38447
  • Caterpillar
    #36684
    Azért azt érdemes tudni, hogy 14 éve 14 voltam, akkor kaptam karácsonyi ajándék gyanánt az x45 -öt... Most az, hogy kinek mire van / volt és főleg mikor pénze talán hagyjuk, de igazad van, meg voltam, sőt még most is meg vagyok elégedve vele.

    Ettől még az alap kijelentés ugyan az marad, ahhoz, hogy valaki SB -t repüljön nem kell súlyos tízezreket fizetni egy Joy-ra. A többi meg még mindig csak "sallang"....
  • twi452
    #36683
    ez látványosabban bemutatja :)
    néhány perc használat után hozzászokik az ember h finoman mozgassa a fejét
  • twi452
    #36682
    ja tényleg az kimaradt, nálam még egy floppylemezből vágott darabka van a lencse előtt :)

    a képek még megvannak ha minden igaz :)
    de nem olyan nehéz beállítani ha már működik minden
    ablakban wt test flight és közben real time lehet állítgatni és látod mi történik :D

    RAZOR27:
    úgy kell beállítani, hogy kényelmes legyen neked
    kb 15-15 fokot tudod elforgatni a fejed és akkor még látod a monitort kényelmesen
    na ott a két végpontra kell állítani h a játékban már hátrafelé nézzen a pilóta

    a sima facetrack api-val csak annyi a baj h elég bizonytalan h épp hogyan érzékeli az arcod
    így remeghet, meghülyülhet stb macera :) de végül is működhet
    Utoljára szerkesztette: twi452, 2014.12.22. 21:19:18
  • RAZOR27
    #36681
    ezt a face trackot nemértem ha elfordítom a fejem akkor a monitort se látom
  • vajakos21
    #36680
    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/61051-freetrack-%C3%A9p%C3%ADt%C3%A9se-be%C3%A1ll%C3%ADt%C3%A1sa/page-6#entry3837923

    Itt van leírás freetrack/ facetrackhez.Én csak egy filmnegatívot tettem a kamera elé így is megy infrásan.( valszeg ha én szétszedem már sehogy se menne:-) )
    Mondanám hogy Twinek van jó beállítása és én is azt használom de nem akarom felnyomni :-)
  • MolnarRob
    #36679
    "nekem komoly hobbi volt, csak hát a $$$$ sose volt elég"

    Ha a pénz miatt nem váltottál 14 év alatt egy joy-ról és nem pedig azért mert azzal meg voltál elégedve, akkor először inkább talán dolgozni kellene nem? Mert az nehezen hihető, hogy akinek tényleg "komoly hobbi volt" az 14 év alatt ne tudott volna fejleszteni. Nyilván másként hangzik ha azt mondod, hogy te tök elégedett voltál a 14 év alatt ezzel a joy-al ezért kár is lett volna váltani, és más ha azt mondod, hogy hát sose volt elég pénz. Mire egy jobb joystickra?
  • twi452
    #36678
    Nekem a facetrack vált be, a freetrack nem komálta a logitech webcam szoftverét és szarakodni kellett vele amit meguntam és áttértem erre :)
    ebben is van pontkövető rendszer úgyhogy tökéletesen használható infraledes megoldással

    úgyhogy nálam ennyiből áll
    facetrack
    logitech c250es webcam amiből kiszedtem az infraszűrőt
    és egy hárompontos infraledes sapi amit egy régi talán még ericcsonos telefontöltővel táplálok :)
  • Karónvarjú
    #36677
    Ez a fejkövetős dolog eléggé piszkál, Ti hogyan oldottátok meg a dolgot? Freetrack, ilyesmi érdekelne, Tir5-öt egyelőre nem akarok beszerezni :-). Ha van valakinek ideje erre, ossza már meg legyen szíves velem, nem akarok visszaolvasni ezerötszáz oldalt :-). Tudom, lusta vagyok :-) ...köszi előre is.
  • Torzonborz
    #36676
    Te ezeket a marhaságokat honnét veszed ?
  • MizseGerike
    #36675
    Mondjuk én még nem láttam olyat, hogy valakinél akinek aki tényleg komolyan tekint egy hobbira lennének akadályok. Azért mi mégiscsak egy joystickokról beszélünk és nem pedig olyan összegekről, amit egy felnőtt dolgozó ember ne tudna kiszorítani ha tényleg komolyan gondolja.

    Nyilván egy valódi cessna 172-est nem engedhet meg mindenki magának, bár ott is vannak egyéb lehetőségek, pl többen tartanak egy gépet. Na de egy jobb joy megvásárlása azért nem hiszem, hogy bárkinél is akadályt jelenthetne ha az alap cuccáról szeretne váltani mert bejött neki a dolog és elhatározta, hogy valóban szeretne ezzel komolyabban is foglalkozni.
  • Caterpillar
    #36674
    Mondjuk én mondhatom, hogy nekem komoly hobbi volt, csak hát a $$$$ sose volt elég...
  • MizseGerike
    #36673
    Abszolúte, a hétvégi fotel pilótáknak az általad használt konfig is tökéletesen megfelel, akinél pedig komoly hobbivá válik ez a dolog az meg úgy is vesz magának idővel komolyabb cuccokat.
  • MizseGerike
    #36672
    " általában nem szereti, és kerüli a tömény kutyaharcot."

