38447
  • twi452
    #19714
    tuti hatásosabb volt mint az én bombázgatási kísérleteim..:D

    24 bombával sikerült kidobnom 9 földit vegyesen amit tudtam nem válogat az ember ugye :D
  • vajakos21
    #19713
    Na így tán már megy..

    a repülő tehén legelés..

    Ha IMG tag-ek közé rakod a .jpg végűt (a második fentről), akkor egyből képként jelenik meg. - Cifu
  • Renegade
    #19712
    viszont minden gyerekbetegségével együtt bitang jó gép lehetett az ME-262, mármint én annak tudom be, hogy 1:5 volt a győzelmi aránya, ami elég tisztességesnek tűnik egy bukott légterű, "minden hiányban" szenvedő országban
  • Susarc
    #19711
    szétkaszáltuk az enemit most 3 an keresünk1 bombázót negyed órája....aki valahol 23000 méteren nyomorékoskodik 0 killel uccsó enemiként....
  • [NST]Cifu
    #19710
    Most már ott van a banner alatt a link, a WT(G) témát akkor folytassuk ott... illetve én itt most visszavonulót fújok az ágyam irányába. :D
  • gezu1025
    #19709
    Teljesen jogos, de ilyen dolgot szimulálni, még ha lehet is, hülyeség lenne. Pláne annak fényében, hogy azok a gépek amik a német és főleg a japán ágon a többi JET ellen lesznek engedve, a legtöbb esetben csak papíron léteztek.

    Ha pedig a t34-es rádiójánál tartunk, akkor robbanjon le 5km-enként minden tiger/tiger2. Egyszerüen egy szórakozást célzó játékban ilyet nem lehet megtenni.
  • [NST]Cifu
    #19708
    Ezt tekintsük úgy, hogy eddig van 1 olyan szavazat, hogy éles szeparálódás kell a WT(G) és WT(A) - majd a WT(N) között? :D

    Mindjárt berakom a banner alá linkbe, oszt jó lesz. :)
  • [NST]Cifu
    #19707
    Akkor az Arado bombázót fel se hozd, a hivatalos fórumban az a példaképe az értelmetlen gépnek. :)

    Igen, ezek a dolgok olyan problémák, amivel nehéz mit kezdeni.Csak gondolj bele, hogy 1944-es gépek ellen mit arathatna, ha a jelenlegi azonos két oldali létszámmal épül fel az MM. Hogy oldod meg, hogy a Me-163 ne legyen túl erős?
  • Amaymon
    #19706
    Hajaj én érdekesnek találom a WWii stuffokat, de tényleg topik szeparáció kell a kis ízelítő, demo után. No Offense. Jó amiket egymás körbeszaglászása közben írtok. :D
  • [NST]Cifu
    #19705
    Ha csak a technikai szakadékot nézed igazad van, de itt erőforrás és megbízhatósági szakadék is volt. Ne feledd, hogy ekkor már régóta a szövetségesek uralták a légteret Európa felett, és ott volt a Meteor is a briteknél... csak éppen annyira megbízhatatlan volt, hogy a britek inkább csak második vonalban tartották, és még azt is megtehették, hogy egy baleset után ideiglenes repülési tilalmat vezessenek be rá.

    A németeknek ilyen luxusra nem volt lehetőségük, de a feljegyzések szerint is sok Me-262-es egyszerűen azért veszett oda, mert a pilóták kiképzésére nem volt rendesen lehetőség, és a gép hajtóműveinek minősége katasztrofális volt.

    Ez egyébként a WT(G) esetében is előkerült egy FAQ-ban, hogy beleszámolják-e azt a játékba, hogy a 1944 második felétől a német harcjárművek páncélzata egyre romló minőségű lett az ötvözőanyagok hiánya miatt. Persze ilyenkor mellé lehet tenni, hogy oké, de akkor a T-34/76-osoknál meg legyen benne az, hogy a raj felszereltsége: rajparancsnok: 1x T-34 rádió adó/vevővel, mellett meg: 2x T-34 rádió vevővel. Ugyanis ez volt a bevett felszerelés...
  • Susarc
    #19704
    nem,nem! én nem akarok properrelesek ellen menni jettel! ,de mivel ez egy játék és nem a történelem ésszerűen is belőhetnék a MM-et...

    bejössz a me163-al...3-4 perc miree a csatatérre érsz normális magasságban marad 3 percnyi üzemanyagod olyan gépeek ellen akiknek még van 30-40-50 percnyi a tankban.....csinálsz 3-4 rácsapást és halott vagy....na eennek aztán mi az értelme úgy mégis???
  • [NST]Cifu
    #19703
    Ez is olyan dolog, amit már anno a WoT-nál is kitárgyaltunk 1000 éve. :)

    A fő probléma az, hogy nem azonos "évjáratú" gépeket akaszt össze, hanem kb. azonos képességűeket. Ha dátum alapján lenne a sorrend, akkor nehéz lenne élvezetes játékot összehozni, lévén valahogy akkor is ki kéne egyensúlyozni a játékot.

