38447
  • pirdi
    #38287
    Próbáltam, nem igazán vált be.
  • SigS
    #38286
    Ellenszere a Hunter, MIG 17, ME163, esetleg az amcsi F86 maxolt szériája..
    B25 B17, ezek papírból vannak, de ha kis kaliberrel is lövik vagy rossz szögből, akkor is sűrűn sebződik kritikus helyeken.
    És nem mindig kell az AI-re hagyni a célzást... ha valami kisebb kategóriás üldöz, inkább ülj hátra lőni, mire a bot kilövi összevissza a tárat :D
  • pirdi
    #38285
    Aki vadásszal akar repülni annak ajánlom:https://moly.hu/konyvek/adolf-galland-104-legigyozelmem című könyvét! Sokat segített me-109 repülni.
    Megismerhető a BnZ taktika belőle.
  • pirdi
    #38284
    Sziasztok! Hogy kell a B25tel repülni? Folyamatosan, mint egy mágnes, vonzom a vadászokat. 2-3 jön és a cél előtt levadász. Ez meg úgy repül, mint egy ólomszárnyú betonbagoly. Mit kellene csinálnom, mi a jó taktika?
  • wollnerd #38283
    Köszi a nagyon részletes választ!
    Igen, észre vettem most már hogy eddig is valamennyivel nagyobb esélyem volt a bombázóval menni a felhős csatákban...
    Okés, figyelembe veszem, akkor majd a tiszta idős térképeken előveszem a (eddig) P-51-et és P40-et és a bombázókra próbálok vadászni, míg felhősben a bombázóba szállok be. :)
    Tesztrepültem a Fw 190 A-8-prémimum repcsivel. Annak nagyon erős a fegyverzete... csak hát... 4900 aranyba kerül...

    SigS #38281: Igen, elszeretnék jutni a B-57-ekhez. Azoknak nagyobb az emelkedési sebességük is, ráadásul a nagy sebesség miatt tovább lehet rövid ideig kb. 70-80°-osan emelkedni és aztán a minimum kritikus sebesség közelében meg visszahúzni a orrát. :D
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2017.02.19. 17:02:50
  • PLaci #38282
    Nem szeretnéd, hogy lelőjenek?
    Szerencse. Pont.

    Ha szerencséd van, akkor nincs az ellenséges csapatban olyan játékos, aki:

    - Szeretne bombázókat lelőni.

    - Van olyan vadásza, ami képes normálisan emelkedni.
    Nem sokat repültem a csíter orosz gépekkel pl. LaGG -ok nem képesek nagy magasságban emelkedni.
    Kifejlesztett motorral a Bf 109 F-4 pl. már meglehetősen jól emelkedik, illetve a FW 190 -esek és F4U -k is. Angoloknál főleg a Spitfire -ek, de azt a vonalat nem ismerem személyesen.

    - Végezetül: Nem ugrik az első retardált "zuhanó bombázó" után.

    Az ilyen csata a tapasztalataim szerint ritka. Legtöbbször van egy-két tapasztaltabb játékos, aki nem csak a fűnyíráshoz ért..

    Ha megpróbálsz a célra rázuhanva bombázni, akkor nagyobb eséllyel lőnek le. Én csak akkor szoktam lemenni, ha pl. warbonds -hoz AI -t kell bombázni. Jó pár patch -el ezelőtt elk*rták "nerfelték" a kisebb földi célpontok (nem bázis) elleni bombázást. Egy Light Pillbox -ot legtöbbször egy 1 tonnás (2000 lb) bomba meg se karcolja, az AAA -kra meg (magasból) sokszor 2 bomba kell, mert annyira mellé dobja. A "hit" -ekkel meg nem sokra mész.


    Magas repülésnél megnehezíthető a vadász dolga:

    - Ha van vastag (és ha lehet sötét) felhőzet, ráadásul jó vastagon.
    Volt, hogy úgy vesztettem csatát, hogy nem találtunk meg egy csíter orosz csoda bombázót, ami lebombázta a repteret is, pedig nem csak én kerestem.

