38447
  • Caterpillar
    #20394
    És tényleg rengetegen voltak... Mondjuk itt is vannak azért bőven.

    Cobra? Imádtam, rosszul volt belőve az x45 és nem tudtam túlhúzni!
  • bgabor
    #20393
    Egészen más az engine is és a fejlesztőcsapat is, nem az IL-2é. Ez a játék a Birds of Prey nevű játékuk motorját használja, annak a repülős játéknak az MMO-sított változata.
  • Adjunktus
    #20392
    a második kérdést ezen a játékon belül kérdem,mindenkitől.:)
  • Adjunktus
    #20391
    ok.köszi!
    más.
    Mennyit ront az F4 virgoncságán,ha rápakolom a +2 20mm csúzlit?
  • Her Laca
    #20390
    Már hogyne lennének. Ugyanazok megvannak ott is mint itt.Az Il2 az egy sorozat a Pacific Fighters ben már benne voltak .
    Ez a War Thundernek is teljesen az Il2 az alapja,ahogy néztem max a grafikát húzták fel.(mondjuk az nagyon)
    A zero az egy jó gép bár szerintem egy wildcat al meg lehet fogni ,csak nem kell leállni vele forgolódni. Magasan már nem volt olyan virgonc.Amúgy nagyon kezes egy vas .Csak ott hamar kigyulladtak a japó gépek,legalábbis a zerok:)
  • [NST]Cifu
    #20389
    "All you bases are destroyed"

    Ma már másodszor...
  • Adjunktus
    #20388
    Nem játszottam még az IL-2 vel.Ha jól tudom ott nincsennek Japo gépek.
    Repültél már Zeroval?Ha igen milyen volt?
  • Her Laca
    #20387
    Na igen:) Ahogy a székely mondaná ,az MK 108 az nem játék:XD Én speciel a Cobrákat rühelltem ,az jó kezekben bitang egy vas volt. Volt neki az a rettenet ágyúja :)
    Belegondolok nem volt nap,hogy a Lobbyn ne lettek volna több százan ,sorban állás volt a warokon. :)
  • vass17
    #20386
    Ez egy bug még szerintem 1.27 vagy .29 óta, ami néha napján előjön és még mindig nem javították ezek szerint. Velem is olyan 2-3-szor fordult eddig elő, elég kellemetlen, főleg szakaszban, amikor nem enged spawnolni..
  • Caterpillar
    #20385
    Úgy volt biza'...

    Emlékszem alig vártuk a La-5 -öket, mert a G6 + Mk108 valahogy nem volt vicces, semmilyen szinten!
  • twi452
    #20384
    Én elhiszem :) Csak azt mondtam, hogy nem tapasztaltam ilyet eddig pedig néhányat már lenyomtam azért. Mondjuk mostanában lényegesen kevesebbet mint anno :)
  • bardocz
    #20383
    Akkor maradok :DD
    Twi, nekem ez már nem egyzser volt, nincs ott a gomb, amivel beléphetnék a csatába.
  • [NST]Cifu
    #20382
    Sajnos többször is, középre meg azt írja ki, hogy nincs bázis (elfoglalták, vagy ilyemi, fejből nem emlékszem).
  • vajakos21
    #20381
    Hb - n jòl lehet joyal repülni....annyi hogy célozni nem lehet, de hát mit számit egy ilyen apròság ott ahol az ellenfél lelõvése a cél :-)....szòval ha idegbajt szeretnél csak nyugodtan...maradj frb-n
  • twi452
    #20380
    Én nem láttam még ilyet soha :) Olyan volt valamelyik nap, hogy azonnal visszadobott a menübe ahogy elindult volna a csata de ezt is csak egyszer tapasztaltam :)
  • bardocz
    #20379
    És gondolom a 0 xp-s köröm lesz a duplázó \m/
  • bardocz
    #20378
    És megint, nem tudom elkezdeni se a csatát, mert nincs ott a gomb. Mi a tököm van ezzel? Másnak is szokott ilyen lenni?
  • voros12
    #20377
    Oké, kössz!
  • Susarc
    #20376
    HB ben is kúrvajó az a gép nyomjad bátran
  • [NST]Cifu
    #20375
    Ritkán járok HB-be, leginkább azért, mert az én tudásszintem a feneketlen mélységben leledzik, a múltkor egy Beaufighter alázott le a porba. Sajnos a közhelyes dolgokon túl (minél magasabbra!, maradj a csapattársaiddal (ha ők partnerek ehhez)!) nem tudok mit javasolni... :\
  • bardocz
    #20374
    HB-ra joy-yal érdemes bemenni? Lehet gyorsabban gyűjteném az xp-t. Aztán persze ki tudja.
  • voros12
    #20373
    Valaki repül Hb-t bf 109 E-3-al? Vagy azon a szinten nem érdemes vele menni, és ha igen akkor egy-két jó tanáccsal elláthatna.
  • Betonfal83
    #20372
    http://warthunder.hu/encyclopediaItt
  • vass17
    #20371
    Egy kis izgalom a csata végére. A pálya Berlin volt, 3db B-17-es agyonbombázta a célpontjainkat, de még azért maradt néhány. Szépen leszedtük a csapatukat, de maradt egy B17, aki menekült és mire sikerült megtalálni a végén, már csak 1 célpontunk maradt, ami bármikor elfogyhatott.
    Aztán jött ez:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amikor már közeledtem felgyújtott és megölt
    de halottan is sikerült rámenőverezni a szárnyára és megnyertük :D

