38447
  • Rue East
    #20954
    egyáltalán nem biztos ez a legutóbbi patch óta
    P-40-nek például nyugodtan lehet tolni orrba-szájba a WEP-et, az automatic engine control úgyis nyitja a hűtőt
  • [NST]Cifu
    #20953
    Bocs, hogy belevaúúú... de én azért megjegyezném, hogy a joy-ra szerelt gázkar szerintem felesleges, úgy is a másik kezed a billentyűzeten lesz, mert nem tudsz mindent kényelmesen a joy-ra konfigurálni (nekem Saitek Cyborg Evo Force joystickem van), és akkor már kezelheted a gázt is a billentyűzetről.

    Persze a legjobb a kétkezes joy+gázkar HOTAS megoldások, csak azok nem olcsók, és bal kezes kivitelben nem kaphatóak...
  • Paladin
    #20952
    4 axisos legyen, az a lényeg (gáz, rudder), és sok gomb - 12 van a legtöbb normális példányon, ilyet már kapsz 8 ezerért kb (jó minőségűt).
    Pedál, ahogy írták, drága móka.
  • sulouos
    #20951
    Igen, ezt a középre beállást én sem szeretem, de egészen sikerült hozzászoknom viszonylag kevés idő alatt.

    Megpróbálkozok vele megint, hátha már működik (ez a probléma hónapokkal ezelőtt volt).
  • twi452
    #20950
    Én is ezzel kezdtem el játszani, volt régről elfekve egy.
    Nálam nem volt ilyen gond soha. Inkább az utáltam rajta, hogy középre beakadt hiába szilikonoztam csak rövid ideig volt hatásos és onnan sokkal nagyobb erő kellett, hogy kiugorjon ezért a játékban sem ment folyamatosan simán a célzás hanem akadozott természetesen.

    De amúgy más gondom nem volt vele soha.
  • gstup
    #20949
    Pedálos olcsón? :) Minimum 80-ból jössz ki újonnan.Leírom a szubjektív véleményem és tapasztalatom.Kb másfél hete vettem egy új saitek x 52 pro-t.Már megbántam.Pocsék vele célozni(nem a joy hibája,a játék van így megoldva.).Sajnos megbántam hogy megvettem,azóta csak párszor használtam.Jó móka,mert jobb az irányítás vele,de ennyi.Ha meg frb-t akarsz menni,akkor érdemes mellé valami headtrack,freetrack,trackir-t összedobni.Szóval csak ezért az egy játékért szerintem nem érdemes beruházni egy joy-ra.
  • Animefox
    #20948
    Ehhez a játékhoz melyik Joyt érdemes megvenni ami árban is a legolcsóbb... Gázkaros verziónak van értelme az jobb? Vagy hallom van pedálos is? az már eléggé húzós nem?
  • sulouos
    #20947
    Azt is vedd hozzá, hogy azért a 7-10%-ért a motor sokkal-sokkal több tüzelőanyagot fogyaszt, mintha 0%-ra adnál plusz 7-10%-ot. Az olyan gépeknél, aminek egy kicsit kevesebb az üzemanyaga, jó kis meglepi lehet :D
  • Coral Springs
    #20946
    Egy idő után túlmelegszik a motor, amiről figyelmeztetést is küld a rendszer. Amennyiben ezt figyelmen kívül hagyod, meghibásodhat. A melegedés viszont géptől, helyszíntől, és időjárástól is függ. Papírforma szerint egy vízhűtéses gép (van kivétel) hamarabb melegszik mint egy léghűtéses, ezért azoknál óvatosabban kell a WEP -et használni. A meleg időjárás (légbeömlő méretétől függően) viszont a léghűtéses gépeket is megviseli, például a Midway szigetek felett kis magasságon (0-4km) azok is jobban melegednek, mint mondjuk a Bulge -on.
  • gezu1025
    #20945
    Hogyan "működik" a WEP és egyéb "107-110%" társai. Mert AB-ben értem. De HB-ben nyomhatnám orrba szájjba. Mik a következmények, eredmények, ha mondjuk rajta állok non-stop, vagy ha nem használom.
  • [NST]Cifu
    #20944
    Erre.
  • f24sg
    #20943
    hol található ez?
  • Rue East
    #20942
    nem kell azt szétszedni
    lásd
  • gezu1025
    #20941
    Hát ez most kiakasztott. Amikor a zero jobban climbol és level flightba lassan, de biztosan utolér egy p47-et, ott valami gond van valahol.
  • Rue East
    #20940
    USA Release Tree-ben csak az A variáns van egyedül
    4 db 20 mm-es a H változatban volt, 1954-től
  • Coral Springs
    #20939
    Olvastam úgy egy hete, hogy elvileg fog még érkezni három(?) változata a Sabre -nek. Úgy néz ki tényleg fog, az egyiken immár 4x20mm !
  • Amaymon
    #20938
    Cifu: Gazsi nem vetít. Ha azt mondja úgy is lesz. Remélem a new features a www. Szeretnék konzerv dobozokat megvédeni vagy felnyitni :D És egy gyertya manővert csinálni színes köddel győzelmünk örömére :)
  • Paladin
    #20937
    Na igen, a 112-es legnagyobb hibája, hogy rohadt lassú, és a kevés sebesség könnyen kopik el.
  • bardocz
    #20936
    Hát az lehet, nem egyszer zuhantam le vele olyan helyzetben, amiben más általam használt gépekkel nem szoktam, mert azok íven maradnak.

