38447
  • Coral Springs
    #20554
    Hát, reménykedni például tudsz abban, hogy a másik hibázzon. Persze több hozzáértéssel, mint én tettem.


    Esetleg kihasználhatod a táj adottságait, egy nagy hegy erre a legalkalmasabb.


    Találatot kivédő manőverekkel, elcsalogathatod az üldözőt a társaid felé.
    Ha a géped bírja és van magasságod, akkor zuhanásban megpróbálhatod lehagyni az ellenséget.

    Volt még egy csomó videóm, de sajnos töröltem őket a merevlemezről is. :/

    Természetesen van még variáció, így hirtelen ezek jutottak eszembe, igazából a helyzet adja meg hogy mit kell tenni. De ahogy előttem írták, inkább meg kell előzni a bajt.
  • Coral Springs
    #20553
    Beültem a Chaika -ba, gondoltam majd gyorsan összekapkodom a kill -eket a vashoz. Csak éppen vagy pillanatok alatt szétkap mindenki mindent, ami nekem nem kifizetődő, vagy mindenki bénázik hogy én meg agyalhassak félórákig.

    Ez meg már egy anomália, két Hayabusa maradt a végére, és mindkettő elbújt. Az egyik idővel megjelent kilőni az AI -kat, majd elindult a bázisom fele, én pedig megleptem. A másikat már csalogatni kellett, kilőttem néhány arty -t hogy nyerésre álljak, és felmásztam várakozni 4 kmre. Kb 5 perc volt még a csatából, amikor leszállt tankolni, majd elindult érdeklődni az arty -k iránt.


    Úgyhogy a Historical így felejtős, Arcade -ban megvan a ~80 kill óránként.
  • bgabor
    #20552
    Annyit csinálsz, amennyit akarsz, de 23.-áig tart, az bő két hét.
  • robi3
    #20551
    ebben az indian summer eventben annyit csinálok meg amennyit akarok vagy csak 1 nemzetet lehet?
  • bgabor
    #20550
    Az egyik legzseniálisabb War Thunder videókészítő, GrmlZ, egy sima 10 éves A logitech extreme 3d pro-t használ, szóval nem felétlenül kell vadiúj drága cucc.

  • semo1
    #20549
    aki Joystick-al játszik tegyen be 1 linket pls,hogy milyennel játszik.
    Vagy milyen Joystick-ot érdemes venni. THX
  • Susarc
    #20548
    más kérdés,hogy hiába HB egy rakat gép itt is úgy viselkdeik mintha arkádban lenne:D
  • twi452
    #20547
    árkád... ahogy mondtam most aztán végképp senki nem tisztel semmit és nyomják az irányíthatatlanul zuhanó gépekbe is az ólmot..
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    9 assist.. ez a játékmód hozza ki az emberből a legrosszabbat.. ennyit nagyon rég káromkodtam már :D
  • Her Laca
    #20546
    A kollega rátapintott a lényegre.
    Itt a vége felé van egy két védkező :))) jellegű manőver
    Szar dolog kiszolgáltatottnak lenni ,főleg egy retek vassal:)
  • bgabor
    #20545
    Hát ahogy a régi repülős mondás tartja, ha hagyod hogy mögéd kerüljenek, akkor már csak meghalni tudsz. Van azért néhány dolog amivel próbálkozni lehet, például nem felhúzod, hanem lefelé teszel egy 180 fokos fordulót. Fejrefordítod a gépet A/Dvel és rátenyerelsz a ctrl-re. Joystickos irányítással vannak más megoldások is.

    Az a baj, hogy Arcade-ban annyira nincsen életszerű repülésmodell, hogy kevés tér jut a profi manőverezésnek vagy akár a legalapvetőőbb dolgoknak is. Mondok egy példát: HB-ban négyezer méteren repülsz egy Corsairrel/FW-190el, beül valaki mögéd egy orosz Yak-al vagy Lavocskinnal. Te neked annyit kell tenni hogy szépen lenyomod a gép orrát, és a magasságodat sebességre váltod át, majd földközelbe érve finoman, lassan felhúzva elrepesztesz 800-al a helyszínről, aztán próbáljon meg utolérni a szovjet fostalicskájával(nem fog tudni, mert alkalmatlan nagy sebességekre, de nyilván egy fordulóharcban messze az ő gépe lenne a jobb). Ha leszakadt rólad, újra magasságot gyűjtesz, visszafordulsz és támadsz.

