigris egy szép, egy kilós súly, ami üti a KV-1 fél kilós súlyát vagy a T-34 negyed kilósát. De az utóbbi kettőből annyi volt, hogy lazán szovjet oldalra billentik a serpenyő mérlegét(puff, itt egy részlet). Hiába ereszkedünk le labori szintre, statisztikai illetve teljesítmény adatokra. A háborút nem csak az dönti el, hogy kinek erősebb az ágyúja. Az általad felhozott példában ugyan elmondhatjuk, hogy a Tigris jobb volt. De úgy vélem,hogy a komplexitást nem hagyhatjuk ki. Végső soron összefüggéseiben kell néznünk a dolgokat, akkor előjönnek a régi, örökzöld slágerek. Melyek hatására máris árnyaltabbak lesznek a képek, apró részletek.
  • Stefan99
    #36477
    Egyébként sem igaz, a modern háborúkat nem emberek nyerik elsősorban, hanem nyersanyag, emberanyag, gyártási kapacitás és technológia. A németeket a szovjetek lezergelték(közben pedig nyugatról szarrá bombázták őket). Nem jött be a villámháborús taktika, elakadtak, sztálingrád után gyakorlatilag meg is adhatták volna magukat. a szövetségesek évente a németek sokszorosát tudták gyártani a hadiiparban.
  • RAZOR27
    #36476
    A drón ami lelövi az ukránt mielőtt megfordul :D

  • jocking
    #36475
    "Ahogy Rue East írja, a háborút emberek nyerik. Ha az az ember képzetlen, alul motivált, akkor a legdrágább/legjobb hardver sem több, mint egy harctéri hulladék."

    Ezt is le lehet tesztelni. Fogjunk egy amcsi tengerészgyalogost, és adjunk neki egy kőbaltát. Majd fogjunk egy képzetlen ukrán szakadárt, és adjunk neki egy kalasnyikovot. Állítsuk őket egymásnak háttal, 50 méterre egymástól. Jelre egymásnak esnek. Ki fog nyerni?
    ......
    Utoljára szerkesztette: jocking, 2014.12.07. 00:42:13
  • jocking
    #36474
    Itt már túl sok a "ha". De akkor folytatnám. Ha a németek időben támadták volna meg az oroszokat, és a támadás előtt minden hadosztályukat ellátták volna a megfelelő mennyiségű modern technikával (itt is "ha": ha abból lett volna elég), akkor el tudták volna foglalni a kaukázusi olajmezőket, és mindjárt fordult volna a kocka. De a topikban folyó vitáknak nem is a "mi lett volna, ha" volt a fő témája, hanem az, hogy néhányan elvakultan szarozzák a német technikát.

    Talán az lenne a legjobb, ha egyénenként vizsgálnánk a dolgokat, és nem együtt az egészet "nagytotálban". Pl.: állítsunk egymással szembe egy orosz és egy német tankot, mindkettőt ugyanabból az évből. Legyen ez mondjuk 1942. A német tank egy Tigris, az orosz egy KV-1. Egymással szemben állnak egy teljesen sík, terepakadályoktól mentes terepen, egymástól 1500 méter távolságra. A kérdés: melyik gyűri le a másikat? (és most a valóságról beszélünk, nem az oroszok irányába elfogult komcsijines játékbeli teljesítményekről)
  • Rue East
    #36473
    Egyem a szíved.
    Egyet azért idézek tőled.
    Szerinted én azt állítom:
    Ha a németek annyira szarok voltak technológiai szinten (sőt, szerinted minden szinten),...

    Közben én mit is írtam?
    Senki nem is írta, hogy fejletlenek voltak. Bizonyos területeken ők voltak a jobbak (de nem 10 évvel!), máshol meg nem.


    Ne tedd meg, hogy nem válaszolsz. Annyira támasztanék észérveket a te véleményed ellenében. :(
  • Caterpillar
    #36472
    Ez talán jól mutatja mi történik, ha a páncél minősége nyersanyag hiányában romlik... Törik..