  • SovereignXY
    #20370
    ÖÖÖ Mi van itt? Azt mutatja ugye EU szerverre várakozási idő - most csak arcade - 12 sec. Erre már a mai csatáim 11es angol vagy éppen 02es amcsi jó 40 sec mrie berak... :(
  • MaRee
    #20369
    Kezdőknek van valami leírás a játékhoz? Milyen lőszer mire jó, stb?
  • Her Laca
    #20368


    Pedig micsoda remek kis masina volt az a MIG 3:) Emlékszem volt egy srác ,na az mesterien repülte,vért izzadtunk ellene. Mit össze nem gyakoroltam vele,hogy kiismerjem.
    Mondjuk ha 10 ről utánunk zúgott valamelyik ,akkor csak azon ment a vita,meg a fogadás,mikor hullik széjjel:)
  • Caterpillar
    #20367
    Hehe, régi szép emlékek WEF -ről, mikor MiG-3 -al 10e méterre emelkedtünk kínkeservvel mondván, nah itt majd jó lesz, aztán jöttek a Messerek 12ezren...
  • Her Laca
    #20366
    Így van . A Clod ban most hegesztik át a repmodelt ,és bizony (az angolok bosszúságára) már a hirtelen irányváltásokat sem tolerálja z oválszárnyú,pont ahogy az életben is volt.A vágott szárnyú meg pláne nem,ugye azt a fóka miatt kísérletezték ki ami rettenetesen jól orsózott.


    ˆ bgabor

    Mért nem FW 190 A4-5 öt használtok? Ha másban nem is de zuhanásban otthagyja a spitet,tűzereje az meg van olyan,hogy se por se hamu nem marad ha betalál. Max az emelkedése ami elmarad a spittől,no de nem alattuk ,vagy velük kell emelkedni.
  • vajakos21
    #20365
    A spit kis sebességnél átesik elöbb mint a messza.Instabil.Még szépen tartod a 109 et mikor ö már a levegöben maradásért küzd.
  • bardocz
    #20364
    Ilyen mozdulatoknál én még itt is folyamatosan dugóhúzóba kerülnék, és lezuhannék. Szép.
  • Her Laca
    #20363
    Én ehhez érdemben nem nagyon tudok mit mondani,én éppen ezért nem szeretem az ilyetén játékokat. De azért van ellenszere annak is.Nem minden a gép,az ember a fontos aki vezeti.Il2 ben is ez volt ,sőt a Clod ban is az elején. Megtanultuk kezelni a helyzetet,csak van gyenge pontja annak az V ös spitnek. Arra kell játszani. Pl a spit (itt nem tudom hogy így van e) kevésbé tudott orsózni a nagy eliptikus szárnya miatt.A hirtelen irányváltásokat kevésbé tolerálta,ergo ha már a hatodban van akkor s ekkel ki lehet manőverezni,pláne ,hogy kis sebességen meg már átesik míg a messzer orrsegéd szárnya itt hasznos. De a legegyszerűbb az az,hogy te találod meg és lövöd hamarabb cafatokra:) Jó tudom itt az ikonok miatt a meglepetés az nem működik mindig.
    Annó War on G6 al mentünk ketten Jupi barátommal,és jött két La7.
    Rövid eszmecsere után inkább kiugrottunk:) mert az tuti volt,hogy levakarnak aminket az égről:)Így meg legalább túléltük:)
    Ezért fontos szerintem,hogy ne birizgálják a gépek tulajdonságait hasra ütés szerűen.Vannak adatok ezekről ,be lehetne paraméterezni őket rendesen.Gondolom én:)
  • bgabor
    #20362
    Szép. És mi van akkor ha a játékban már a Spitfire V-ös is jobban emelkedik, és nagyobb a végsebessége, mint a G6 messzernek? Mert most ez a helyzet. Német gépek egyetlen előnyét is elvették.
  • Her Laca
    #20361
    Néha azért elgurul a gyógyszer és megy egy kis hent
  • Her Laca
    #20360
    Na van egy kis időm,úgy hogy amint ígértem elmondok pár dolgot,hog én miként látom.