    A front mögött 20 kilométerrel érzik csak magukat biztonságban.
  • Yserac
    #36671
    Akinek kognitív tehetsége van és mellé ügyes is, az aláz nincs ellene mit tenni. Mint egy kínai a fapapuccsal pingpong-ban :)

    Nem enged a fórum URL-t linkelni.
    Kognitív magyarázat: http://kognitiv.hu/kepessegek
  • Caterpillar
    #36670
    Namost ez olyan, mintha azt mondanád, hogy autót akarsz venni és közlekedni vele, de csak a Luxus autó az autó 20+ Milla, holott közlekedni jó a Ford is 6 Millióért sőt 300-ért a használt Suzuki is.


    Nem igaz, hogy csak a drága Joy+pedál működik, és az sem, hogy attól jobb leszel, a hardware olyan 10% a többi a kezében van az embernek vagy nem.



    Egy Saitek EVO még DCS-hez is bőven elég, hogy szórakoztató legyen a játék és eredményes legyen vele az ember.
    Igen az igaz, hogy egy TM Warthog sokad dob az élményen, főleg ha A-10C -vel repülsz és nem kell a billentyűzeten zongorázni, de ha már mindenképp, akkor egy TiR sokkal fontosabb és nagyobb segítség, mindamellett még mindig nem létszükséglet.


    Én egy x45 -öt nyüstölök már 14 éve, van mellé egy TiR 3, és nem érzem, hogy ha Warthoggal repülnék TiR 5 -öt használnék és pedálom is lenne akkor jobb lennék akár egy perccel is. A fent említett Saitek EVO -val pedig nem egy embert ismerek aki úgy lőne le mint egy kutyát, pedig én sem ma kezdtem... ;)
    Utoljára szerkesztette: Caterpillar, 2014.12.22. 18:14:56
  • Yserac
    #36669
    Precíz joy+pedál, nem használt simán van 80k. Egér nézelődni meh. Bár WT-ben éppen nem elképzelhetetlen, csak olyan fapados. :)
  • RiCSi1234
    #36668
    Ha valakinek kell WT-s acc, az írjon rám PM-et!! Ingyen adom, nem lopott, hanem saját! Faszságokra meg nem fogok válaszolni.
    Utoljára szerkesztette: RiCSi1234, 2014.12.22. 17:57:27
  • Yserac
    #36667
    Azért az AF-ben elég nagy javulás, hogy immár több ponton sérül a gép. Pl. elég ellőni a szárny szélét. Elég problémát tud okozni sb-n egy hátrafelé tüzelni képes gép, ezzel nem mondok újat. Így nagyobb esély van a motor célzásakor kapáslövéssel valamilyen szögből támadva leszedni a gépet.
  • Caterpillar
    #36666
    Min. 80? Mire föl? Egy jó (értsd használható) joy max 15ből megvan. Emellé kell egy egér a nézelődéshez és más nem nagyon.
  • Yserac
    #36665
    A WT SB azért hulla, mert kevesen engedhetik meg itthon, hogy min 80k-t elköltsenek egy játék kedvéért, a beviteli perifériák miatt. Főleg a fiatalabb korosztály. Az idősebb, meg inkább részleteiben mélyebb szimet tolna, általában nem szereti, és kerüli a tömény kutyaharcot.
  • AIexx
    #36664
    ezt a Superhero title -t hogy lehet megszerezni? mi a minimum? pl. Hero of the sky, Punisher.. stb.. mi a min, amitől az awardokat kapom?
  • RAZOR27
    #36663
    Kipróbáltam kicsit a ruszki oldalt. Hát ez a rakéta a világ cigánysága :D gyakorlatilag egy garantált kill (legalábbis árkádba)
  • lexlutor
    #36662
    ebben teljesen egyetertek. mindenkeppen megmutatja, h valami nem telejesen jo iranyban halad.
  • Vaktermesz
    #36661
    Abban egyet kell értened, hogy ennek a fórumnak az aktivitása nem vetíthető ki a teljes játékosközösségre. Ezen a magyar fórum vezetőknek, és magának a magyar WT közösségnek kell dolgoznia. A hivatalos fórum nagyon szépen pörög(nem a magyar sub-fórumra értem), most a nagy patch és az amerikai tankok főleg a GFkedvelők fórumtevékenységét növelik meg. Amint kap az AF részleg egy nagyobb patchet itt is lesz aktivitás.
    Utoljára szerkesztette: Vaktermesz, 2014.12.22. 12:37:56
  • lexlutor
    #36660
    tudom keso volt, de akkor megegyszer: "szerintem avval h gyakorlatilag hulla az (sg) FORUM.."
  • f24sg
    #36659
    Az az érdekes, hogy ezt a "plusz manit" PayPal leírás szerint fizetheti a fogadó fél is. A számlatörténetem alapján pedig pl. Gaijinnál legutóbb nem én fizettem az utalási költséget...
  • AnuluWork #36658
    Köszi.

