38447
  • Rue East
    #20714
    numpad???
    hat switch, vayg x52-őn az mini mouse, de voltak/vannak akik másik kézzel egereztek
    nem arról megy a vita, hogy jobb-e (mert jobb), hanem hogy ne túlozzuk el, jobban nem repülsz tőle...
  • Amaymon
    #20713
    Ez magyarázatra szorul, majd holnap :D
    Addigra lehet valaki lecsapja.
  • Animefox
    #20712
    Nem az az ívelőlap aminek a kiengedésekor elő ugrik a testből egy lap és segít kisebb ívben fordulni? Zeronál jelent meg először ez asszem...
  • bgabor
    #20711
    Nyilván csak FRB módban van jelentősége, ott viszont igenis brutálisan könnyebb fejjel követni a célpontot mint az egeret, hot switchet utánahúzogatni miközben irányítod a gépet. Ugye FRB-n nincs célpontkijelölés és követés.
  • Amaymon
    #20710
    Trackir határozottan előrelépés és előny (én nem tudnám numpadról nyomkodni hova nézzek éppen), a pedálos példád határeset. Szerintem hosszas gyakorlás után szintén előny.
  • bardocz
    #20709
    Nekem a behangolása után pont sokkal könnyebb lett freetrack-kal, mint nélküle.
  • Rue East
    #20708
    én is ezt gondoltam, amíg nem vettem egyet
    szerintem sokkal árnyaltabb a különbség, de főleg a war thunder szintjén, például az nem egy természetes dolog, hogy te oldalra fordítod a fejed, de közben előre felé nézel és arra próbálsz fókuszálni

    én arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy bár a trackIR (vagy akár a pedál) élményileg és játék technikai szempontból is előre lépés, de azért nem kell misztifikálni a dolgokat, mint hogy brutálisan könnyebb...
  • Amaymon
    #20707
    "Hát azért a TrackIR nem picit ad hozzá ahhoz, hogy képed legyen a környezetedről, brutálisan könnyebb és gyorsabb körülnézni vele, mint nélküle..."

    Stílusa válogatja, NM-ek és a JGxc2death nem használ trackert, igaz 90%-ban BnZ géppel mennek, és úgy mozognak, hogy a számukra kedvező irányba essen mindig a célgép. Elég abszurd, de az X52 throttle kar-ba beépített mouse-al és/vagy előre predefiniált numerikus billentyűzettel nézelődnek. Szerintem az nagyobb önszopatás, mint pár nap alatt megtanulni a trackert.
  • [NST]Cifu
    #20706
    Hát inkább legalacsonyabb tiernél fordul elő ilyesmi, legalábbis az én szerény tapasztalatom szerint.
  • Animefox
    #20705
    Ívelőlap nincs minden gépen úgy tudom.... nem?
  • bgabor
    #20704
    Aha. Mondjuk FRB-n labdába nem rúgsz TrackIR nélkül.
  • Animefox
    #20703
    Okézsoké, megpróbálom.... köszke, tuti nem lesz egyszerű az elején főleg egér bill kombóval...
  • Amaymon
    #20702
    Lehet találni kompromisszumot a multiplier és a sensitivity közt, de szerintem soha nem lesz tökéletes. A joy azért jobb a kontrollernél, mert sokkal nagyobb a kar, amit mozgatsz és nagy kitérésre finoman mozdul a gép. Hasonló a gond a 3D joy-al. A botkormány kitérítési sugara viszonylag nagy (roll, pitch), nem mm-en múlik, mint gamepadnál. Az oldalkormány határ szöge ezzel ellentétben jóval limitáltabb, a pedálhoz képest. A fel-le, jobbra-balra rángatás a stabil pozíción tartást bezavarja 3D-nél.

    Hátrány a pedálnál, hogy megosztja a figyelmet, egy új bonyolítási faktor, amit Rue East említ, de egy HC SC játékosnál gondot jelent a figyelem elosztása? :) Az a vérünkben van. :)
  • Deviome
    #20701
    Rendben. És ezt a G-940-t sem ajánlod, ha még is joy-t vennék? Nem vagyok pro és azért most nem adnák ki ennyi pénzt, de ha mégis oda fajulna a dolog. Akkor se vegyek ilyen G-940-t?