    Elhiszem, hogy jobban tetszene, ha a Me-262 és a Me-163 csak az 1944/45-ös gépek ellen menne, de akkor cserébe egy német játékosra jusson 10 szövetséges?
  • gezu1025
    #19702
    Abszolút. :D pl. ez is csak növeli a szakadékot.

    A maga "nevetséges" teljesítményével. (go 229 néven, a tevezett tech tree tartalmazza ezt a gépet, ezek a feltételezett történelmi adatai: )

    Performance
    Maximum speed: 977km/h (607 mph) at 12,000 metres (39,000 ft)
    Service ceiling: 16,000 m (52,000 ft)
    Rate of climb: 22 m/s (4,330 ft/min)

    Armament
    Guns: 4 × 30 mm MK 108 cannon
    Rockets: R4M rockets
    Bombs: 2 × 500 kilograms (1,100 lb) bombs
  • gezu1025
    #19701

    Remek, akkor ezt megbeszéltük. A wot bizony egy kupac szar. Itt most azon vitatkozunk, hogy mekkora.
  • [NST]Cifu
    #19700
    gezu1025: Ezért írtam amit írtam. Eléggé szánalmas, hogy a tank legfelső 2cm-ét (kémlelőt, parancsnoki kupolát, hívjuk ahogy akarjuk) lövi az ember 2 percig, majd elfogy a "misztikus" HP-ja és felrobban. Hol a realitás?

    Sehol, ez nem a realitásról szól, egy átmenet a realitás és az arcade között. Nem azt állítottam, hogy reális...

    Kezdeném úgy, hogy több, mint 6k csatám van wotba. Kis online statisztika nézés után neked ~2500.

    Értem, ha az e-peen mérés a mindened, akkor hozzátenném, hogy nekem még volt ~3k csatám a bétában a wipe előtt. A láthatósági rendszert (még a revampolt előttit) úgy próbáltuk a US (akkor még nem volt külön EU) béta fórumban kifejteni - aminek az lett a vége, hogy ideiglenes bant kaptunk, mert a játék fájlaiba kezdtünk el információ után turkálni. Akkor így kvittek vagyunk, vagy még ez sem számít?

    És mindenféle sértés nélkül, (statisztika szerint) te az átlagos játékos kategóriába tartozol (bár sokat javultál az utolsó 500 csata alatt) én meg a jó kategóriába. zzel csak azt akarom mondani, hogy én sokkal jobban, mélyebben átlátom a wotot, még úgy is, hogy fél éve nem toltam.

    Szóval a te szavad akkor többet számít, mint az enyém? Sértés nélkül, természetesen...

    Az a 200mm orr páncél vicces, mert alul jó az 80-nak is amit pz4-el átlövök.

    Ismered a Ferdinand páncélkialakítását? Akkor tudod, hogy az upper glacis és a felépítmény 200mm-es, a lower glacis meg hulldown-ban lehet tartani.

    Mellesleg te anno játszottál akkor, amikor még a régi t9-es IS4-benn volt?

    Képzeld, már akkor is, amikor nem volt a játékban a JSz-4-es...
  • Susarc
    #19699
    túl nagy a technikai szakadék....
  • gezu1025
    #19698
    Ezt a kérdést én is feltettem magamnak, aztán megtaláltam ezt az oldalt. A tervezett tech treek. A nagyobb német/japán jetek még várnak a sorukra. De még minden nemzettel van meló.
  • Susarc
    #19697
    milyen agyatlan barom rakott bee 1955 ben is használt jeetekeet 1943-44-es technika eelleen? totál értelmeetleeen német jeettel menni.....
  • gezu1025
    #19696
    Akkora off lett ez a wot szidás, hogy spoiler közé is be kell raknom.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!