  • Zuikaku
    #36471
    A harckocsik üzemanyaggal mennek és jól képzett emberanyag vezeti(elméletben). A Reich meg nem arról volt híres, hogy bővelkedett volna üzemanyagban. Az emberanyag meg egyre silányabb lett ahogy közeledett a háború vége, tömegek sírja lett az orosz sztyepp és Kelet-Eu. Ahogy haladunk a háború vége felé, úgy erősödik a nyersanyag hiány is. (Valahol olvastam, hogy némelyik legyőzhetetlen királytigris páncélosnak túl merev volt a páncélzata és sokkal kevésbé volt ellenálló. )
    Ha Hitler nem cummantja be 44-től a a 2 frontos háborút, akkor se biztos, hogy győz keleten. Sőt. A SZU alábecsülésével, megtámadásával beleszaladt a késhegybe. Egy olyan anyagcsatába keveredett, amelynek megnyerésére egyre csökkent az esélye az idő előrehaladtával. A ruszkik sokan voltak, oroszország pedig nagy. Túl nagy.
    Tény, hogy a német hadsereg rendelkezett jó fegyverrendszerrel,amely a kor technikai színvonalát képviselte (esetenként megelőzte), de átlépték azt a pontot, ahol már nem lehetett az ember erő hátrányt technikával helyettesíteni.
    Ahogy Rue East írja, a háborút emberek nyerik. Ha az az ember képzetlen, alul motivált, akkor a legdrágább/legjobb hardver sem több, mint egy harctéri hulladék. Kevés embernél meg értelemszerű, hogy nincs kikkel, kinek gyártani(de szerintem miből se ha nem tudják kikkel kikaparni)...Továbbá azt se felejtsük el, hogy hiába rendelkezünk jó páncélos fegyvernemmel és legénységi állománnyal, ha a kísérő gyalogság hiánya miatt az ellenség kiszökik a bekerítéseinkből, vagy a páncélosok elhaladtával visszaveszi a célpontot és folytatja az ellenállást, zaklatja az utánpótlási vonalainkat is. Ha ez a gyalogság nincs megfelelően gépesítve, üzemanyaggal, lőszerrel ellátva akkor meg pláne ne várjunk csodát.(a nyugati-hadjárat és Barbarossa hadművelet alatt volt ezekből példa szép számmal).
  • jocking
    #36470
    Nem. Nem érted. És soha nem is fogod megérteni, mert túlságosan agymosott cion-báb vagy hozzá, hogy megértsd. A vita lényege az észérvek támasztása lenne a másik véleménye ellenében, amire a te elvakultsági szinteden ember nem lehet képes, mindig csak ugyanazt hajtogatod, mint egy elakadt hanglemez.

    Azért még egy utolsó próba (bár tuti, hogy ezt is kimagyarázod): Ha a németek annyira szarok voltak technológiai szinten (sőt, szerinted minden szinten), akkor hogy lehet, hogy a szovjetunió 3x annyi embert vesztett a háborúban, mint a németek? Hogy tudtak ezek a kőbaltával támadó teuton ősemberek 3x annyi ellent kinyírni, mint ahányan közülük elestek?

    Na, erre még írj valami okosságot, de választ már ne várj rá tőlem.
  • Rue East
    #36469
    Ja értem, tehát ha a németek az USA hadiiparával és a Szovjetunió humán erőforrásával rendelkeztek volna, akkor ők nyerik a háborút. Hiszen ez egyből mindent igazol! Én meg erre nem is gondoltam a buta németgyűlölő fejemmel!
  • jocking
    #36468
    Gondolom még nem hallottad, de van egy olyan közmondás, hogy "sok lúd disznót győz". Itt is ez volt a helyzet. A németeknek marha jó cuccaik voltak, csak kevés volt belőlük. Ha párducot olyan volumenben tudtak volna gyártani, mint T-34-est, akkor most washington német falu lenne.
  • Rue East
    #36467
    Előbb írtam le, hogy a V2 fegyverként egy óriási baklövés volt, erre te tovább példálózol vele.
    Mi az hogy hogyan vehették volna fel harcot? Totális vereséget szenvedtek.
    Illetve mielőtt nagyon belemerülnénk itt a Discovery Channel által vizionált háború nyerő fegyverek témában, mellékesen megjegyezném, hogy a háborút emberek nyerték meg, nem fegyverek...
  • Eagle16
    #36466
    Undorító ez a kis Tier RB-ben. Hurricane Mk. I-el megyek Yak-9 ellen, Spitfire Mk. I-el meg La-5 ellen. Játsszon ezzel a halál...
  • Stefan99
    #36465
    '44 után már nem voltak erőforrásaik nagy számban előállítani az új fejlesztéseket. Most képzeld el ha le tudtak volna gyártani vagy 1000 királytigrist évente pl. A V2 is mire bevethető lett, már nem sokkal normandia előtt jártak. Ha elkészül korábban, és naponta több száz rakétát tudnak ereszteni Londonra, könnyen lehet hogy az angolok megadják magukat. De a V2 is olyan volt, hogy a hatótáva miatt csak a partokról lehetett indítani, hogy elérje Angliát.
    Ha nem lettek volna nagyon jó gépeik/fegyvereik, akkor hogyan vehették volna fel a harcot a sokszoros túlerőben lévő ellenségeikkel szemben?
  • AIexx
    #36464
    mai nap folyamán fullos La-9 (arcade) össz. 14 csata, és kereken 70 kilőtt repülő.. ahhoz képest, hogy milyen szar volt stock -on, most a legjobb gép T4 -ben (meg szerintem az egész játékban), szemből esélye sincs senkinek, jól fordul, gyors, és emelkedik mint egy vadállat.. új kedvencem.. :D

