38447
  • Amaymon
    #22603
    Igen mind a 3.

    Megszavaztuk, hogy legyen a másik különálló topik ettől ne keveredjen ide a flame war és a sok felesleges info, ami a tankosok magukkal hoznak majd.
  • bardocz
    #22602
    Mert külön irányíthatóak lesznek, először a tankok.
  • JethroHUN
    #22601
    Ebben a játékban majd a tankok és a hajók is játszhatók lesznek? Vagy azok AI irányította egységek maradnak? Akkor viszont nem értem miért van két külön topik.
  • bardocz
    #22600
    Csak úgy megjegyezném, hogy ezek az első világháborús gépek a 30-as években készültek, amikor az első vh már egy ideje végetért.
  • Glo
    #22599
    Az 1. vh-s papír repülőknek pont az volt a lényege, hogy egy helyben megfordultak (és mivel kb 200 kg az egész gép emelkednek is mit az állat). Meg fogsz lepődni, de itt minden gépnek más a karakterisztikája, mindennel másképp kell játszani, hogy sikeres legyél. Persze vannak tierenként megfelelő gépek, de szerintem elég jól van súlyozva a balance (lásd Coral, aki a meggymag köpő gépével 10+ killt csinálgat).
  • Amaymon
    #22598
    Ezt nézd végig alapozásnak az elejétől fogva, jó vaskos anyag. Külső nézetes játékosoknak AB, HB kötelező lecke.
  • Amaymon
    #22597
    Amit a BF3-ban megtanultál el is felejtheted, az egy tamagocsi szintjét is csak karcolgatja :D
  • Coral Springs
    #22596
    Végignéztem, egész jó volt a műsor.
  • Her Laca
    #22595
    "Vagy téged lőtt meg a Spitfire ? Alapos meglepi volt, csak elbaszta."

    Azt azért tudni kell,hogy ebben a játékban nagyon nem könnyű lőni.
    A gépek ha kicsi a sebességük ,nagyon instabilak ,ráadásul amúgy is nehéz célra tartani. Sokakat ez is riaszt el sajna. Nagyon sok gyakorlás kell ahhoz,hogy rövid sorozattal (spórolósan) le tudjunk lőni valamit. Aztán pl az angol gépekben azért nagyon meg kell gondolni a lövést ,mert hamar elfogy a muníció.
  • JethroHUN
    #22594
    Most kezdtem el ezzel játszani. Talán nincs igazam, de szerintem óriási egyensúly gondok vannak. Mellékesen megjegyzem BF3-ban én már elég jól repülök jettel, majdnem mindenkit le tudok rázni. Mondjuk ott jobb az egér követése a gépnek mint itt. Amerikával kezdtem el, már lv3 vagyok, de egyszerűen baromira semmi esélyem nincs... azok az első világháborús "egyhelyben" megforduló papír repülők, hát vicc kategória. Nem lehet ki manőverezni.... sehogy. Azok a manőverek amiket én BF3ban megtanultam, felső-alsó jojó, forgó olló... itt baromira nem működnek.
    YT-n talált tutorial videókra is rászántam 40 percet, de baromira nem tanítanak meg semmi. Nem mutatják be, hogy mégis hogy kell meg csinálni egy manőver. Csak sima gameplayből és pofázásból áll a videó.

    Tudom béta... Gondolom a World of Warplanes az már ki lett adva, de ahogy a WoTot ismerem az sehol nincs ehhez s játékhoz. Amúgy ez csak szerintem nagyon jól optimalizált játék? Maxon fut 60+ fps-sel, pedig erősen csak középkategóriás gépem van. A cockpit nézet király, csak kár hogy nem sok értelme van, mivel a külső nézet még mindig jobb.