    - Ha van alsó lövész, vagy még jobb, ha van alsó gömbtorony (pl.: B-17E Late, B-17G, B-24).
    Van, hogy nincs elég lendületük beérni, de már elég közel vannak, hogy meg lehessen sorozni őket, ilyenkor felettük kell repülni.

    - Ha van farok lövész (pl.: B-25, G4M1), vagy legalább hátra alulra irányozva (is) lövész (pl.: orosz bombázók), akkor ha látod, hogy jön, és úgy fordulsz, hogy a farodat lássa.
    Így kisebb a sebesség különbség, lassabban ér utol, így a lövészednek több ideje van célozni illetve megsorozni. Messze menőkig nem életbiztosítás, de nagyobb eséllyel rántod magaddal a delikvenst. ;)
  • SigS
    #38281
    B57, TU4 ...ezek durvák, addig juss el ;)
  • wollnerd #38280
    Bázisbombázással egy (több) jó tipp? (árkád csaták)
    Pl. a B-17-es bombázóval hogyan lehet jól, biztosságosan bombázni a bázisokat?
    Egyenesen a bázis felé emelkedni a jobb, vagy kerülve?? Gyakran marhára idegesít az hogy bárhogy is próbálok a magasban lenni 6000-7000 méter magasban sincs mindig biztonságban az ember... van hogy ekkora magasságban is elérnek a vadászok és a 20mm-es löszerükkel (is) ledarálnak... -.-
    Ez az egész tényleg inkább a kész szerencsére épül?! Van hogy egyenesen haladok (Pl. B-20J-vel) a bázis felé és kb. 5900 m magasságban kioldom a bombákat és az ~egy perces újratöltés közben tovább emelkedek és békésen tovább bombázok és még akár 7000 méternél semmi sem zavar meg engem és lesz akár 7-8 tonnás bombázási eredményem.
    DE VISZONT VAN hogy elindulok akár először kerülve emelkedni a saját oldalamon és amikor elégnek vélem a magasságon és egyenesen tovább emelkednék és hát bazd+ a félúton PUFF! lelőnek azok a k******tt vadászok... Ok, előveszem a 2. bombázómat egyenesen indulok, de annak is PUFF... -.-
    Tudom hogy a B-17 egy papírrepcsi, olyan törékeny, de szeretnék eljutni a sugárhajtású bombázókhoz is...

    Van valakinek tippje, trükkje, tanácsa ezzel kapcsán? Előre is köszi a válaszokat!
    Amúgy hallottam hogy a japán bombázóknak van 20 mm-es ágyú lövészeik is... de olyan lassan lehet fejlődni a játékban... én sztem ez a legunfair-ebb pontja a játéknak, a fejlődés sebessége... ráncos lesz a bőröm és Dumbledore szakállam kinő (), mire minden nemzetnél elérném a max szintet a legénységeknek is.... Amúgy is a japán bombázók sincsenek előnyben, őket is leszedegetik... Nincs legyőzhetetlen bombázó, azt értem én... de már nem is tudom melyik a legjobb....
  • Kisssssss
    #38279
    bombázókkal tömbnyire már fölösleges bemenni RB tankcsatákba mióta elvették a célzókeresztet, van bombázó nézet de mire megtalálod az ellenfelet meg mire irányba is állítod a gépet hogy bombázhass addigra az ellenfél vagy odébb megy vagy rég lelőttek téged.

    max akkor éri meg behozni ha már sok ellenfél erősen foglalja a saját cap zonát... neked meg van 4 darab 1 tonnás bombád.
    Utoljára szerkesztette: Kisssssss, 2017.02.12. 19:10:51
  • hooah
    #38278
    Sziasztok