    Namost ugyanezt Arcadeban nem tudod megcsinálni, mert ott annyira primitív a gépek repülési modellje hogy a legalapvetőbb különbségek se jönnek ki köztük. Szóval ha olyan repülésre vágysz, ahol számítanak is a képességek meg a repülőtudás, akkor a HB-t told, mert az Arcade erre nem alkalmas, az csak egy lövöldözős játék. Emiatt ha Arcadeon mögéd ülnek, mint az elején mondtam, csak meghalni tudsz.
  • Her Laca
    #20544
    Ezt nézd meg.
    Segítünk egymásnak,tudjuk ki hol mit csinál ,de nem eszetlenül.
  • twi452
    #20543
    Itt meg ha arcade-ban játszol akkor el kell fogadni, hogy sokszor kapod is a pofonokat. Simán előfordul, hogy másodpercek alatt rád esik az ellenséges csapat fele mert pont úgy éleszti őket vissza pedig előtte nem fenyegetett senki :)

    Persze megoldás lehet h a saját bázisod felett tekeregsz csak aztán meg az szokott kialakulni, hogy senki nincs a te csapatodban már az ellennél meg még 10+ :)
  • Animefox
    #20542
    Ez néha nagyon rám vall hogy sokszor nem bírok magammal és belemegyek az akcióba... hát ide tényleg kell a mérsékelt hidegvér...be kell látnom hogy egy légiharchoz több kell mint bármi másféle stílushoz..
  • Her Laca
    #20541
    Ez jó kérdés.
    Lehet nem lesz szimpatikus amit most mondok.
    Ha a társad van olyan gondatlan,hogy belemegy olyan helyzetbe ahol rajtaveszt,és ha te is beszállsz akkor már ketten estek le,annak mi az értelme?
    Én ha cimborákkal repülök,kerek perec megmondom,hogy ha lemegy 0 m re forgolódni mert nem bír a vérével,akkor nekem hiába sipítozik,hogy jaj jaj jaj. Oldja meg.Ezzel nem aszt mondom,hogy nem segítek a társaimnak,de azt is ésszel.Egy vonatba nem állok be szegecselni ,megcsapom aki éppen fenyegeti de utána ki is válok vigyázva az energiámra. Na most eközben telnek a másodpercek és nagy valószínűséggel a kollegát valaki a brancsból le is fogja lőni.
    Az más ha egyenlő a létszám és kialakul egy 2vs 2 mondjuk mert ott már lehet mentesíteni a havert legalább az egyik enemitől,de helyette ugye nem repülhetünk.
  • Animefox
    #20540
    Az igazság hogy az a bajom hogy látok alattam egy konfliktust és a társam segítséget kér de látom hogy rosszul jöhetek ki belőle de nem bírom tétlenül hagyni a dolgot és lemegyek segíteni neki, legutóbb is az egyik követőjét leszedtem de valaki máshonnan egy kisebb sorozattal elintézett... Próbálok a tutiba belemenni csak de legtöbbször elkerülhetetlenül késztetést érzek hogy beavatkozzak olyanba is amibe nem kéne...
    szerinted nem szégyen az hogy csak cirkálsz az égen és figyeled a történéseket és csak akkor csinálsz valamit ha abból csak jól jössz ki? Hagyjam akkor hogy a játék menjen nélkülem?
  • Her Laca
    #20539
    Ne hagyd ,hogy olyan helyzet alakuljon ki.Tartsd meg az energiád,törekedj erre,ez a kulcsa mindennek.
    Itt egy régebbi videóm,itt sok ellen volt ,talán több is mint 3 ,jól mutatja kb mit kell tenni egy többszereplős légi harcban. Fontos hogy mindig tartsd szemmel a légteret .

    Itt van.
  • Animefox
    #20538
    Megkérdezném még tőletek kedves barátaim hogy amikor üldöz valaki vagy üldöznek többen, van valami jó trükk amivel le lehet őket rázni? Sebesség csökkentése nem jön össze már próbáltam :D Felhúzni a gép orrát se érdemes, zuhanni mint a hülye egy egy gépnél bejön ami be tud gyorsulni, egyes gépeket tényleg le lehet rázni... de van valami titkos furcsa csavar?
  • gezu1025
    #20537
    Végülis igen, de a 200 HB kill sokkal nagyobb kihívásnak tűnik és sokkal több figyelmet igényel, mint 540 AB kill.