    A gépek fejlesztése elégé gyér. A lőszerrel kapcsolatban, melyiket a legjobb használni? Universalban van a legtöbb gyújtó lövedék. Tracer meg egyáltalán nem kell arcadeban. Mondjuk én játszanék realisztikusban is, ha lenne egér irányítás. Annyira nem vagyok még biztos ebben a játékban, hogy beruházzak joystickra. (gamepadot támogat? 2 analóg kar jobb mint 1) Az egér irányítás szerintem nem az igazi így.
  • Her Laca
    #22593
    Ja mindet én vettem fel:)
    Igen ott én is elqrtam a dolgot a felhőben,de aztán midőn észleltem a problemát egy két palást és a spit át is esett:)
  • Her Laca
    #22592
    Az én hangom sajna mostanában nem hallhattad,mert ez a retek MSI AB (bár nagyon jó) de valamiért az én TS beszédemet nem rögzíti. Majd rájövök.
    Max akkor hallható ha valaki éppen beszél és tőle jön az amit én beszélek:) Régebbi videókon lehet hallani a dörmögésem:)
  • Coral Springs
    #22591
    Amúgy azt sikerült kisilabizálnom melyik a te hangod a videóban, de mintha a második felvételt már nem te vetted volna fel.

    Vagy téged lőtt meg a Spitfire ? Alapos meglepi volt, csak elbaszta.
  • Her Laca
    #22590
    Lévén sose repültem BF 109 E3 al:)) fogalmam sincs,de sanszos ,hogy egy egy nagyobb belehúzásnál a fellépő erők miatt igen a szerkezet azért biztos berzenkedett :)
  • Coral Springs
    #22589
    A valóságban is nyikorgott a szerkezet fordulás közben ?
  • Her Laca
    #22588

  • bgabor
    #22587
    Pedig a Kittyhawk kimaxolva még így tier5re emelve is bitang jó gép.
  • Amaymon
    #22586
    Nem rossz masina az. Azonos szinten elég kellemes a germánok ellen. Zero kicsit jobban fordul, nem sokkal, de lassabb. Kittyben sok a lövedék Zeroban kevés és a kis kalibert se szereti a japán. A többi párosítást nem próbáltam még vele. Szvsz low tieren jól használható kiegyensúlyozott US gép.
  • darki81
    #22585
    na most az egyszer nem basztattak és sikerült 28-at lebombáznom :)
    1 jött csak rám azt szerencsére megjavítottam :)

    (amúgy mindég simán leszednek az elején engem 1 golyóval, még a He 111 H-16-ot is)
  • Coral Springs
    #22584
    Mostanában lesz meg a 10K kill -em Arcade -ban, az év eleje óta tolom. Ez elvileg még 9 évet jelentene ha kerekítek, de mivel a patch nem számolta bele az eddigi eredményeimet, ezért kilenc és fél.
  • Coral Springs
    #22583
    Mentem én is azzal valamelyik nap. Még a patch előtt a Sicily -re kerültem be vele úgy 90% -ban (az is egy nagyon jó map), most pedig a Midway van egyfolytában. Mentem vagy 4-5 kört a fordulóbajnokok ellen, azt annyi elég is volt. Elszoktam a HB -tól, mostanában inkább Arcade player vagyok.
  • robi3
    #22582
    én kitty-vel próbáltam de nem nagyon jött be.
  • Coral Springs
    #22581
    Én a Buffalo -val tolom most a HB -t, az oroszok és a németek egybe vannak rakva alacsony tier -ben. Egész jó a Krymsk map.
  • Coral Springs
    #22580
    Hát, nem tudtam kompenzálni.


    Lengyel barátaink egymásba keltek a chaten, kár hogy nem értem a nyelvük.

  • bgabor
    #22579
    Lol, ezek nem sportkocsik hogy a motor lóerejüket összevessed mint az ovisok az autóskártyákkal. A Buffalo két tonna, a Hellcat meg négy.
  • twi452
    #22578
    Régebben ezt mondták :) Aztán lehet, csak így sikeresebben tudnak sumákolni amikor titokban finomitgatnak itt-ott :D

    Amúgy a buffalo pont lehet, hogy kicsit erősebb mint kéne de van még néhány ilyen furcsaság.
    Talán egyszer javítva lesznek ezek.. vagy nem :)
  • Betyar070
    #22577
    Ezt nem tudtam,hogy csak hozzávetőlegesek az adatok.
  • twi452
    #22576
    Azért az is ott van az adatok között, hogy az f6f majdnem pontosan kétszer olyan nehéz volt mint az f2a :)


