38447
  • Glo
    #18594
    Nemtom. De azét minek? Ha igyen lenne max akkor venném meg, mert T19-ben csöppet esélytelen szegény.
  • Pluskast
    #18593
    262-nek nem vitték lejjebb a javítási költségét?
  • Glo
    #18592
    De, aszondják, hogy a statok alapján csökkent pár gépé, de nem részletezték: "Repair costs changed according to new statistical data. Most changes are minor, overall costs became a bit lower "
  • vajakos21
    #18591
    gyanitom a javitás sem lett olcsòbb...
  • Glo
    #18590
    Ne tudd meg mit kapnak épp a Patch discussion-ben :D
  • vajakos21
    #18589
    Éreztem hogy nem lesz jò hogy az f4 annyira bejön :-). Majd felhuzzák az E3 at 7 esre( olyan 4esen kéne legyen) mert luk támadt a tech tree.( ilyenkor kell sirni ugye? hogy csunya gazsi nerfeli a németet....)
  • Torzonborz
    #18588
    "ui: épp a játék miatt tisztítom én is hetente a monitort:)"

    minap jutott eszembe hogy már nekem is kéne. nézem a kis pöttyöket na mondom megvagytok betyárok végetek van ....aztán ahogy fordultam egyet a pötty is jött velem. mondom ez így nem járja ez nem az ellenség :D
  • Glo
    #18587
    Ha hátra néztél volna láttad volna, hogy ők is ott lopakodnak mögéd épp :) Hány olyan gépet lőttem már aki a másikra volt izomból rázoomolva hogy lelövi. Sztem még a radaron is rajta voltam, de semmi nem érdekelte csak a kill. Aztán meghalt..

    A felhőn átlátszó pöttyök valóban érdekesek, de ez van. Sokszor segítenek, sokszor hátráltatnak. Hogy épp jó-e azt az adott szitu dönti el :D

    A monitor tisztítással én is így vagyok. Meg éjjel mikor berepülnek ezek a muslica méretű dögök.. A határig feszült idegállapotban osonok valami gépre, mikor is 3-4 ilyen rohadék berepül "kontaktnak" a monitorra.. hát gebedjenek meg :D
  • Susarc
    #18586
    ergó magammal baxtam ki a fene nagy lopakodási kisírletemben én szart se láttam ők meg mindent?:P:D

    de fullra a felhőben azért érdekes,hogy látszik a gép mégha az csak a kis fekete pötty:P

    ui: épp a játék miatt tisztítom én is hetente a monitort:)
  • Glo
    #18585
    Igen, ez ismerős. Kizoomolok látom, rázoomolok nem látom..
  • Amaymon
    #18584
    Ezeken a mapokon elég jól lehet látni, de nagyon meg kell tweakelni a grafikát, hogy látszódjon a pötty. Egyébként esélytelen hogy kiszúrja, a lopakodót fentről.

    Sokan arról panaszkodnak a fórumon, hogy túl messziről látszik a pont, de közelről pedig nem arányos a gép mérete és ha egyszer elveszik szinte lehetetlen kis távon belül azonnal megtalálni. Bár egy arcade szimnél szerintem a pontok látása nem probléma, inkább a közeli gép mérete szorulna javításra.
  • Glo
    #18583
    Új peccs:

    Carrier landing fixed (It should work correctly now)
    Visual errors in plane models, cockpits and damaged plane components fixed for the following aircrafts: Spitfire ( all modifications), Ar-2, Pe-2. La-7(B)-20, F8F, F9F, P-26 ( all modifications), P-36 ( all modifications), Blenheim Mk.IV, Ju87 ( all modifications), Fw.190 ( all modifications), Beaufighter ( all modifications), BTD-1
    FM fixed for P-26, P-38, P-47 - all modifications
    AI take off fixed (They should no longer roll to the side of the airfield and/or crash)
    A Chat channel has been added for FRB
    Externally carried pods are now spent correctly after plane is destroyed
    Stars and moon are visible in bad weather conditions above the clouds
    Some minor balance fixes of ground units in most missions
    After a successful reload on an aircraft carrier, the aircraft is set to the starting point at the back of the carrier so that it can take off a lot more easily
    Accuracy for the following MGs has been fixed (increased)
    Ho 103
    Breda SAFAT 12,7 mm
    Breda SAFAT 7,7 mm Browning 303
    Browning M2
    Browning M3
    Repair costs changed according to new statistical data. Most changes are minor, overall costs became a bit lower
    B-24D is rank 15 now (1 Rank lower) A-26 is rank 15 now (1 Rank lower), BF.109F.4 is rank 8 now (1 rank higher),Tu-2/late is rank 15 now (1 Rank lower), Lancaster Mk.III is rank 15 now (1 Rank lower)