    Amayom: Igen. Hirtelen engedem vissza és akkor leng be meg minden. Amíg tartom addig tökéletesen a célon van. A baj ezzel az, hogy az ellenség ugye nem várja meg még így lelövöm, hanem folyamatosan manőverezik. :D Ezt a visszaengedést nem lehet valahogy érzékenységi csúszkával állítani? Mert jó lenne, ha be lehetne állítani és akkor, ha hirtelen engedem is vissza akkor sincsen gond, mert a gép magának finoman engedné alapállásba.
  • Amaymon
    #20700
    Tudom, hogy önmagában a pedáltól nem fogok jobban repülni. Azt is meg kell tanulni, mint a joy-t. De több mint 200 RB-s airkill után, nem találom elég pontosnak a 3D-s irányítást. Az ilyen 1000-es nagyságrendtől még messze vagyok, és friss hús vagyok RB terén, de képes vagyok eldönteni mi javíthat a pontosságomon. A 3D joy szó szerint nyakatekert bizonyos manővereknél. Kifejezetten megkedveltem RB-n a turnfighter gépeket. Sokszor csinálom azt, hogy orsózva rázuhanok az ellenfélre 2-3-at lövök, vissza fel és újra, majd ismét rázuhanás. Ehhez pedig kell a pontos oldalkormány, mert annak a segítségével tudok irányt korrigálni és gyorsabban fordulni.

    A headtrack-et is egészen megszoktam már, pedig az nem hétköznapi kontroller, néha a videokat nézve önkéntelen fordítanám a fejem :D
    Nekem a pedál is kis gyakorlással jól jönne.
  • [NST]Cifu
    #20699
    Hát azért a TrackIR nem picit ad hozzá ahhoz, hogy képed legyen a környezetedről, brutálisan könnyebb és gyorsabb körülnézni vele, mint nélküle...
  • Rue East
    #20698
    óriási tévedés
    se a pedáltól, se mondjuk a trackir-től nem fogsz jobban repülni, persze amíg nem veszel egyet és próbálod ki magad, addig nem hiszed el, de pl a pedál már egy másik szint, nem csak a kéz, hanem a lábad koordinációjára is szükséged van
    ezek nem csoda szerek, inkább az élmény fokozására vannak
  • Her Laca
    #20697
    Mán hogyne lehetne. De olcsóbb ha kintről megrendeled,vagy a hardveraprón nézegess . Van aki megveszi ezeket a cuccokat ,2X kipróbálja (túl bonyolult neki )és felteszi a szekrény tetejére,majd eladja egy év múlva féláron:) Mondhatni új. Tudod milyen sokan vannak így:)
  • bardocz
    #20696
    Nekem gyanús, hogy ch joystick van néhány caterpilalr gépben, nagyon nagyon hasonlítanak az ipari joystickjaik. Ezek a ch cuccok nem túl olcsók :) De a felső kategória az mindig ilyen :D
  • Amaymon
    #20695
    Az a baj itthon nem lehet kapni sehol sem pedált, mindenhol csak rendelésre. Akkor már inkább idehozatom EU-n belülről, a típust nem döntöttem még el.
  • Her Laca
    #20694
    A saitek cuccok jók ,a pedálok is. Aránylag megfizethetők.
    A G 940 es cucc az azért kuriózum mert FFB -s. Más nem gyárt ilyen kombót.
    Nagyon nagy ha érzed az erőket . Nekem is csak azért van ez.De a Joy ok legje jelenleg ez! ,hozzá egy CH pedál ,csak ez sem FFB-s. Ha az lenne már ilyet használnék. Na meg ha nem a WWII lenne a kedvencem,mert a modern gépeknél ugye az nem kell:)
  • bardocz
    #20693
    Saiteknek van pedálja. Ha joyból a legjobbak, akkor lehet ebből is.
  • Amaymon
    #20692
    Az igazi precíz megoldást épp linkelte Laca: pedál.