    Tank realistikban hogy a szarba lehet normálisan használni a zuhanóbombázókat vagy bombázókat. Mondjuk zuhanva CAS-t adni egyszerü, de Tu-2 vel marha nehéz eltaláni a célt.
  • Kályha
    #38277
    Csak EU-n nyomom, de nem tapasztaltam ilyesmit.
  • wollnerd #38276
    Gond van az európai szerverrel?! Állandóan kidob tegnap óta a csaták közben. pedig 40~ pinggel kezdődik nálam a csata ennél a szervernél és egyszercsak kidob?? (biztos itt a packet loss a ludas, franc tudja...)
    Az amcsi szerver pedig 192 ping körül van, de stabil mint az atom... (a többi szervert még nem próbáltam)
    Ti tudtok valamit?
    Pedig a magas ping kissé hátrányos(abb) a célzáshoz és biztos eltaláláshoz, gondolom..?
  • wollnerd #38275
    De csak akkor ha az Android 6.0 verziótól fogva az user mindenféle engedélykérésre az igent böki.... de én nem :) És körültekintő vagyok.
    A "Free Golden Eagle App" jobb, korrektebb, könnyebben teljesíthető feladatokat tartalmaz. pl. pl. egy játékot telepíteni kell és bizonyos szintig játszani, azért nem oly kevés GE-t ad érte, (Game of War: Fire age és Mobile Strike, ez a két játéknak a stílusa szinte tök egyforma csak a téma más.) azt a feladatot egy órán belül is meg lehet csinálni pedig 48 óra áll rendelkezésre hogy teljesítsük.
    Én már kerestem ezzel a fenti app-pal 86 GE-t.
    És a meghívókódom pont ehhez az alkalmazáshoz: 3h76m

    Ui.: Ha az utóbbi 2 HSZ-mban szereplő meghívós mondatok miatt kissé reklámszerű lenne a tevékenységem, elnézést kérek ezért!!
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2017.01.22. 14:46:27
  • SigS
    #38274
    Akkor is nagyon sok a szarakodás 10-20 GE-ért ami a játékban magában szart se ér :D
    "google play teljesen megbízható forrás" hát én azért ezzel nem teljesen értenék egyet... Az undorid alkalmazások szerintem fele kémkedik
  • wollnerd #38273
    Már megy nekem. igaz, telepítgetni kell appokat, de nem nagy ördögönösség, google play teljesen megbízható forrás (ráadásul emberek ellenőrzik az alkalmazásokat) és csak olyan appokat, amik jó ideje fent vannak, jó (nem rossz) értékeléssel. És gondolom utána le lehet törölni nyugottan az appokat a telóról az feladat elvégzése után.
    És érdemes a meghívókódot beírni (amiket szerte a neten szétosztják az emberek) az első alkalmazásbelépéskor, ugyanis kapsz 10 GE-t és a meghívó is kap minden esetben a 20%-ot akik beírják a kódját az új app használók!
    Az én invite kódom: 4276m
    Az appban amikor a feladatok elvégezése után elérted a csúszkán 34 GE-t, akkor lesz áthozva a játékfiókba. a játékfiókhoz tartozó emailcímet a főmenüben az "Account" részben kell beírni és Save gombra koppintani!
    Itt van a teljes guide angolul a Steam Forumból: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=659761314
    Igazából két alkalmazás is van: A "Free Golden Eagle App" és a "Free GE" az előbbi javasolja a második alkalmazást (de lehet X-re koppintani és használni tovább.) sztem lehet használni nyugodtan mindkét alkalmazást is (nekem fent van mind2), majdnem duplán keresve. :)
  • PLaci #38272
    Rákerestem (Google), az első találat az app, a második a róla folyó diskurzus a steam fórumon.

    "Our application Eagles for Free is the official partner of Gaijin Entertainment and we use War Thunder name, logo and art by their full permission."

    Ezek szerint hivatalos GAYjin partner, nem átverés. A játékhoz használt mél címedet kell használnod az app -hoz, és amint elérsz 39 és/vagy 40 GE -t az app -ban, akkor jóváírják a GAYjin -nél, de a tranzakció nem azonnali, egyeseknek eltelt pár órába is míg jóvá lett írva.

