38447
  • Amaymon
    #21803
    bombert én még nem láttam landolni, persze elképzelhető, hogy le tud :)))
  • twi452
    #21802
    hasonlóan kell mint a videón csak laposabb szögből és kerék nélkül szépen rásimulni a fedélzetre :)
    ha már kétszer sikerül utána már rutinból menni fog minden bombázóval/repülővel :D
  • foxbat88fx
    #21801
    hát ketté szakadt a gép de 1.50 és egyben lesz XDDD hahahah
  • Amaymon
    #21800
    160 km/h körül kell letenni a gépet, akkor megfogja a kötél.
  • foxbat88fx
    #21799
    épp egy G4M1-et kellene letennem :D
    de sztem rossz vége lesz XD
  • bgabor
    #21798
    Ma itt az FW-190F8 kapcsán szóba került a bombavetés az ilyen, bombacélzó(célzómarker) nélküli támadógépekről. Ehhez nem tudnál valami okosságot mondani?

    Ez sose ment, már a 2001-es IL-2 Stumovikban sem. (modnjuk ott is csak annyi volt a tutorialban hogy gyakoroljál vele aztán majd egyszer betalálsz).
  • Amaymon
    #21797
    MC a másik kedvenc low tieres gépem, pedig nagyon nem kedveltem egérrel.
  • twi452
    #21796
    pl így :)


    bombázóval nagyon lassan finoman kerék nélkül hasra tenni és imádkozni h megálljon :)
  • vajakos21
    #21795
    Ez a videó volt már. Persze ettől függetlenül jó nézni :)
  • foxbat88fx
    #21794
    viszont egy valamiben kisegíthetnétek :)
    Hogy kell leszállni anyahajóra????
    vadászgéppel és bombázóval egyaránt lécci :)
  • vajakos21
    #21793
    Kérdés milyenek a "kis emil" reptulajdonságai.Az meg hogy leemelkedik,hát istenem. Ha egyszer a korai gépek ellen ment.Valahogy a szövetséges gépeknél nem aggódnak a történelem miatt ha lejjebb kerül pár évvel.(A20 G pl)De a gonosz oldalon nemhogy szintjén de inkább feljebb tolják őket. Az MC is van ilyen fegyverrel sőt..A 112 es ből 80% ban A0-t látok a többi 3 osztozik a maradék 20%-on.
  • twi452
    #21792
    Na az utóbb időben nem volt időm egyáltalán játszani így az árkád event őrület után... aztán most megnéztem grmlz stuka videóját..oO :)

    Gondoltam adok neki egy esélyt én is.
    ahogy ő csinálja, hogy controls nem full-on hanem realistic-en (sokkal kényelmesebb, hb-re teljesen jó :) ), és próbálgatom én is ezt a külső kamera + követés dogfight-ra minden másra virtual cockpit nézet..
    háát.. nem lehetetlen azt kell mondjam :)

    persze kell gyakorolni de meg lehet szokni

    elvittem én is a D-5-öt pár körre.. első 2-3 kör teljes kudarc akkor csak belsőből nyomtam freetrack-el
    utána beállítottam gombokra a külső+követést és másikra a belsőt..ég és föld :)
    így is béna vagyok szó se róla de azért bekopogtattam 4 gépnél vele :)
    12 hits
    3 critical
    2 assist

    aztán az angolok lelőtték az utolsó bombázót is és vége lett a körnek sajnos :S
  • foxbat88fx
    #21791
    Itt nincs ilyen klánháború szerűség mint wot-ban ugye?
    vagy bármilyen külön játékmód klánoknak?
  • Glo
    #21790
    Tényleg, mi lett a Pumákkal? Alig látni őket HB-n vagy FRB-n.
  • Her Laca
    #21789
    E1 az jószerivel csak a Francia orzági harcokban,és az angliai csatában vitézkedett.Persze előfordult a későbbiekben itt ott ,de a harcokban nem nagyon vett részt a későbbiekben ha jól tudom.
    Ugye a spanyoloknál a Dóra volt még ,na meg a Lengyelországi hadjáratban talán ,de ott inkább a 110 esek intézkedtek többnyire ,ha jól tudom.
  • macigabi
    #21788
    Sziasztok íme a Puma101 bemutatkozó videója:
  • Amaymon
    #21787
    Jóaz a 7mm t5-ön bőven. He112-vel simán lehet tovább darálni, ha kifogyott a 20-as.
  • Her Laca
    #21786
    Humán.
    AI ra nem lövök. Kár beléjük a jó kis birodalmi lőszer.
  • foxbat88fx
    #21785
    hmmmm most kicsit megváltozott a véleményem a HB-ről :)
    amcsi géppel továbbra is osztom a véleményt hogy szart nem ér
    de most mentem BF 109 F-4/trop-al egy 40 perceset :D
    pár földi kill és kiszedtem egy B-17-es NPC-it is meg 4 játékost...
    utolsót mit össze kergettük mire a bázisukon kaptam el nagy nehezen :)
    hehe na ez fasza volt :D
  • Amaymon
    #21784
    A bomber ai vagy humán volt?
  • Vaktermesz
    #21783
    Pearl Harbor pályával mi történt? Az event alatt AB-n mentem, de egyszersem voltam rajta(tier5-7). Átszintezték feljebb?
  • Glo
    #21782
    Ja, az event mod a legnagyobb plusz ebben a peccsben. Én tuti ott fogok repkedni a csatorna felett az E3-al :))