    Még akkor így is megéri.
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2014.12.22. 09:59:42
  • f24sg
    #36657
    EZEK alapján "3.4% + €0.35 EUR"
    (másik keresővel 4.4% Hungary esetében, de azt nem tudom linkelni

    Utoljára szerkesztette: f24sg, 2014.12.22. 09:59:51
  • Hatvani
    #36656
    Bocs, de akkor 1.45-ben valtoztattak ezen... Mert hogy nagyobb mapokon nalam tobb esetben is elofordult, hogy nem volt mar a terkepen sehol a repter az konkret.
  • AnuluWork #36655
    Mennyit plusz manit szed le a bank paypalnál? Nem vagyok Unicredites.
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2014.12.22. 09:41:10
  • f24sg
    #36654
    Azt viszont elárulhatnák végre, mik a nagy KARÁCSONYI akcióik, (a PayPal-os jó amúgy).
    Több drága gépet kikutattam a napokban, de nem vettem meg őket, mert ugye hátha mega "Lion-discount" + egyebek...
  • twi452
    #36653
    ezzel csak annyi a gond, hogy nem így működik a térkép a játékban :)
    vagy akkorára nyomja össze, hogy a láthatatlan falakig érjen ki a térkép vagy dinamikusan nyomja össze ahogy távolodsz a küldetés területtől, így mindig látszik minden :)


    gondolom fasírt volt a másik topicban pár emberrel és most itt folytatod ezt az ökörséget mert én pl itt sem láttalak még soha eddig :)
    de igazán elmehetnétek privátban szobára kufircolni nem kell itt folytatni a "te vagy a gyökér" dolgot annak álcázva h melyik játék a szarabb/jobb :)



    na jók legyetek ;)
  • Hatvani
    #36652
    Vannak itt nagyobb mapok is, nem mindig latod rajta a repteret ahonnan indultal es ahova menni kell. Persze kicsit sarkosan is fogalmaztam, mert epp kezd kicsit unalmas lenni, hogy masok mindig menobnek erzik magukat attol, ha egy masik jatekkal jatszanak. :P
  • twi452
    #36651
    azért a kell navigálni az erős kifejezés amikor ott a térképen a géped gps szerű jelölése folyamatosan ikon formájában :)
    és a reptereket is jelöli mindig a térkép

    az azért nem egy nagy művészet h a kettő alapján irányba tudd állítani a gépet :D
  • Hatvani
    #36650
    Nem csak errol van szo, itt SB modban nincsenek waypoint-ok a terkepen es gorgetni sem lehet azt. Itt tenylegesen navigalni is kell ha elfogy a loszer es le kell erte szallni csata kozben, hiaba nyitod a kis mapot ha mar nem latszik rajta a repter ahova vissza kell terned loszerert meg tankolni. Olyankor vagy tudod honnan jottel mert navigaltal vagy nem, de itt nem fogjak meg a kezet senkinek hogy gyere itt egy waypoint ott egy masik, na itt szalj le.

    Szoval tenyleg nem lehet osszehasonlitani a jatekot. A wt-ben kell navigalni is, a clod-ban a kocaszimulatorosok meg azonnal ugy erezhetik a waypointok miatt, hogy tudnak navigalni.
  • robi3
    #36649
    Most mi van, mindenki átjött dcs-ről, hogy a war thundert szidják?
    Amúgy Hatvaninál a pont.
    Illetve egy kérdés: lehet, hogy csak figyelmetlenségből írtad, de ha nem akkor lécci magyarázd meg, hogy a "hulla a forum" -nak mi köze van a játék fejlesztéséhez?
  • Hatvani
    #36648
    Nem ertem mire celzo, ejfel van de most elobb is volt tobb mint 1500 csata meg 50 ezer ember online. Hol van ilyen barhol mashol?
  • lexlutor
    #36647
    szerintem avval h gyakorlatilag hulla a forum, eleg szepen megmutatja h megis mire mennyire adnak a jatek fejlesztesevel kapcsolatban. lehet mindenki boldogabb lenne, ha mondjuk nem a szepen megcsinalt talajerintkezesen lenne a hangsuly inkabb :)
  • AIexx
    #36646
    valaki betudná linkelni a Vampire -hoz a 3 álcafestést, hogy néznek ki?
  • PhantomAss
    #36645
    igazad van, elismerem, de ez min változtat?
    Ez csak egy objektum kezelési bug a grafikai motorban, és egy szimulátor nem ettől jó vagy rossz
    Engem abszolut nem érdekel egy ilyen bug. Felőlem akár hason is csúszhatna ha a repmodell jó.
    Egy szimulátorban nem ez a minimális szint hanem a jó repmodell.
    Ugye nem kezdünk el arról vitatkozni hogy a WT emiatt jobb szimulátor mert a kereke nem lóg bele a betonba? :)