38447
  • Her Laca
    #21363
    Végül is ott a pont ,hogy kinek mi a szórakozás . :)
  • SovereignXY
    #21362
    Hm... nekem ezekkela videókkal az a bajom - dettó az ide felrakott replayekkel - hogy repül repül a repülő majd a folt amit piszoknak hittem a képernyőn felveszi egy gép alakját és 1,5 sec már nem is látom szóval... Nem egy érdekes, látványos mozi :P
  • SovereignXY
    #21361
    Tény. Elsimerem. igazat is adok. De... energia harc nekem inkább oylan mint mesterlövésznek lenni. Ált nem lőnek le mert nem látnak/kurva messze vagy. Célzol, lősz meghalt. A való életben persze oké, nem halsz meg. Vagy legalább is kisebb esélyel. De... ez itt játék a szórakozásról szól. Perzse kinek mi szórakoztató :)
  • Her Laca
    #21360
    Na itt a 8 .perctől nézzétek ,ez a tegnapi videóból van.
    A spit tekereg tisztességesen ,nem lehet ráfogni,hogy nyugton lenne:)
  • Her Laca
    #21359
    Nem arról van szó,hogy nem kell jól tudni közelharcot vívni,mert bizony ha úgy hozza a sors bizony jól jön az a tudás (ezért kell sokat 1vs1 et nyomni) hanem arról,hogy a fordulózás az lutri,míg az energia harc (ez nem csak a B&Z -t jelenti) a biztonságos és eredményes harcot jelképezi.
    Mondtam már, vagyis idéztem azt a mondást,hogy " nagy sebesség hatásos ,kis sebesség halálos"
    Te ha bármilyen ügyes is vagy és alattam pörögsz ,semmi esélyed nem lenne ha én vagy bárki figyel az energiájára,és úgy harcol.
  • bardocz
    #21358
    Már ha egyáltalán 1-2 km magasságfölényből észreveszem :DDD Amúgy a bf-el egész jó célozni, igaz még csak akkor próbáltam, amikor elém került valami, és fordulgattam :DD
  • twi452
    #21357
    Ilyenkor szokott minden útban lenni nálam ami pont kitakarja az ellenfelet és hopp ott volt a pillanat amikor felbukkant előttem és kellet volna lőni de ötletem sem volt merre járt úgyhogy csak elhúzott keresztben előttem :D

    Hiába sokat kell gyakorolni ezt is mint mindent :)
  • SovereignXY
    #21356
    Hát... félig egyet értek félig nem. Mert azért ha vki jól repül és tartani mögötte a lépést. Netalántán kimanőverezni elébe kerülni vmi. Nem tudom nézted e Viasat Exploreren szokott volt menni a dogfights. WW2től Vietnámig sőt azt hiszem volt még vmi későbbi is és azért a bemutatott dolgok hát... ment ott a fordulózás meg erre iylen manőver arra meg oylan.
    Pl volt egy oylan rész WW1 elviekben vmi 15 percig húzódott a légiharc - oké ott aztán tényleg nem votl BnZ(azt hiszem :) ) a fickó amcsi pilóta vmi 6-7 német gépet manőverezgetett ki-ki és túlélte. Ahhoz myilen skill kellett :P
  • Her Laca
    #21355
    Egy (azaz több is van ) fontos dologra figyelj.
    Az ellenfél mozgásából,sebességéből,manővereiből próbáld kikövetkeztetni,hogy adott időben kb hol lehet és a te gépedet oda irányítsd. Sose a célt kövesd.
  • bardocz
    #21354
    Én is ezt tapasztaltam. Bf109-el még egy bnz killt sem hoztam össze. Forogni meg nem egy nagy tudomány. Célozni is rengeteg idő van.
  • Her Laca
    #21353
    Bocs ,hogy belevau,de körbeforogni mindenki tud:)
    A B&Z az művészet már ha jól csinálja valaki. Ott azért kell matekolni,nem olyan egyszerű az.
  • twi452
    #21352
    FRB-ben azért nem olyan pite egyszerű mint a többiben egérrel :) Legalábbis én vért izzadok közben, hogy meglegyen a találat, ha meg nincs meg akkor utána még szemmel tudjam tartani a következő körre az ellent..:)
    Persze én béna vagyok ez is tény :)