    Kiemelném, hogy a német F4-es tierje egyet emelkedett.. Valszeg a "történelmi hűség" miatti okfejtő, tényekkel és specifikációkkal alátámasztott jogos követelés az oka, és nem az, hogy a történelemben is gennyesre lőttek vele minden gépet ami ellenségesnek tűnt.
  • Paladin
    #18582
    Ezért marha jó ez az új "külső" map.
    Második monitorra kirakom, hamarabb rájövök, vajon kinek a légvédelme lövöldözhet ott :)
  • Glo
    #18581
    Ezért jobb az FRB mint a HB. HB-n 8km magasról is megmondod, hogy mi megy alattad ezer méteren. FRB-n meg rácsapsz valamire, kiderül h saját, felhúzod, aztán lecsapsz valami másra :) De ott is látni a pöttyöket sok km magasról, csak azt nem tudod hogy épp mi, ha nem lövi a légvédelem.
  • Zatarra
    #18580
    azt tudom, de az a repülőgép irányítására vonatkozik és nem a turet irányítására...
  • Amaymon
    #18579
    Itt is kb 1-2 ezer az FRB-s magassági fölény. A messerek max olyan 3km-ig mennek a lassabb gépek pedig hozzávetőleg 1km-en lopakodnak a map széle fele, hogy ne buktassa le őket a légvédelem.

    Messze nincs az, hogy 6-7 km magasról kispotolom a sérült gépet vagy épp a lent kolbászoló gépeket és B00m.
  • vajakos21
    #18578
    beállitásoknál van tudod.egy igen/ nem lehetöség van.
  • Glo
    #18577
    Van hát, csak Susarc-nak ez még úgy fest új volt :))

    Amayon: Dehogynem, simán 1-2ezres magassági fölényből csapkodtunk mi is il2-ben. Az hogy vak és nem lát már ne az én bajom legyen :) A HB-ban pont ez a szar, hogy ott nicns meg a meglepetés ereje, mert kiírja hogy hol az enemy, könnyen megkülönböztethető 5km-ről az újonnan odaérkező is. Eleve ez a Zoom rendszer is hülyeség amúgy :)
  • Zatarra
    #18576
    HElló! az lenne a kérdésem, hogy: a gunner inverz x,y tengelyét miképpen lehet kikpcsolni lehet kikapcsolni
  • Paladin
    #18575
    Jaja, HB-n is van pöttyvadászat :) Emlékszem, egyszer sicily-n mit kerestem az utolsó bombert, amíg fel nem tűnt, hogy a pöttynek látszó enemy observerek négyen vannak :)
  • Amaymon
    #18574
    "Vagy az az egetrengető dolog áll fent, hogy a német ipar olyan gépeket tudott a pilóták alá tenni amik szétgyalázták az ellenséges gépeket 43 közepéig, főleg emelkedésben :) És aki magasabban volt az nyert, erre alapult a szintén németek által kifejlesztett BnZ taktika."

    Na de biztos nem dupla km magasról zuhantak le az ellenfélre. RB-n pont ezért nem annyira OP a BnZ, bár ott is kemények a 109-ek. Mert nem látja hova essen le. Vagy a kabintól, vagy a szemétől. HB egyszerűen elfajult az emelkedési versengés. Ott egy jól BnZ-ző fazon ellen csak a szerencse menthet meg. Sosem tudhatod mennyire jó lövő, hogy tud utánad korrigálni vagy csak szerencsés. Mindig az van előnyben, aki támad.
  • Glo
    #18573
    Ők nem az ikonokra mentek, hanem kiszúrták a pöttyödet a felhőben, és kikövetkeztették hogy csak Te lehetsz az :)

