38447
  • sikora
    #19954
    Szépen üldözgetek egy do 217-et lassan levadásztam volna amikor is kéretlenül a sajátjaimból 3 gép is bevág közém meg a do 217 közzé. A beaufighteremmel folyamatos tüzelésbe kezdtem amíg ki nem akadt a fegyver. Az eredmény 2 nyomorult hulladék a sajátjaimból a do 217 ellen gép és -3250 ezüst amit abuzigyerekekért kaptam. DE AZ UTOLSÓ KANYIIG MEGÉRTE. Mától kezdve minden hasonló SZÁNDÉKOS esetért rommá lövöm a saját csapatom gépét is nem érdekel a bünti.
  • gezu1025
    #19953
    A dolog, hogy egészen pontosak legyünk, úgy működik, hogy egy "újratöltésnyi" bomba kerül 450-be a jelen esetben. Ez 3db 1000lb-t jelent itt. Viszont amikor először kiválasztod, akkor feljön a kis ablak és vetet veled 30db-ot (30 "tárnyit") kezdésnek. Na az lehet ~5000 körül.

    Úgyanígy müxik a dolog lőszernél, sőt a német cannonokért is csatánként kell fizetni.
  • vajakos21
    #19952
    Az valami egyszeri bekerülési ár lehet.ahogy repülö üzembehelyexése
  • Fenrir
    #19951
    Honnan veszed ezt a 4500-at? Nálam ilyen árak vannak:

  • twi452
    #19950
    a legviccesebb, hogy volt egy rakétás chaika aki végig campelte a meccs első felét mert a csapata lemészárolta magát..:D
    nos rámentek a bázisra 5en tőlünk és mind meghaltak..aztán az ai-k is meghaltak és ő marad ellenem...:D

    szerencsére mellélőtt a rakétákkal és a 20milis a háton nem kegyelmez ugye :D

    de itt a következő meccs pont az ellenkezője.. itt voltak a nyakamon bőven a rohadékok és tankból meg csak kettőt hagytak kikapni :D
  • gstup
    #19949
    hehe... :) Én nem.Csak amikor bombázóval megyek akkor 3-4 vadász tapad rám.Amikor meg vadásszal akkor meg tele vannak bombázókkal! :)
  • bardocz
    #19948
    Egy fordulóban szétunnám magam :DD
  • gstup
    #19947
    4x fordultál?Nem volt egy vadász sem az ellenfél között? :)
  • twi452
    #19946
    [ARC ON]
    Még hogy nem lehet pénz csinálni az alacsony bombázókkal :) tier 7 tessék első kör :D


    [ARC OFF]
  • vajakos21
    #19945
    Ha Kollati reward tervei bejönnének talán megszünnének ezek a vadász fõldi támadások.( most nem keresem ki de ha Kollati erre járna talán beszùrja.A WT magyar forumon valamelyik topik...ha valaki ráér és érdekli)
  • vajakos21
    #19944
    Akkor is nyersz ha minden légit kiszedsz.( hb-frb rõl irok).Gunpodot max akkor rakom ha van nagy gép az ellennél.Az attacker és a bomber van földi ellen.A vadász kiséretnek légifölény kivìvásához
  • Animefox
    #19943
    Igen igen igen én is vertem a mellkasomat a büszkeségtől hogy sikerült egy rahedli földi célpontot kiiktatni, dehát a csaták végén a játék nem értékelte... vakartam akkor is a fejem hogy egyes játékmódokban mennyire a földi célpont elpusztítása a cél a játék mégse azt értékeli hanem a kilőtt gépet... na akkor felhagytam a földi célpontozással...
  • gstup
    #19942
    Ebben teljesen egyetértek.Imádom amikor a 109-el mennek 100 méter magasan,csak hogy ők dobják ki először a célt...
  • [NST]Cifu
    #19941
    Miért, a Bf-109-esek többségén is ott van a külső gépágyúpod a szárnyakon, az is rontja a gép manőverezőképességét és végsebességét.

