38447
  • gstup
    #21323
    Hurrá... Biztos ez a megoldás.Mindenkinek sabre-t.
  • Pluskast
    #21322
    Na most olvasom a fórumon, hogy a németek is fognak kapni sabre-t....
  • bigfootHUN
    #21321
    azzal tisztában voltam hogy a 110-el senki után nem szabad fordulózgatni (max bomber), de hogy a "beau" lazán ott is hagyja a legtöbb gépemet (mondjuk a me109E3 jelenleg legjobb köztük)... vagy csak elbénáztam? AB csatában ha már messziről kerülöm őket. Lehet hogy kell még idő amíg megszokom az itteni gépeket, de anno az il-2-ban a hasonló feladatú PE-2-t simán leszedtem akár 109-el akár 110-el...
  • gstup
    #21320
    A beaufighter jobban kanyarodik mint a 110-es messer.Szerintem.Sérült szárnyú géppel lényegesen romlik a fordulókőr ideje.Nem kizárt hogy annyira vagy olyan helyen lőtték meg a szárnyad,hogy sokkal hosszabb ideig tartott egy forduló megtétele+ ha előnyösebb helyzetben volt a beau akkor az is rásegített.
  • bigfootHUN
    #21319
    Nem értetted félre, délelőtt 10-ig tartott (GMT szerint), csak úgy tűnik még mindig tart.
    Nem régen játszom ezzel a játékkal, il2-t játszottam sokáig (külső nézet és minimap ikonok nélkül) így angol gépek ellen nem sok tapasztalatom van (kivéve wowp de az nem számít), de az hogy lehet hogy He112-vel HB-n (mondjuk sérülten) nem tudok lefordulni egy Beaufightert? Me-110-el meg nem érem utol. Egyszer tudtam egyet leszedni a ME-110-el amikor elbújtam a bombereink közé, és lecsaptam amikor a Beaufighter kissé amatőr módon beállt az egyik mögé hogy lelőjje anélkül hogy előtte szétnézett volna.
    Melyik időszakban vannak sokan a HB szervereken? Délelőtt szoktam játszani és szinte mindig 2-3 percen felül kell várnom.
  • Animefox
    #21318
    Egész napos? Egy hajnali és egy délelőttiről volt csak szó vagy én értettem félre?
  • bgabor
    #21317
    Hát az előre bejelentett karbantartás az bizony ilyen. :D
  • Her Laca
    #21316
    Nem. Fogalmam sincs egyiket miért engedi a másikat meg nem.
  • Paladin
    #21315
    Off: szándékosan van tiltva mobil eszközön a lejátszás?
  • Animefox
    #21314
    Na engemet már nem is enged felmenni a serverre...
  • vajakos21
    #21313
    Köszi a részletes leirást!
  • Rue East
    #21312
    "Azok a hajtómű visszajelzés analóg kijelzői. Azok a kezelőszervek vannak ott, amiket a pilóta repülés közben "kézrátétellel" is érez, ezért nem kell lenézni. Fogod a gázkart, érzed, hogy hol áll, megfogod az olajhűtőt, és érzed, hogy hol áll.
    De azért nem ilyen egyszerű a dolog :)
    Vannak kezelőszervek, amikről nem mondod meg kézrátétellel az aállpotát, mert a valódi gépben olyan volt a szerkezet kialakítása, ami ezt nem tette lehetővé. például a 109-es vízhűtő nyitó kar. 2 és 1/4-ed fordulatot tesz meg a teljesen csukott és a teljesen nyitott állapot között. Itt hiába fogod meg, ahhoz, hogy tudd a pontos állapotot, ki kell nézni a szárnyra, és a vízhűtő pöcköt kell keresni a szárny tetején (szárnytőnél), hogy nyitva vagy csukva van-e. Vagy például a légcsavarállásszög kapcsoló, ott a kis órát kell figyelni a műszerfalon. Ezeknél az ikonoknál csak a középállást és a mozgatás irányát jelzi, és nem azt jelenti, hogy félig lenne nyitva!

