38447
  • AnuluWork #36724
    Én mondtam. :)
  • robi3
    #36723
    ez a j2m3 egy kicsit alá van br-ezve nem? 5.0 és minden tulajdonsága olyan mint az első kawashini-nek azon kívül, hogy egy ötvenessel nagyobb a végsebessége ennek ellenére az mégis 6.3
  • AIexx
    #36722
    37mm power...
  • Vaktermesz
    #36721
    Hidd el két éve WT-zem, zárt béta óta, de ami jelenleg amcsi t3-ban megy az agyrém.
  • gstup
    #36720
    2 napja?Én kb 1-1,5 év "tapasztalat" alapján mondom. :)
  • Vaktermesz
    #36719
    2 napja megyek amcsi t3-ban 4.0 br. Napi 15 meccs, és mindkét napon 3 győzelem, valami nálam akkor nem stimmel.
  • gstup
    #36718
    Szánalom milyen könnyű nyerni "allied" oldallal.A legkönnyebb ellenfél a német.Öröm ellenük menni.Garantált a kill.
  • Torzonborz
    #36717
    "Aircraft damage models have been specified"
    Na hát erre kíváncsi vagyok , elég sok gép van a listában.
  • vajakos21
    #36716
    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/201427-update-23122014-1451021/#entry3865386
    mai frissítés.hátha valakit...
  • Yserac
    #36715
    Mert annak a kiegjei megütik azt a mércét, amit egy szim geek elvár. Csak épp jelen esetben nem tud sok mindent kezdeni vele, mert a multi siralmas. Még az edge 2.0-val is vergődnek, talán 2020-ra lesz ww2 mod.

    CloD-ot azért nem említem, mert az hivatalosan már nem supportált, nincs jövője. Lelkes amatőrök próbálják reverse enineering-el lapogatni a ganét, az meg nekem nekem tetszik. Jut eszembe ahhoz a kiadó hozzá járult hogy a kódjukba turkáljanak? Ez nekem sosem volt tiszta.
  • Rue East
    #36714
    Persze, hogy lesz valami különbség, de ez marginális. A lényeg a pilóta.
    Akkor a te érveid szerint, akinek van jogosítványa és azért, mert tud autót vezetni, az hitelt érdemlően nyilatkozhat a forma 1 szimulátorokról.
  • Rue East
    #36713
    Miért ne lenne soha?
    Miért csak folyton a DCS-t hozzátok fel?
    A TF által moddolt CloD-ban például nincs multi?
  • Yserac
    #36712
    Én nem értek egyet. A WT-ben ugyan nincs meg az a szimulációs mélység, ami a 20 perces kutyaharcban egyébként is felesleges lenne. Mert alapvetően ezzel a játékkal gémerek játszanak az igényüket elvárásaikat többnyire megkapják. A komolyabb szim az más közönségnek szól, más a kitűzött cél. A WT nem könnyű, ha emberek ellen játszol, szerintem hibás gondolat könnyűnek titulálni. Lehet a DCS-nél könnyebb az irányítás és nem kell annyi műszert kezelni, de abba nincs is értelmes multi. Nem is lesz soha.
  • Yserac
    #36711
    A diablo és a wasteland 2 is rpg, ezen vitázni annyi értelme van, hogy a WT vagy DCS szimulátor-e? A válasz mind a négyre igen. Az hogy a műfajon belül milyen archetípus az már lehet egy eldöntendő kérdés.
  • twi452
    #36710
    hű gyerekek :D
    ez a gamescom-os érvelés aztán tényleg veri a biztosítékot

    megnézted h milyen mezőnyben ítélték oda neki?
    Sims 4 és a Command & Conquer... ez a kettő volt még mellette jelölve "best simulation" kategóriában :D

    tényleg visszamehetnétek oda ahonnan jöttetek mert itt is csak a baromságokat nyomatjátok

    és az a durva, hogy mi szeretjük ezt a játékot de ti még itt is tudjátok a szart keverni xD
    készüljetek a karácsonyra :P
  • lexlutor
    #36709
    ..a diablo meg rpg .. rofl
  • Torzonborz
    #36708
    Az hiszem ez sokat elmond ennek a komolyságáról. :)
  • Hatvani
    #36707
    En beutve a keresobe talaltam gamescon-t es war thundert. Aztan megnezve jobban az oldalat alul is ott van a kis ikon, tenyleg kapott 4 dijat 2013-ban, a legjobb technology, a legjobb szimulator, a legjobb fejlesztoi csapat, és a legjobb sound design-al is dijaztak egyszerre. Csomo hir van rola google-n...

