38447
  • Amaymon
    #20834
    "Én most nullára húzott sensitivity-vel"

    Hmm nulla sens? Azt olvastam az a gamepadhoz kell, bár azzal értelmetlen még csak belefogni is a kísérletezésbe.
  • Amaymon
    #20833
    "Azon is filóztam még hogy fel kéne tenni egy rendes szimulátort és azon megnézni hogy ott müxik e rendesen a joyom."

    Különösebb állítgatás nélkül működne rendes szimmel. WT-ben nagyon érzékenyen reagálnak apró mozdulatra is a gépek, pl CloD-ban nehezebb elveszteni az uralmat a gép felett. A joy-hoz nincs univerzális beállítás (szerintem még ugyanazon típuson belül sem) és embere is válogatja, hogy mi kényelmes neki, mint az egérnél. A sensitivity ~min70% felett kell legyen. Én különböző gépeknél a multiplier-el játszadozom. Megyek egy teszt repülést és mikor elkezd a szárny sziszegni közel max kitérítésre, a leggyorsabb egyenes haladás mellett, akkor mondhatom azt, hogy közel jó. De azért forgolódok vele kicsit még mennyire stabil.
  • twi452
    #20832
    Nem csak idő kérdése azért :) Ezzel a felhozatallal nem fogom meg a monitort minden második meccsen és vágom a földhöz :D (egy pici túlzással persze)

    Idő most van egy kevés úgyhogy miért ne használjam ki :)
    Amúgy érdekes mert alacsony, 5 alatti csatákban játszok ugye és egész szép összeg összegyűlt így is, az angolokkal majdnem 3 szintet is léptem közben, meg kihúztam minden fejlesztést a gépekhez. Úgyhogy nem olyan rossz a rendszer mint ahogy sokan állítják.
  • gstup
    #20831
    Minden csak idő kèrdèse.De azt látom Neked van! :-)
  • twi452
    #20830
    Na ez a japán event még sincs lefutva még :) Megvan a dreamteam ehhez is :)

    Tier 1: A5M4, ha már nincs más el lehet vele kenni 1-2 ember száját még talán a végén :)

    Tier 2: Hayabusa, nagyon jó kis gyilkos gépezet

    Tier 3: A6M2 hidro, rohadtbrutáljódög :)
    + még a repülő tehén H6K4 (20 milishez beülve ki lehet kapni pár embert vele:)

    már 144 megvan ezekkel is :)
  • santibi
    #20829
    Arcaderol beszelek nyilvan. HB-ba nem fogok egyedul repkedni.
  • gezu1025
    #20828
    Nem lehet kikapcsolni AB-ben a célzás pöttyöt? Jó lenne gyakorlásnak, meg amúgy is.
  • gstup
    #20827
    Erre akartam kitérni... :) Nincs több kérdésem. :)
  • bgabor
    #20826
    Próbálj meg HB-ban szétrobbantani egy vadászgépet velük. :D
    Nagy ára van ám a gunpodoknak.
  • santibi
    #20825
    Ja
  • gstup
    #20824
    A pluszban rárakható gépágyúkkal?
  • santibi
    #20823
    Elovettek ujra a gammat. Anno kimaxoltam a nemeteket.
    Most raprobaltam par gepre. wtf? Mekkora tuzerejuk lett?
    Vagy mindegyik nemzetnek ilyen vagy hasonló?
    Tegnap az A5-el szabalyosan szetrobbantottam a B-17-ket.
    De a tobbi is eleg utos..
  • twi452
    #20822
    Az embereket megzavarja a célsegítőkarika hogy megy összevissza ez az oka :)

    hb-ben rég seggbelőttek volna ha csak rángatnád az egeret ide oda mert a géped kb ugyanott marad :D

    de árkádban tényleg jó ez a rángatás, én is így szoktam menekülni/csalogatni az embereket ha gyors géppel megyek :)
    ha lassúval, fordulózgatós géppel és úgy esnek rám sokan hirtelen akkor csak keresztet szoktam vetni és káromkodok egyet :D
  • gstup
    #20821
    Ha egeres akkor nehezen követ le...Ha a mögötted lévő egy joy-al irányít,akkor már sokkal nehezebb dolgod lesz.Az egérrel való irányítás ilyenekhez buta.
  • Animefox
    #20820
    Az nálam nem jön össze, ezt a hengeres palástot nem csipázzák úgy néz ki, most egy messzer se tudok sokat kezdeni velem, ha csak fel le rángatom meg jobbra balra akkor nekem azonnal kampec....
  • Fenrir
    #20819
    Nah, új rekord és ezúttal nyertünk is:



  • darki81
    #20818
    én úgy szoktam hogy fel le jobbra balra, meg félköröket dugóhúzóban, és így van idő amíg haver leszedi rólam :)
    De idővel így is eltalálnak, szóval ez nem működik a végtelenségig :)
    Ha nincs segítség akkor próbálom becsalni a mieinkhez meg a légvédelmünk felé.
    Meg olyat szoktam még hogy lelassítok ha közel van, vagy elhúzok oldalra, utána egyből a másik oldalra.. ilyesmi :)

    Tegnap volt 1 köröm amiben az elején kilőtte a gyerek a legénységet 1mp alatt, utána a következő gépemet is ugyan így, ez után meg egy másik lőtt oldalba és ugyan ez megtörtént :D
  • gstup
    #20817
    Hehe.Én is az event miatt benéztem AB-ba.Átlagban 6-12 assistot kapok... :)
  • twi452
    #20816
    én már nagyon régóta csak most az eventre beugrottam..kitudja milyen maradandó sérüléseket szenvedek :D

    az igazán bosszantó, hogy most japókkal nekiugrottam újra és leállok keringőzni valakivel, nem tudom 1mp alatt kilőni mert nincs akkora tűzerő hozzá ami hát ez van nincs mit tenni
    de aztán rádugrik 3 csapattárs akik csak összevissza lövöldöznek meg zavarnak és nem találják el az ipsét akivel harcolok én meg azért szépen lassan de faragom lefelé a tagot
    aztán ellövöm az elevator-t rögtön megszelidül és bumm kilvövi egy köcsög előlem mert így már el tudja találni... és akkor mindenkit elküldök a jó édesbe pedig visszafogott vidám nyugodt ember vagyok :D
  • Animefox
    #20815
    Na sikerült valami hasonlót művelnem az ellenség szívében alacsony nagyon alacsony magasságban vadásztam pillboxokra (megérte lóvéban), és 2 bandita üldözőbe vett engemet szinte semmi esélyem se volt lemondtam a gépről amikor eszembe jutott ez a rajz és megpróbáltam lemásolni, komolyan nemhogy nem találtak el de a kedvüket is elvettem a próbálkozástól és kiszabadultam! Persze érzem hogy tökéletesítenem kell még a technikát, ugyanis a folyamatos magam körül átfordulás ebben a hengeres pályán valamiért leviszi a gép orrát és vesztek a magasságból, ezt korrigálni kellett... gondolom van aki még így is leszedne de egy bizonyos szinten növeli a túlélési esélyeimet, sőt nem is kicsit úgy látom, van benne potenciál!
    Szal mégegyszer köszi szépen!
  • Susarc
    #20814
    1 hónapja árkád tiszta vagyok!:P
  • twi452
    #20813
    ez a kib. árkád nyugodtan lehetne free for all is.. többet kell harcolnom a saját csapatommal mint az ellenféllel..:D
  • Susarc
    #20812
    sry ,de ez erősen a te csapatod hibája! 6 ezer méter ráadásul nincs is túl magasan.....ha az elején legalább 2 bombázót látok mindenképp megpróbálom felmérni a pozíciójukat,hogy merre tartanak....,de ahogy Cifu is mondta HB-n emelkedni kell!
  • gstup
    #20811
    Értem.Akkor kipróbálom a minimumon. :) Talán segít.
  • Paladin
    #20810
    A pontosabb célzás miatt van nálam minimumon. Különben nem csak az a baj a magasabb sensitivity-vel, hogy sokat húzol amikor keveset akarsz, hanem az is, hogy a gép orra sokkal könnyebben "beleng", táncol a célkereszt.

    Igen, a view control alatt keresd úgy emlékszem, axis-ként kell hozzárendelni, de relative-ot állítsd majd yes-re különben csak fix pozíciókba tudsz nézni vele.
  • SovereignXY
    #20809
    Nem tudja vki mi lesza köv patchben? Mintha vhol a japán gépektől olvastam volna.
  • bgabor
    #20808
    Ennyit tudtam kihámozni belőle. Talán legközelebb ne intézd el két tőmondattal a dolgot.
  • Caterpillar
    #20807
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Látom megint sikerült megfognod a mondandó lényegét...
  • bgabor
    #20806
    Én úgy tudom hogy a kövekező nagy projectjük az F-18E lesz.

    Majd ha összetörted az elsőt visszatérünk rá...

    Köszönet a lekezelő hagnemért, ne aggódj, repültem annyit a KA-50est és a Su-25T-t, hogy nem fogom összetörni.
  • [NST]Cifu
    #20805
    Fenrir, AB-n az esetek 95%-ban a földszinten harcol a többség, és általános, hogy egy-egy Wellington-on, He-111-en, IL-4-en lógnak 6-an. Még véletlenül sem állnak neki ilyenkor lefordulni, hátha összejön a kill, vagy legalább kill assist. Ezt már kitárgyaltuk, nincs jobb megoldás, minthogy az elején mindig emelkedni kell, és ha nincs fent senki, akkor lehet megnézni, alul mi a helyzet...
  • gezu1025
    #20804
    Persze, hogy megérdemelt volt a vereség. Mindenki a porban pörgött 10 méteren. Nem is várok más AB-től.
  • Caterpillar
    #20803
    Bocs az offért de:

    F-18E mi? XDDDDDDDDDDDD
    Majd ha összetörted az elsőt visszatérünk rá...
  • bgabor
    #20802
    Mi a baj a DCS-vel? Már azon kívül hogy programozni nem tudnak és atomerőmű kell a játékaik futtatásához?

