38447
  • Her Laca
    #22683
    És akkor még valami.
    ME 410 teljesítménye
    Max. sebesség 611 km/h 6100 m magasan
    Hatótávolság 2330 km
    Legnagyobb repülési magasság 10 000 m
    Emelkedőképesség 620 m/min

    De_Havilland_Mosquito
    Max. sebesség 612 km/h
    Hatósugár 2400 km
    Legnagyobb repülési magasság 11 000 m
    Emelkedőképesség 14,5 m/s

    Ezeket wikiztem én is ,de ha kell pontosabb adatokat is megnézhetek,de nagyjából látszik,hogy mik a valós állapotok.
  • Her Laca
    #22682
    Ha megvan szervezve a gyártás,és a gépesítés,akkor véleményem szerint mindegy miből építik.Fából is vagyis az elkészített darabokból is hamar összedobják a madarat,de azért nem olyan gyorsan mint egy fém gépet.

    A fém szerkezetnek az a nagy előnye,hogy (mint pl a BF 109 esetében) nagyon gyorsan összerakható,relatív kis munkaráfordítással.
  • Her Laca
    #22681
    No még két adat.
    ME 410 Fémépítésű.
    Szerkezeti tömeg 6150 kg kg
    Max. felszállótömeg 10 680 kg kg
    Hossz 12,48 m m
    Fesztáv 16,37 m m
    Magasság 4,27 m m

    De_Havilland_Mosquito Fa .

    Szerkezeti tömeg 6479 kg
    Tömeg üzemanyaggal 9478 kg
    Hossz 12,18 m
    Fesztáv 16,42 m
    Magasság 4,62 m


    Nos? A két gép közel azonos méretileg .
    Én nem látom a fa szerkezet kimondottan a súlyra vonatkozó előnyét.
  • sulouos
    #22680
    Köszi a kifejtést!

    Nekem a logika azt súgta, hogy fából egyszerűbb repülőt építeni (mondjuk az oroszok nem nagyon törődtek a szabvánnyal :D), meg ahol olvastam, mindenütt azt írták, hogy a Moszkító (írják a szászok úgy ahogy akarják) pontosan azért volt olyan gyors, mert faépítésű és ezért könnyű. Legalább kiderült az igazság ;)
  • Jacek
    #22679
  • Her Laca
    #22678
    Ja és a Lagg 3 meg az E4 az méretben (centik vannak csak különbségek) megegyeznek.
  • Her Laca
    #22677
    No hazaértem
    Akkor először is nézzünk két példát ,a többit majd később.
    Lagg3 teljesen fa szerkezet,annak "előnyeivel" és minden hátrányával
    Tömeg
    Üres tömeg: 2205 kg
    Teljes tömeg: 2620 kg
    Legnagyobb felszálló tömeg: 3190 kg

    BF 109 E4 Fémépítésű.
    Tömeg: 2010 kg (üresen); 2505 kg (harckészen)

    Két gép ami egyazon időben a kor követelményeinek figyelembe vételével készült.

    Akkor egy kis adalék.
    A fa szerkezetekhez nem akármilyen fára van szükség.
    Nemrég szerencsém volt megtekinteni egy készülő gépet
    Olyan mint ő.


    Na most készül ott még valami

    A fát Canadából hozzák arany áron,lévén nagyon komoly szabvány van miből lehet repgépet építeni.Úgy a szálak párhuzamossága a fában ,mennyi csomó lehet benne (leginkább semmi) ,eleve ezeket a fákat kimondottan a repgépkészítéshez tenyésztik.

    Na most a háborúban az orosz honfiak nem igen foglalkoztak miből is építsenek,mint mondtam külön (hozzájárulásért) elárulták a pilcsiknek mely gépek készültek jó minőségű faanyagból.

    Visszatérve a témára.
    Egy gép (bár én nem értek azért annyira hozzá ezt leszögezném) készítésénél fa ,avagy fém anyagból ,nagy valószínűséggel a tömeg arányában a fém szerkezettel lehet jobb eredményt elérni.
    És persze ,hogy a fa könnyebb ,mint az aluminium. Melyik fajta fa? :)Ez se mindegy:)
    A fa szerkezet jó hobby gépek készítéséhez,de harci gépet nem véletlenül nem gyártottak nagyobb számban belőlük.


  • twi452
    #22676
    Jó.. nem néztem utána mi lesz a neve :P :)
    A lényeg, hogy a ps4 kliensbe alapból lesz arc/fej követés a ps4es kamerával :)
  • Amaymon
    #22675
    pseye a mostani pS3-hoz való. Rendkívül pontos, mert magas FPS-en rögzít. Úgy tudom a gyártása megszűnik a ps4-hez más kamera hw lesz.
  • Amaymon
    #22674
    A freetrack fejlesztését félbe hagyták, emiatt nehéz a beüzemelése. Egyetlen dolog miatt használom, az a 4 pont modell. A facetracknoir ellenben supportált volt mikor próbáltam. Arcfelismerésre pontatlan nagyon. Viszont a nevével ellentmondóan tökéletes az IR-es követéshez.
  • BaleniX
    #22673
    Nem haraptam le a fejét, nem is baj ha kimondja hogy WoT, csak ne várja el azt itt mint ott!
  • twi452
    #22672
    Viszont ami érdekes, hogy a ps4-es WT is valami ilyesmit fog használni fejkövetésre a pseye kamerával. Gondolom az ő technológiájuk kicsit megbízhatóbb :)
  • twi452
    #22671
    Én azzal játszom egy ideje. Ugyanúgy infrákkal a Pointracker-rel. Nálam teljesen jól működik ez is :)

