38447
  • Fenrir
    #20354
    Ez sokszor akkor fordul elő ha szembe repülsz a nappal. Ilyenkor elveszted a lock-ot, de vizuálisan még látod a célt.


    A másik dolog akkor van ha felhőben repülsz, akkor is elveszítheted egy időre.
  • gstup
    #20353
    Sziasztok,

    Tegnap többször is tapasztaltam arcadban,de hb-ben is,hogy 2-4 km-re lévő játékosok mintha eltüntek volna.A kijelölés megszűnt,de a gépük ott volt.A kis fekete "pötty".Néztem is hogy most mi van.Elsőre azt hittem hogy katapultál és feladta a harcot.De nem,mivel láttam hogy nem kontrolálatlanul esik lefele a gépe.Persze a kijelölés ami rajta volt 1-1,5km-re tőlem visszakerült rá.Ilyennel találkoztatok már?Tudom,nem lehet csalni,de akkor erről mi a véleméynetek.
  • Susarc
    #20352
  • csaba90
    #20351
    csak annyit fűznék ehhez hozzá, hogy valójában ez ugyanaz mint a WG-éknél a wot wowp wows, mivel ez a játék még nincs kész de még közelében sincs..
    itt maga a "csapat" a lényeg a csapatjáték... egyrészt.. másrészt
    ez nem repülőszimulátor lesz, hanem inkább egy "háborús taktikai szimulátor"
    amiben mehetsz repülővel, tankkal, hajóval...
    ezt így összevonva egy igazi szimulátorban sem fogod látni.. de még a WG-nél sem bármennyire is akarták ők az elején így ott esetleg a CW része meg ugye a közös számla van/lesz összevonva.
    de itt ugye minden...
    és én is tulajdonképp emiatt álltam át "erre" :)
    Mert amikor majd TS-en szólnak a Tigrisből hogy kellene nekik kis légvédelem, vagy légi támogatás... vagy épp odaszólnak még a Tigrisből a Bismarcknak hogy azt fél domboldalt le kéne bontani..... :DD
  • Amaymon
    #20350
    Én azt hiszem értem laca álláspontját miért nem fog soha játszani ezzel a játékkal. Nagyon jó kis játék a WT RB módban, de azt a részletességet, ami a CloD avionikáját, az ATAG fura hangulatát jellemzi ez a játék soha nem fogja pótolni. A WT olyanoknak elmegy és újdonság, mint én. És élvezem is, de mellette néha átülök a CloD-ba. Csak fun-ból repülni egy két kört, órát. Azóta összeszorított szájjal merem csak azt mondani a WT-re, hogy szimulátor. Pedig a CloD is hemzseg a hiányosságoktól. Én az a célközönség vagyok, aki egyre többre vágyik. Ez a játék nekem tökéletesen megfelel egy ideig, mert szuper jó. De ha bármikor berobban egy tényleg komoly wwii szim, azonnal rácsapok.
  • csaba90
    #20349
    én új játékos vagyok... melyik gépek itt most az OP-k ahogy hallom az amcsi spitfire az.. egyszer le is lőtte egy olyan a G2-essem.. de esélyem nem volt ellene 1000 méterrel magasabban volt én hagytam rámentem az alattam lévőre.. sejtettem hogy az lesz.. ő meg szépen lejött és kész... de legalább mire leért két gépet leszedtem...
    másik helyzetben sikerült kiszednem :) egy kisebb géppel :D igaz ez mind Arcade Battle
    szóval én németekkel tolom a 109-esek az E F4-esek G2-es van meg vadászból nekem nagyon tetszenek, (az igaziak is azért vannak meg ezek) de magában a játékban is tetszenek...
    vannak még 4-es 6-os 8-as szintű spitfirejeim.. azok sem rosszak.. jól fordulnak.. lehet talán jobbak is..
    de nem szeretem őket annyira :)
  • bgabor
    #20348
    Értem. Azért szerintem az nagyon jó a War Thunderben, hogy az arcade és a HB játékmód révén eszméletlen anyagi hátterük van, így az FRB mód mögül se fog soha elfogyni a pénz, ahogy az az idők során sok szimuátorral megesett.
    Sikerült áthidalni a szimuátorok régi problémáját, a szűk közönséget. Már emiatt is érdemes a hardcore szimrajongóknak megismerkedni vele szerintem.
  • csaba90
    #20347
    igen én vagyok én irányítom rajtam múlik :)
    de aki elvileg abban a gépben ül kap tapasztalatot amit szét tudsz osztani egyes tulajdonságokra...
    pár példa: ha kifogy a lőször gyorsabban újra tölt, ha leszállsz a reptére gyorsabban megjavítják, a G erőket jobban bírja élesebb fordulónál nem annyira vagy kevesebb ideig sötétedik be a kép...
    illetve "erősebb" lesz tehát nehezebben lövik ki a helyéről :)
    még van egy pár ilyen tulajdonsága..
    és ezekre tudod szétosztani a szerzett tapasztalatokat
    na a teljesen fullos nálam az hogy minden tulajdonságon megvan az összes nem tudok már hová tenni!
    valamint X creditért még ki is képeztem a géptipusra ami +30%-ot adott egyes tulajdonságokra utána pedig pár száz goldét még képeztem őket ami adott +20%-ot tehát +50% összesen... szóval a pilótám 150%-os :)
  • Her Laca
    #20346
    Az a baj hogy bár szívesen olvasom az itteni dolgokat de sajna én ennél komplexebb dolgokat szeressem .Nagyon válogatós lettem:) De kösz:)
    Van egy jó kis társaság a régi IL2 és századokból vagyis a maradékukból alakult (öreg motorosok mind) MKHL gyűjtőnéven repkedünk ,de a név az nem is számít.Már egymás gondolatait is ismerjük:)
  • bgabor
    #20345
    Amúgy azért az EF2000-et említettem, mert szerintem az volt az egyik első komoly szimulátor PC-re, jó 3D grafikával, 3D kabinnal stb.(Falcon 1-3al nem játszottam). Ilyen őskövületeket mint az F29 Retaliator, F-15 Strike Eagle3, LHX attack chopper azért nem neveznék szimulátornak.