    Amellett, hogy semmi nincs ingyen!
    Az ilyen "ingyen" cuccoknál vagy reklámokat kell nézegetned, vagy más az app készítőinek bevételt hozó cselekedetet kell megtenni.

    "watch videos and install free mobile applications that our app will show you"

    Magyarán úgynevezett ajánlatokat kell megcsinálni:
    - jó esetben meg kell nézned egy videót (fizetett nézettség generálás)
    vagy
    - fel kell telepítened egy "ingyenes" másik applikációt

    Na ez az utóbbi, ami nekem nagyon nem tetszik. :D
    "Ingyen" beengedni a készülékedre mindenféle szart nem mindig jó ötlet. Pl. simán lehet, hogy valamelyik adatokat gyűjt, vagy csak elküldi egy kínai szerverre az összes fényképet, amit a készüléken tárolsz... Lehetnek mondjuk közte freemium játékok is, de mint mondtam, semmi sincs "ingyen". ;)

    Ezek mellett még megtörténhet az is, hogy: "offers not available in your country"
    Azaz, hogy: Az országodban nincs elérhető ajánlat.
  • SigS
    #38271
    Érdekes, nem írnak hülyeségeket róla, de amit én kibogoztam belőle, hogy 10-50-80 GE-ket kapnak , az meg szerintem mézesmadzag inkább... Még egy I- tier-es prémium gép is 150 GE, vagy plusz legénység 500GE. Ha tudsz róla többet, írd le légyszi :)
  • wollnerd #38270
    Még egy kérdésem lenne: Találtam ezt a "Free Golden Eagle App"-ot google play-en, működő alkalmazás.
    De a kérdésem az hogyan kell összekötni az mobil appot a játékfiókommal, mivel a war thunder accountom a freemailes címre van regisztrálva és azon játszok a PC-n. Mivel az első indításkor a fiók kiválasztásául a gmailes eszköz fiókomat ajánlja fel. Hogyan tovább, másik emailcím hozzáadása opcióval tudom megtenni? ez nekem zavaros kicsit, hiszen akkor a telefonomon két fiók lesz és váltogatni kell (egy ideig)?
    Azért kérdezem mindez mert PS4-en is kipróbáltam a játékot (ott nem is vált be) és összekötöttem a gmail fiókommal, bár lehet hülyeséget mondtam, hiszen annyit már tudtam hogy az alkalmazás csak a PC-s accounttal müködik, (ami nekem az a 1 db már 2 éves freemailes WT fiók)
  • Kisssssss
    #38269
    a sárga "villanykörte" a szabad xp amit átválthatsz fejlesztési pontokká hogy gyorsabban haladj tank/repülő fejlesztésben... de ez aranyba fog kerülni, más haszna nincs.

    crew xp pontokat gyorsan beszerezni csak prémium repülő/tank beszerzésével lehetséges, más módja nincsen.

    a lövészekkel meg sokat kell gyakorolni. :/
  • wollnerd #38268
    Sziasztok!

    Ez micsoda pontosan? (amire a kurzor rámutat a képen) Ezt nem lehet elkölteni, mert csak növekszik? Azt is kérdezném nagyon hogy MIVÉ lehet átváltani? A fejlesztési pontokra, a járművek fejlesztéséhez? De hát ez az arany költségébe kerül és nem a sárga (mert van kék is, és sárga is, kettő közötti különbséget nem tudom pontosan...) villanykörtés egység költségébe??!
    Nem vagyok túl jó harcpilóta... (én inkább bombázni szoktam pl bázisokat) én szinte alig tudom megsemmisíteni az ellenséges repülőket, épp ezért preferálom a lövészekkel rendelkező (amcsi) repülőket, pl. képen látható B25-J-1 ami 5 lövésszel rendelkezik, próbálom is maximalizálni a képzésüket, de a legénységi pontok gyűjtése olyan k**va lassú... -.- és ők akár egy pillanat is megsemmisítenek.. mert lelövik a pilótám (hogyan???) Mit csinálok rosszul?! :( Tudom, van célzássegítő karika is, de akkor is nehéz nekem. az egeret nehezen sikerül a karikába célozni és máris mellé, mert a repcsik állandó mozgásban vannak, pedig jó lenne hogy könnyebben menjen hiszen a légi megsemmisítésért jár a legtöbb XP.... :( Tippek, trükkök?
    Előre is köszi a válaszokat SG-s pilóták! :D
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2017.01.21. 15:41:42
  • Kisssssss
    #38267
    type3-nál több a választási lehetőséged a felrakható bombák rakéták terén.
  • hooah
    #38266
    Köszi a választ.