    az E1-en meg ilyen fegyverzet volt. Most akkor mivan? NEm lehet lejjebb tenni mert ott leemelkedik mindenkit. Majd lesz rá valami korai event, ahol i-16osok ellen lehet vele repkedni.
  • vajakos21
    #21781
    Hozzák a formákukat...Az uj 109es t5 ön.4 7mmes.És még a p40 tier 5be rakásán vannak fennakadva.
    Az ikonmentes csatakezdetröl hogy nem tudod mi ellen mész:Valahol olvastam hogy dejó a K4 esek nem lépkednek ki.Az ilyenek godolom nem mennek majd korea eventre mert ott jet ellen menne ö is.De azt élvezi hogy lenyom egy propos gépet.Remélem senki nem megy majd be (harcoljanak ök a realitások ellen)és talán gazsiék is rájönnek hogy külön kéne rakni a post war gépeket.Továbbra is a historical tierbesorolást támogatnám.Minden nemzetnek voltak jò-rossz gépeik de igy nem kerülne 42`es gép t4 be vagy 45`ös t10 be....
  • Her Laca
    #21780
    Videó tőlem:)
  • vajakos21
    #21779
    Nem mondtam hogy jó:-). De inkább ez mint a célkijelölös ikonos.Azt majd a mig29 be..Közelröl én is el tudom vesziteni az ellent könnyen ha jó s festése.
  • Amaymon
    #21778
    Nem tudom, milyen beállítással mész, de nekem csak a JG klán által postolt atom módon lepusztított graffal jó a LOD. Ez abnormális. Fordítva kellene lenni. Full graffal legyen jó a LOD és csak kényelmi szempontok miatt, vagy akinek HW gondja van annak kelljen butítani a kinézetet.
  • Amaymon
    #21777
    Ehh ebben kicsit többet leírnak O.o
  • vajakos21
    #21776
    Igen ez régebbem volt,de szerintem is jobb az mm.Amugy 10es tier fölé ritkám megyek.Ha bejömne a célkijelölös követös akkor valszeg hagynám is ott...onnan már csak egy lépés az egér és külsō nézet...1500 ft egy freetrack összedobása....nem ezen mulik
  • Amaymon
    #21775
    Az ilyen ritka mint a fehér holló. Én nem láttam még t14-ig RB-n jetet. Előfordulhat, de nagyon egyedi és valószínű csúcsidőn kívül.

    Egyébként ritka nagy mészárlás lesz HB-n, azzal hogy kiszedik a gép ikonokat és nem látja majd az egyszeri játékos, hogy pl. egy valag jet várja a t15-ös 109-ét vagy a TA-t :)))
  • gezu1025
    #21774
    Javítok, az aircorba 6ból kerül 7-be, míg a p47d 9ből 8-ba. De így sem értem mi az értelme. Majd meglátjuk.

    Összeségében örülök a patchnek, főleg az uj orosz gépnek kellett már valami értelmes vas. De tény, ideje lennei a japoknak is pakolni pár (tucat) repcsit.
  • gezu1025
    #21773
    És akkor most a dev szerverről saját tapasztalatok.

    Az event mód érdekes és tetszetős.

    Az új t10-es FW NAGYON rendben van így elsőre. 2 mg orrba, 2 cannon szárnytövébe, és 2 cannon szárnyon.
    Az új t5-ös bf 109E csak 7milis géppuskákkal rendelkezik, no comment...

    Az orosz LA5-ök kellettek, mint egy falat kenyér, mert értelmes repcsiknek tűnnek, és okot adtak nekiállni az orosz ágnak.

    Az új amcsi JET-ekhez nem tudok mint hozzáfűzni, még méssze vannak.
    Ami a p40 t5-be tételét és az uj hawkot illetti, hát majd meglátjuk.

    Angol ágan az mk2őt két felé (mkII.a/mkII.b) szedték, az egyiknek 7.7-es ből van sok, a másikon az ismert 2x20mm. Az mk9-et is szétkapták. (t10 és t13), motorban külömböznek.