    Kezdeném úgy, hogy több, mint 6k csatám van wotba. Kis online statisztika nézés után neked ~2500. És mindenféle sértés nélkül, (statisztika szerint) te az átlagos játékos kategóriába tartozol (bár sokat javultál az utolsó 500 csata alatt) én meg a jó kategóriába. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy én sokkal jobban, mélyebben átlátom a wotot, még úgy is, hogy fél éve nem toltam.

    Beleolvastam a cikkbe, és megakadtam a ferdinandos résznél. Az a 200mm orr páncél vicces, mert alul jó az 80-nak is amit pz4-el átlövök. Nesze balansz. A Tiger 2 tényleg gyakran kerül t10-be 150k játékos között... De mindenkit szopat az mm ami egy fos.

    TD-k messze túl nagyot sebeznek, nem kelett volna a t10-es TD-ket betenni.

    A fejlesztők régóta szarnak a modellezésre, fognak egy tankot és rátesznek egy másik tornyot és kész.

    És a weak spotok is kurva érdekesek. Valahogy MINDIG kevesebb kerül belőle arra ami orosz. Az is7-nek SOKKAL hatékonyabb páncélzata van mint a Mausnak és gyorsabb, jobb a tűzgyorsasága, kisebb stb.

    Mellesleg te anno játszottál akkor, amikor még a régi t9-es IS4-benn volt? 180-as orr és oldal páncéllal, amin a t10-es skuló képes volt 3szor egymásután 0-át sebezni, miközben a kellemes hang közölte, hogy "great shot"? És ez a random 0 dmg átütő sebzés most is megvan minden tank esetében. (ami orosz ott ennek az esélye 20%/lövés, ami más ott 5%/lövés)

    Hibák javítása helyett nonstop új tankokat spamelnek szétkurva a balansz maradékát.

    Hú de felbasztam magam.

  • Deviome
    #19695
    xD xD 10/20-as beszólás! xD


    Cifu: Nem azt szeretném, hogy a képen látható szinten kimodellezzék a célzórendszert. Annyit szeretnék, hogy a mostani nyomorúságos célkereszten legyen keresztbe meg hosszába strigula. Ami mondjuk 0-5-ig tartana és 0.5-el növekedne. Ennyi szeretnék. Az nagyon sokat segítene ( nekem ) a szórásban.
    5000 méterre nem megyek fel, de csinálok neked egy videót, ahogy leszórom 4000 méterről a mozgó célt. Rendicsek? :D
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Wot-hoz annyit, hogy a cikked majd elolvasom. Most késő van már hozzá. :D Viszont tudnék veled vitatkozni a nagyszerű fizikán meg modellezésen. Az, hogy a kémlelő nyílást telibe lövöm és nem sérül meg. Az elég vicc kategória. Vagy kémlelő nyílás megint csak telibe, de azt mondja lepattan. -.-" Ez aztán a fizika. T29-es tankkal mentem. Kb 800-900 csata. Akár hányszor kidugtam a tornyot. Engem mindig sebeztek. Én meg pattogtam mindenről. Én, ha a csillag kereket lőttem akkor sem sebeztem. Bezzeg mikor az enyémet lőtték akkor Én kaptam becsülettel. Legnagyobb momentum. Hátulról. Full síkban voltunk. Nem tudom milyen tank állt előttem, de beleküldtem a T29-el és erre lepattan. o.O
    Szóval a WoT nagyszerű fizikáját meg miegyebet Én nem tudom hova tenni. Semmire való használhatatlan vacak meg parasztvakítás. Mert akkora mázli faktor van benne, hogy az iszonyat. A T29-es tank 50 m-ről mellélőtt egy velem szembelévő tanknak. A tank közepe volt becélozva a hasa alja. És erre balra mellé lőtt! Pfff
    Meg még egy utcsó dolog. Mikor állsz és a tankot lövöd ami 25 méterre van tőled. majd egyszer csak egy 40 tonnás dög 25 m-ről eltűnik előled. Vagy az mi már, mikor a tank 50 m-el előtted jelenik meg. Szóval no comment.
    A #19693-nak igazat adok ebben.
  • bgabor
    #19694
    Én inkább azt mondanám, hogy elég összetett a WoT sebzésmodellje. Jónak nem azért nevezném, mert ugye 30%-os random faktorral dolgozik a sebésnél és a páncélátütésnél is. Ez túl nagy érték, és erősen a véletlenen múlik a játékmenet sokszor a képességek helyett. Plusz ugye a rendszer tele van régóta ki nem javított hibákkal mint a nem sebző lőszer, a furán pattanó lőszer stb(múltkor valaki lepattant a T-54em seggéről). És hát ugye ahogy mondtad, életerő alapú a rendszer, ami azért borzasztóan kiábrándító a haditechnika fanoknak.
  • gezu1025
    #19693
    Tisztában vagyok mindennel a wottal kapcsolatban. Ezért írtam amit írtam. Eléggé szánalmas, hogy a tank legfelső 2cm-ét (kémlelőt, parancsnoki kupolát, hívjuk ahogy akarjuk) lövi az ember 2 percig, majd elfogy a "misztikus" HP-ja és felrobban. Hol a realitás?