    ...és az IL-2M 1943 és a IL-2 Type3 között mi a különbség?
  • Cobra.
    #38265
    Yak-3P, meg a La5FN, de a Yak minden szempontból erősebb.
  • hooah
    #38264
    Valaki meg tudná mondani, hogy USSR airforcba T3-4 ben melyik vasászt érdemesebb nagy magasságban használni?
  • Brenor
    #38263
    Figyelem! A War Thunder Hungary jóvoltából, most magyarul kérdezhettek a fejlesztőktől!
    A kérdéseket ide tehetitek fel
  • Luciferkee
    #38262
    Szeretjük! :)

  • PLaci #38261
  • SigS
    #38259
    150 GE egy győzelemért! 4 éves a War Thunder :)
  • kissssss
    #38258
    csak akkor érdemes magasabb értékre állítani a "gun targeting" hatótávját ha minimum 20mm gépágyúval lösz, ha 800méternél távolabbra lösz akkor nagyon le fog esni a 7.7mm 7.92mm 12.7mm géppuskáknak az átütési értékük + a szórást is figyelembe kell venni.

    én 400 max 500méterig a 7.7 és a német 7.92mm géppuskákat szoktam használni, ennél távolabbra már csak "hit" jelzést fogsz kapni de kritikus sebzést azt már nem nagyon.

    a 12.7mm gépágyúkból kétféle csoport van, van az amerikai/ruszki na ezekkel lőhetsz akár 700méterig is... meg van a többi hulladék (olasz,japán :D ezt majd kitapasztalod legyen meglepetés)

    a 20mm és ennél nagyobb fegyverek sebzésével már nem lesz gondod, itt inkább már a lövedékek sebessége fog fejfájást okozni neked, pl: az amcsi p-39 vadászgépnek a 37mm lövedéke jóval lassabb a 12.7mm gépágyúlövedéknél éppen ezért ha távolabbra lösz egyszerre velük akkor csak a 12.7 fegyverekkel fogsz találatot elérni a 37-es meg "lemarad" az ellenfélről a lassúsága miatt, ezt szintén ki kell tapasztalni minden nemzetnél.

    a gépek fordulékonyságát csak a modulok fejlesztésével lehet javítani más lehetőség nincs.

    a gépek "Turn Time" értéke nagyon becsapós tud lenni a gamecardon, van amelyik csak papíron fordul nagyon jól :)
  • Ryleh
    #38257
    es meg egy fontos kerdes: a gep fordulekonysagat melyik ertek jelzi?ill lehet e ezt a crew pontozasnal javitani?...eletfontossagu:)))
  • Ryleh
    #38256
    a csata elotti screenen be lehet allitani a fegyverek hatotavjat...alap 400 meter,,erdemes ezt piszkallni?
    meg mindig 400 m rol vagyok,,es pontozom rendesen a gunnert.

    kissss...megfogadva a tanacsod,,,valoban brutal a bf 110...altalaban 4 vadasz es a bf 110 van a deckemben...koszi:)))
  • kissssss
    #38255
    sajnos a pályák és a játékmodok(domination,assault,stb) teljesen random szokott lenni, én erősen ajánlom valamelyik tier 3 prém gép beszerzését(amelyik nemzettel épp játszol) és nekiállni egy kicsit farmolni crew xp-t, nekem a ruszki p-39/ vagy 63 gépek teljesen beváltak, de a low tier prém gépek is ugyan úgy megfelelnek a célnak ha nincs túl sok aranyad.
  • Ryleh
    #38254
    koszi a valaszt,,,a mapok betoltese random?ergo osszerakom a decket..(a kivalasztott tipusok)..aztan remenykedek hogy ha domination van akkor vadaszaim legyenek,,de ha partraszallas volt ,vagy tankok celpontnak akkor meg hianyoztak a bomberek...