    Az ikonok egyébként a következők:
    Barna P - légcsavar állásszög (Prop pitch)
    Fekete T - gázkar (Throttle)
    Piros M - üzemanyag dúsítás (Mixture)
    Világoskék W - Vízhőtő dariátor (Water radiator)
    Fehér A - Léghűtő radiátor (Air radiator) - csillagmotornál
    Sötétsárga O - Olajhűtő radiátor (Oil radiator)
    Lila S - Feltöltő kompresszor (Supercharger)
    Fekete C - Karburátor fűtés (Carburetor heating)"


    VO101Tom írta az Il-2 topicba

    amúgy nem egy cég, ráadásul a CloD egy teljesen új program, csak nevében hordozza tovább az Il-2 Sturmovik franchise-t
  • vajakos21
    #21311
    Tetszett! Azok az ikonok bal lent miket szimbolizálnak?(Potméter szerüségek)Érdekes hogy itt a megcsillanó napfény látszik míg frb-n nem. Pedig egy cég.
  • bardocz
    #21310

    Ekkorát még nem kaszáltam, persze a második kill-t csak mák volt, mert leszedte a tailgunner, meg az elsőn is lenne mit dolgozni, de legalább ezek már humánok voltak.
  • Coral Springs
    #21309
  • Her Laca
    #21308
    Ha valakit érdekel egy újabb videó.
  • Animefox
    #21307
    Én level 10-ért kaptam ma 50 ezer liont :P
  • twi452
    #21306
    Adtak valamit de szerintem csak 500k volt nem 1 milka :) Bár lehet rosszul emlékszem de tuti kapsz érte pénzt :)
  • santibi
    #21305
    srácok, ha elérem a level-50et, akkor adnak valami bónuszt? Anno mintha emlékeztem volna rá 1 millió lionra.
  • Her Laca
    #21304
    Az más . Két külön dologról beszélünk:)
  • twi452
    #21303
    Ahogy már mondták előbb is gyakorlatilag esélytelen a bf-110 a ki-61el szemben.
    Az elején elkerülöd a szemből szembeni hülyeséget vele, a 110-es úgyis arra fog ráhajtani és utána le is van zsírozva a meccs.

    Arcade-ban még a lőszer sem probléma, fél óráig is lőheted ha kell mert úgysem tud csinálni semmit :)
    Viszont ha nem tipikus árkád hős és gondolkodik mert akkor egyenesen elhúz a fenébe az első rácsapás után nagy sebességgel aztán ezt addig csinálja amíg egyszer elszúrod vagy megunod és beállsz elé az útba :)
  • Fenrir
    #21302
    Előfordulnak ritkán, tény, hogy nem a legnépszerűbb gép mert nem könnyű irányítani.
  • SovereignXY
    #21301
    110 vs ki-61? 10ből 10szer a ki-61re tennék. Lehet van a 110nek 20asa de simán kifordulod a francba és bye bye. Egyzser mögé mentél vége. Ne szemből lőjj rá. A hátsó géppuska meg nevetséges. Ráadás a legötöbb géppuskás elég gyorsan meg is döglik szóval...
  • Animefox
    #21300
    Aranyos vagy hogy próbálod fényezni, de valljuk be őszintén azt hogy nem csoda hogy egyet se látok az égen játék közben....
  • Animefox
    #21299
    hehehhe ez jó ez tetszett xD
  • Fenrir
    #21298
    Mondom, hogy jó AB-ben is ha megválogatod a célpontjaidat és türelmesen vársz a megfelelő alkalmakra. Rá lehet menni leszakadó vadászokra is, de akkor ajánlatos az első rácsapásra lelőni mert ha mögéd érnek leszednek.
  • Pluskast
    #21297
    Ültess bele virágot :) Kb ennyi haszna van :)
  • Animefox
    #21296
    De így hogy ezt olvasom most kicsit meglepődtem, akkor nem fogok várni a megváltásra pedig azt hittem a P38 egy áldás lesz...
    De akkor mire használjam majd???
    HB-be? :D
  • Animefox
    #21295
    Én most már döntöttem úgy vélem és inkább bombázóra költök mintsem Thunderboltra, de a bombázó inkább csak HB-n fogom használni, ugyanis a játék minősége ég és föld ezzel a bombázóval, AB-ben tényleg nudli de HB-ben már látom az értelmét!!!
  • vajakos21
    #21294
    Ki61 mindenbem jobb mint a 110,kivéve tüzerö és páncél.Fogj egy 110est vidd el test flightra.A hátsò gun holtterét is meg tudod nézni.
  • Animefox
    #21293
    Én most mentem másodjára HB-n vagy harmadjára? Mindegy de most bombázóval kipróbáltam és életemben először első lettem a csapatomban :D 3 földi célpontot ki iktattam és 3 repülőt lőttem ki és abból 2-t saját magam 1-et meg a robot... a torony nagyon jól lő! AB-ben nem is ilyen jó ez a bombázó!!!!!! Pedig lőttek rám rendesen és a másik csapat sokkal erősebb volt! Hihetetlen milyen jó élményt szereztem most HB-n!
  • Fenrir
    #21292
    Én egyelőre csak AB-zok, jelenleg ez pont elég nekem. A HB még annyira nem vonz, majd idővel azt is megnézem.
  • Fenrir
    #21291
    A Lightning-nak már van 20mm-es fegyvere (végre), szóval azzal elég jól lehet már tarolni, jól emelkedik és jó a végsebessége, de fordulni nagyon nehéz vele. Az szigorúan BnZ vagy bombázóvadászat, a Thunderbolt-tal még valamilyen szinten lehet fordulózni, de a Lightning-al már nem. A P-38-al inkább a lassabb és nagyobb gépeket szoktam kipécézni, pl: Me-410, Beaufighter, Dornier ezeket elég gyorsan le lehet gyalulni. A kisebb gépekkel nem éri meg leállni fordulózni mert 1 körön 3-at vernek rád.


