38447
  • StrikeFor
    #36524
    magadnak felrakhatod,hogy így lásd a géped!

    Magyar BF109 skin
  • Pluskast
    #36523
    Gondolom ez nem a játékban megtalálható skin?
  • MasterMason
    #36522
    Ez szép, akkor jól elkaptad a fonalat ebben a körben.
  • JethroHUN
    #36521
    Akkor próbálj már meg alap fegyverzetes Bf109-cel bármit elérni ott.
  • StrikeFor
    #36520
  • gstup
    #36519
    Erősen csíter gép? :D Haha.Jó vicc.Egy K/D-re kíváncsi lennék.Mondjuk megoszthatnád miért csíter?!
  • mabbak
    #36518
    Bocsi, de replay-t nem tudok már küldeni, játszottam annyit, hogy lecserélte időközben. Nem volt ez amúgy annyira nagy dolog, D13 erősen csíter gép, meg össze is jött minden. :)
  • ktm99
    #36517
    arcadeban ez igaz akarmelyik gepre
  • Master91
    #36516
    Jöhet nekem is, tanulok belőle valamit biztos
  • Rue East
    #36515
    Replayt tudnál küldeni?
  • mabbak
    #36514
    Eddigi pályafutásom legjobb eredménye. 2 Meteor, 2 F80, 1 P80 és 2 F8F. Csodálatos repülőgép ez a D13. :D

  • JethroHUN
    #36513
    Spitfirehez aztán sok tudás kell....
  • Cobra.
    #36512
    Hagy dicsekedjek kicsit :)
  • robi3
    #36511
    az óriáscsigáról nincs hír, hogy visszajön-e? az előzőről lemaradtam, pedig szívesen megküzdenék vele!!! :)
  • StrikeFor
    #36510
    the "snail" :DDD mekkora !!
  • MasterMason
    #36509
  • jocking
    #36508
    Lassan tényleg kezd kicsit túlságosan is offtopik lenni a társalgás...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szerintem nyugodtan annyiban maradhatunk, hogy a németek vesztettek, a szövetségesek meg győztek, de nagyon nagy áron. Az is ismert, hogy a legtöbb veszteséget a szovjetek szenvedték el, mert náluk nem volt értéke az emberéletnek, nem számított, hogy 1000 vagy 10000 katona hal meg, a lényeg csak a siker volt, bármi áron. Az is bizonyos, hogy a németeknek igenis fejlett és hatékony fegyvereik és hadászati technológiák/taktikáik voltak, máskülönben az oroszok nem kényszerültek volna rá arra, hogy minden méter előrehaladásért feláldozzanak pár tucat katonát.
    A dolog másik oldala, hogy bár a németek valóban vesztettek, hosszú távon mégis teljesültek az akkori rövidtávú céljaik. A nagy nyugati gyarmatbirodalmak elbuktak, németország pedig európa vezető gazdasági nagyhatalma lett, akinek a zsebében van a régi ellenségek gazdasága (mini, bugatti, bentley, rolls royce mind-mind német cégek tulajdonában vannak, hogy csak az ismertebbeket említsük). Ha nem lett volna kemény dió legyűrni a németeket, akkor az akkori nagyhatalmak se rokkantak volna bele a háborúba (mégha csak utólag is).
  • Rue East
    #36507
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Komolyan ez már nevetséges. Pontosan te ideologizálsz itt. Te moralizálsz, hogy ki a gonosz, ki nem. Én erről egy szót sem ejtettem (direkt) és magasról teszek a véleményedre is. A háborút a szövetségesek nyerték, a tengelyhatalmak elvesztették. Ez egy tény, nem vélemény kérdése. Csak te akarod megmagyarázni, de az az egy szerencsénk van, hogy a tények makacs dolgok.
  • Zuikaku
    #36506
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Idézzük a grúz Generalisszimuszt: "Egy ember halála tragédia. Millióké statisztika." Legnagyobb ember anyag veszteséget a SZU és Kína szenvedte el a szövetséges oldalon. De ha megnézed volt miből a frontra küldeni. Ugyan akkor Németország a lakosság 10%-át bukta el. Ami még mindig nem egy fényes arány.
    A náci Németország megbukott, feltétel nélkül kapitulált, a hatalmi elitet eltakarították, az országot szétszabdalták. Brit-Birodalom és Franciaország eltűnt a süllyesztőben. Helyüket nyugaton az USA vette át, aki a mai napig megőrizte a vezető szerepét. Kelet-Európára évtizedekre vörös uralom alá került, az országoknak moszkvából diktáltak és nem berlinből. Az tagköztársaságokat saját képükre formálták politikailag és társadalmilag is. És 45 évvel túlélik a Reichet. Ennek az ára 20.000.000 halott. A történelmet vérrel írják. Ha tetszik, ha nem.
  • MasterMason
    #36505
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Pedig ez egy hazug ideológia része akárcsak az, hogy a náci Németország volt a világ gonosza. Ugyan már, semmi mást nem csinált Hitler mint angolszász mintára a nyugati világ addigi faji törvényeken alapuló gyarmati politikáját kezdte alkalmazni. Hitler és csapatai keményen meg kurták a faji törvényekkel rabszolgatartó angolszász fasisztákat is, még akkor is ha végül elvesztette a háborút.