    A páncél modellezése is egy kalap szar. A Mausom-at a lánctalp fölött simán átlövik, kis átütéssel is. Akkora RANDOM effekt van a játékban, mind sebzés, mind átütést illetően ami egyszerűen sok. Követhetetlen. Patton 240 és 480 között sebez. Mi?! Minek ebbe ekkora random?!

    A balansz egy vicc. De hadd ne fejtsem ki ezt 2,5 oldalban, hidd el menne, érvekkel.
  • vajakos21
    #19692
    A japò vadászokon megmaradt.Ugyanazt használom lassan egy éve minden gép jobb szárnyán....persze nem ez a legnagyobb problémám csak érdekes :-)

    A feltöltö linket köszi.Majd tesztelem
  • Amaymon
    #19691
    WT egyetlen hibája. Nincs értelme a magas tiernek. Tele nyomták jettel. Minek? (Max funolni) Egyszerűen élvezetesebb tier 5-15 közötti gépekkel menni (GER, RU-val maxos vagyok). Hétvégente persze én is beizzítom a prémet, havonta pár 100Ft. Sehol sincs a havidíjas MMOkhoz.
  • [NST]Cifu
    #19690
    De az adott decal-nál nincs ott, hogy nem kerülhet japán gépekre?
  • [NST]Cifu
    #19689
    Én most az Imgurl.com-ot szoktam használni...
  • vajakos21
    #19688
    Minden nemzetnél fennt van csak a japó bomberekröl tünt el..
  • [NST]Cifu
    #19687
    Lehet tévedek, de a legutóbbi patch óta észrevettem, hogy a decal-oknál van nemzeti limit. Vagyis meg van határozva, hogy mely decalokat mely nemzet gépeire lehet tenni.
  • vajakos21
    #19686
    A képen látható két repülő tehén leszállt az út mellé majd lemészárolta az arra haladó konvojt...(senki nem ment rájuk csak a végén egy I16...hiba volt

    .hu/view/130826/Screenshot175148_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    kepfeltoltes...az eleje
    Honnan enged képet rakni?
  • [NST]Cifu
    #19685
    ...értelmesebb sebzésmodell...

    Tisztában vagy azzal, hogy működik a WoT sebzésmodelje? Ebben kifejtettem kicsit bővebben, hidd el, elég jó a WoT sebzésmodellje, persze azt figyelembe véve, hogy HP alapú...
  • [NST]Cifu
    #19684
    Felejtsd el szerintem, hogy magas tierben könnyű életed lesz prémium nélkül. Azért lássuk be, hogy itt is az a célja a fejlesztőknek, hogy bevételt termeljenek, így ha hatékonyan akarsz játszani, fizetned kell érte.

    Persze lehetséges a magas tiert életben tartani sok low-tier játékkal prémium nélkül, ám ugyanez igaz a WoT-ra is...
  • [NST]Cifu
    #19683
    Amúgy meg kicsit elkéne gondolkodniuk a fejlesztőknek azon, hogy a bombázók 1000 méteren röpködnek a vadászok meg 4000 méteren.

    A fejlesztők elgondolkodtak ezen, és azért van a jelenlegi rendszer. Én amúgy AB-n és HB-n elég jól elvagyok a Ju-88-al és a He-111-el. Nem mondom, hogy a lista elején vagyok, de erről leginkább az tehet, hogy a földi célokat töredék szinten kezeli a játék a légi célokhoz képest...

    Normális célkereszttel 5000 méterről is lebombázok neked egy mozgó tankot.

    Hogyne, meg kovás puskával lelősz egy 25km magasan, Mach 2.5-el repülő MiG-25-öst, igaz? :D

    A játékban lévő bombázónézet szvsz megfelel a céljának, kicsit túlzás lenne elvárni, hogy az adott gépek bombázóberendezéseit még lemodellezzék, pláne úgy, hogy jelenleg még belső nézet sincs a bombázókban...