    ez a Yak-9UT sem rossz, ha hagyják az embert játszani...
  • StrikeFor
    #36463
  • jocking
    #36462
    Bárhogy is cifrázom ezt a német sabrét, egyszerűen használhatatlan. Mindegy milyen lőszert rakok bele, az esetek többségében csak hegesztés effekt van (alap lőszer 90% hegesztéséhez képest a spécibb lövedékekkel ez az arány levihető 75-80%-ra), sérülés nincs, már amikor sikerül eltalálni vele valamit, mert annyira kiszámíthatatlanul mozog a gép a levegőben. Azt hiszem, jelegem a high end jeteket, megyek vissza Schwalbézni, az legalább egy használható kis gép.
  • Rue East
    #36461
    Mert a szövetségeseknek nem voltak fejlesztéseik?
    Németek próbálkoztak sok mindennel, de melyik is volt gyakorlatban bevált és használható? Alig pár darab.
    A mítosz tipikus példája a V2, mint fejlesztés nagyon előremutató volt és úttörő, de kezdetleges. Mint gyakorlatban használható fegyver, csapnivaló, pontatlan és hatalmas erőforrásokat igényelt az ahhoz képest szerény eredmények ellenében.
    Nagyon egyoldalúan van szemlélve ez a dolog.
  • Rue East
    #36460
    Az a földi áramforrás csatlakozó pontja, csak nincs rendesen megrajzolva, de a Bf 109-eseknél megtalálhatod a pilótafülke mögött, jobb oldalon normálisabb verzióban.
  • AIexx
    #36459
    mi az a piros kör a kereszten? szinte mindegyik gépen ott van a németeknél.. mit jelent?
  • robi3
    #36458
    g-6-om ripityára tört a spitfire még boldogan közeledett felém XD
  • Karónvarjú
    #36457
    Facebook-on kell szeretni a vártündért :-), akkor kapsz mindig értesítést minden egyéb fa**ság......izé, akarom mondani érdekességről :-) . Most még megy ez a Gladiátor 4x4 torna, asszem a döntő környékén jár a dolog, nem követem eléggé komolyan :-)...
  • Micsurin
    #36456
    Streamért kap az ember goldot ? :O Mesély még :D
  • robi3
    #36455
    és azt hol tudom megnézni, hogy mikor adnak érte? illetve hogyan kell ezt csinálni? fölregisztrálok twitchre és ennyi?
    Utoljára szerkesztette: robi3, 2014.12.05. 14:15:49
  • Karónvarjú
    #36454
    Én a twitch-en szoktam "nézni" a stream-eket, ha aranyat kap értük az ember. Hétfőn is kaptam 1000 GE-t, csak azért, mert szavaztam egyet (két kattintás), meg beírtam a csetbe két szót. :-)
    De néha én is veszek euróért. Rubelben még nem vettem...:-)
  • AnuluWork #36453
    Hogy lehet rubelban venni? :)
  • MasterMason
    #36452
    Ment a privi.
  • Diopapa
    #36451
    PM.
  • MasterMason
    #36450
    Diopapa: Alkudni is lehet, mondjuk 6 ezerért? Annyiért megérné nekem.

  • MasterMason
    #36449
    Hogy veszel rubelban? Abban vennék én is majd később még szívesen, pláne, hogy az még a forintnál is rosszabbul áll.

  • Diopapa
    #36448
    Jah, ez kuponos, szóval megadom a kódot és tiéd az arany. :) Sajnos bontani nem lehet, de nincs az a sas mennyiség amit ne lehetne elkölteni :D
  • gstup
    #36447
    Én rubelban veszek mindig,ha veszek... :)
  • MasterMason
    #36446
    Hol máshol lenne ennek a helye hacsak nem itt? Lehet küldeni egymásnak aranyat? Amúgy csak euróban lehet már venni, vagy dollárban is lehet valahogy?

    Nálam csak euróban engedte...
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2014.12.05. 12:06:38
  • Stefan99
    #36445
    A háború végén is vezettek be olyan dolgokat, amiknél lehet minőségi fölényről beszélni, de eleget gyártani már nem tudtak belőlük. Ráadásul még az üzemanyag tartalék is erősen elfogyott. Legjobb tank, világ első sugárhajtóműve, V2 rakéták stb. Jobb a világ úgy, hogy elvesztették a háborút(még jobb lenne ha a komcsikat is eltakarították volna), de azt el kell ismerni, hogy valamit nagyon tudnak. Technika, kultúra, mentalitás.