    A keveset hoz pedig hát... elviekben az lenne a cél, hogy az ellenfél földi egységeit leküzd. Az, hogy a játék ezt nem honorálja eléggé, számomra egy kicsit visszatetsző. Dühítő, amikor 12 földi célpont killel a lista alján vagyok, az is felettem van, aki akár csak egy légi killt is fel tud mutatni... :\
  • Animefox
    #19940
    És teszem hozzá az egész Tier 6 és tier 7 elejéig 99% én voltam a csapat első helyezettje, tonna számra szedtem le a Spitfire és Junkers Beutfor Dornier és Ki gépeket...
    Csak ez az Aircobra időközben kula lett :S
  • vajakos21
    #19939
    Szerintem alap hogy bombát nem viszel vadásszal.Keveset hoz, nehéz célozni, hátráltatod a csapatot, és kõnnyü célpont leszel..
  • Animefox
    #19938
    Nagyon vakarom a fejem teljesen használhatatlanok az Aircobrák... B25-ön gondolkodok de ott a 4db 250lbs-es bomba 4500 lionba kerül namármost ez az összeg nekem 4-5 csata alatt jön össze szóval tuti nem fogok pazarolni erre lóvét... így marad a 12 bombás ingyenes bomba csomag és fejlesztem a B25-öt, a Corsair A-t fejlesztem jobban és ott lesz a d nemsokára... 1 tiert kell még várnom aztán megjönne elvileg a megváltó sereg a Thunderbolt és a Kingcobra, egyszerűbb kifejleszteni mintsem belevágni a német ágba vagy az angol japánba... 1 tier erejéig inkább én leszek a csaták köcsöge...5. 0.0.0.0.0 mutatóval
  • [NST]Cifu
    #19937
    Kiírja a játék a hangárban, hogy mennyivel rosszabb a gép tulajdonsága az adott külső fegyverterhelés mellett (sebesség, emelkedőképesség és fordulási idő változik). Amúgy azt meg lehet csinálni, hogy először földi célpontra zuhansz rá, ledobod a bombáidat, aztán mész fordulózni.

    Persze ha az előtt valaki rádesik, és harcolnod kell, akkor célszerű idő előtt megszabadulni a csomagtól..
  • Kotomicuki
    #19936
    *JU 87 R Stuka volt a T3-as legénységi kiképző: a többiekéhez képest magas "szorzója" hihetetlen értékeket produkált -> egy vadászgéppel 3-4 páncélkocsit kellett kilőni ugyanahhoz kreditmennyiséghez, mint a ZB-val 1 db elpusztítása esetén!
  • Kotomicuki
    #19935
    A lényeg, hogy elpusztuljon a bomba méretéhez igazított célpont - a verébre ágyúval itt sem kifizetődő.
    A gépet kissé lassítja, sutábbá teszi a mozgását a bomba, AMÍG RAJTA VAN - ennek mértéke függ a bombateher/gépsúly aránytól -> a méretesebb szállítmány jobban rombolja az értékeket, de ennek mértékét ki is írja, ha az egeret rajta hagyod a csomagon. Kioldás után visszatér a "alap" manőverezési állapot, amíg újra nem töltődik a bombatár (AB).

    Vadászgéppel sunnyogni kell, hogy előbb célba jusson a szállítmány, mintsem légi harcba bonyolódnál.
    Gondolom, a rakétáknál is hasonlóan fog működni a dolog...
  • Animefox
    #19934
    Annyira nevetek hogy 2 tierrel ezelőtt az Aircobrával meccsenként 5-6 gépet leszedtem most meg már ott tartok hogy ujjongok ha hébe-hóba lelövök 1 gépet...
  • Kotomicuki
    #19933
    Hálás köszönet a segítségedért!