    #20934: Én valamiért elvoltam vele, bár már rég nem mentem orosz géppel.
  • Paladin
    #20935
    Hát, akkor valamit nem jól csinálsz ;)
    Ugyanúgy fordul mint az a-0, egy baj van vele, hogy iszonyat könnyen borul le, könnyű túlhúzni.
  • Amaymon
    #20934
    Yak szerintem egy repülő koporsó. Mentem párszor NM squaddal RU oldalon (9t-9k-t erőltették), ok ők nem pro-k, de sokkal jobbak az átlagnál, a team munka miatt. A végeredmény: szívás. Valószínű akad alkalom, amikor le lehet lézerágyúzni egy gépet, de nagyon lassú a yak, ha nem zuhanással szedi össze a támadási sebességet.
  • bardocz
    #20933
    Tudom én, repkedtem azzal is, bár a legkisebb Yak a kedvencem, jó a kilátás, és jól fordul. A nagyobbaknál ott van egy keret, ami túl sokat takar ahhoz, hogy tudjam használni. Pedig kipróbálnám a 9T ágyúját.
  • Amaymon
    #20932
    Majd gari után vagy kikopik :)
  • Amaymon
    #20931
    Lagg3 - csak annyit fűznék hozzá, hogy ideális esetben bealázhat egy 109-et is, tűzereje megvan hozzá csak hamar kifogy. Emelkedése nem olyan szuper, de ha offguardban befogja simán lelőheti. Nézd meg milyen fegyvere van, kevés tölténnyel.
  • bardocz
    #20930
    Nekem picit akadozva mozog, nem tudom hogyan lehetne fordítani, meg mi a neve, de CNC gép szánoknál ezt nevezik stick-slipnek. De nem merem megolajozni, meg ilyenek. Ahhoz azért drága volt.
  • [NST]Cifu
    #20929


    Hamarosan (na persze kérdés "mennyire"):

    -Új gépek
    -Új játék(mód?) opciók
    -Új dolgok
    -Bugfixek

    És igen, a harckocsik hamarosan jönnek...
  • Amaymon
    #20928
    Sajnos alacsony a kereslet a joyokra. Nincs verseny. Egy tényleg profi lineáris joy az 100k fölött van. Pl egy saitek x52-t szét kell szedni, buherálni, hogy ne akadjon középállásban, pedig nem a legalsóbb kategóriájú az sem.
  • gezu1025
    #20927
    Hát ez kellemes csalódás volt. Kényelmes 3 kill HB-ban P47-el. Pedig azthittem egy hulladék.
  • bgabor
    #20926
    Fogsz mert ugyanazt tudja sokkal gyengébb ellenfelek ellen menve.
  • Amaymon
    #20925
    Hmm ezt a típust nem ismerem, de gyanúsan az olcsó ára, ha lefaragom a behozatal és az árrés költségét. Egy közepes joy, ami viszonylag tartós olyan 40k, bár a logitech 3D-t is használják páran.
  • sulouos
    #20924
    Genius Metalstrike 3D
  • Amaymon
    #20923
    Típus?
  • Amaymon
    #20922
    Most én is olyan stádiumban vagyok, hogy a játékért játszom. HB-n az e-peen 75-84% win ratio, top 100 és ilyenek motiváltak. RB szimpla élvezetért megy, azért nem bánom, ha lelövök 1-2 gépet. :)