    Egyébként ha ekkora szimulátoros múltad van és jól megy már a HB/FRB, szívesen látunk a PUMA klánban illetve a TS-en (ts3.warthunder.hu:9989).
    Ez messze a legsikeresebb magyar War Thunder klán jelenleg a leaderboard szerint.
  • stork13
    #20344
    Engem -valamint szerintem még jó pár embert itt- érdekelne. :)
  • Her Laca
    #20343
    Ok:)
    Most már aludni térek de ígérem holnap írok egy szösszenetet.
    Annó elég sok virtuális pilótát okítottam lévén a 102.VO nak voltam a kiképzője:)
  • Iceman
    #20342
    Az én apukám meg erősebb ;) (bocs a beleszólásért)
  • bgabor
    #20341
    Fejtsd csak ki, szívesen olvasok értelmes gondolatokat, és én sem gondolom úgy hogy ne lehetne másoktól újat tanulni. Csak jeleztem (nem neked, hanem az imént kötekedő helyi falubolondjának) hogy én sem ma kezdtem ezt a műfajt.
  • Her Laca
    #20340
    No ne heveskedjetek:)
    Megnyugtatlak:) Nem verseny ez,meg nem a ki tud többet a szovjetunióról vetélkedő.:)
    Mondjuk én nem 95 ben kezdtem, kicsit korábban:)
    Felőlem akár többet is tudhatsz ,de szerényen megjegyezném,hogy a világ elitebb szimes közösségében azért tudják ki vagyok,mondhatom úgy is (szerénytelenség nélkül),hogy igen komoly hírnevet ismertséget,elismertséget szereztem az évek során.És rengeteg barátot a golyóbisról! A legfontosabb a kölcsönös tisztelet különben a játékos társakkal!Lett légyen az akármelyik náció.
    A légi harcról mint olyanról bármikor írok neked egy nagydoktorit,és talán (ez most nagyképű lesz) valamit jelent az,hogy az utóbbi egy évben talán egyszer ugrottam gépből azért mert eltaláltak (általában nem szoktak),és volt olyan hónapom,hogy 100 bevetésből (CLOD) ATAG on kia nélkül 300 légi győzelem ,90 % ban mind humán vadász.Ha ezt abszolválod ,én leborulok nagyságod előtt:)
    Persze akár te is tudhatod mindezt ,mert miért is ne,én hiszek mint a templomban:) csak én nem a levegőbe beszélek,lévén mindez komoly tényeken alapszik:)
    Eleve az én meglátásom szerint a légi harc az egy sakkjátszmához hasonlítható,sok összetevője van ,ha érdekel akár ki is fejthetem bővebben ,de szívesen olvasok tőled is okos dolgokat ,ezt komolyan mondom. Tanulni nem szégyen:)
    Na béke.
  • vajakos21
    #20339
    Na akkor majd állítok valamit. (bár álltalában rosszabb szokott kijönni :-)
  • bgabor
    #20338
    Ami bomber, az is. :D
    IL-2, Tu-2, Dornier meg hasonló gépek előtt hullani szoktak a gépek.
  • bgabor
    #20337
    Az 1995-ben megjelent EF2000 óta szimulátorozom, kötözködő szarjankókám. Ami azt illeti, kötve hiszem hogy többet tudna nálam a légiharcról vagy a repülőgépekről. Vagy akár bárki itt a topikban, Cifut, a haditechnika topik guruját leszámítva.