  • Hatvani
    #36706
    En arrol beszelek, hogy a te teszted minden kiveve korrekt, te ket kolonbozo joy-rol beszelve kijelentetted, hogy x oraig tesztelted az egyiket ezert te tudod, hogy a masikat hiaba is venne kezbe az ember ugyan azt az eredmenyt produkalna. Persze ertem en, hogy a futocipoket sem kerekesszekes embereknek terveztek, mert hiaba adod ra a futocipot nem fog vele szaladni. De mi lenne akkor, ahogy a futocipok eseteben nem a kerekeszszekeseken tesztelik ugy itt sem a lamakat venned alapul? A masik kerdesben tovabbra is RG velemenyere adnek inkabb, hiszen azon tul, hogy neki van pilota jogositvanya meg repul is, gondolom neked nincs pilota jogsid nem is repultel meg valodi geppel hogy el tud donteni.
  • Caterpillar
    #36705
    OFF

    Best Simulation Game:
    Theatrhythm Final Fantasy Curtain Call (Square Enix GmbH)


    Gamescon díjak 2014-ben


    Értem én, hogy Oscar díj meg mifene, DiCaprio sem kapott eddig, pedig a közönség szerint megérdemelné, a zsűri szerint meg nem....


    ON
  • MasterMason
    #36704
    Sajnálom de muszáj egy pár mondatot azért megjegyeznem nekem is, függetlenül attól tetszeni fog e másoknak vagy sem. Biztos hallottál már a Gamescom-ról a világ egyik legnagyobb játékrendezvényéről amelyen a játékipar Oscar díját is osztogatják, és amelyet egyébként egy a nemzetközi játékiparban teljes egészében elismert zsűri ítél oda, és itt bizony nem akármikért osztogatják a fejlesztői és egyéb díjakat.

    Szóval itt nem az van, hogy megkérik gipsz jakabot SG-ről mert tíz éve vett magának egy joystickot, hogy akkor csapjon oda a hasára és szakmai meg fejlesztői szemmel ítélje már meg kik érdemelnek itt díjakat. Tehát van egy a játékiparban nemzetközileg is elismert zsűri, akik amúgy szakmai szempontok alapján odaítélik ennek a játéknak több egyéb technológia díj mellett még a legjobb szimulátor játék díját is, majd jössz te meg gipsz jakab egy boltban vásárolt joystickkal a kezében, és tényleg nagyon szakmai szemmel "leszimulátorocskázzátok" a játékiparban ismert és elismert szakemberekből álló zsűri által díjazott játékot.

    Hiszed vagy sem de itt nem szoktak "szimulátorocskákat" a legjobb fejlesztői, a legjobb technológiai díjak mellett még a legjobb szimulátor játékának járó díjjal is kitüntetni.

    Értem én, hogy vannak akik régen szimulátoroznak és azt hiszik, hogy ők valóban szakmai vagy fejlesztői szempontok alapján tudnak megítélni szoftvereket, csak azt nem értem akkor vajon miért nem őket hívják meg zsűrinek, hogy odaítéljék a játék ipar Oscar díjait?!
  • Caterpillar
    #36703
    Teljesen egyetértek az álláspontoddal, esetleg azt még fontos lehet megemlíteni, hogy pont az SB mivolta, tehát a könnyebbsége egy HC szimulátorhoz képest, hozza meg TALÁN a kedvét olyanoknak, akiknek egyébként eszükbe sem jutott volna, hogy kipróbálják a szimulátort. Maga WT összességében, pedig talán teszi ugyan ezt a repüléssel úgy általában.
  • Torzonborz
    #36702
    Itt az a lényeg hogy nem a periféria számít , sokkal inkább a tudás és az ösztön. Adhatsz egy láma kezébe 120k-s Warthogot ,semmin nem változtat ugyan olyan láma lesz mint volt.
    A WT SB meg továbbra sem komoly a valóságot minél hűbben visszaadó szimulátor , inkább csak egy a tömegek számára is könnyen tanulható és élvezhető egyszerűbb szimulátorocska. A kettő között pedig meglehetősen nagy a különbség.
  • Hatvani
    #36701
    Mondjuk attol fugg mit nevezunk "elegnek", mert ha valaki jatszott osszesen 4 napot a sb modban es ennyi ido alatt van x halala meg y talalata akkor meg nem biztos, hogy eleget repult... Mert nyilvan a minimum az volna, hogy meg egyszer ennyit repulve letesztelne azt is, hogy ugyanennyi jatekkal mennyi talalata lenne egy 80 ezres joy-al. Mert ha te most azt akarod mondani, hogy egy hall szenzorokkal szerelt profi es egy 20 ezres joy kozott nincs olyan kulonbseg, ami egy profi kezeben mar ertelmet nyerhetne, akkor nem biztos, hogy igazad van. Szoval abban egyetertek, hogy nem kell feltetlen ilyen joy egyik jateknal sem, de hogy avatott kezben mar igen is szamithat a technika kozotti kulonbseg az tuti biztos. Hogy mi szimulator meg mi nem abba megint ne menjunk bele, mert szerinted nem az, de pl a gamestarnal RG-nek konkretan pilota jogositvanya is van, es nem csak jogsija van ra hanem az eletben is rendszeresen repul es szerinte meg az. Szoval az o velemenye nekem abban a kerdesben inkabb relevans mint a tied.
  • Yserac
    #36700
    Most esik le ez egy beugatós kérdés majdnem elsiklottam felette. Még egy utolsó mondat mára. Napokban mér a játék :)
  • Torzonborz
    #36699
    Pedig a játékidő fontos tényező . Ha 0 percet játszottál SB-n akkor semmiféle tapasztalatod nincs arról mennyire fontos ott a periféria vagy sem így a véleményed sem mérvadó.