    Bevezetés képpen pár fogalmat nem árt tisztázni asszem.
    Jó pár év repszimezéssel a hátam mögött (amiben azért végig követhettem ezek fejlődését)
    bátran ki merem jelenteni,hogy igazi WWII es repülőgép szimulátór még nincs.
    Az újak már kezdik feszegetni a határokat ,de azért vannak még hiányosságok bőszen ez tagadhatatlan.
    Ha pl a CLOD ot a TF rendbe teszi akkor információm szerint a gépek viselkedése már nagyban megközelíti a valóságosat,ami szerintem örömteli,de egy rep szim nem csak ebből kell ,hogy álljon,hisz ott van még az időjárás
    a sérülések kezelése( bár ehez is hozzányúltak) és még sorolhatnám .
    Ezért én inkább a légi harc szimulátór kifejezést használnám ezen programok megnevezésére ,mert azt alapvetően mindegyik meg tudja valósítai .
    Bonyolúltságban vannak eltérések ,kezeléstechnikai módokban ,de magát a légi harc megvívását nagyon jól le lehet szimulálni ezen játékokkal.


    Nos ezen kis bevezető után a lényegre térnék.

    Alapvetően nagyon sok összetevője és változója van a levegőben vívott csatáknak,ha mélyebben bele akarnánk merülni,ott már az elméleti rész ,az Aerodinamika, a szerkezet a géptan,a műszerek ismerete,a navigáció mind mind bele tartozik.
    Ennyire mélyen én most nem akarnék belemenni a dologba,hisz az álltalatok használt program és játék módok nem követelik meg 100% os an ezen ismereteket ,bár jelezném ártani nem árthat :)

    Először is itt van egy pár könyv http://www.pumaszallas.hu/elmeleti-anyagok/harcaszat/265-tankonyvek-legi-harc.html ,ami megismerteti az alapokat.
    Ezeket azért jó átolvasgatni,hiszen nem az íróasztal mögött ülő okoskodók ( mint pl én ) vetették papírra :)

    Alapvetően és ezzel asszem nem árulok el újdonságot nektek ,mindig az adott technika határozza meg az aktuális taktikát.
    Ott van a sokak által emlegetett B&Z .Bár ezt sokan ahogy kivettem a szavaikból a német gépekhez társítják ,lévén ,hogy azok erre voltak jók.
    Azért kicsit árnyaljuk ezt . A Spanyol polgárháborúban bevetésre került 109 esek pilótái kaptak egy nagy sebességre képes eszközt,amivel a kezdetekben ugyan úgy akartak harcolni a Csajkák,és raták ellen mint a régi gépeikkel.
    Osztán volt nagy szájtátás,mert azért fölényes technika ide vagy oda ,csak potyogtak .A B&Z egy szimpla önvédelmi reakció volt a pilóták részéről,ami mellesleg igen sikeres tudott lenni,hiszen a gépeik azon tulajdonságait használták

    amikben jobbak voltak az ellenfélnél.
    De ezt minden egyes géppel ugyan úgy meg lehet csinálni amik már a tecnikai színvonalon kb ugyan ott járnak,mint a német gépekkel.Az,hogy egy messza jobban emelkedik,pont mindegy ha te egy Jak 1 el 1000 rel felette vagy és vigyázol a sebességedre.Persze egy idő után kiegyenlítődnek a viszonyok,na de nem kell 10 percet elpepecselni egy géppel:)Van az a mondás,hogy kis sebesség halálos,nagy sebesség hatásos. És milyen igaz!
    Az igazán jó angol pilóták a CLOD ban a spittel is ugyan ezt csinálják. Hiszen ők is rájöttek,hogy hiába fordul mondjuk jobban a masinájuk,de egy éles fordulóban elkopik a sebességük,ha többet tépik akkor már csak laffognak,így már