    Nem unod még amúgy hogy napjában háromszor hülyét csinálsz itt magadból?
  • f24sg
    #20336
    Amúgy az igazi OP gép az F4U-1c:
    Tegnap lett meg (csak 1x próbáltam fáradtan árkádban), ma mentem 3 HB-t - 5, 3 és 3 kill, 2x németek, egyszer oroszok ellen.
    Hiába amin 3, vagy annál több 20mm van és nem bomber, az veszélyes.
  • Amaymon
    #20335
    Midwayen vedd lejjebb a víz tükröződést. Jobb a spotolás, mint fás terep felett szerintem. Az uccsó peccsben valamihez hozzá nyúltak, mert ahogy félre dobtam a bill-t ne zavarjon, benyomtam a scroll lockot véletlen és jobban látok, mint a SweetFX-el. Az is lehet addig csavargattam a grafot, hogy eltaláltam egy jó setupot VGA+TFT-hez és addig nem tűnt fel.
  • twi452
    #20334
    Nem segítség csak raktak be egy német-amcsi térképet a jap-usa mellé :)
  • vajakos21
    #20333
    Midwayen kegyetlen rossz spottolni. Nekem legalábbis. De legalább jó sok aa van amcsiknál...Rengetegszer kaptak le.
    Már csak azért érdekes mert a németeknek szoktak plusz nemzetet berakni ellenfélnek.Most meg a japók kaptak "segítséget"...Lehet csak én gyártok összeesküvés elméleteket
  • twi452
    #20332
    Gondoltam megyek megreptetem a ki-45öt rb-ben is.. nincs pilótafülke nézet, könnyű repülni, trollágyú.. win-win :D
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    b-25re akartam menni alapból de az eltűnt a csillogásban amikor a víz fölé ért, ezt a szerencsétlent meg észrevettem, hogy kóvályog előttem :D

  • f24sg
    #20331
    Bár már válaszoltak, de mondom én is, hogy full reálban viszont nincs semmi ikon jelölés, ott tényleg az van, hogy mindenki ellenség, amíg nem azonosítottad elég közelről, saját szemmel. Full reál csatákban pl. olyan szerepe lehet a legénység képzettségének, hogy később lesz csőlátása magas G-nél, vagy gyorsabban töltik újra a fegyvereket/javítanak leszállás után.

    Mindenképpen azt a módot kéne kipróbálnod, mert teljesen konfigurálva még az áll a legközelebb a "szim" témához, "full aerodyamics" és bekapcsolt "engine controls" módban már olyan Il-2 súlyú. Olyan nem lesz, mint amiket a CloD fórumon olvastam, hogy ilyen apró részletekbe menő határokat feszegetnek, mint pl. a karburátor viselkedése adott G-n, stb. (bár pl. az I-16 gérpk motorja köhög fejtetőn)

    Az egyetlen gond, hogy itt nem tudsz rögtön mondjuk az Emillel menni, előbb el kell szenvedni XP-gyűjtéssel az adott szintig.

  • Amaymon
    #20330
    "Van Ger. is FRB_n.Gondolom tul sok ami spit állt sorba japók ellen és kellett még ellenfél"

    Nincs olyan elborult sok spit, mint HB-n. Lehet velük azért találkozni, de a Zeroknak nem okoznak fejfájást. Inkább a heti rotáció miatt jött be a GER. Nagy a valószínűsége, hogy jön új japó gép a köv peccsben, azért tartják bent.

    De miért csak gondolod? :)
  • vass17
    #20329
    Egyre rosszabb a helyzet MM téren. Egyre szánalmasabb azt nézni, hogy erőlködik mindenki az éppen aktuális op gépekkel, hátha lesz egy kis sikerélményük, csak éppen az eredetiség hiányzik...
    Vicces, ahogy az egykor legnépszerűbb nemzetből most a japánnal együtt a legkevésbé népszerű lett, igaz jó hír ez nekünk, akik soha nem azért játszottak a németekkel, mert éppen az volt op, legalább pár mp alatt bedob egy meccsre.