    Azért az A-10C, a Huey, Mi-8 és nemsoká az F-18E részei elég jól ki vannak dolgozva. Régen sokat toltam a szériát még a Lock on/Flaming cliffs időszakban, és pont ma gondolkodom az A-10C beszerzésén, mert a mai napon durván le van árazva Steamen, ahogy a Huey is.
  • f24sg
    #20801
    Jah, ezt szeptember 1.-jére ígérték, "no earlier and no later" szöveggel...

    Elvileg ez készülne a trÚ SZIM megszállottaknak, a játékhoz átrendezett hálószobával. ()

    A DCS graf.motorról még a trÚ szimesek már megírták kétes véleményüket.
    De ami engem megmosolyogtat, hogy lesz öt, azaz 5 repülhető géptípus, nyilván az unalomig ismételt ikonikus cuccok.

    Én ezeket már nem tudom komolyan venni.
  • Fenrir
    #20800
    Nem az a bajom, bombázza ha akar, de ne percek alatt végezzen amikor még esélyem sincs felmenni az ő repülési szintjükre.
  • bgabor
    #20799
    AB-n persze hogy könnyű, mert a semmiből újratöltődnek a bombák egy perc alatt. HB-n általában kétszer kell fordulni, legalább fél óra a kibombázás, így ott ez nem gond.

    De megint csak felvetődik a kérdés: A ti vadászaitok ezalatt hol voltak? Mert ha öt méter magasban tízes tömegverekedésben múlatták az időt ahelyett hogy figyeltek volna, akkor megint csak megérdemelt volt a vereség.
  • gezu1025
    #20798
    Nekem csak egy AB volt ahol kikaptunk a reptér miatt. De az is hasonlóan szánalmas volt. 3 BTD meg egy BF 7-10000 méteren percek alatt kibombázta a repteret. Aki észre is vette, hogy baj van (mint én) az se tudott sokat csinálni. Se idő, se kellő magasság nem volt adott. Plusz a bf az átlagnál jobban játszott (bár elkaptam a végére ), de nem maradt idő leszedni a BTD-ket. Akik persze folyamatosan emelkedtek bombázás közben. A mecs végére 10k fölött jártak. Szépen összehangolták a dolgot az biztos.
  • bgabor
    #20797
    Nem vágom. Ugyanaz a kotta mint a World of Tanksban, ha a csapat annyira hülye hogy hagyja elfoglalni/szétbombázni a bázist/repteret, akkor veszítenek, ennyi. A bázis bombázására készülő bombázók egyedi repülési profillal nagy magasságon mennek, jól felismerhető mire készülnek.

    Ez egy csapatjáték, azért van a textchat hogy összehangoljátok a cselekedeteiteket. És a WoT-al ellentétben, ahol a csapat 90%-a általában full retardált és nem beszél angolul csak a saját nemzeti nyelvén gagyog és elvárja hogy azt mindenki megértse, itt HB módban az EU szerveren szinte mindenki beszél angolul legalább alapszinten(a többség egész jól), tehát itt jól lehet kommunikálni textchaten. Többnyire még segítőkészek és együttműködésre hajlamosak is szoktak lenni. Úgyhogy hajrá, ne szégyelld használni a textchatet.
  • Fenrir
    #20796
    Nah jó, most már igazán kezdhetnének azzal valamit, hogy ne az legyen, hogy 2-3 bombázó 6km magasan az egész játék alatt csak azzal foglalkozik, hogy kibombázza a repterünket. Nonszensz...Megint úgy buktunk, hogy nyerő helyzetből lepörgött a ticker-ünk...


    1. Vagy jelezze sokkal feltünőbben, hogy támadják a repterünket mert most is mire felfigyeltem rá már félig le volt pusztítva,


    2. Vagy sokkal több hp-ja legyen, ne 2 IL-4-es pár körből befejezze.


    3. Vagy ne lehessen egyáltalán kibombázni, max ha sebzed akkor a földön lévő gépek javítása tartson tovább.
  • gstup
    #20795
    Értem.Dolgozom,de ha jól emlékszem én ,kb a pitch-jaw-roll érzékenységeit a csúszkán felére vettem,mert nem tudok célozni... :( Mondjuk még így sem megy :D .Azért is kérdezgetek itt hátha van valaki.Hat switch-re szeretném rakni a körbenézést,de nem találom a játék menüjében.A view control fül alatt kéne lennie?Ha igen hol?