38447
  • Animefox
    #21563
    Kis koromban nagyon bele éltem magam a Mephis Belle című filmen, alig várom a B-17-est is, irányítani bombázót AB-ben vicc kategória, de már HB-ben ISTEN !! Viszont sajnos AB-ben gyúrom ki a bombázókat erősre hogy bírják majd a strapát a megpróbáltatásra.
    Volt egy HB meccs amikor hosszasan órákig repültem a B25-vel és nem történt semmi de láttam hogy tőlem messze folyik az akció és már sejtettem hogy lassan én következek, a cél felett kiengedtem a bombákat felemás sikerrel de utána már a nyomomban voltak a szemét ocsmány messzerek és hirtelen a hidraulikus géppuska toronyra váltottam és kettőt levakartam magamról, csak úgy morzsolódtak, majd vissza kapcsoltam pilótába és még egyet leszedett az automatám is, tiszta libabőr voltam az érzéstől :D
  • Torzonborz
    #21562
    "Nem azért mondom de kicsit gáz hogy minden nemzet el van látva 20mm-vel csak az amerikai egyedül nem"

    Történelmi hitelesség mond valamit ?

    Egyébként meg Corsairt nézd már meg...
  • Animefox
    #21561
    Meg vannak az olyan fogyatékosok mint én akik csak amerikai gépekkel hajlandóak játszani... :)
    Egyszerűen hiába játszok más nemzettel, nem okoz örömet még akkor se átlagban lelövök meccsenként minimum 4-5 gépet.
    Amerikai ágon 6 elvesztett gép árán lövök le kettőt persze ha szerencsés vagyok. Orosz ágon 1 géppel a 8-ig eljutok (izzadás nélkül).
    Nem azért mondom de kicsit gáz hogy minden nemzet el van látva 20mm-vel csak az amerikai egyedül nem, kivétel a P38 de az egy rakás szerencsétlen összeragasztott gép.
    Azzal nyugtatom magam hogy a P51 jó gép lesz és talán eljutok a BearCat vagy Sabre-ig...
    Élek halok az amerikai repülőgépekért csak ezért játszok ezzel a játékkal meg imádom a játék felépítését. Az az igazság hogy kezdek beteges küldetés tudatot érezni afelé hogy a többi szar nemzeten felülkerekedjek és győzelemre vigyem a csillagos lobogót :P
  • Her Laca
    #21560
    Többféle ember van ugyi:) és mindenkinek mások az igényei ,a beállítottsága.
    Ezen kár vitát nyitni. Van aki kikapcsolódást keres ,tetszik neki a környezet (mármint a repülőgépek) de nem akar sem időt sem pénzt belefektetni mondjuk komoly hardverekbe.Az elvan egérrel és billel ,persze pénzt azért fizet majd:) mert elragadja a szerzési vágy,meg a szükség.
    Aztán vannak akiket komolyabban érdekel a téma,és már joy-t ragadnak ,kicsit nehezebb körülmények között próbálják ki magukat. No meg akik csak belső nézetben repkednek. De onnan is tovább lehet lépni.
    Természetesen a nagy többség nem fog,de meggyőződésem,hogy sokan játsszák pl a War Thundert olyanok is akik komolyan érdeklődnek a repülés ,az adott kor ,az adott technika iránt.
    És abban is biztos vagyok ,hogy lesznek olyanok akik profi szinten el fogják sajátítani a szimek kezelését,akár a WT ,akár a CLOD legyen az.
  • Animefox
    #21559
    Haveromnak van egy gyenge gépe és nála a WoT már kicsit érdekesen néz ki, a vicc pedig az hogy a warthunder sokkal részletesebb játék meg úgy minden téren jobb gépet igényelhetne, de mégse. Az ő gépén is iszonyat szépen fest ez a játék. Sőt... nagyon érdekes, az optimalizáció felér egy kész csodával. Jó ez a másik játék tényleg de sztem az emberek többsége képtelen lenne normálisan játszani egy ilyen szimulátorral, erre jó a Thunder is. A WoP meg... azt hadjuk az már tényleg túl árkádos...
  • Her Laca
    #21558
    No a minap beszélgettünk a légi harcról,az energiaharcról ,hasonlókról.
    Tegnap repkedtem ,ezt is felvettem és úgy gondolom tanulságos a dolog,már ha valakit érdekel közületek.
    A srác minden hibát elkövetett amit el lehet követni,.
    Csináltam egy pár perces videót is belőle magyarázatokkal ellátva.
    Jól látszik,hogy mennyit jelent a magassági előny eltékozlása.
    És itt nincs igazán különbség a gépek között lévén a 100 oktános spit az teljesen pariban van az E1 es messzerrel .A fegyverzet is hasonló.
    Itt a teljes videó
    Ez pedig a magyarázat amit csináltam
  • bgabor
    #21557
    Az tényleg nincs, de látom azért véleményed ettől még van.