    A japó heavy cuccon meg van valami hatalmas kaliberű cucc (talán 57mm, már nem emlékszem).

    Amiről még érdemes beszélni az az aircobra t6ba kerülése amit nem értek, mint ahogy a p47d t8-ba kerülését se.
  • bgabor
    #21772
    Srác írta hogy a tier13-as HS-129ét jetek ellen dobta be.
  • Amaymon
    #21771
    "alig van aki FRB-t játszik és gyenge a matchmaker is."

    Az első igaz, pár 100 játékos nyomatja csúcsidőben.
    A másodikban nem vagyok biztos. Valahogy sokkal kiegyensúlyozottabbak a meccsek, és inkább csinál 4v4-et, minstem szétcsessze a balanszot. Jóval ritkábban tágít sávot, mint HB-n.
  • gezu1025
    #21770
    patch notes, forumról másolva, orosz fordítás alapján
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    New aircraft

    Germany:
    Fw-190A-5 (4 cannons) - 10 Rank
    Bf.109E-1 - 5 Rank

    USSR:
    La-5 37th production series - 7 Rank
    La-5F 39th production series - 8 Rank
    B-25J-30 - premiumnyh - 9 Rank
    Yak-3P - 11 Rank
    MiG-15 - 20 Rank

    US:
    North American F-86-F25 Sabre - 20 Rank
    North American F-86-F2 Sabre - 20 Rank
    Curtiss P-36G Hawk - rank 4

    UK:
    Spitfire MK. IIa - 5 Rank
    Spitfire LF. MK. IX (Merlin Engine 66) - Rank 13
    Spitfire F. MK. IX (Merlin Engine 61) - Rank 10

    Japan:
    Fw-190A-5/U3 replaced with 4 cannons Fw-190A-5
    Ki-96 - 10 premiumnyh Rank
    Ki-102 - 10 Rank

    Interface
    Fixed output text about blocking crews (when lock is enabled) after the fight
    The speed of the connection to the chat.
    Added the ability to preview the skin of aircraft to buy
    Added the ability to move out of the window of modifications to other windows
    The list of options for the bomb load on all aircraft are sorted from low to high load

    Drawings and models
    Reworked for aircraft cockpits: B5N2, Bf-109E-3, Boomerang Mk.I, Boomerang Bk.2, BTD-1, D3A1, F4F-3, F4F-4, F4U-1a, F4U-1c, F4U-1d, F6F-3, F8F-1, F8F-1B, F9F-5, Fw.190A-5, Gladiator Mk.II, I-16 Type 28, Ju-87R-2, Ju-87B-2, Ju-87D-3 , Ju-87D-5, Ju-87G-1, Ju-87G-2, La-5, La-7, La-7B, LaGG-3 (all), MC.200 serie 3, MC.200 serie 7
    Reworked model airplanes: Blenheim Mk.IV, BTD-1, F4U-1a, F4U-1c, F4U-1d, Fw.190A-5, P-36G, P-39K-1, P-39N-0, P- 39N-0 (SU), P-39Q-15, P-39Q-5, P-51B, Phe-2110, Phe-2205, Phe-3 Early, A5M4, A6M2, A6M3, Ar 2, Ar- 234, B5N2, Beufighter Mk.VIc, Beaufort Mk.VIII, Blenheim Mk.IV, D3A1, Do.217m-1, Do.217n-1, Er-2, F8F-1, F9F-2, F80c, Fw.190A -5, Fw.190D-12, Fw.190D-13, G8N1, G8M2, Hs.129B-2, I-16 Type 18, I-16 Type 28, IL-4, Ju-87B-2
    Improved texture and geometry of the Yak-3, Fw-190 versions A and F.
    Fixed camouflage aircraft P-36A Rasmussen
    Fixed rendering of arms on the Fw-190A5 and BTD

    Gameplay
    Start the engine and other Corsair aircraft, propeller feathering should no longer lead to bugs;
    Fixed hook on all deck aircraft;
    In RB, until the aircraft is moving, adds the ability to activate an external camera (you can look around and see the runway)
    In the RB is now also displayed reminder "Press the button to reload" for reloading weapons on the runway
    Control Mode "Aiming with the mouse" - with manual control authorities aircraft with the keys in the view of the camera is centered on the aircraft Player.
    Hide the icons in the aircraft to the opponents in the modes of IB and RB (for experienced players to determine the plane was not difficult even for these icons, even before the start of the battle).
    P-40E aircraft moved to the 5th rank
    Aircraft P-39N and P-39Q-5 moved from 6th to 7th grade
    Aircraft P-47D-25 and P-47D-28 moved from 9th to 8th grade
    Fw.190A-5/U3 renamed Fw.190A-5/U2
    Fw-190A-5/U3 moved to rank 11
    A20G renamed A20G-30

