38447
  • bgabor
    #18954
    Ó az nem baj, én a prém Wellingont HB-n maxoltam ki, van már tapasztalatom a repülő féltéglákkal. :D
  • twi452
    #18953
    sajnos ez ilyen lelketlen játék általában, a csapatnak se sokat segítesz max ha rád tapadnak és sikerül lelőni a hülyét :)

    a b-17ek meg tuti szidnak magukban mint a bokrot mert te 650el érsz oda ők meg 300al döcögnek :D

    a negatívum h nagyon szarul irányítható, meg kell szokni az biztos
    leszállni is elég mókás vele mert akkora mágnes van az alján eldugva mint a ház sokszor :D
  • bgabor
    #18952
    Köszönöm, ki fogom próbálni őket!
  • twi452
    #18951
    ott bizony :)

    Bulge: 4x1000 font
    - a bal szélső saját tankoszlopot kell megcélozni aztán onnan ki kell szúrni az első pillboxot és haladni tovább egyenesen amíg egyvonalba nem kerülsz a kicsit távolabb lévő 2 pillboxal és így egy húzással megvan 3 pillbox egy picit aztán felkapni a gépet és rázuhanni visszafelé még egy pillboxra és azzal a lendülettel akár haza is lehet menni vagy ha olyan kedved van és hagyják akkor lövöldözni a puhákat bár az a-26 nem túl kezesbárány :D
    így 4 pillboxal ha kikaptok akkor 50k exp minimum ha nyertek akkor 70-80 körül :)

    japán térképeken én 8x500al szoktam tankokra vagy a járőröző hajókra menni aztán puskázni landing craftot amíg lehet
    a pillboxos szigetes pályán vagy 8x500 a light pillboxra vagy a 4 ezres a simákra mindkettő jó

    ruhr-on ki lehet dobni 4 pillboxot a 3 helyen mire bárki odaér általában :)

    korea az szar mert ott a tetves yak-ok nem emelkednek hanem ott lóbálják a tankok felett ugye :D
    oda is 8x500 a tankokra néha a hídra bár az szokott szopatni volt h 5öt vágtam rá összesen de csak hit volt :D

    voltam egyszer berlinen oda is 8x500 a light pillboxra

    más azt hiszem nincs is :)
  • bgabor
    #18950
    HB van tolod? Milyen bombával és taktikával, ha szabad érdeklődni?
  • twi452
    #18949
    kezdem lassan megutálni az a-26ot is
    ezt majdnem mind ma pakoltam bele vele :D de még fér a csíkba bőven :)
  • vajakos21
    #18948
    bementem alacsony tierbe (he112A0).Nem értettem miért lép ki sorba a fele csapat...aztán stat és : NM Drone, Wolf,Crimson meg még egy srác...lehet tippelni nyertünke..Mondjuk ezt a 16 he111 es ai pályát nem is láttam még.
  • Amaymon
    #18947
    "Miért tudnak például a germánok egyszemélyes hadseregként működni ? Ők is idióták, de legalább értenek a dolgukhoz. Szövetséges oldalon meg egy player -re jut kb három enemy."

    Erre van egy tippem. P47, P63(39), F4F, Corsair stb. totál más FM karakterisztikájú. Az GER fighterek mindegyike BnZ, az Emil tud fordulózni egyedül. Az F is tud dogfightolni egy angol spit ellen, de csak flaps és YoYo manőverrel, amíg van elég IAS. Ezt sokan nem tudják, mouse és bill-el nehéz is, de nem lehetetlen. Így inkább pure BnZ-t nyomatnak azért tűnik egységesnek.
  • Coral Springs
    #18946
    Arcade -ra egy nagyon jó nemzet, Historical -ra meg ha szeretsz idegeskedni.
  • twi452
    #18945
    csak az átkozott nagy bumszli tükör ne lenne ott fent ugye :D