    Remélem, hogy ezek után már jobban fog menni. A Ju 88 és az olasz társára hárulna a legénység felhúzása: A JU 88 R-el sikerült 8-as repair-ig eljutni, mire kifullozódott - az olasz vadászok közben félig sem jutottak a fejlődésben.

    ...

    A bombák, ha találnak és elpusztítják a célpontot, akkor visszahozzák az árukat:
    - a T0-ás, amcsi vadászok is keresnek azzal, ha a 2db, 50 fontosukkal kiütnek egy könnyű lőállást
    - A Ju 87 R 1k+ bruttó bevételt könyvelhet el, ha az 1000 Kg-os bombája kiüt egy könnyűcirkálót, de még a rombolóknál is pluszos marad (csak találjon és pusztítson)
  • Animefox
    #19932
    Kipróbálom akkor, már csak azt nem tudom megéri e vinni magammal bombát, mennyire hátráltatja a gépet...
  • twi452
    #19931
    a célkereszt közepébe fog esni a weapon maintance skill befolyásolja a szórását a bombáknak de én még igazából nem vettem nagyon észre nagy változást pedig dobáltam mostanában igen sokat skilles legénységgel is és tök alappal is

    itt egy kép amin talán egyszerűbb elmagyarázni, hogy mi az a többi cucc amit látsz még bomber nézetben

    tulajdonképpen ugyanaz mint amit HUD nézetben is látsz és azért van bombanézetben is, hogy tudd épp mit csinál a géped, merre repül, dől stb

    persze egerezésnél bekapcsolt stabilizátorral ennek nincs túl sok jelentősége mert kihozza neked egyenesbe magától, persze itt sem árt ha közben manőverezel, hogy lásd mi a helyzet :)

    WT wiki
  • twi452
    #19930
    a d corsair-en 400 egy szett bomba vagyis a 2x1000 fontos

    és igen fizetni kell, ahogy a nem default lőszerövekért is amiket elhasználsz csata közben, így reload-oljatok arcade-ban..azt mind-mind vonja le :)
    persze kb 1-2 hit és vissza is jött az ára :D
  • Kotomicuki
    #19929
    Bombázó nézetben hova fognak esni a bombák? Teljesen középre, vagy "alatta", az oldalra mozgó célgömbre? Esetleg, máshova?

    Kissé kellemetlen, hogy néha az egész "tár" kevés egy közepes tank elpusztításához...
    A tutorial-ban meg csak a gombot kell nyomni, ott semmi nem derül ki ebből. :(
  • [NST]Cifu
    #19928
    Őőőő... nem tudom pontosan, Corsair-em nincs, de nagyságrendileg a Bf-109 Frizt-re ennyibe kerül kifejleszteni a bombatartót, maga egy bombacsomag 30 lion.
  • Animefox
    #19927
    Most nézem hogy a bombákért most már fizetni kell? Csak mert van Corsairre pakolható olyan bomba aminek feltöltése 4500 lion, de hát én még egy nyertes csata után se nyerek ennyit akkor hogy fizessem ki?
  • Fenrir
    #19926
    Ez azért kicsit így túl egyszerűen van megfogalmazva.


    Ezt most nem neked írom, csak úgy általánosan, hátha valakinek infó:


    A repülőgépet 3 tengely mentén lehet vezetni:





    A roll, vagyis dőlést a csűrőkkel (aileron-nal) lehet végrehajtani. Ilyenkor a gép bedől ezen a tengely mentén és elkezd egy fordulót. Ha ilyenkor nem korrigálnak közbe az oldalkormánnyal (rudder) és a magasságival (elevator) akkor a forduló koordinálatlan lesz és a gép kezd lecsúszni, magasságot veszít. Ez nagyon sok vadászgépnél a játékban meg is figyelhető, a fordulókban magasságot veszítenek mert lecsúsznak.


    A pitch, vagyis bólintás a magassági kormánnyal (elevator) a vízszintes vezérsíkon jön létre. Ilyenkor a gép fel-le irányba mozdul, tehát emelkedik vagy süllyed.