    Ugyan ezen ideológia miatt nem kérdezi meg azt senki, hogy pl Einstein miért egy olyan országba menekült a nácik elöl, ahol 350 éve folyamatosan faji törvények voltak a feketék ellen? Persze Einstein-nek és társainak is csak addig volt baja a faji törvényekkel amíg nem rájuk vonatkoztak, ahogy jött egy ember Európában és fasiszta jelmezben lerúgta a veséjét a szabadság jelmezében tündöklő igazi fasisztáknak már rögtön nyivákolt mindegyik a faji törvények miatt, pont olyan törvények miatt amit addig a "szabadság szinonimájaként" értelmeztek Anglia és Amerika szerte.

    Aki kardot ránt kard által vész, a fasiszták pedig fasiszták által. Maradjunk annyiban, hogy 83-17%-os halálozási arány a szövetségesek kárára az minden kivéve győzelem, akkor sem az ha annak hirdetik.



    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2014.12.07. 15:06:13
  • Stefan99
    #36504
    Egyébként az offolás miatt panaszkodók lelkivilágán nem sokat fog segíteni az sem, ha most spoiler feliratokkal lesznek tele az oldalak. ;)
    Érdekes témák ezek, de megértem a panaszkodókat is, mert tényleg off itt. Még ha nem is pörgött mostanában a topic.
    Utoljára szerkesztette: Stefan99, 2014.12.07. 14:25:58
  • Rue East
    #36503
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ideológia szerinted, én inkább a logika szót használnám. Te is nyugodtan használhatsz logikus érveket. Például az minek is mond ellent, hogy a háború után Németország (ami amúgy nem létezett '45-'91-ig) lett Európa legerősebb állama?
  • Stefan99
    #36502
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Ezt írtad:" Illetve mielőtt nagyon belemerülnénk itt a Discovery Channel által vizionált háború nyerő fegyverek témában, mellékesen megjegyezném, hogy a háborút emberek nyerték meg, nem fegyverek... "
    Ezt én úgy értettem, hogy az embereken múlt a dolog, és nem a fegyvereken. Ezzel nem értettem egyet. De ha csak annyit akartál ezzel mondani, hogy emberek használták a fegyvereket, és nem a tank mesterséges intelligenciája döntött úgy, hogy akkor ő most háborúzni megy, akkor igazad van, csak ez nem volt kérdés:))) Akkor végülis egyetértünk, csak elbeszéltünk egymás mellett.:)
  • Rue East
    #36501
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azt írtam, hogy kb. a fél világ ura, nem véletlenül. A két pólusú világ kifejezésre szerettem volna utalni.
  • Rue East
    #36500
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nyelvtanozzunk.
    Totális háborúk. Min dőlnek el? Nyersanyag készletek nagyságán. Ennek én nem, hogy nem mondtam ellent, még meg is védtem (#36489), mert ez így van. Te kezdted el összemosni azzal, ami egy másik kérdésre a válasz. Kik döntik el? Az emberek, akik effektíve felhasználják a nyersanyagokat.
    Mond ha nem így van, de eddig a következő érveket hoztad fel: leegyszerűsítés, okoskodás és végül a hagyjuk.
  • MasterMason
    #36499
    Mindjárt gondoltam, hogy meg fogod ideologizálni ezt is, bár őszinte leszek kicsit kreatívabb magyarázatra gondoltam. Pláne annak fényében, hogy a háború után elképesztő gyorsasággal Németország lett Európa legerősebb leggazdagabb és egyébként az EU vezető állama...