    abba is csak akkor nézek bele amikor mögötte van az ellenfél és pont nem látom miatta..:D
  • BaleniX
    #18944
    Én is erre lennék kíváncsi, gondolkodom az amcsiban.
  • bardocz
    #18943
    Spit mk2-vel repülgetek most rb-n, és valami veszett jó gép. Ágyúban lehetne picit több töltény, de egy do akárhány leszedésére is elég volt, persze a lövésze szétkapott közben. De élvezetesebb vele repülni, mint a meglévő német gépeimmel, és nagyon jó a kilátás belőle.
  • Conqvistador
    #18942
    Ezzel az a baj, hogy a japán ágat nem akarom húzni.
    Az orosz és a német lenne a soros.
    Illetve meglepődve láttam az Usa oldalon van jó pár új magas tierű gép.
    Így lehet azt is érdemes lenne. Amúgy jók az új Usa gépek?
  • bgabor
    #18941
    Mondom srácok, tier8/9-es japán Zeroval tessék HB-t tanulni. Oroszok ellen menve sok a sikerélmény, ugyanaz az utánafordulgatósa követendő harcmodor mint arcadon, és olcsó a javítás. És idővel a lőszergazdálkodást id megtanulja velük az ember, hogy csak akkor süsse el a gépágyút ,amikor már biztos a találat, és ne lője el az egész tárat egyetlen gépre, mint az ovisok az Arcadeban.
  • Conqvistador
    #18940
    Én ezt nem tapasztaltam.
    Igaz egy szavam se lehet amilyen mélyrepülésben támadok lőtt már ki AAA is. Meg Destroyer 1500méterről na az fájt. De sokszor elég 1 lövés és fekete a gépem.
  • robi3
    #18939
    azt vettem észre viszont, hogy a bombázók strapabíróbbak lettek illetve a fedező fegyvereik erősebbek lett, a legénységet nem tudom mert általában én lövök.
  • Conqvistador
    #18938
    Én bő két hónap után tértem vissza a napokba.
    Hb-n nekem se termett babér :D De arcade-on nincs nagy visszaesés.
    Elég tűrhetően lehet bombázni. Persze az 1.27es patchez hasonló már sosem lesz. Hol vannak azok az idők amikor 51-52 földi cél kiment :D
  • Conqvistador
    #18937
    Csak úgy ok nélkül?
    Azt hittem valami eventhez van kötve. hmm
  • Conqvistador
    #18936
    Az alapötletre gondoltam.
    nyilván Schliefen nél még nem voltak oylan repülők tankok ez tény :D
    De maga a villámháború az Ő találmánya és lefordítva Maygarra ezt kapjuk.
  • robi3
    #18935
    egy hónap kihagyás után újra repülök, sose voltam nagy hb-s legtöbbször arcade de az hogy 6 hb-ból 5 -1200 lion-nal végződött, még inkább árkádozok egy kicsit :)
  • csonttika72
    #18934
    Nem igazán ez a fórum témája, és nem is kötözködni akarok, de Schlieffen és a blitzkrieg köszönőviszonyban sem voltak egymással, lévén majdnem 30 évnyi időrés, és a fényévnyi távolság a haditerv (Schlieffen) és a hadműveletek megvívásának módszere (Blitzkrieg) között.
  • twi452
    #18933
    én meg komolyan is mondtam :)
    olyan mint a lottosorsolás, ha szerencséd van bármilyen kör után jöhet jutalom
  • Conqvistador
    #18932
    De most tényleg komolyan kérdeztem.
    Ilyet még nem láttam és jól jönne... :D
  • twi452
    #18931
    a két szép szememért kaptam kb
    mint mindenki más :D
  • Conqvistador
    #18930
    Ezt meg hogy?
    Mire járt az a 150k?
  • Glo
    #18929
    Kellemes :))
  • bgabor
    #18928
    Biztos vagyok benne hogy hamarosan nerfelik az emelkedőképességét, olyan, mint a múltkori peccs kijövetlekor a La-5/7 volt.
  • twi452
    #18927
    na ilyet se kaptam még eddig csak max 5 ezret :D
  • gezu1025
    #18926
    Természetesen az mkIX-ről beszélek.
  • gezu1025
    #18925
    Egyszerüen unom, nem tudok mit csinálni egy turn fighterrel ami ~26 m/s el emelkedik. Faszomkivan. Egyszerűen bassza meg. Simán beteszi t8 mellé, azt az OP fost, és közöm nincs hozzá, megérteném mert tier előnye van, de mással nincs gondom. Inkább jöjjön 2 p51, mint az a tetves fos.
  • Hunor1
    #18924
    igen ezt látom és nem is költekezek belőle mondjük matricákra. de tegnap azért váltottam 10 aranyért +XP-t mert vettem egy német h-11 fejlesztett vadászt és arra pakoltam egy kicsit mert egy darabig csak ez lesz a "csapásmérő" gépem.(jó ne röhögjetek ki, tudom hogy vannak jobbak is, de ezzel elég jól repülök)
  • Conqvistador
    #18923
    na volt egy kellemes arcade köröm a jól bevált orosz yer 2 es bombázóimmal. 27 földi célpont pilbox ok 3 féle tank.
    40k lion és 35k xp prém nélkül. A szerelés még 8k se volt szóval jobba tetszik az economy mint ami régen volt.
    Egy nagy bajom van elég sokszor szaggat a játék. Levettem min re a grafikát pedig régen max közeliben is ment. Ez kicist bosszant de sebaj.
  • bgabor
    #18922
    Az arany sasok számát csak pénzel, illetve ritkán vannak eventek, amivel lehet szerezni. Emiatt semmikéépen se költsd el, amíg nem ismered jobban a játékot, hogy mire érné meg.
  • Glo
    #18921
    Sast csak venni lehet :)