    (Én is be akarok egyet szerezni, de nem tudom milyet.)
  • Amaymon
    #20691
    A belengést valószínű az okozza, hogy valószínűleg "elengeded" a joy-t és az oldalkormány visszavágódik egyenesbe. Ha finoman teszed vissza nem leng be.
  • Her Laca
    #20690
    Kell legyen a beállításaiknál valami deed zone vagy ilyesmi,ahol meg lehetne adni ,hogy ne legyen annyira ideges a joy. Érzékenységet kisebbre venni. Meg kell nézni miket lehet állítgatni .
  • Her Laca
    #20689
    Nem ,nem biztos,hogy rossz a joyod ,de az lesz:) Ez a biztos.
    Az ,hogy ha visszaengeded és beleng valószínű a program hibája.
    Lehet biztos finomítani rajta a beállításoknál.
    Én egy ilyet használok ergó minden irányítási opciót rendeltetésszerűen működtetek:)
  • gstup
    #20688
    Sziasztok,

    Aki joy-al játszik.Milyen érzékenyre raktátok a beállításotokat?Semmit nem tudok követni a célkeresztel. :( Manővereknéll nagyon jól jön,de iszonyat pontatlan vagyok.Még az egyenes vonalon elöttem repülő gépet sem tudom becélözni rendesen.
  • bgabor
    #20687
    Egyébként ha már HB csatát akarsz gyakorolni, miért nem egy alapból jó géppel próbálkozol. Pl:A Me-109F tökéletes a feladatra, én azt javasolnám. Remek gép, jó emelkedéssel, jó fegyverzettel, sok lőszerrel. A Bf-110el pedig profiként sem mindig könnyű repülni.
  • Deviome
    #20686
    Köszönöm szépen! :)

    Szóval akkor a joy a rossz. :( Amúgy Te használod egyáltalán a Yaw-t? Vagy neked hogy vagy mire van állítva? Adj már kis tippet. Te nagy szakija vagy a repcsiknek. :) Vagy Te mikor követsz egy ellenséget használod egyáltalán a yaw-ot? Mert nézegetem a videókat, de szinte mindenki csak a szárnyal fordul a gép után.
  • Her Laca
    #20685
    No ha senki:) A Logi joy ok (kivéve a G940 et de az is hibás csak meg lehet tajkolni) szarok. Amivel meg te rendelkezel az hírhedten szar. Annó nekem 1 azaz egy hét után már pontatlan volt,kicseréltettem 4 x de azok is,én akivel beszéltem és ilyet vett az mind kidobta nagyon gyorsan.
    Ha joyt akarsz és megfizethetőt akkor csakis saitek. A lóóógi kormányt ,egeret,billt ,tud csinálni de joy-t azt nem.

    Vagy kicseréled a potikat benne ,ez még megoldás lehet.
    De ha jót akarsz akkor nézz egy ilyet valahol a vaterán kicsi pénzért odaadják és örök élet meg egy nap ,no meg halál pontos.
    Persze van még alternatíva,de ott már húzósabb összegekről van szó.
  • Amaymon
    #20684
    Több hétig ment a japán (szvsz új gépeket fognak kapni), most szerintem a tankok miatt időnként visszatérő lesz a ger-rus.
  • bardocz
    #20683
    Engem annyira nem zavar. He 112 B0-val mentem egy kört, az ai kétfedelű simán felemelkedett hozzám, és szétkapott, és ez lett a duplázóm. Nem az a kör, ahol 3 gépet szedtem le, ami lehetett volna 4 is, ha megadja a gép az egyik kill-t, amikor a pilóta belevezette a földbe. És ha az utolsó majmuk kilép, vagy legalább felszáll, hogy ne keljen a bázisukig elrepülni, akkor duplázhattam volna azt a kört, mert kb fél perc eltérés volt a két játék vége között. Ez ilyenek úgy felkúrnak, ha nem akar játszani minek lép be? Egész meccsen annyit csinált, hogy kétszer földhözvágta a gépét a kifutón, és amikor odaértem én, akkor harmadszor is, és akkor vesztettek, miközben engem leszedett az aaa.
  • Deviome
    #20682
    Valaki válasz erre? #20657

    Vagy hülyeséget írtam csak Én nem tudok róla?
  • vajakos21
    #20681
    Na ,ger-rus FRB. Meg is lepődtem volna ha map csere nélkül kibírják.Rájöttek,hogy ez orosz játék és japó-usa map van :)
  • bgabor
    #20680
    Pedig hidd el, hogy csak gyakorlás kérdése, és ugye ahogy a WoT-ban, itt is nagyságrendekkel több esélyed van ha nem egyedül mész.