    De a vita részemről tényleg lezárva.
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2014.12.07. 14:02:20
  • Stefan99
    #36498
    A fél világ ura azért az erős túlzás:D Megkapták Kelet-Európát, és kb ennyi. Kína hiába volt kommunista, az ő uraik biztosan nem voltak soha. De mindegy, szerencsére a szovjet birodalom is viszonylag gyorsan a történelem szemétdombjára került. Szerencsére a világ megúszta a 3. világháborút a 20. században.(amire szerintem ha nincs az atombombától való kölcsönös félelem, elkerülhetetlenül sor került volna)
  • Rue East
    #36497
    Gondoltam az analógiával világos lesz miért butaság, amit mondasz. A cél, hogy nyerj, gólt rúgj. A veszteség a kiállított ember. Az nyer aki több gólt rúg (eléri a célját), nem az akinél több ember marad (kisebb a vesztesége). A vesztes meg a veszteség az két különböző fogalom. A legnagyobb veszteség még nem tesz téged vesztessé. Tényleg ilyen nehéz ezt megérteni?
    Mi lett a következmény? A Szovjetunió lett a világ 2. számú szuperhatalma, kb. a fél világ ura. Ezt nevezed te vesztesnek?
  • Stefan99
    #36496
    Ez már így parttalan okoskodás, én részemről tartom a véleményem, a modern háborúk elsősorban azon dőlnek el, amit mondtam(nyersanyag stb).
    De ez itt tényleg off, úgyhogy hagyjuk.
  • MasterMason
    #36495
    "Szóval ha egy focicsapatból kiállítanak valakit, de nyernek 1:0-ra, akkor ha a létszámot nézzük mégis csak vesztesek?
    Ilyen nincsen."

    Én is erről beszélek, nyilván ha egy halált egy gólnak veszünk akkor mégis ki nyert és ki vesztett? Persze az agymosó gépezet szép elnevezésekkel tudja illetni a világunkban a veszteségeket: "Győzelem"

    Nézd csak meg ezt: A háború áldozatai 83%-ban a szövetséges katonák és civilek közül kerültek ki...

    Hiába idézgeted a Wikipédiáról, hogy mi a háború célja, mert nem a cél számít hanem a következmény. És ha a következményeket nézzük akkor pont olyan ez a gyözelem is mint amikor egy fél karú rablóból kivesz valaki 50 ezret miután beledobott már 1 milliót... Persze arra is ráírják, hogy "nyerőgép." És persze ahogy sokan elhitték a vesztőgépről, hogy azzal lehet nyerni úgy elhiszik sokan azt is, hogy a háborúban vannak győztesek. De bárki aki legalább egy hozzátartozóját elvesztette egy háborúban az bizony örök vesztes marad, nem egy nem két napra vesztette el azt akit szeret hanem örökre.