    Amúgy 2 különböző feladatú is a 2 gép. A P-38-on nincs más fegyver, szóval azzal csak nem igazán lehet támadni földi célpontokat Armored Car-on, AAA meg társain kívül, míg a Thunderbolt-tal mindennek neki lehet menni a rakétákkal és a bombákkal.
  • Torzonborz
    #21290
    "Baromi jól emelkedik"

    Hol használod , AB-ban ?

    Én HB-n nyüstölgetem de elég lomha gép és az emelkedéssel sem vagyok elégedett ráadásul 4km felett eléggé billeg. Inkább támadógépnek használom arra a feladatra viszont nagyon pazar gép.
  • Animefox
    #21289
    HB-n azt mondod a B25 is jó? Lehet átmegyek a HB-ra is ezután de akkor csak bombázóval megyek mert segítő célzó berendezés nélkül nem menne a célzás vadászgépen...
  • Eisenberg
    #21288
    Hali! Valszeg lesz egy meccsem hétvégén Ki61-el egy BF110C4 ellen ami eléggé fel van fejlesztve (Arcade-ben fogunk játszani). Haver ellen mennék, és folyton ijesztget, hogy agyonlő a húszmilisekkel. Mit ne mondjak kicsit sikerült rám ijesztenie révén az a gép elvileg egy heavy fighter. Ilyenekkel csak nagy ritkán harcoltam bár akkor még nem volt meg a Ki61. Tehát ha jól tudom az a gép lassú de jól páncélozott, és brutál erős. Ja, és szinte mindenhol van géppuskája elöl hátul lent... Tudnátok pár tippet adni? :) Pl az Én gépem miben jobb, és miben rosszabb mint az, ilyesmi. Köszöntem.
  • gstup
    #21287
    b17?HB-ban igen.Arcadban jön egy kingcobra vagy egy yak 9 és annyi. :)
  • Animefox
    #21286
    Lightingre jobban kiváncsi vagyok mint egy Jet gépre... vajon hogy repül légiharcban? De azt mondod a villámcsapást szereted akkor mond meg milyen különbség éreztél a a 2 villámcsapás között? Kicsit motorikusan jobb csak?
  • gstup
    #21285
    A p40-en kicsit alacsonyabb tieren van.Azért egy mc202-nek és egy g2-es messernek nem ugyan olyan a páncélzata.
  • Fenrir
    #21284
    Nyugodtan, ki lehet termelni vele. Nekem abban a tier-ben az volt a kedvenc amcsi gépem, még 10-11-ben is be szoktam vetni, ha lelövik a Lightning-omat.