    Amúgy sas csak a prémium acchoz meg a prémium gépekhez kell, vagy ha előbb akarod megvenni a fejlesztéseket mint járna. Másra nem.
  • Hunor1
    #18920
    hali. free bétás vagyok. van 270 arany sasom. a sasok számát mivel növelhetjük a játékban (valós pénz nélkül)? mert ezüst oroszlánt kapunk dögivel, de azt nem látom hogy mondjuk 10K ezüstért vehetnék pl. 10 arany sast.
  • Conqvistador
    #18919
    El tudod képzelni, ha egy Schlieffen a bliztkrieg terv kiötlője vagy egy Rommel kvalitású lett volna a fővezér?
    És pl Hess en nevettem hatalmasat. Az az idióta az asztrológisa sugallatára ejtőernyővel leugrott skócia fölött, hogy majd Ő teremt békét.
    Az idiótája a haláláig fogságba került.
    Ilyen barmokkal nem is lehet háborút nyerni szerencsére.
  • Conqvistador
    #18918
    Teljesen egyetértek.
    A neten olvastam valahol egy hipotézist, miszerint ha 1939-1940nyara között megölték volna Hitlert, akkor a németek az európai háborút biztosan megnyerik. Az Usa kérdéses hiszen nagyon távoli, tenger védi óriási terület.

    De fordítsuk meg a kérdést. Ha Daladair és Chamberlain nem lett volna ennyire fatökű és felismerik a veszélyt és 1937ben összeállnak sztálinnal az európai háború 1939ben véget is tért volna. 1937ben még lehetett volna tenni ez ellen.
  • bgabor
    #18917
    Így van. De ki az az idióta aki egy durva háború legelején elüldözi a legjobb tudósainak egy komoly részét faji/vallási alapon, hogy aztán azok az ellenséghez vigyék a tudásukat? Mondom én, halálra volt ítélve az egész német vállalkozás a kezdetektől.
  • bgabor
    #18916
    Magát a sugárhajtóművet és a sugárhajtású repülőgépet nem a németek találták fel, már jóval a háború előtt több nemzet foglalkozott vele, egymástól teljesen függetlenül, ahogyan a radarral is.
    Egyszerűen a németeké lett az első harcban bevetett sugárhajtású vadászgép, de nekik is azért, mert már szorult a hurok, és egy kiforratlan, félkész gépet küldtek a harctérre. Egyébként az angoloknak(Gloster Meteor) és az amerikaiaknak (P-80) is megvolt már az első sugárhajtású vadászgépük 44 végére, csak ők nem tolták ki a félkész cuccot a frontvonalra, mert a légifölény teljesen az övék volt, és nem voltak rászorulva. Pontosan tudták, hogy a németek szarrá bombázva, benzin és pilótahiányban már nem sokáig tartanak ki. Egyébként a háború utolsó napjaira mindkét angolszáz típus megérkezett az európai hadszíntérre tesztrepülésre. Ha tovább is tart a háború európában, ezeknek fel lett volna futtatva a gyártása, és 45 végére a németek a sugárhajtású technológiában lévő lépéselőnyüket elvesztették volna.
  • bgabor
    #18915
    Éppen Hitler miatt volt garantált a kudarcuk. Egy olyan rendszerben, ahol minden (katonai, fejlesztési, gazdasági) döntést egy semmihez se értő laikus festő hoz meg, halálra volt ítélve az egész vállalkozás a kezdetektől. Olyan nincsen, hogy egy laikus egy személyben hozza a fontos kérdésekben megváltoztathatatlan döntéseket, aki nem hallgat semmire és senkire, úgy hogy közben legtöbbször nem is érti, miről dönt.
    Így nem lehet egy háborút megnyerni, de még egy céget irányítani sem.

    Adolf Galland a könyében(104 légigyőzelmem) több fejezetben pontosan leírja, hogyan szabotálta el Hitler személyesen a Me-262 szolgálatba állítását több mint másfél évvel. Egyszerűen kitalálta, hogy bombázóvá fogják alakítani az arra amúgy szerkezetileg teljesen alkalmatlan, vadászgépnek tervezett konstruckiót, és kész. Még azt is megtiltotta, hogy vadászgépnek NEVEZZE valaki a Me-262-est. Mindezt úgy hogy a szövetségesek már javában bombázták a német városokat.

    Más fontos fegyverek, mint az Stg-44 gépkarabély és a Párduc harckocsi elkészülését és gyártását szintén elhúzta és gátolta.(ez utóbbit azért mer ő a monumentális nehéztankok rajogója volt, ami annyira halott koncepció volt, ami el is tűnt a hábirú után, és megint csak nem hallgatott holmi harckocsizó tábornokokra a kérdésben)

    Egy komplett idióta volt na, aki nem értett semmihez a politikán és a tömegek fanatizálásán kívül, és soha nem hallgatott nálánál okosabb/tájékozottabb emberekre bármilyen kérdésben.(ugye, ahogy tartja a mondás, a bölcs ember tudja azt, hogy mi az amit nem tud, amihez nem ért. Hát ő nem volt bölcs). Eleve kódolva volt a kurdarc az egészbe, nem lehetett volna megnyerni. Onnantól biztosan nem, hogy az USÁval és a ruszkikkal is összerúgta a port.