    De téma részemről lezárva. És inkább később (ha megjelenik) majd dobok egy atomot a B-29-el a játékban azokra, akik nem értenek velem egyet.
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2014.12.07. 12:49:33
  • Zuikaku
    #36494
    Egy tavaszi, hóolvadás és eső által áztatott vidéken a támadás sárba ragadt volna. A keleti fronton az úthálózat rettenetes állapotban volt. Szilárd útburkolat nulla. Nyáron, száraz időszakban a poros utat is elég mélyen kivájták a járművek, ha leesett az eső, tengelyig merültek. A vasúti nyomtáv eltérő az német szabványtól. A Wehrmact gépesítése hagy maga után kívánni valót. Ha a francia hadjáratban nem zsákmányolnak annyi francia, brit teherautót akkor komoly bajban lettek volna. Így is 600.000 lovat szedtek össze a keleti kalandhoz. Ehhez hozzávesszük a SZU méretét és rájövünk, hogy ez egy logisztikai rémálom. Akadozó utánpótlást von maga után.
    A terület nagyságából adódóan az oroszoknak mindig volt hova visszavonulni. A Wehrmachtot 41-ben nem a Lend Lease lassította, hanem hogy Sztálin egymás után tolta be a hadosztályokat a húsdarálóba. Vérrel és hússal késleltették az előre nyomulást.A 41-ben érkező segélyszállítmányok még a brittektől futottak ki, noha rendkívül hasznosak voltak de a méretükből adódóan nem lehet rájuk fogni az összeomlás elkerülését(42-től már tényleg fontos alkatrészekké válnak a gépezetben). A fényes német győzelmek és sokkolóan nagy orosz veszteségek ellenére a németek nem tudtak döntő vereséget mérni a szovjetekre. Mindig volt ágyútöltelék. Mindezekre rájátszik az orosz időjárás, a pattanásig feszített Wehrmacht és az, hogy az 1500km-es arcvonal, 2500 km-esre rúgott aminek a hatásos lefogásához már nem volt elég embere. Menet közben megváltoztatni egy haditervet nem mindig kifizetődő (páncélos hadseregek tologatása). Ergo az Urálig nem jutnak el. Moszkva bevétele meg nem garancia a győzelemre, még mindig van hova visszavonulni.
  • RAZOR27
    #36493
    Valaki legyen már házigazda és törölje ki ezt a sok szart a topikból...
  • Rue East
    #36492
    Emberi áldozatok számát nézzük?
    Szóval ha egy focicsapatból kiállítanak valakit, de nyernek 1:0-ra, akkor ha a létszámot nézzük mégis csak vesztesek?
    Ilyen nincsen.

    Wikipédia, Háború szócikk:
    Célja
    A háború célja a szemben álló felek érdekeinek erővel történő érvényesítése, mely lehet területszerzés, gazdasági erőforrások megszerzése/megtartása, vallási és/vagy politikai ideológia terjesztése.

    Utoljára szerkesztette: Rue East, 2014.12.07. 12:09:56
  • MasterMason
    #36491
    De visszatérve a játékra, B–29 Superfortress vajon mikor kerül be a játékba? Imádnék atombombát dobni az ellenség táborára.
  • MasterMason
    #36490
    Nézőpont kérdése, és ha az emberi áldozatok számát nézzük akkor az oroszok elvesztették azt a háborút. A legjobb háború az amit nem a saját embereiddel kell megvívni, nem véletlen húzták halasztották a D-day-t sem... Amíg lehetett addig folyjon az orosz vére...

    Igazából egyébként meg tökmindegy, hiszen mi változott a háború után? Az angolszász és francia rabszolgatartó faji törvényekkel apartheid rendszereket üzemeltető gépezetek újra megpróbálták igába hajtani a világot, franciák alighogy felszabadultak már mentek is az egykori gyarmatokra elnyomni a népeket, amerikában meg még Hitler után 20 évvel is fekete kislányokat tartoztattak le faji törvények alapján...