    ITT megtalálod a zseniális GrmlZ HB videóját arról, hogyan érdemes a BF-110est repülni. Nekem az egyik kedvenc gépem, megéri vele gyakorolni.
  • Amaymon
    #20679
    Elég nagy rutin kell HB-hoz. Vagy egy jó squad, ami valamennyire helyettesíti a rutint. Ma már lehet nem menne úgy, mint akkor amikor HB-ztam és 3-ad ennyi volt szerver pop. Anno elég volt stabilan 2-3 airkill/meccs a team win-hez. A többiek ki tudták használni az emberfölényt. Lionban nagyon jól hozott, sokkal jobban ment a fejlődés, mint AB-n. FRB-n még csak most kezdek magamra találni, alapjaiban nulláról újra kellett tanulni, átértékelni mindent az irányítástól kezdve.

    De mire belejövök döbbenek rá, az a játékmód már nem a lion és nem az xp-ről szól, hanem önmaga a harc a motiváció. Ahogy egy normális játékban illik. Nem a bónuszokért pörög az ember, hanem a játékot élvezi. Mondjuk ez akármelyikre igaz lehetne, de az AB-t a sok casual játékos elrontja, HB-ra is kezdenek beszivárogni, de a tét ott már nagy. Ráadásul az instruktor nem hagyja úgy vezetni a gépeket, ahogy a készítők megálmodták.
  • twi452
    #20678
    nem tudom mi volt a 40k-s achievement de elfogadom :D
    az is igaz, hogy a hajamat is kitéptem szinte mert a csapatom fele csak a rádióüzeneteket ismerte..de azokat nagyon és nyomták is másodpercenként felváltva..
  • gezu1025
    #20677
    Azért ezt elfogadtam volna first winnek is, de ki kellett kapnunk.

    Mindezt úgy, hogy az első hurikánt le rammolták. A csata meg akkor ért véget, amikor egy buffalo már égett, és egy tail nélküli pe2 zuhant. Szóval lett volna ez még több is.
  • Her Laca
    #20676
    Mondjuk időm nekem sincs már annyira:)De heti egyszer kétszer azért egy -két órát tudok rá szakítani.Persze sokat nem kell már tanulnom :) így azért könnyebb a helyzetem.Most ,hogy mondod ,vége is a F1 nek menek egy kört csinálok egy videót:)Hátha kisül valami szép kis akció belőle.
  • [NST]Cifu
    #20675
    Én is IL-2-őztem, Su-27-eztem, LO-MAC-oztam, de manapság egyre kevésbé van időm, energiám és kedvem azért játszani, hogy nálam jóval többet játszó, jóval tapasztaltabb játékosoknak legyek ingyenfrag. A legutóbbi HB-zásom így nézett ki: Bf-110C-4-el bemegyek, ez már fullos gép, a hasa alá rakok két 250kg-os bombát, hogy először lecsapok a földi célokra, aztán segítek a társaknak. Eredmény? Elkezdek a Ju-87-esekkel együtt repülni, de ők úgy döntenek, hogy laposkúszásban közelítik meg a célt, így megyek magasra, fent van egy Bf-110 és két M.C.202 (összesen ennyi vadász van a mi oldalunkon, a többi Junkers vagy Heinkel), csatlakozom hozzájuk. Jön egy magányos Beaufighter,első rácsapásra lelövi a másik 110-est, én kikerülöm, hogy mögé kerüljek, eközben bealázza az egyik Folgore-t is (head-onozott a lelkem egy Beau-val...), ekkor sikerül egy sorozattal végigvernem, de messze nem ideális körülmények között. Mögém kerül eztán, és bár próbálom kimanőverezni, csak kb. másfél percig húzom, ellövi a bal motort, csűrőt és ívelőlapot, innentől kezdve béna kacsa vagyok, a következő ráfordulásra ki is végez. A másik Folgore ekkor kegyeskedik odafáradni, de csak azért, hogy vele is gyorsan végezzen.

    Nem vagyok nagy HB játékos, aláírom, de a HB csatáim nagy része ilyen tapasztalatokat hoz. Ha jól rémlik egy teljes értékű kill-t szeretem, azt is Ju-87D-5-el (óvatlan volt egy Hurricane). 10 csatából átlag 8-ban az ellenfél vonalait se nagyon érem el, és valahogy mindig felettem vannak az ellenfél vadászai, még akkor is, ha akkurátus emelkedésbe fogok az elejétől... :\

    Az ember szereti a kihívásokat, rendben, de a konstans szívás letöri a vállalkozói kedvét még azoknak is, akik amúgy előre szeretnének lépni...