    Fordulózás közben sokkal könnyebb célozni frb-ben :)
  • SovereignXY
    #21351
    Ettől eltekintve nah. :P Amúgy meg pl én személyesen a BnZ-t iylen unalmas cigány munkának tartom. No fun. Felkapaszkodzs. Rázuhansz oszt vagy meghal vagy nem. Fordulózni az poén. SZERINTEM
  • twi452
    #21350
    Csak az a gond ezzel, hogy a spit hamarabb fent van 5 km-en mint a bf-ek jelen állás szerint, úgyhogy nincs ott rázuhanás a német részről inkább csak zuhanva menekülés :D
  • SovereignXY
    #21349
    Ha meg egyzser benézi akkor kap egy cuppanósat a talajtól :)
  • SovereignXY
    #21348
    Az jogos. Az afelé mozog. De azért egy gép egy picit összetettebb ennél sztem.
    Lehet én vagyok a hülye de spiti és HB. Mi a fazsnak felmenni vele? Te lenn vagy 100 méteren gonosz német meg 5km-en. Mire rádzuham 66szor kifordulsz alóla. Ha meg lejön fordulózni bye bye neki.
  • gstup
    #21347
    Mi indokolja?Menj egy HB-t. :) Nézd meg,valami 25 sec-es climb rate-e van! :) Egy messer sem ér a közelébe. :) Kicsit abszurd.De lehet rosszul emlékszem.
  • SovereignXY
    #21346
    Mármint az mk2 az Vb is kb uygan azt tudja. Legalább is én nem éreztem azt a nagy külömbséget köztük. Mondom ezt AB-ban. Midnegyik egyformán tápos :)
  • SovereignXY
    #21345
    ÖÖÖ ezt most mi is indokolja?
  • sulouos
    #21344
    Szerintem nem jó ötlet Sabre-t adni a németeknek top tiernek. A release tree-n szerepel a Ta-183, ha nem is tökéletes balanszban, de egy ügyes pilóta kezében nagyon alá tudna pörkölni bárminek. Tudom, sose repült, de szélcsatornamodell készült belőle, és 1945 májusra tervezték az első felszállását...
  • gstup
    #21343
    "Spitfire LF. Mk IX (with Merlin 66 engine) is moved to tier 13".Ez az über op,ufó gép?Tehát nem nerfelik,hanem magasabb tierbe teszik?
  • bardocz
    #21342
    Ez nem az, hanem itt a játék elején van egy olyan, mint amikor cod-ban vagy bf-ben megnyomod a tabot, és kiírja, hogy kinek mennyi killje van. Itt a név mellett volt egy kis ikon, amiről el tudtad dönteni, hogy bombázóval, vadásszal vagy mivel jön be az adott ember, és ezt veszik ki.
  • Her Laca
    #21341
    Most majd jól megnézitek és ugyan úgy tudni fogjátok:)
  • bardocz
    #21340
    Aircraft Icons are hidden in HB and FRB.

    Basszus, pedig ez tök hasznos volt, lehetett tudni hogy mivel állunk szembe.
  • Paladin
    #21339
    Ezt linkelte már valaki? (Előzetes patch notes)
  • Her Laca
    #21338
    Nagyon jókis videó a Clodból az ACG-s srácoktól.
  • vajakos21
    #21337
    1943as gép a 20g....orosz tierbesorolás.//
  • SovereignXY
    #21336
    Jah hát a-20g meg a társait a B-25öket "picit" vissza éne fogni. Mert hogy kontsan megy 600+al még ha fordul is azért na.... kérem.
  • bardocz
    #21335

    A-20G nem kicsit op :DD És még így is vesztettünk, kiütötte a pilótámat az utolsó do-217, miközben a tailgunnerrel elszedtem a seggemben lévő bf-et.
  • Her Laca
    #21334
    Nektek is:)
  • bgabor
    #21333
    Azám, például Battle for Britain eventre SpitI és HurriII, Bf-109E és Bf-110C4 ellen. :D
  • stork13
    #21332
    Mármint az adott évre vonatkozó 109 vs Hurrican és Spit verziók?
  • bgabor
    #21331
    Bizony, bitang jó dolog lesz ez az Event rendszer.
    Végre korhű gépekkel lehet majd a történelmi csatákat újrajátszani.

    Amúgy nem csak állítólag, remek leírás van róla a honlapon.
  • Pluskast
    #21330
    Állítólag a készítők most olyat találtak ki (1.35-ben), hogy a háború utáni jeteket csak Korea térképre fogja bedobni a rendszer. Később lesznek olyan mapok ahol csak háború utáni jetek mehetnek. Egyébként másik érdekes játékmód lesz az úgynevezett "event" ami annyit tesz, hogy egy bizonyos idő periódusba rak be (mondjuk 1940-be) és az akkor idők gépeivel lehet majd csak és kizárólag repülni. Ergo 109-ek vs spitik. Mondjuk ez egy jó ötlet szerintem.
  • bardocz
    #21329
    Ez bizonyos részben szopás is lesz, de amúgy meg érdekessé is teheti a játékot. Viszont így akár a tiert ki is vehetnék, és helyette lehetnének évek.
  • Pluskast
    #21328
    Valahol a dev szerver részben olvastam most az istennek nem találom :/ De az tuti, hogy nem most fogják megkapni.
  • bgabor
    #21327
    Pedig így lesz figyeld meg. A tier 20 Sabre mellett nem is maradhatna a majd egy évtizeddel korábbi Me-262 tier19en.

    De amúgy is jelezték a fejlesztők hogy át kívánnak térni egy szolgálatba állítás éve alapján működő tier rendszerre.
  • gstup
    #21326
    Azt lesheted. :) Tudod milyen háborgás lenne ha lejjebb kerülnének a német II.vh-s jetek?!
  • vajakos21
    #21325
    Az A20 és bau nagyon gyors és erōs,ráadásul a tierbesorolás is kedvez nekik.He112 nem nagyon érdemes nekik menni..De a 110 se garantált siker.Lesznek még meglepetéseid :-).
  • bgabor
    #21324
    Nagyon helyes, nem is lehetett volna másképpen értelmesen megoldani a korea-éra jeteket. Cserébe a Me-262-őt és a Kometet alacsonyabb tierbe lehet helyezni. Jó döntés.

    Amúgy linket tudsz adni?