    Azért említésre méltó, hogy mindennek ellenére tegnap 14 német csatából 12-őt megnyertünk, ami leginkább az értelmes csapatoknak volt köszönhető. Igaz, talán az egyetlen elvetemült vagyok, aki a D-12-őt húzza, mert magamon kívül gyakorlatilag senkit nem látok ezzel :D annak ellenére megvan az élvezet benne, hogy gyakorlatilag mindenki 2-3 km-el felettem van a találkozáskor. Mégis csapatmunkával szinte mindig lekényszerül az ellenfél és akkor akcióba lehet lépni.

    Ezt le kellett írjam, mert kezd unalmassá válni, hogy minden egyes patch-el terelik az embereket, akik hagyják is magukat. Nem értem, miért nem lehet eltérni a mainstream-től és otthagyni az 5 perces várakozási időt és a könnyűnek vélt killeket...
  • vajakos21
    #20328
    Van Ger. is FRB_n.Gondolom tul sok ami spit állt sorba japók ellen és kellett még ellenfél
  • bardocz
    #20327
    Ja, pedig mondjuk egy kétmotoros gépet csak észre kéne vennem messzebbről, mint egy egymotorost, mivel feleakkora.
  • Amaymon
    #20326
    A töltény alakú nick :))))
  • Coral Springs
    #20325
    Ez van. Amikor a Corsair -el mentem akkor az volta a gond. Amikor az Airacobra -val, akkor meg azon problémázott valaki. Lassan már engedélyt kell kérnem, ha elakarom indítani a War Thunder -t.
  • [NST]Cifu
    #20324
    Ki mondott olyat, hogy baj?
  • vajakos21
    #20323
    Ezért szar a capturef gép.La5 re azt hittem ellenség, ki61 re hogy saját...nagyon zavarò föleg ha mindkét csapatban van.
    Mi3rt baj hogu coral kis tierben megy? Én is szeretem.Van ott kedvenc gépem böven.Ez nem wot.
  • Amaymon
    #20322
    "Én itt csak nagyon jellegzetes gépeket tudnék max megkülönböztetni amúgy, azt is csak közelről."

    Jah, mert itt totál aránytalan a gép mérete a távolság függvényében. CloD-ban valamivel szebben lehet látni és nehezebb elveszteni.
  • bardocz
    #20321
    Egy normális szimben lehet, de itt néha ha rázoomolok az ellenségre, akkor eltűnik :DD Amúgy real battle módban nem jelöli az ellenséget pöttyel, csak a csapattársat, és azt is közelről. Én itt csak nagyon jellegzetes gépeket tudnék max megkülönböztetni amúgy, azt is csak közelről.
  • twi452
    #20320
    full-ban nincs ikon az ellenségen, ott a szemedre kell hagyatkoznod
    a csapattársaidra akkor kerül rá ikon ha 7-800méteren belül van hozzád

    nem akartam kötözködni nagyon vagy személyeskedni csak olyan hatása volt a hozzászólásnak :)


  • Coral Springs
    #20319
    És ezt te meg akarod magyarázni egy olyan embernek, aki évek óta szimulátorozik ? Szerintem ő többet konyít a légi harchoz, mint te.
  • Her Laca
    #20318
    "Majd megnézzük pepikém hogy tier11 amcsi/angol gépben hogyan követed szemmel a feletted a magasban köröző német boom and zoom gépeket a piros jelölő nélkül. Mert ugye ha az egyiket nem veszed észre időben, rádcsap és azonnal véged."

    Bár én ezt ugye se fél éve se egy percet sem toltam,de hidd el mesterem,hogy én észreveszem ha valaki felettem van:) Ha kel 4-5 gépet is követek egyszerre:))
    Erről azért ne nyissunk vitát szerintem:))
  • Amaymon
    #20317
    "Azért kedves hogy a kiégésemet firtatod, ennyire szeretnéd ?"

    Nem, ellenkezőleg. Nekem bejön, hogy ha valaki a játék miatt játszik alacsony tierben.
  • Her Laca
    #20316
    ? Hol húztam én le? Szerintem lassítsunk mielőtt kisodródunk mesterem!
    Pusztán érdeklődöm,mert érdekel mint minden repüléssel foglalkozó játék,de eszem ágában sincs ledegradálni. Asszem világos voltam.
  • bgabor
    #20315
    Igen, látni látod a fekete pöttyöt, de az, hogy mikor rakja rá a piros jelölőt és mutatja meg a térképen, az a Keen Vision fejlettségétől függ.

    Majd megnézzük pepikém hogy tier11 amcsi/angol gépben hogyan követed szemmel a feletted a magasban köröző német boom and zoom gépeket a piros jelölő nélkül. Mert ugye ha az egyiket nem veszed észre időben, rádcsap és azonnal véged.

    Szóval hidd el, mi akik több mint fél éve toljuk a játékot nem véletlenül mondjuk amit mondunk.