    (Hamarosan megérkezik a rudder pedálom, már megrendeltem huehuehuehueheue, nem kizárólag a WT-hez. Előre tervezek.)

    HB utolsó időszakában, már tudatosan rámentem egy gépre, hogy meglegyen ne kelljen RB-n azzal görcsölni, hogy nem választhatom ki. Valamint legyen jó sok lion tartalék. Most 16-17m között mozgok, vettem pár bombert és fightert az akcióban.
  • sulouos
    #20921
    Miért csinálja azt a játék, hogy a joystickom 2-3 csatán át tökéletesen működik, aztán nem lehet felhúzni a gép orrát, csak kb. 1/3 sebességgel? Írtam a supportnak, azt válaszolták, hogy valószínűleg nem támogatja teljes mértékben a játék. Ez lehetséges?
  • bardocz
    #20920
    FW A-ig el is kéne jutni. És csak RB-n megyek. Oroszoknál, japánoknál, angoloknál már vannak olyan gépeim, amivel élvezet menni, még kell 1-2 németnek, és nem fog érdekelni hol tartok, csak játszok.
    A-0-val sikerült most olyat csinálnom, hogy elég magasan voltak, és alulról akartak támadni, két gép, az egyik át is bukott, de a másik a magasságelőnyöm ellenére végül simán mögém került. Lagg3. Ezek elől még zuhanással sem tudok menekülni.
  • Amaymon
    #20919
    Elmondhatnám a véleményem, de az ódivatú lenne, azóta totál megváltozott a HB-s metagame. Remélhetőleg lesz holnapra egy vállalkozó szellemű, aki legalább annyit mond hogy szar vagy op olyan magyarosan :)
  • gezu1025
    #20918
    Az A5-be fogok "örömöt" találni, ha d13-at repülök?
  • Amaymon
    #20917
    Bf-ek nem rosszak, csak a kilátás belőle, nagyon észnél kell lenni a holt tér miatt. Szerintem amiatt alkalmazzák a pro klánok a scissors-t, mert az egy olyan védekező taktika, amiben nem csak a támadó fél, hanem a defender is irányít. (A JG-sek valószínű már az IL2-ben megtanulhatták). A figyelmetlenebb 109 mögé észrevétlenül be lehet sorolni. Ha nem találom el rögtön, akkor kezdődik el a piruett. A magasabb tier-ű 109-eknél jobb a kilátás hátpáncél mögül.

    RB-re repair/képesség arány alapján, és a kilátás miatt az FW-A találom kellemes német gépnek. A japó verziót próbáltam, kiváló a FOV belőle.

    Do-val több airkilled lesz, mint ground :)

    HB-n nagyon kedveltem a 109eket 4-et maxra húztam. (3 kicsi és a g-10)
    RB-n a turnfighter gépeket találom könnyebbnek. Azzal még a Yo-yo is összejön, ha a csillagok állása kedvez, annak ellenére, hogy közben könnyen elveszhet a célpont.
  • bardocz
    #20916
    Igen, tisztában vagyok vele. Ezért megyek a V-vel.
    Ma volt olyan meccs, ahol összesen volt kb 2 kill, mindenki más összetörte magát. Néhány ember azt se tudja hogyan kell beindítani a motort. Nem hogy testflightban mentek volna. Oké, hogy én is szar vagyok, de legalább megyek agyaggalambnak, de ezek még annak se jók.
  • Rue East
    #20915
    az A-0 eggyel kisebb tierben van mint a B-0...