    Rád mentek, és a megadott távolságban gondolom kiírta h Te vagy, gyorsan le is nyomtak..
  • Susarc
    #18572
    én olyanokat nem értek,hogy 900-as crew skill-el ACE pilótával az adott géptípuson "lopakodok" a 3500on lévő szűrke felhőben /szemmel semmit nem lehet látni egyik irányba se.../az uccsó három B17 felé erre mikor már majdnem odaérek szó szerint a semmiből 1km-re fullra mögöttem optimális lőpozícióban megjelenik 2 vadász és bambambam leszednek....kérdésem: hogyhogy láttak? mikor én senkit nem láttam percekig? az én álcám nem működik? ők rohadtul láttak már percek óta,mert a legoptimálisabb helyzetben voltak mögöttem ergó nem csak véletlen eléjük vezettem a masinát....
  • Glo
    #18571
    Szerezd meg az N1K-t, akkor Tied lesz a világ :)
  • gstup
    #18570
    Jelen pillanatban,egyik nemzetet sem érzem,hogy túlerőben lenne.Minden nemzetnek megvan a gyengéje és az erőssége.A németek magasságfölénye miatt reklamálni érzésem szerint olyan,mintha egy amerikai géppel fordulózni akarnál egy zero ellen és utána azért reklamálsz,hogy miért forulnak ilyen jól és OP-ok,meg nerfeljék őket.Ők abban jók.Viszont gyengék és nincs sebességük,se emelkedésük(Tier 8-ig,eddig van csak meg a japán ág.)
  • stork13
    #18569
    Lehet, hogy az. Sajnos az emberek azonban nem így mükődnek, hanem úgy ahogy leírtad. Ugyanis ez a normális reakció.
  • bgabor
    #18568
    Ugyanmár. Az artyk szétgyilkolták a heavy tankokat és a lassú TD-ket, esélytelen volt játszani velük, ezt mindenki tudja, aki játszott tier8-10ben heavyt vagy TD-t. Egy Maussal/E-100al stb addig éltél, amíg valaki fel nem spottolt, és már kaptad is az 4-5 arty lövedéket, 2000 sebzéssel darabját. Kinyírta a játékot, a WG két év alatt jött rá hogy javítani kéne. Most a TD a sok? Lehet, de azok ellen legalább tudunk védekezni heavy/med tankokkal. Arty ellen semmit se lehet.
    Elég sokat WoToztam mostanság, senkit se hallottam akik visszasírták volna az artykat, maximum maguk az artysok, dehát ők amúgy is a retardált réteg a játékban.
  • bgabor
    #18567
    "A németek a WT arty-k? Ezt se hallottam még ebben az összefüggésben :))"

    Szerintem nem ezt mondtam. Egy hasonlat akart lenni arra, hogy ha valami túl erős egy játékban, akkor arra nem az a normális reakció, hogy akkor játszon mindenki azzal. Ez ostobaság.
  • Glo
    #18566
    Vagy az az egetrengető dolog áll fent, hogy a német ipar olyan gépeket tudott a pilóták alá tenni amik szétgyalázták az ellenséges gépeket 43 közepéig, főleg emelkedésben :) És aki magasabban volt az nyert, erre alapult a szintén németek által kifejlesztett BnZ taktika.

    Az, hogy az amcsik nem voltak rászorulva arra, hogy a német gépek magassági fölénye ellen fejlesszenek jobban emelkedő gépeket az már csak a történelem miatt alakult így.
  • stork13
    #18565
    Ugyanakkor megy a sírás a túl nagyot sebző/nagy számú TD-k miatt és nerfet kiálltanak. Aztán a következő kaszt lesz OP és így tovább. Sokan már most szeretnének vissza egy kis arty buffot és nem csak az artysták közül.
    Nem azért játszanak többen mert nincs arty. Eddig max nem játszottak nagy tierben akik nem szerették őket. Még nem hallottam egy embertől sem, hogy azért ment/jött vissza játszani, mert nincsenek arty-k.
    A játék hibái megmaradtak, csak most mások a farkasok. :D


    Egy játékban az enberek 90%-a MINDIG arra törekszik ami OP, mert ugye szeretünk nyerni és ezzel több esélyünk van rá.
    Az, hogy a Gaijin hogyan, milyen taktika szerint balanszolja a játékot patch-ről patch-re nem tudhatjuk. Ők tudják mert megvan a sok statisztika és látják, hogy mit és merre csavarjanak. Nem hiszem, hogy ad-hoc hoznának döntéseket vagy direkt szívatnának egyes nemzetet vagy gépet, kasztot a játékban.
    Lehet, hogy a német gépek repüléséből többen vesznek goldot pölö és ez jó nekik. Ki tudja?! ?D
  • Glo
    #18564
    A németek a WT arty-k? Ezt se hallottam még ebben az összefüggésben :))

    Mindenki azzal játszik amivel szeret. Ha valaki csak nyerni szeret akkor mindig az OP gépekkel fog menni, mindegy melyik nemzeté. Vannak nemzet függők (pl csak némettel megy sok magyar, érthető okoból, de pl az oroszok tuti nem mennek velük).. meg vannak sokan mások, akik más módon választanak gépet. De hogy minek sírni ríni egyfolytában...