  • Yserac
    #36698
    Igen a megvétel egy óriási pszichológiai gát, amíg az csak pár játékhoz univerzális. Legyen az WT + SF és társai.
  • Yserac
    #36697
    A játékidő nem mentesít semmi alól. Másodlagos a téma szempontjából, még mindig nem érted. A 80k-n lovagolsz nem az elv-en és a miért-en. Pedig érdekes a téma, de ha nincs rá befogadó igény akkor hagyjuk.
  • Rue East
    #36696
    Ugyanazt mondod, mint én meg a többiek is. Kivéve, hogy belerakod azt, az amúgy te mondandódban is logikátlan részt, hogy azért bukik el, mert meg kell venni. Te magad írtad a példát, Pistike nem ezért bukik el, hanem pont azért, mert azzal se tud játszani.
  • Torzonborz
    #36695
    Én repültem ott eleget hogy tudjam marhaság amit írtál. Nem kell min. 80k-s periféria ahhoz hogy ott repkedj.
    Egy komoly szimulátorhoz talán de a WT nem az .
  • MolnarRob
    #36694
    Na jó de én most nem rólad beszélek, meg arról, hogy anyuci vesz valakinek egy joy-t, hanem olyan emberekről akik tényleg komolyan foglalkoznak ezzel. Na ők azért költenek is a hobbijukra, még akkor is ha nem olcsó. Nem arról van itt szó, hogy ki mennyit keres.
  • Yserac
    #36693
    Aki kérdez válaszol :)
  • Yserac
    #36692
    Ez minden kihívást igénylő játéknál így van quake-től, a stratégiákon át a logikai játékokig, nincs sikerélmény megy a polcra! Bizonyos twitch-es játékok azért olyan rekord nézettségűek, mert közvetíthetők. Sokan a játékot félre dobták, mert inkább nézik, amit nem tudnak megcsinálni. A játék közkedvelt. A néző megint kedvet kap, mert lát valamit. Újra kipróbálja, félre dobja és így megy az örök spirál.

    Minden olyan játék, amihez már egyedi periféria kell, tulajdonképpen azért bukik el részben, mert meg kell venni pl. a SF-hez az arcade stick-et. Hasonló a szitu. Pistike talán megveszi, kipróbálja nagy elánnal, hogy majd ő jól szénné ver mindenkit. Aztán rájön, hogy nincs reflexe, sőt 10-ed mp-ek alatt fejben stratégiákat kell alkotnia, hovatovább kombó láncokat felépíteni és azt valahogy be is kellene ütemezetten vinni. Megy a stick a polc-ra :)
  • Torzonborz
    #36691
    Megkérdezhetem hogy hány órát repültél WT SB-n ?
    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2014.12.22. 22:10:43
  • Yserac
    #36690
    Miért marhaság. Azzal egyet kell hogy érts, az átlag PC-s nem lát egér és billentyűzeten túl. Hangsúlyozva az átlag szót. Azt csak zárójelben írom, hogy Hungarisztánban inkább lewarezolnak egy játékot még akkor is, ha 1000ért hozzád vágják, akkor miről is beszélünk? Innen a gondolatmenet tovább vihető. A lényeget olvasd ki és érzékeld a felhangját a mondanivalónak, abban az esetben is, ha az ízlésed szerint más arányérzékkel rendelkezel. Könnyű oda dobni a marhaság szót, indoklás nélkül.
  • Karónvarjú
    #36689
    Köszönöm a gyors válaszokat vajakos21, twi452!