    Changes in FM
    Updated LTH aircraft Spitfire F. MK. IX (fm tuned to model the engine Merlin 66)
    Added and configured Spitfire LF. MK. IX (fm tuned according to passport data)
    FM aircraft La-5 and La-5F close to the actual characteristics
    Are given to historical LTH aircraft BF-109E-1, BF-109E-3. The errors in the damage model aircraft engines and liquid cooling. (Some liquid-cooled engines such as aircraft Bf-109 is almost never received injuries in frontal attacks, and the opposite part of the air-cooled engines broke down extremely fast)
    Updated FM settings for "Airacobra" - P-39 K-1, P-39Q-5 and P-39N-0.

    Weapons and modifications
    Added torpedoes (torpedo AN-45-36) for the IL-4.
    Fixed a variety of ribbons and bleeding for aircraft with a total number of tapes to be four (early version of the Pe-2, and Pe-3/Pe-3bis)
    Fixed ammunition arrow on IL-2M 1000 to 450 rounds of ammunition.
    Added Italian torpedo F200/450 (previously used model of the British torpedo armament in the SM-79 is replaced by an Italian)

    Mission and maps
    Added two new locations for AB: [ground attack] Isle of bad luck and [ground attack] the mountain of despair.
    Fixed all known bugs for the mission [Alternate History] Krymsk. Summer 1943
    Fixed all known bugs for the mission [ground attack] The naval port. The speed of movement of ground units Part of the defending side bunkers changed to heavy bunkers Posted on 1 side of each ship Part of the offensive Ground Kills is now available ZSU-shkami
    Mission [Alternate History] Berlin. Spring 1943 has been finalized Fixed some known bugs In attacking columns added ZSU Increased the number of Ground Kills for the defending side Defenders became available airfield in the center of Berlin, which can be used to recharge and repair
    Mission [ground attack] was modified Iwo Jima Accelerated landing Kamikaze now attack and cargo ships too The landing of amphibious boats now is not a single ship, but with a few Fixed bugs
    Missions [ground attack] Rice terraces [Excellence] Mozdok and [ground attack] rocky shore were some minor changes that are designed to equalize the balance of victories on these cards.
    Changed the [Operation] Midway

    Miscellanea
    Fixed a rare crash when run from the steam-client
    Fixed a crash in the mission editor
    Many improvements networking code, significantly more stable behavior of the aircraft during packet loss
  • Amaymon
    #21769
    "Na tegnap bejutottam tezst szerver. Hát.... szánalmas egy patch lesz... Japcsik is lófazst kapnak., De a ruszkik megint kapnak gépet. :S"

    Amcsik megkapják a szuper e-peen jeteket, gyanítom onnan dől az aranysas a játékba. Ruszki tree-t pedig be kell mielőbb fejezniük, mert a német elég jól áll t15-ig. Amikor jön a Ground Forces ott a német és ruszki lesz amire elsődlegesen koncentrálnak. Így a japó teljesen háttérbe szorul, csak tűzoltás jelleggel kap gépet időhiányban.
  • Amaymon
    #21768
    "Igen.Szerintem is nerfet.Plusz a prém spit tier 13-ra került."

    A nerf része érdekesebb lesz. Két fajta Spit IX van merlin 61 és 66. Merlin 66-os a prém, az kerül fel tier 13-ba. Az célját nem értem, mert a 10-14-es sávban marad, ugyanazokkal a gépekkel fog harcolni, mint eddig hisz t11 volt. Az angol spit IX marad ahol van, ráadásul a határsávban (t10), ahol bedobhatja az MM a kisebbek és nagyobbak közé is.

    "Spitfire mk.9 FM updated (tuned according to Spitfire mk.9 with Merlin 66)"

    Ebből én azt veszem ki, hogy a t10-es megkapja a t13-as merlin 66-os FM-jét. Javítsátok ha tévedek.
  • Torzonborz
    #21767
    oké de azok T14-15ös gépek. :)

    egyébként fura hogy a Cobra és Yak9 37 milis lövege mennyivel jobbnak tűnik.
  • Torzonborz
    #21766
    és akkor most mi van ? semmi.
  • f24sg
    #21765
    elfelejtettem írni, hogy a tűzerőn nem érezni a 2x13mm többletét a 7.92mm felett.
  • f24sg
    #21764
    üdv. a klubban! Ezzel szenvedek 3-4 napja. Támadónak nem is próbáltam, pedig az lenne benne a "pláne," de vadásznak is az alapgép rettentő. Roll rate az van ezerrel, de hiába a BnZ, ha az emlekedés kb. 13m/s (üresen, podok, bombák nélkül)
    Majd a 4x20mm Fw A-5, az talán segít valamit.