    Az 540 AB kill megvan ~100 csatából, míg a 200 HB killt kétlem, hogy 150 csata alatt megúsznám. Ugyanakkor amit leműveltem az elmúlt 3 órában a hurrikánokkal, mire japokhoz jutok, már nagyjából menni fog az értelmes fordulóharc, és nem lesz nagy akadály 3-at lőni HB-n ként. De ez majd kiderül.

    Amúgy mostmár általában én is HB-zom (1k AB után), de ezt az eventet egyszerűen AB-n könnyebb, gyorsabb lejátszani.
  • Susarc
    #20536
    igen én is kipróbáltam 700akárhánynál beszakítottam:P
  • Amaymon
    #20535
    Japó-t HB-n érdemes vinni minima, ott talán kevesebb a fatalista, AB-n szenvedés. Olyan törzs találat után, amit bevittem a darth spitemmel, egy LA darabokra szakad (G-10 elég jól bírta). Japánnak egyedül az amcsi igazi csellendzs és a bomberek. Szerintem kevés olyan jó mutatókkal bíró nemzet van. Egyetlen hibája, hogy kicsit több extra figyelmet kíván, véletlen se suhintsák meg. De manapság már melyik nemzet nem kívánja ezt meg?
  • Coral Springs
    #20534
    Pedig a Bearcat már 700 -nál szét akar esni, és pirosban a mérő. A fordulásokat meg annyira se bírja mint a Corsair, leszakad a szárny. Persze a sajátom még nincs teljesen kifejlesztve, így arról nem tudok nyilatkozni, hogy milyen fullon. Emelkedni jobban emelkedik, a társaké biztos.
  • Susarc
    #20533
    elbasztam a videót,de ma volt egy srác aki kb 800 al rámcsapott majd AZONNAL 90 fokban elforúlt és tovaszáguldott:D
  • gezu1025
    #20532
    Na már ennyit. Ez kb. 15 AB. Szerintem majd még a japónak is nekiállok, de az nehezebb lesz, úgy gondolom.

  • Coral Springs
    #20531
    Érdekes, az ipse gyakorlatilag egy helyben megfordult azzal a Bearcat -el, ilyet én nem tudok csinálni vele.
  • bgabor
    #20530
    Eddig is tudtuk hogy a Bearcat jobban emelkedeik a legtöbb jetnél, és gyakorlatilag nem veszít energiát a fordulóknál. Azért
    jól tette hogy videót csinált róla, legalább ráirányította a figyelmet a problémára. Ha van eszük a készítőknek, gyorsan lenerfelik azt a szart.

    Eddig is csináltak hibákat gyakran, de ilyen még nem volt hogy olyan OP legyen két gép (Bearcat és a prém/nemprém SpitIX) hogy teljesen megborítsa a játékegyensúlyt, mert gyakorlatilag mindenki velük akar játszani. Főleg hogy még rosszabbá tették a helyzetet a prém Spit leárazásával.

    Gyorsan lépniük kell a fejlesztőknek, mert gyakorlatilag meg van bénulva a játék.
  • Susarc
    #20529
    :D

  • Fenrir
    #20528

    http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1307435053&no=19926


  • vass17
    #20527
  • vass17
    #20526
    Elevator, rudder, aileron. Ezekkel nem árt tisztában lenni, mert alap irányítási részei a gépnek.
    Az meg, hogy papíron egy gép mennyi megy, határozott magasságra és vízszintre vonatkozik, a Dorával ugyanúgy tudok 940-el zuhanni, mint a Corsair (ha az még tud annyit).
  • Coral Springs
    #20525
    Ez egy elég idióta comment volt, ugyan is az egér nem csinál csészealjat a gépedből, hanem a joystickot váltja ki. Magassági kormány nélkül pedig a géped irányíthatatlanná (egérrel is) válik, és lezuhan.
  • gezu1025
    #20524
    Ez a gép egyik alapvető írányító eszköze. Állandóan használod, mindegy, hogy egérrel mész vagy joyal. A tutorial csak szépen elmagyarázza mi-mi.