    Holnap talán még találok boltot, ahol vehetek ledet, aztán barkácsolok egy kicsit, bejglizabálás mellet jó kis időtöltés lesz :-).

    Azért azokat a beállításokat majd elkuncsiznám, ha megfütyköltem, amit kellett :-) ...

    Köszi!
  • f24sg
    #36688
    HA RENDES joy-od van akkor nyilván ugrik a mouse joy, meg az alább írottak.
    Nekem is van cyborg evo (régi il-2 óta), de, mint sokszor írtam itt, nem lehet a lábam közé tenni, az asztalon meg szar, kényelmetlen, és így nehézkes.

    Csak ugye il-2-nél nem volt más opció, itt meg van.

    szerk2:
    ez kimaradt az előző idézetből:
    "Our mouse control was specifically designed to not interfere with how each individual aircraft flies or their unique personalities. Our intention is not to make ROF easier, but to simply give a new input method to those that prefer it. They will die over No Man’s Land all the same. Pilot skill is STILL the most important factor in ROF aerial combat. Please welcome such new users with a Vickers or Spandau hand-shake!"
    Utoljára szerkesztette: f24sg, 2014.12.22. 22:05:27
  • Rue East
    #36687
    Kifogás. Van akinek szuper joystickje meg trackirje van (amíg nem vesz egyet az illető, aztán kiderül azzal se minden sétagalopp és megy a polcra), van akinek kognitív képessége. Meg jobb repülőgépben ül. És a többi. Ismerjük mindet.
    Azért tolják kevesebben, mert minél bonyolultabb valami, annál több tanulást és gyakorlást igényel, már perig az elején akkor nem nagyon lesz sikerélmény. Meg lehet nézni hányan tolják mondjuk a harckocsiknál a háromféle csatát. Ott nem kell joystick.
  • twi452
    #36686
    és ha mind a 10 a joyomon van akkor mivel rángassam az egeret is? :D
    nekem bevált a házilag tákolt barkács követő :D
    mondjuk már elég régóta szekrényben csücsül a joy-al együtt
    azt is visszaépítettem eredeti állapotba h el tudjam csomagolni...
  • f24sg
    #36685
    Nem. Szimplán azért "kihalt" a SB rész, mert többet kell hozzá tanulni, lassabb a játékmenet. Amúgy érezhetően egyre többen vannak.
    Másik, én se joyt, se búvárszemüveget, se házilag eszkábált trakir fosadékot nem használok. (próbáltam, tré).
    Van ingame mouse joy és mouse look (utóbbi nagyon effektív!). Ezzel gyakoroltam annyit, hogy most már az adott gép-kabin adottságaitól jobban függ a nézelődésem, mint a saját bénaságtól. Ugyanakkor az egér Wt-s implementációjával nagyon finoman lehet kormányozni is. SB-n szépen tud jönni az xp és pénz, pláne premiummal.

    Oké, ez nem szim és satöbbi, de! A Rise of Flight-tól egy friss idézet:

    " Throughout ROF’s existence, we've received many comments about the complexity or the controls in ROF aircraft and the need for a joystick to play. Some gamers have an interest in flying airplanes and even though they do not have a flight stick they still have desire to see the WWI planes in virtual action. As a result we are missing a clear opportunity. With the ILYA Muromets and help from the Russian Historical Military Society we've started an experiment to try to implement mouse controls without simplifying the flight physics out. Player feedback from that experiment tells us that it was pretty successful. So, now we're planning to transfer the technology to ROF and apply it to all the planes in the game. This should help to attract new pilots which are very important to keep the aviation history of World War I alive in hearts and minds of gamers all over the world."

    Ezt 2 napja kaptam a 777 studios-tól Karácsonyi akciók + jövőbeli tervek címen, szóval hogy ők is megpróbálják implementálni az egeres irányítást a játékukba, ami viszont már inkább klaszik "SIM" kategória.

    Szóval: nem kell joy és fej-forgató-kit, csak gyakorlás meg a 10 ujjad! (legalább is WT-ben ez tuti elég)
    Utoljára szerkesztette: f24sg, 2014.12.22. 21:58:56