    Stop being pussy :))
  • bgabor
    #18563
    Nana.
    Ha komoly egyensúlytalanság van egy játékban, akkor arra nem az a megoldás, hogy játszon mindenki az OP gépekkel. Ne essünk bele ebbe a hibába. A World of Tanksban is sokan évekig reklamáltunk az artyik miatt, és az ostoba artisok erre azt mondták, hogy játszunk mi is artykkal.
    Eltelt két év, és most úgy lenerfelték az artykat, hogy gyakorlatilag nincsenek már jelen, és láss csodát, sokan újra játszani kezdtek a játékkal, mert az a játék legkomolyabb hibáját javították ki ezzel.
  • stork13
    #18562
    Hmmm, arra még nem gondoltál, hogy a sok sírás helyett esetleg nekiállj német gépekkel repülni vagy a germánfóbiád tiltja az ilyet?!
  • Glo
    #18561
    És? Ők is folyamatosan emelkedtek, csak ők nagyobb m/s értékkel tudnak. Hogy Te közben merre kódorogsz az magánügy :)

    De most látom csak, hogy nem az előtted, hanem a radaron a mögötted levőket kell nézni :))
  • Coral Springs
    #18560
    Egyszerűen értem, nincs benne semmi bonyolult. Kerülővel emelkedtem a tenger felett, majd 4km -en elindultam a szárazföld belseje felé. A naptól nem láttam túl sokat, azt egyszer csak megjelent vagy 5 germán felettem. Pár napja vonzom a sok buzit, nincsenek véletlenek.
  • Glo
    #18559
    Hogy érted, hogy betalált? Odamentek alacsonyan egyből, míg Te emelkedtél. Persze, hogy hamarabb odaérnek :) Viszont utána 99% hogy meg is halnak.

    A 2. képedet sem értem. A Corsair nem emel olyan übertáposan, mint az előző peccsben, mert visszavették a szárnyfelület miatti ellenállás hibáiból eredő felhajtóerő pluszt. A Me109-esek meg világ életükben az emelkedőképességükről voltak híresek, ne csodálkozz már, ha leemelnek mint a szél :)
  • gstup
    #18558
    2. kép.Jó lett.
  • Coral Springs
    #18557
    Mondom én hogy valami nem stimmel. Még a frontvonalig se jutottam el, de már betalált az egész germán team az olasz szarjaikkal. lol


    Ez meg egy Tier 7 -es életkép.

  • vajakos21
    #18556
    2. kép.
    20 k dodoval 1 meccs alatt negvan rb-n is.Az én idegrendszerem nem bìrja már a hb-t.
    Vesztes meccsre kaptam 22-t.A ruszkik ellen is jó a dodó.:-)
    A 25% ot azért rendesen kihasználtam.
    Azért hogy valakinek nincs 6 k-ja repairra...Az meg is érdemli
  • Glo
    #18555
    Tegnap este egy igen érdekes dologban volt részem:

    Bementem hentelni a Do217-el HB-ra az event miatt, gondoltam az a 10 kill nem nagy ügy. Le is vertem annak rendje és módja szerint Sicily térképen egy Spitet meg egy Beau-t, mikor is a srác elkezdett oltárian anyázni, hogy ez most neki 6 óra egyhelyben tipródás lesz. Mondtam neki h a Beau ismereteim szerint kb 5k lionért javítható azonnal. Aszonta neki nincs annyija, most várhat egy csomót

    Adtam neki pár tippet, hogy menjen árkádba bomberrel, vagy T1-es i-153-al és keressen 5-6 légigyőzelemmel egy Beau javításra valót, de aszonta ő nem megy be azokkal szarokkal :D

    Aztán még privátban is megtalált mikor kiléptem, de mondtam neki h keresse fel a barátnőjét, vagy az orvosát, vagy ami épp elérhető.. Ennyiben maradtunk :)