    Az comment többi része meg IGNORE, mert most hangulatban lennék 3 oldal anyazáshoz, de nem fogok erre a szintre sülyedni.
  • Animefox
    #20523
    és ez mire jó? Teszem azt megyek 800km/h-val az öreg Corsair-vel zuhanó repülésben és bassza a seggem az összes geci angol és fasiszta dög amikor papíron azok max 600-val mennek és a rajtuk lévő Getling gépágyúnál is nagyobb teljesítményű légi ütegekkel lőnek rám de abból szárnyanként van vagy 4 darab na olyan füstösen szar és pocsék helyzetben ez a hülyeség mit számít? Az ég adta világon semmit mert a kebaszott szájba egér ugyanarra képes...
  • Coral Springs
    #20522
  • Animefox
    #20521
    najó sikerült beletenyereltem a billbe és magától rendbe jött... aztán rájöttem a page up és down gomb kellett hozzá, de mire való ez az elevator?
  • Animefox
    #20520
    Tutorialban amúgy mit kell csinálni annál a résznél amikor jobb vagy a bal elevatort kérdezi? Csak mert nyomok mindenféle gombot és az istenért se tudok elindulni, már mindegyiket megcsináltam csak azt nem...
  • Amaymon
    #20519
    Amikor map rotáció volt, legutóbb RB-n, azonnal kipróbáltam a sötét oldal hatalmát. Másodjára berakott egy bot játékba, azt hiszem 4v4-re. Szokatlannak találtam a spitet, mod 22 után. Gyors mint a vihar egyenesen haladva, de nem fordul olyan élesen. Utánamentem az ai-nak, de 2 hét jap után egyszerűen túlfutottam rajta, elbénáztam. Levettem a fordulatszámot felrántottam, hogy vitorlázva mögé menjek újfent. Vissza is estem, de úgy pedig alig bírtam célozni. Jól körbelőttem a bot-ot. :) Abban a pillanatban, ahogy eltaláltam a pilótát, egy német rám omlott mint a hegyomlás és BnZ-ből mellém lőtt. Hihetetlen mázli, hogy kacsáztam az elhibázott lépés után.

    Akkor épp kísérletezős kedvemben voltam éjjel csináltam róla egy video-t:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Hagytam a fenébe aztán a feltöltés, mert az alapanyag nem lett jó minőségű, de most kapóra jön az event-nél példának milyen mikor meglepnek kill gyűjtögetés közben.
    RB-n az életbe nem szedek össze 300 killt a megadott időre.


    Kettőt lőtt rám, az elsőt elvétette, majdnem pont abban a pillanatban tüzelt, amikor én a botra. Aztán jött a vakharc. Felrántottam a gépet hátha alám szalad, úgy is lett. Jó éleset loopoltam. Alig volt sebesség, szinte átestem a tetőn. Szerencsére jött utánam és égett el az energiája. Enyhe orsóba rakott loopingal próbáltam mögé menni, majdnem siker. Sajnos maradt még annyi benne, hogy meglőjön. Valahol az utolsókat köhöghette ki, mert utána már láttam merre van. 150 oktános :D motorerővel spiráloztam felfelé, ügyelve hogy alattam maradjon kevéssel. Meglepően jól tartotta a tempót, pedig sebesség határon emelkedtünk és be-be húztam néha továbbra is sziszegésig. Onnan már csak türelemjátékká lett mikor tudok ráesni.

    Érdekes, hogy a külső nézetben olyan, mintha látnám merre jár, pedig csak sejtem, amíg be nem törik az ablak. Szó mi szó jó kis gép RB-n is a Spit, csak a kimenetel nem mindig rózsás :D
  • Coral Springs
    #20518
    Historical -on is valamiért azzal megy mindenki. Néhányan pedig komoly vérfürdőt rendeznek vele.
  • Coral Springs
    #20517
    A tracer -nek amúgy akkor lenne igazából értelme, ha lennének éjjeli csaták is. De ha nem tévesek az információim, az éjszaka pár hülyegyereknek túl hardcore volt, ezért le lett szedve a matchmaker listájáról.
  • sikora
    #20516
    egy dolgot nem értek, hátha tud valaki segíteni. ha 2-3 szintű gépeim vannak és veszek 1 db 4est azonnal 4-5 csatákba dob. ez világos hiszen a legnagyobb szintű gépemet veszi figyelembe. de ha velem ez történik akkor hogy lehet 6-7 szintű gépek tömkelege egy 4-5 szintű csatába. és he ez megtörténhet oda, akkor vissza miért nem történik meg soha??????????? én az egy szál 4es gépemmel hogy nem kerülök soha 2-3 szintű csatába?????
  • gezu1025
    #20515
    Igen, én meg olyan tracelről beszéltem ami 100%-ban IT-ből áll (gyakorlatilag megfestett gyújtólövedék). Az meg nem rossz t3-as gépek ellen. :P

    30 killnél járok angollal 40 perc alatt. ~1,3 percenként 1 kill. Azaz ~700 perc alatt meglehet. Kellemes 11,5 óra. És akkor ez az angol ami ugye "csak" 540 gép. Nem aprózták el gazsiék.