38447
  • bgabor
    #21683
    Hát ha még bombacélzó célkereszt is lenne rajta...
  • bardocz
    #21682
    Japán gépeket néha még egy hőlégballon is lehagyja :DD
  • sulouos
    #21681
    Ja, ezt elfelejtettem: semmi modul nem volt rajta, és otthagyta vízszintesen a Zerokat.
  • sulouos
    #21680
    Ez az A-20G tényleg egy reménytelenül OP dolog. Bementem vele HB-ra úgy, hogy alig mentem előtte egyáltalán bombázóval ott. Berakott a japók ellen Peleliura... Az odaúton 3 Zero is rám akaszkodott, mindhárom otthagyott 1-2 találatom után. A bombáimat mérnöki pontossággal lehelyeztem az egyik nehézcirkáló mellé, aztán megláttam egy Ki-49-est, végigvertem a hátán, kigyulladt, gondoltam lezuhan (nem tette). Ezután a partraszálló egységek után vetettem magam, amikor jött hátulról még egy Zero. Ő nem hagyott ott, itt-ott kipirult a gépem, neki viszont odalett a pilótája. A partraszálló egységek és a parton levő teherautók közül kilőttem 13 db-ot, mire elfogyott a lőszerem, és az utolsó Zero lövései nyomán leállt az egyik motorom is. Mivel hordozón landolni oda való géppel se tudok biztosan, nem hogy egy bombázóval, letettem a gépet a szigeten levő reptérre, és kiszálltam belőle... A japóknak 2 Ki-49-esük maradt a végére, semmit se csináltak a csata folyamán. Már csak az a baj, hogy nem szeretek amerikaiakkal repkedni :D
  • Glo
    #21679
    #21650
  • SovereignXY
    #21678
    Nem az én dolgom átgondolni. Arra vannak a fejelsztők. :P
  • bgabor
    #21677
    Szerintem nem véletlen hogy sem itt, sem a hivatalos fórumon nem támogatta senki sem ezt a felvetésedet. Nincsen rendesen átgondolva.
  • Glo
    #21676
    IL-2 Sturmovik-ban is próbálkoztunk mindennes, a config fájlt meg a DX fájlt rommá módosítottuk. Aztán mégis 640x480-ban lehetett legjobban látni az ellenséget :)))
  • SovereignXY
    #21675
    Akkor neked maradna a HB. De akinek nem fun 5 percig tepülni - mert valjuk be mi abban a fun? - annak ott lenne amit én mondok.
    Tegnap mentem vagy 2-3 HB-t belőtteme egy 240 km/h emelkedést majd le tálcára és 5 percig nezetem mire a gép kb középpen volt meg megfelelő megasságban. Hát... ez hol fun? Értitek.
  • SovereignXY
    #21674
    Nem a HB helyett értem hanem mellette. Egy AB és HB közti játékmód
  • Glo
    #21673
    Jah, az fain lesz, bár nagy bomber kötelékek így se lesznek sajnos.
  • sulouos
    #21672
    Ez tényleg jó hír, a mezei bombázóknak most szinte csak a bunkerek adnak célpontot.
  • Amaymon
    #21671
    Az igazi durva beállításokat a RU fórumon lehet találni, ide mindenki behány valamit ami szerinte jó (nincs azonos setup), de a ténylegesen működő az a pl. a JG klán által postolt szarrá nerfelt grafika. Nem találom hirtelen a linket.
  • Animefox
    #21670
    Heheheheheh, ez tetszett.
  • bgabor
    #21669
    Most olvasom hogy az új peccsben végre kapunk statégiai célokat(gyár, kikötő,város) a bombázóknak. Végre vége a B-17essel mélyrepülésben történő tankkergetésnek.
  • Eisenberg
    #21668
    Gyerekek ebben a játékban nincs lehetetlen. Egy Ki-10-el (reserve gép, kétfedeles) leszedtem egy Hurricane-t... O.o
  • Animefox
    #21667
    Lassan nem látom értelmét eleve az AB-nek... Ha játszok benne az csak a pénzgyűjtés miatt lesz és csak top géppel teszem mint például a KinCobra, vagy nemtom milyen lesz a P38... Egyszerűen az amerikai gépek jórésze használhatatlan AB-ben...
  • Glo
    #21666
    Régi filmet? :) Nem tudom, nekem ugyanolyan jó (vagy ugyanolyan rossz, én sose nyomtam UltraHigh beállításon).
    A PostFX ezen beállításának lényege amúgy annyi, hogy egy nagyon vékony fehér kontrasztot ad a gépnek, ami földháttérben is kivehetővé teszi őket. Bár Bulge mapon lehet nem nagyon számít, de fehér festése meg kevés gépnek van :)
  • Torzonborz
    #21665
    Hinnye, kipróbáltam ezt a beállítást de no...hát ez most mi ? :D
    Mintha egy régi filmet nézne az ember , elég zavaró.
  • Glo
    #21664
    A tudás hatalom.
  • Torzonborz
    #21663
    köszi ezt meglesem . :)

    de ha valami gáz akkor ez az. iszonyatosan rühellem amikor ingame beállításokkal ilyen előnyre lehet szert tenni.
  • Glo
    #21662
    Ezt tudom ajánlani :)

    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/28020-graphics-tweaks-for-improved-visibility/

    Nem kell lehúzni a grafikát, ez csak egy tweak, hogy jobban láss.
  • Amaymon
    #21661
    A kis kék pötty csak egy példa. Én sem várom el, csak legyen megoldás. Akár hogyan is próbálod megmagyarázni, igenis agyonbutított grafikával lehet csak FRB-n menni különben elveszted közelharcban az ellenfelet és nem azért mert vak vagy.
  • Glo
    #21660
    Ez a HB, csak cockpittal, joystickal és TS-el :)))
    (na jó, az FM/DM nem ugyanaz)
  • Torzonborz
    #21659
    "Amúgy a LOD-ot csak a vakok fikázzák."