    A játékban adatlapra írt adatok meg csak tájékoztató jellegűek elvileg. Legalábbis régebben még ez volt az álláspont, hogy nem pontosak.
  • Betyar070
    #22575
    Nem belekötni szeretnék e remek gémbe,de azért jobban is odafigyelhettek volna a történelmi húségre a gépeket illetően. Már csak azért is mert a mai világban párpercnyi keresés után meglehet találni a legfontosabb adatokat. Pl Azért furcsállom, hogy egy F2A3Buffalo (2) jobb emelkedési képességgel rendelkezik 21m/s ( fullra kifejlesztve ),mint egy nagyobb géposztályba (6) tartozó F6F-3Hellcat. Iszonyat mennyire nincs benne erő. Max.20m/s max upgrade igaz, hogy csak 1m/s a különbség, de fejlesztések nélkül a két gép között már sokkal több.
    A valós adatok pedig igencsak a Hellcsat javára billenti a mérlegnyelvét:
    Alap F6F-3 Hellcat hajtóműve: R-2800-10 Double Wasp 2000 hp 1,500 kW.
    Buffalo F2A-3 R-1820-40 hajtóműve 1,100 hp (820 kW)módosítás után is csak 850Kw
  • Her Laca
    #22574
    Na itt egy laza 40 perces vágatlan ,csak összedobált videó ,hogy milyen az amikor összeverődik a társaság. Mindenkit lelőttünk:)
  • Amaymon
    #22573
    Event nélkül nincs olyan algoritmus, ami beszabályozná, hogy a játékosok mivel menjenek. Mindent kipróbáltak nemzetek vegyítése, extrém magas javítási ktg. spam ellen, volt hogy a gépek paramétereit kissé megpiszkálták pl dora. Mindenre ájvékolás volt a reakció.

    A legjobb kompromisszum az event lett. A perifériára szorult gépek is játszanak, nem kell túl elrugaszkodottnak lenni az FM-nek kényszerből, magasabb a reward. A résztvevők eltérő maximális számával a felmerülő gyengeségek enyhülnek.

    Szerintem semmi értelme a free flightnak. Epeenkedés a gépekkel és trükközés, hogy ki tudja kihasználni jobban a metagamet, trendet. Szinte a játék élvezete már teljesen háttérbe szorult és eszetlen hajsza lett ki rollol jobbat. A gordiuszi csomót helyes irányba kezdi átvágni az Event.
  • Glo
    #22572
    Nem lehet mindenki a háború istene, na. Tenni is kell érte :))
  • Susarc
    #22571
    GOD OF WAR lőjj le 100.000 playert:D HB ban csak 50.000-et kell:) RB ben pedig 25.000-et....

    úgy mégis ez egy viszonylag felsőközép kategóriás nem kocka playernek mennyi idő? 2 és fél év?D

    'há hülyék ezek?:P:D
  • Susarc
    #22570
    nah jólvan látom a nagyok is befordulnak:D
  • Glo
    #22569
    Mindig vannak gépek amiket spammelnek.. MEnjen Eventet, ott tudja mi jön szembe :))
  • Susarc
    #22568
    KÖNYÖRÖGVE KÖNYÖRGÖK! NE RAKJON MÁR BE AZ 5-os gépemmel olyan gépek közé akiket még 2000 méteres zuhanásból gyűjtött energyvel sem érek utól!!!!

    8-9-es gépeket NE!

    köszönöm gadzsin
  • twi452
    #22567
    Hát most kifakadt egy post-ban, hogy a sima HB ebben a formában halott :D

    Régen is voltak fura dolgok de akkor bement egy új körre, hogy egy másik csatában már más lesz.
    Most meg bemegy és mindig ugyanaz történik, jön az ellenfél háromnegyede spittel aztán küzdés :D
  • Glo
    #22566
    Sír rí, de azért halomra lövöldözi őket :))
  • Amaymon
    #22565
    AB felett...
  • Amaymon
    #22564
    Én nem bánom ha így terelődik át HB felett a nép az eventekre, valaki eleve kedvből megy, van aki belátja, hogy követhetetlen MM szempontjából, a "korok" gépeinek kutyuléka. Vegyes mapon mióta jött a peccs nem mentem. Azok vannak kicsit mexivatva, akiknek nincs éppen gépe oda.