    Szóval nagyon nem kell aggódni a háborút a fasiszták nyerték, hiszen fasiszták harcoltak fasiszták ellen. Nem a jó és a gonosz küzdelme volt ez hanem a gonoszok harca. De igaza van Alexx-nek, ne kalandozzunk el ennyire.
  • Rue East
    #36489
    A mondás az a totális háborúkra vonatkozik szerintem, Vietnamban meg Afganisztánban egy helyi háború volt (konfliktus).
    Megint jön ez a mi lett volna ha. Én abból tudok kiindulni ami volt, mert azok tények (bár ez se igaz mindig), a többi szimpla spekuláció.
    Az meg, hogy a Szovjetunió a háború legnagyobb vesztese, ez butaság. A háború előtt céljuk mi is volt? Terjeszkedni Európa felé. Az SzSzKSz volt a háború legnagyobb nyertese! Csak éppen ők fizették a legnagyobb árat érte.
  • Rue East
    #36488
    Két tartalmilag különböző értelmű mondatot állítasz szembe egymással, majd amikor szóváteszem, hogy ez hülyeség, akkor már jössz azzal, hogy ez leegyszerűsítés. Te magad hoztad fel, akkor még nem volt egyszerű?
    A példa mit bizonyít? Hogy a lőfegyver jobb, mint a balta? Melyik hadsereg küldte baltával a katonáit a gépkarabélyos ellenség ellen? Második világháborúról beszélünk könyörgöm...

    Utoljára leírom, hogy mi az én álláspontom.
    A német haditechnika a világ élvonalába tartozott, se több, se kevesebb.
  • AnuluWork #36487
    Moszkva 128×128 kmes térképet néztétek? :)
  • AnuluWork #36486
    igaz.
  • AnuluWork #36485
    Akkor menjünk sorban.

    Ha a németek korábban kezdik a ruszkik elleni hadjáratot, nem kavar bele a Balkán, akkor vsz Moszkvát beveszik tél előtt, de legalábbis nem szorítják őket vissza. Miért támadták meg őket? Mert Angliának úgy néz ki befellegzett. Afrikában nyomultak előre Szuez végcéllal. Nem hitte Hitler, hogy a ruszkikat bárki is felkarolná Lengyelország, Finnország miatt, de megtörtént. Miért nem omlottak össze 1941ben?

    Az 1941-42-ben a millió számra érkező segély miatt menekültek meg. Konvojok hada hozta a szállítójárműveket, repülőket, tankokat, lőszert, hogy miközben ők áttelepítették és újra beüzemelték a gyáraikat, pótolták a veszteségeiket (ami több ezres méretű volt, mert ugye egy-két hónap alatt többet veszítettek el tankokból, repülőkből, mint a britek talán az egész háború alatt) addig SE essenek ki a harcból, mert különben a németek az Urálig jutnak. Úgyhogy az, hogy a D-Day megvalósulhasson, ahhoz életben kellett tartani a szovjeteket. Aztán mire rájöttek, hogy mit eresztettek Európára, a szovjetek már saját fegyverekkel, saját kapacitással nyomultak megállíthatatlanul előre.

    A németek - hiába Speer zsenialitása - rengeteg hibát követtek el. De miután elkezdték átalakítani a gyártást, és mire rátaláltak az amerikaiak a megoldásra, már majdnem felülkerekedtek, mert többet gyártottak, mint az amerikaiak-britek szétbombáztak. Most nem mondom az elbaltázott lehetőségeket, de pl. ha 1942-től a Ta-183ra koncentrálnak, akkor kaptak volna egy remek gépet 1944 elejére, melynek az előállítása a 262 ellenében pl. 10 ezer helyett max. 2500 munkaóra lett volna. Aztán a He-162 esete. Remek gépet tudtak volna belőle varázsolni, ha fél évvel korábban kezdik el a tényleges projektet és nem sok elszórt hülyeségre (Komet, Me-262 bombázóvá alakítása, stb.) koncentrálnak. Aztán ott vannak a működő és bevetett repcsiről indítható levegő-föld rakéták és bombák, valamint a légvédelmi rakéták kísérletei. Ilyen nem volt a szövetségeseknek. Viszont a németek időhiányban voltak, elcsúsztak. Elcsúsztak az arányok. Rossz típusokra tettek, tömeggyártás helyett. stb. stb. A kétfrontos háborút nem bírták, bár voltak jelek, hogy lesznek sikereik, de elqurták. Ez van.