    Az ilyen kinyilatkoztatásokkal azért kicsit finomabban ha lehetne...

    Qrávra nem vagyok vak de max grafikán baszottul nem lehet megtalálni a a gépeket.
  • Amaymon
    #21658
    LOD = a távolság arányában mennyire látható egy gép szabadszemmel, milyen arányos, hogy olvad bele környezetbe stb. WT-ben a hasonló játékokkal szemben fordított arányosság van, ráadásul ez egy árkád játék. Nagyon gyors a közelharc, extrém fontos lenne hogy láss. Itt észreveszed nagyon messziről a pixelnyi pontokat, de közvetlen közelről simán úgy hogy az orrod előtt van a gép eltűnik. Grafikai bug szerintem az eredetileg konzolos motor miatt.
    BoS = Battle of Stalingrad
  • bgabor
    #21657
    Egyetértek, a jelölés és kamerakövetés hiánya riasztja el a legtöbb embert az FRB-től. Persze sokkal intelligensebben is meg lehetne oldani mint most HB-n, hogy ha a társam látja, akkor én is látom 24 km-ről is.
  • Glo
    #21656
    Amúgy a LOD-ot csak a vakok fikázzák. Én már akkor látom az ellenséget mikor felszáll. Gép sziluett is sztem időben kirajzolódik, csak ugye fel kéne ismerni őket, és nem a kis kék pöttyre várni FRB-n, hogy saját-e vagy ellenség..
  • Glo
    #21655
    Ezért lesznek ezek eventek, mert nem lesz kötelező velük menni. Lesz rá egy külön gomb, ha részt akarsz venni benne, de nem kötelező, a sima játékmód megmarad.
  • Eisenberg
    #21654
    Az éjszakai küldiket nem tervezik visszarakni? Hatalmas volt nem láttam a talajt csak onnan tudtam hol vagyok, hogy lezuhant gépek égő roncsait figyeltem :D
  • Amaymon
    #21653
    "Lesznek ilyen eventek, hogy AB mapokon lehet majd FRB repmodellel nyomulni"

    Attól az isten mentsen meg, hogy 10 km-ről pontosan lássam milyen gép van ott vagy 30km-ről ha ott egy társ. :)
  • bgabor
    #21652
    Mi az a LOD és mi az a BOS?
  • Amaymon
    #21651
    Nem én FRB-t akarok normális LOD-al. Pinned topic WT fórumon, mert valós probléma. Persze néhány akadékoskodó ott is van. De az abnormális, hogy lowend graffal kell játszani, mikor maxon is mehetne, amennyiben bele nyúlnának vagy foglalkoznának vele. Ha nem változtatnak az egyre csökkenő HC réteg abban a pillanatban, ahogy megjelenik a BoS el fog tűnni.
  • Glo
    #21650
    Lesznek ilyen eventek, hogy AB mapokon lehet majd FRB repmodellel nyomulni, vagy simán az AB lesz respawn nélkül, vagy korlátozott (történelmi) géptípusokkal lehet csak belépni a csatába.

    Itt van róla bővebben szó angolul:

    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/64457-developers-diaries-events-mode/

    Na persze nem csak ezek lesznek benne, ez csak egy lehetőség-lista.
  • bgabor
    #21649
    Hogy lennének monopolok? Azért mégis csak ott a World of Warplanes, ami ha másra nem, hát arra alkalmas hogy elmodnhassuk, van konkurenciája a repülős résznek.

    De ha kijönnek a tankok és a hajók (meg a konkurenciánál a World of Warships) akkor a rivalizálás sokkal kiélezettebb lesz.
  • f24sg
    #21648
    Nem lehet véletlen, hogy ua. baklövéseket elkövetik, az "elrettentő" példa és milliárdnyi fórum-post ellenére.
    Ugyanolyan monopolnak tekintik magukat repcsik terén, mint a WoT a tankokkal. És ezért megtehetik ugyanazokat a hülyeségeket.



  • bgabor
    #21647
    Nyilván vannak hibáik, de én azt látom hogy a War Thunder a legrosszabb pillanatában is profibb, minőségibb cucc mint a WoT fénykorában volt.

    Szóval én nem aggódom emiatt.
  • sulouos
    #21646
    Ne ássuk már el előre, nem muszáj nekik is elrontani a játékot csak azért, mert egy másik orosz bagázs megtette.
  • f24sg
    #21645
    Hát nem tudom, Téged ezek az "átgondolt" akciók / patch előtti döntések nem aggasztanak? Nem ismerősek valahonnan?

    Ha így megy tovább, lesz egy rövid 15 perces hírnevük, aztán lehet választani graf. alapján, melyik parasztvakítással szarjuk el az időt.
  • Amaymon
    #21644
    Én inkább egy spéci RB módot látnék szívesen, elég lenne 1-1.5 km-en belül egy valamilyen jelölés, hogy az ott az enemy. Ha már nem tudnak annyira bele nyúlni az enginbe. Gyakorlatilag az egész motor alapjait úja kellene írni, hogy távolság arányosak legyenek a gépek. Mivel azt kétlem, hogy meg tudják oldani az egyetlen lehetőség, hogy jelöljenek. Nem ördögtől való a dolog RoF-ba is jelölnek és IL2 CloD előtti részében is jelölik a gépeket.