    kiszolgáltatottak lesznek az ellenfélnek.
    Persze ha van olyan aki beáll a hatjukba szolgai módon lekövetni őket az meg is érdemli ami a végén bekövetkezik:)
    Fontos a türelem is.Soha nem menjünk bele egy harcba úgy,hogy nem néztünk körbe ,vegyük számba a környezetünkben levő gépeket ,haladásukat ,manővereiket,és kis gyakorlással nagyjából már tudni fogjuk,hogy mi honnan várható.
    Szepy barátom kedvenc mondása,hogy " a jó pilóta egyik szemével a revit a másikkal a hatját nézi".
    Sose menjünk be alulról a légi harcba. Ha felettünk kontaktokat látunk,változtassunk irányt és emelkedjünk föléjük,ha a gépünk erre alkalmatlan ,akkor hagyjuk a fenébe és oldalogjunk el onnan keressünk más célpontot.
    Persze azt nem zárhatjuk ki mindig,hogy megtámadjanak minket ,de jó ütemben elvégzett védekező manőverekkel azért ez is kezelhető. Fontos az ütemérzék,gyakorlással ez is megszerezhető. A jó célzás ,lő készség. Hisz lehetünk mi a legügyesebben repülő arcok,ha körbelőjük az ellent,mint hülyegyerek a vursliban a hurkapálcát. Ez is gyakorlás.
    Alapvetően azt tapasztalom,hogy egy szemtől szembeni 1VS1 párharcot mindig az nyeri meg aki az elképzelését rá tudja erőltetni az ellenfelére. Ez tényleg olyan mint a sakk. Ha előre lezongorázza fejben az ember ,hogy mit is akar csinálni ,akkor attól ne nagyon térjen el.Aki ésszel repül az előnyben van .Főleg ha ismeri a saját és az ellenfél gépének a tulajdonságait.
    Szembe sose lövünk. Az 50-50%,ez elfogadhatatlan.Viszont közelharcnál mindig törekedjünk ,hogy forduljunk szembe az ellenféllel,DE! ha elhaladunk egymás mellett sose lefele tendáljunk,hanem mindig felfele.Alapvető hiba sokaknál amint megfigyeltem,hogy előszeretettel lenyomják a gépet.Ezt érdemes kihasználni. Két három kör után már egy megnyugtató 500-1000 méteres magasság előnyt nyerhetünk,onnan már csak rajtunk múlik a győzelem.


    Azért ne felejtsük el,hogy ez társas játék is egyben,és egy csapat ,de akár egy jó géppár is borzasztó előnyt élvez egy magányos gép ellen. Persze csak akkor ha tudják is mit csinálnak. Ha csak ösztönből harcolnak akkor akár lehetnek 10 en is.
    Természetesen vannak sokan akiknek ez így unalmas lehet ,ők azok (ismeretségi körömben is vannak jó páran) akik a klasszikus kutyaharcot részesítik előnyben,nagyon jók is a műfajban ,de ami tény az tény,ott akármilyen jó vagy előbb utóbb leszed valaki. Persze az életben is volt egy két nagyon tehetséges pilóta (csak ,hogy a legismertebbet említsem Hans-Joachim Marseille) aki virtuóz módon repülte a technikát,és elképesztő szervezete lehetett,de ezek az arcok a kevés közül is a kevesebbek közé tartoztak.Ezekben a szimekben ez elképzelhetetlen,aki a porban pörög az lett légyen akármilyen jó ,de le lesz lőve. A nagy túlélők,mind hanyagolták a klasszikus közelharcot (bár azért azt is mesterien csinálták ha kellett) ,de azért nem erőltették.
    Persze nem vagyunk egyformák,van akinek ez csak kikapcsolódás,szórakozás,és nem izgatja,hányszor hal meg,van akit meg kimondottan bosszant:)
    No meg ki milyen elvárásokat állít maga elé. Annó IL2 ben egy online war on le is tiltották a pilcsit ha sűrűn halálozott.Ez meg a másik véglet,mert ugye ezek csak játékok ,játszani akar az ember nem idegeskedni.
    Azt azért elmondhatom,hogy a magyarokat nagyon is respektálják ebben a műfajban, van egy megbecsülésük.

    És hogy ne csak duma legyen.
    Itten van egy videó ,szorult helyzetemről ,látható,hogy a srác a vége felé már elvesztette az önuralmát,és hibázott.
    Itten van

  • Paladin
    #20359
    Akkor a Keen Vision - Visibility páros befolyásolja csak.
  • gstup
    #20358
    Egyébként a felhőset azt tudom,de a minamapon akkor is tudom követni...Itt ott sem láttam.
  • gstup
    #20357
    Köszönöm a gyors válaszokat. :) És mi van ha egyik sem volt.Sem felhő,sem nappal szembe repülés? :)
  • Fenrir
    #20356
  • [NST]Cifu
    #20355
    A pilótádnak van egy Vision és Keen Vision képessége, ez az egyik befolyásoló tényező. A másik a külső körülmény. Például ha a nap felől érkezik az ellenfél, akkor eltűnik a jelölés felettük. Ugyanez igaz, ha felhőbe repülnek.