    "Bearcat izé. 4x.50 EPIC FAIL..."
    Hát lol.
  • bgabor
    #21556
    "Ezért csíter büdös geci."

    Lehetne kérni hogy a Móúnikasó - Barátok Közt színvonalra azért ne menjünk le? Köszi! Egy World of Tanks topikban ez nem kirívó, itt igen.
  • vajakos21
    #21555
    Attòl hogy nem hagyta magát lelövetni mem gyáva csak használta az eszét.3vs1...Egyébként én se szeretem mert 4 es tieren szinte lehetetlen lelöni(frb)Ki45 37mm esélyes de az meg nem akkor engedi a nagy golyòt amikor kéne.Majd ha b17es kerget akkor mond hogy gyáva bomber :-)
  • Amaymon
    #21554
    Hiába van annyi kill AB-n, minden játékmód újradefiniálja magát minél feljebb mész annál nehezebb és egyre eltérőbb a metagame.

    HB-n szvsz ahhoz, hogy maximálisan utilizálni lehessen a gépek képességeit joy kell. Azt viszont a játékosok 1-2%-a tudja ott értelmesen használni annyira szokatlan, nekem se menne vele.
  • SovereignXY
    #21553
    Ezért csíter büdös geci. :D Mondjuk félig le is szarnám de... van egy rossz emlékem. Enemy 1 az az EGY A20G. Nekünk volt 3 gépünk velem együtt. F4U-D volt azt hiszem. Ground strike. Pillboxok voltak talán nekünk kelettvolna leszedni még 3at neki csak 2őt. ÖÖÖ... kb 5 percig kergettük össze vissza 3an idő lejárt bukta mert nekik több pontjuk volt még ugye. Azóta gyűlölöm azt agecit. A másik meg hogy ezek a bombázók - sok gyáva geci mint az artysta :P - szeretnek kimenni a picsába a pályáról ami hát... nem oylan nagy gond de mikor 5 gépünk megy utána és nem szedik le 4-5 percig akkor... ugye azok kimaradnak a csatából.
  • SovereignXY
    #21552
    Az lehet fingom nincs. :)
  • bgabor
    #21551
    Nem mindegy ám hogy M2 vagy M3 típusú .50-es Browning. Utóbbinak kétszer akkora a tűzgyorsasága. P-80on, Sabren is az utóbbi van.
  • Susarc
    #21550
    az A20G kb olyan szinten van a saját tierjében meg még 2-3al feljebb is mint régen volt a Corsair vagy a SpitIX most...brutál sebesség,rengeteg lőszer,jó páncélzat és még gunnerek is vannak! és az említett 500-600-as utazó tempó pedig kenterbe ver bármit
  • twi452
    #21549
    a bearcat .50ese nem ugyanaz mint ami a kisebb tier-ű gépeken van

    egy kib. lézerágyú és nagyon fasza kis szerkezet :)
  • foxbat88fx
    #21548
    Talán csak a mód nem jön be :)
    de tény hogy BF-109 F4-el fasza HB-ket megyek....
    de pl vmi usa géppel csak szenvedek :/
    maradok árkádnál :) elbaromkodok én ott
  • Torzonborz
    #21547
    WR szerencsére itt nem nagyon érdekel senkit ;)
    Ha meg ennyi kill után nem boldogulsz HB-ban akkor az azt jelenti hogy még sok tanulni valód van .
    Kérdezni sosem szégyen. Ha nem boldogulsz egy géppel akkor inkább informálódj hogy is kéne használni és próbáld ki a szerint . Ha nem megy akkor meg ne erőltesd.
  • foxbat88fx
    #21546
    Szia, persze hogy elolvasom :D szivesen várok bármilyen tanácsot....