    Amúgy most a repcsi+tank hogy lesz? Egy térképen ölik majd egymást? Vagy szeparálva lesznek?

    Jelenleg nincs kőbe vésve, de lesz olyan, hogy csak WT(G), és lesz olyan, hogy WT(A) és WT(G) egy pályán. Az, hogy ez hogy lesz megoldva, még kérdéses, lehet, hogy AB-n csak tisztán földi harc lesz, és a HB és FRB lesz a közös haderőnemek pályája, ám ez csak feltételezés.

    Mondj egy olyat ami jó a WoT-ban. Komolyan!

    Nagyon jól meg van csinálva a ballisztikája és a járművek páncélzata a játéknak, különféle páncélvastagságok, a kémlelőnyílások sebezhetősége, a lepattanások, és így tovább.

    Ezen kívül összehoztak egy nagyon jó casual-friendly játékmenetet, ami tényleg mindenkinek élvezetes játékot biztosít (legalábbis alacsonyabb tierben).
  • Amaymon
    #19682
    Ehh és ma nem tudtam játszani. Mentem össz-vissz két menetet...az egyik jó kör volt 2 lala + 1 krit, amit ott hagytam lőszer spórolásból, mert az aleriont találtam el. Azzal leesnek RB-n, de egy másik Zero kill steal-t nyomott. Végig figyeltem a lala-t, hogy biztos földet fogjon nem sokon múlt mikor az orrom előtt szétloccsantotta a team társ. Tudatosság kizárva, kiszúrta és lőtt. Nagyon ül a ruszki gépeken a Zero cannonja még mindig.

    Véletlen kikapcsoltam Scroll Lock-al a Sweet FX-et, megdöbbenve tapasztaltam, hogy jobb a LOD nélküle. Megesküdnék, hogy ebbe belepiszkáltak. Nem lehetett így látni a gépeket.
  • [NST]Cifu
    #19681
    Lehet kéne egy kis szavazást tartani, hogy legyen a jövőben:

    -Egy közös WT topic, mindhárom harcnemmel.
    -Külön-külön WT topic az Air, vagyis WT(A), a Ground, vagyis WT(G) és a Naval, vagyis WT(N) harcnemnek.

    Csak azért, mert megint párhuzamosan fut a két topic, azonos témával...
  • stork13
    #19680
    Lássuk csak, mondjuk nekem (Bár hozzáteszem, hogy 3-4 hónap kihagyás után kezdtem el újra játszani vele.):
    - gyors, pörgős csaták (ide most ne vegyük az AB meccsek követhetetlen és kaotikus játékát, mert nem egy lapon vannak. Mondjuk, mint egy HB csak fele/harmad annyi idő alatt)
    - sok nemzet, többféle tanktípus. Nagyobb "választék".
    - CW.

    Jelen pillanatban sok választás nincs MMO téren, átlaguser számára. Tank: WoT, repülő: WT.
    Azért ismerjük be, hogy a WoT minden hibája ellenére magasra tette a mércét és nem lesz könnyű ezt megugorni a Gaijin-nak (kinézet egy dolog. Az átlagfelhasználó úgysem használja ki a max felbontást és extra csilivili dolgokat mert nem bírja a gépe, tehát nem a kinézet fog dönteni.)
    Hasonlóan a repülőkhöz, ahol már bukták a meccset Wargaming-ék.
  • Torzonborz
    #19679
    uninstall gomb ?
  • vajakos21
    #19678
    Ezen az FRBpályán van free kill a ruszkiknak bőven.Az előbb kolléga 10 gépet szedett le.Igaz én húztam az időt bomberrel.Senki nem támadott jó sokáig.Így volt idejük lődözni
  • Deviome
    #19677
    Mondj egy olyat ami jó a WoT-ban. Komolyan!
  • stork13
    #19676
    A WoT egy dologban jó nekik. Látják, hogy mi az ami jó és mi az mai rossz a játékban. Akár a játékban játszva vagy a fórumokat böngészve. Így könnyebb alakítani a saját programot. :)
  • gezu1025
    #19675
    Pontosan a wot miatt kell titokban tartani mindent, és egy eléggé összerakott bétát tenni az asztalra, mert tuti, hogy az első 3 napban egy csomóan átjönnek benézni, összehasonlítani, és csak akkor maradnak, ha meg lesznek győzve.