    A yaw, vagyis elfordulás pedig a függőleges vezérsíkon, az oldalkormánnyal (rudder)-ral jön létre. Ilyenkor a gép orrát lehet jobbra-balra állítani vízszintes repülésnél, a gép nem dől be ilyenkor.
  • Coral Springs
    #19925
    Mindig van mit tenni, amit ne az ellenfeledtől várjál el, hanem saját magadtól. Azt viszont tartsd észben, hogy a head on a legutolsó a lehetőségek eszköztárában. Sosem biztos hogy vagy olyan jó célzásban hogy ezt sikerre vigyed, és a fegyverzeted se lehet mindig megfelelően erős. A tapasztalt pilóta a vele szembejövő gépet kimanőverezi, és megpróbál az ellenfél hátába kerülni. Persze számos kérdés felmerül evégett, hogy kell egyáltalán kimanőverezni, mi van ha az ellenfél jobban fordul, de talán a legértelmesebb kérdés az lenne, hogy lehet alapjában véve megelőzni a head on -t ?! Biztos vagyok benne, hogy van néhány tutorial a youtube -on, ami kitér ezekre is. Persze ez amolyan Arcade -ra vonatkozó témakör, Historical -ban az ellenfél lelepleződése után (előtt) már el kell kezdeni leagyalni a forgatókönyvet, míg Arcade -ban ráér gondolkozni.
  • BaleniX
    #19924
    Véletlen*
  • BaleniX
    #19923
    Meg nem vagyok egy rammolós típus, de amikor szemből jön felém az enemy akkor nincs mit tenni... de persze befordítja a gépet, nem hogy elkerülné a rammolást, úgy meg a szárnya belém megy és mind a kettőnknek annyi. De az hogy féletlen belerepülök szárnnyal egy bomberbe és neki persze semmi baja, az azért fura... Most meg egy CCCP nevű klán emberei egy csatában gyilkolásznak és az összes gépemet ők lövik le, na jókvan már...
  • BaleniX
    #19922
    De repülők ellen már többet ér nem?
  • bgabor
    #19921
    Teljsen pályafüggő. Még másfél napig van prémiumom, amit ki kell használnom, így tegnap megvettem a B-17et. Első repülés: Korea, ahol ugye egy nagy nehézkes bombázónak nemigen van célpont, pláne nem az alap 250kg-os bombákkal. Rárepültem a tankkonvojra jó alacsonyan, hogy ugye legalább esélyem legyen eltalálni a tankokat, és három kill után lelőttek az AAA teherautók. A kis gépágyúikkal, egy B-17et. Na mondom köszi, tényleg milyen erős monstrumok ezek...
  • BaleniX
    #19920
    A Pilot killekből meg elegem van...
  • BaleniX
    #19919
    Ahogy itt olvasgatok, úgy nézem, hogy a B-17 széria jó? Mert nagyon még nem találkoztam velük, de sokan írják, hogy elég erős monstrumok, most már biztos belekezdek az ágba
  • bgabor
    #19918
    Hát akkor Catalinázzál, és ne is menj tovább a játékban. Eskü.
  • Torzonborz
    #19917
    A-20 hulladék ?
    ööö hát most inkább nem mondok semmit mást.
  • twi452
    #19916
    profilodban a skin fülön meg tudod nézni mindegyikre, hogy milyen messze vagy még tőle h megkapd
  • csaba90
    #19915
    másik kérdésem :D
    Van külömbség a BF 109 F-4 és a BF 109 F-4/trop között?
    vagy csak a skin a játékban a külömbség...
    valamint, a 200 goldos skineket pl a 109 F-hez kb mikor "kapom" meg? vagy mit kell tennem hogy feloldják? 200 goldos vásárláson kívül, esetleg van valami előnézeti mód? hogy mégis ne vaktába válogassak ha úgy van?
    mert a Decals-nál ugye meg tudom nézni mindet ilyen előnézetben....