    na szóval :) Árkádban 1443 légi kill-em van. 56% WR (ha számít itt a WR)
    elég sokszor végzek a top-3ban ha légi célpontokra megyek, szóval szerintem nem vagyok béna :)
    amiket leírtál azt mind tudtam :)
  • Eisenberg
    #21545
    Fox: Mondhatni ismerem a magadfajtákat, egykor Én is ilyen voltam. Nem akarlak kioktatni, és ha nem akarod nem olvasod el, illetve már az elején leszögezem: Nem értek a repüléshez, és nem vagyok jó játékos. Tehát akkor kezdhetjük?

    Először is: Ne menj HB-ra amíg nincs minimum 2-300 killed AB-n. Én most tartok 187-nél de rengeteg olyan meccsem volt, hogy 0 kill 5 death. Nem tudok jól játszani. Viszont tapasztaltam játék során (AB) jópár dolgot: Ha tudod, hogy egy gépnek jobb a tűzereje mint a tiéd (pl 20mm-essel rendelkező bombázók) akkor ne menj vele szembe úgyis kiszed... Ezek a gépek nem tankok, itt nemigen van páncélzat kivéve persze bombázókat, ezért itt inkább az ügyesség, a reflex, a reakcióidő, és a taktika számít minstem a páncél, és a durva lőszer. 20mm alatt ne igen menj neki bombázóknak maximum BnZ-vel. Viszont ki lehet szedni kis géppel az erősebbeket is. Mondok példát: Hien ellen mentem egy hayabusa-val. Ugye mondtad, hogy a japán gépek szarok tier 4-ig vagy meddig. A Hayabusa 2-es szintű, és a két Hienem mellé még mindig be van téve mert annyira szeretem/tudok vele repülni viszonylag jól. Na de a lényeg: Leszedtem vele a Hient. Nem volt nagy ördöngösség igazából csak azt tettem amit a legjobbnak éreztem. Azt akartam, hogy a srác ne kerüljön mögém ezért szétszedtem a hátsó légterelőit (asszem így hívják őket) és nem tudott emelkedni. Onnantól kezdve egy golyót nem kellett beleeresztenem. Az igaz, hogy szerintem elég béna volt mivel tök egyenesen repült előttem (bár stealth-el lőttem szal nem biztos, hogy észrevett :D) de érted a lényeget. Szerintem nincs OP gép csak béna játékos. A Hayabusa meg jó csak könnyen kigyullad, és gyenge a szárnya. Csak azt tudom mondani, hogy tanulj meg játszani, és ne úgy állj hozzá mint a WoT-hoz. Ja, és hagyd a HB-t...

    De ha megengedsz egy személyes véleményt: Ez nem a Te játékod... :)
  • foxbat88fx
    #21544
    na megvan a win :)
    csak azért is megcsináltam :D:D
  • SovereignXY
    #21543
    Cimborámnak megvan a2 p-51 e asszondja fordulni az sem képes.
  • SovereignXY
    #21542
    Elő vettem én is megint USA repülőket csak AB de... borzalmasan fosok.
    .50esek gyengék. Nem 2őt kell lőni velük. De ehhez tartani kell a tempót, fordulást hát... nem igazán megy nekik. A Cobrák még oké de az a 37es... hát nem egy yak-9é. Stealth sem megy bele így persze akire rálövök elkezd mozogni ballra jobbra.

    Másik eddig nem is néztem mert pont leszartam. Tier 14 vagy 15 Bearcat izé. 4x.50 EPIC FAIL...