    azon gondolkodok,,,vissza az alapokhoz es szarra pontozni a legenyseget..es aztan ujra 3.0 föle
  • kissssss
    #38253
    bombázók meg csatarepülőgépek(attacker) csak profiknak ajánlott, ha attacker gépekkel akarsz menni akkor kezdésnek ajánlom német oldalon a bf110-et meg a brit oldalon beaufightert.

    az előbb említett két géppel BNZ taktikát kell alkalmazni ami annyiból áll hogy az alattad levő ellenséges gépre nagy sebességgel rázuhansz és szitává lövöd, ha lelőtted és nincs ellenség a közelben akkor felemeled a gép orrát és újra magasságot gyűjtesz a következő támadáshoz, ha elcseszted a támadást és az ellenfél utánad fordul akkor te nem állsz le forduló harcolni fele hanem szépen a nagy sebességedet megtartva elkezded növelni a távolságot közted és az ellenfél között... ilyenkor van 2 lehetőséged, 1. ha sikerült elég távolságot gyűjtened hogy megtudj fordulni akkor be próbálkozhatsz egy szemtől szembe támadással hátha elég hülye lesz az ellenfél 2. szépen lassan a saját csapattársaid/saját reptér felé fordítod a gépedet és közben serényen nyomkodod a segélykérést.

    sok szerencsét.
  • Ryleh
    #38252
    udv,,,,elertem a 3.0 as fejlesztest....uj mapok,,,mar nem csak a kacsavadaszat felig bot csapattarsakkal...viszont az a meglatasom,,hogy 90% ban csak vadaszokkal erdemes jatszani,,a tobbi classnak szinte nulla a lehetosege...
    arcade mod....most ez egy kezdo nyavogasa,,,vagy valoban lelaposodik a game a fighterek hash and clash szintjere?
    szinte semmit sem ert az attacker,es egyeb klasszok fejlesztese,,,kvazi pontszam max az ellennek...

    koszi
  • WinT
    #38251
    Egyébként csak az elején lesz ilyen gondod, később majd úgy tépik szét a vadászok a bombázódat az esetek 95%-ában, hogy a bombáid még kidobni sem tudod, nem hogy újratöltésre kelljen várni. :D
  • SigS
    #38250
    Nem kell leszállni vadász+bombával, 4-5 perc alatt visszatölti. Néhányszor sikerült, nem lőttek le pedig nem sajnáltam
  • Cobra.
    #38249
    Arcade-ben visszatölt a fegyverzet. Ha meg vadászgépre akarsz bombát vissza, akkor le kell szállnod. Egyébként meg J-vel kiugrasz a gépből és hozhatod a másikat (persze amiből kiugrottál, azt már nem tudod visszahozni).
    Utoljára szerkesztette: Cobra., 2016.10.23. 17:08:44
  • kissssss
    #38248
    nyomva tartod a j gombot és 3 másodperc múlva kiugrik a pilótád a gépből, amúgy képen fölösleges kiugrani a bombázó gépből mert 1 perc alatt(+skill) újratölti a rakteret bombákkal a játék árkád modban, egyedül a vadászgépek újratöltése tart nagyon sokáig.

    én csak akkor szoktam kiugrani a gépből ha már irányíthatatlan és nincs esély visszajutni a reptérre.
  • Ryleh
    #38247
    kezdö kerdes:
    adott meccs alatt 4 gepem lehet (eddig),,,nos lehet utkozet alatt valtani gepet,,teszemazt elfogytak a bombazo malacai,,es okafogyotta valt a semmiben körözni,,,vagy le kell lovetnem magam,vagy leszallni?...
    ---arcade mod,mert tök kezdo vagyok----

    koszi