    Az A-20G meg B-25 és társai-ra meg ráférne egy kis FM igazítás mert hogy konstans megy 600+al hát...
  • stork13
    #21541
    Akkor itt az ideje váltani más nemzetre. ez egy égi jel. Szó szerint. :D
  • foxbat88fx
    #21540
    hahaha csak nem
    de azért ez már vicc hogy reggel óta 0 win-em van usa gépekkel :)
  • foxbat88fx
    #21539
    oda adom az accom valakinek ha megnyer 1 csatát HB-ben amcsi géppel küldök neki 5000 aranyat :DDDD
  • foxbat88fx
    #21538
    B-25 is esélytelen....
    igaz japók ellen tett be de a Reisen horda megint siman győzött, hiába lőttem szarrá őket :/
  • bgabor
    #21537
    Angol Spitfireekkel elég szépen le lehet nyomni őket is. Szerintem majd néhány hétnyi játék után ráérsz kövekeztetéseket levonni hogy mi az OP meg mi nem.
  • bgabor
    #21536
    Szerinted lehet hogy így van.
    De te voltál az akit lenyomtak ma a csigalassú AI biplánok. :D
  • stork13
    #21535
    Fox, csak óvatosan. Nehogy úgy járj, mint a WoT-tal. :P
  • SovereignXY
    #21534
    Hm... érdekelne menyi ember menne a yak-9T me K-val ha a p63 37esének szintéjre nerfelnék a puskáikat...
  • foxbat88fx
    #21533
    viszont amerikai géppel azóta se nyertem csatát...
    most jön a B-25... hátha
    ezek a BF-109esek legyőzhetetlen OP szarok :D
  • foxbat88fx
    #21532
    jah tudom, de nem érdekel :D
    szeretek kamikazezni.... xd
  • SovereignXY
    #21531
    Hm... ez érdekes. 3 halál 1 kill és 50k battle trófe. Eddig ha 50k-t kaptam mindig 3 halál és 1 kill volta mérleg.
  • sulouos
    #21530
    Nem szabad szemből támadni. Kis palástorsóval kikerülöd, repülsz egy kicsit egyenesen, és ha nem követ, fölémész és ronggyá lövöd. Ha meg követ, akkor te sokkal gyorsabb vagy, mert te nem fordultál meg :)
  • foxbat88fx
    #21529
    hát nem voltam hosszú életű :)
    kiszedtem egy MIG-3 valamit de a hullája nekem repült szemből
    árkádban imádatos gép :D:D brutális pofonokat szoktam vele osztani
  • sulouos
    #21528
    Pedig ha olyannal találkozol, akkor nem elég a fasza gép... Nem árt tudni azt se, hogy faszán mit csinálsz vele.
  • foxbat88fx
    #21527
    na most jön a beaufighter X
    azzal sima gameben durvákat szoktam alázni :)
    kiváncsi vagyok HB-n mit lehet vele művelni
  • sulouos
    #21526
    Pont ez a jó a HB-ban, hogy nem egy fél zsebkendőre van összeszorítva 30 repülő, hanem lehet szóródni, lehet a bombázókkal kerülőúton menni, hogy ne találkozz megint a rohadt 410-esekkel, stb. Ha kisebb lenne a térkép, nem lenne igazi előny a jó emelkedőképesség sem, mert nincs hely hogy emelkedj, mert 3 perc alatt a bázisodon van az ellenség...
  • foxbat88fx
    #21525
    na mentem egy HB-t BF109 F-4-el.... sima win
    második lettem a team-ben
    hogy is van ez a játsz még 1 hónapot szöveg? :D
    sztem csak egy FASZA gép kell HB-re, nem sok tudás kell
  • sulouos
    #21524
    Meg lehet ám szopatni a BnZ-ző németeket is, ha nem vérprofik. Pl. engem meg szoktak.

    Fejleszd ki a keen vision skillt a legénységeden (ha jól tudom, az kell), hogy meglásd ha föléd ér az ellen, és amikor olyan 1km-re jár feletted és zuhan, fordulj a zuhanási íve alá. Onnantól választhat, hogy vissza felhúzza a gépet és 1-2 percig totojázik, hogy megint pozícióba kerüljön, vagy megpróbál utánad fordulni, veszít egy csomó energiát, szétszakadhat a gépe a nagy sebességű manőverezéstől, és még el se talál. Bele kell tanulni, ennyi :)

    A P-47-el a biplánok ellen zuhanórepülés a menedék, amikor már 2-3km-re vannak, megfordulhatsz, és kedvedre szétlőheted őket.