    A sima facetrack plugin meg ízlés kérdése, én nem tudtam régen olyan körülményeket csinálni hozzá, hogy mindig jó legyen :)
  • Torzonborz
    #22670
    srácok ezt valaki próbálta már : http://facetracknoir.sourceforge.net/home/default.htm
    Ha igen vélemény róla ? Érdemes próbálkozni vele ?
  • sulouos
    #22669
    Nem is azt mondtam, hogy a fa erősebb mint az alumínium. A fa olcsó, képzetlen munkaerő is boldogul vele, megmunkálása lényegében kézi szerszámokkal is lehetséges, emellett még könnyű is, olyannyira, hogy félelmetes hírű vadászgépeket készítettek belőle.

    Az alumínium gyártása, a bányászattól a finomításon át az ötvözésig és alakra formálásig rettenetesen drága, a megmunkálása költséges a hatalmas energiaigény és a bonyolult gépek alkalmazása miatt (alumínium hegesztés, vagy szegecselésnél a hőtágulás különbsége az acél szegecsek és az alumínium elemek között, stb), így tegyük fel, hogy hasonló szilárdságú vázat építhetünk egységnyi tömegű fából és alumíniumból. Tehát hasonlóan erős vázú repülőgépet építhetsz kevesebb pénzből :D

    Persze, elég hülyén venné ki magát, hogy a 900°C-on égő kerozin köré fa testet építsenek, ami képes kiállni a 2,5 Mach sebességet...
  • bardocz
    #22668
    Kár, hogy egy repülő építésénél nem a sűrűség a mérvadó, hanem a sűrűség/szakítószilárdság értéke. Amiben a fa valószínűleg elmarad, különben azt használnák.
  • Her Laca
    #22667
    Most melózom de ha hazaérek reagálok erre a fa dologra:)
    Megpróbálok illusztrálni is és pár dolgot tisztázni.
  • twi452
    #22666
    áh nem.. csak alapból elindult a felvett anyag ezért hittem h élő..:D

    a többi videó nem indul egyből :)
  • twi452
    #22665
    Igromir-es kamera még mindig megy.. :D
    senki nincs de gondolom ilyen standépítők játszanak páran xDD
  • sulouos
    #22664
    De igen. A fa szerkezet (legalábbis szerintem, sose terveztem még repülőt) építőanyagának térfogatának valamivel nagyobbnak kell lennie, mint az alumínium váz térfogatának, de ezt a fajsúly bőven ellensúlyozza, a borítás mellett. Sok minden rosszat lehet mondani a fáról, de hogy nehéz, azt nemigen :D
  • Coral Springs
    #22663
    És a kigooglezott információidat nem lehetett volna esetleg baráti hangon megejteni, az áltudományos, cinikus hangnem helyett ?
  • Jacek
    #22662
    Nem vagyok szakértő de nem a teherbírás/súly-ról volt szó?
  • sulouos
    #22661
    Kevés embert tudok elképzelni, aki ne látott volna még zárt szelvényt...

    Fából csak tartógerendákat és szelvényeket tudnak csinálni, de az pont elég. Befedik vászonnal, és már repülhet is. Vetemedik, gyullad, de a páncéltörő lövedék, ami az alumíniumot szilánkosra töri, hogy a lemezborításról már ne is beszéljünk, csak átszalad rajta, könnyebb és bizonyos mértékben bírja az alakváltozást, ami az alumíniumról nem mondható el :) Emellett nem szívja el a drága alapanyagot az ipar más területeitől.
  • Jacek
    #22660
    Csakis:DDD egy nagy fából égetik mint a bantuk:D

    Láttál márt mondjuk zártszelvényt? Én aluból igen de fából nem annyira:d
  • sulouos
    #22659
    Miért, szerinted a fa repülőgépeket rönkből faragják? :D
  • Jacek
    #22658
    Meg ha aluból építesz akkor az nem tömör..
  • twi452
    #22657
    Gondolom nem lehet ezt ilyen egyszerűen számolni egy komplett szerkezetnél, hogy m3-ben x nehezebb y-nél.

    Azt kéne megvizsgálni, hogy ugyanolyan teherbírású szerkezetet megcsinálni fából és alu profilokból is. És azt már le lehet mérni, hogy így melyiknek nagyobb a tömege.

  • hunsati
    #22656
    Kedves Her Laca!

    A fa azóta könnyebb az alumíniumnál, amióta ismerjük a sűrűség fogalmát, melynek a jele magyarul ejtve "ró", mértékegysége pedig a [kg/m3]. A fa sűrűségértéke -típusától függően- 130-1500 kg/m3 között mozog, míg a "tiszta" alumíniumé 2700 kg/m3. És itt még meg kell említeni, hogy ez még csak a "tiszta" alumínium sűrűségértéke, ami önmagában szinte használhatatlan. A fellépő erőhatásokat -főleg a repülésnél- képtelen lenne "elviselni", ezért az iparban az alumíniumnak csak különféle ötvözeteit használják.
    Tehát jogos a felvetés, mely szerint a fából készült repülőgépekkel jobb menetteljesítményeket lehetett elérni (Ha csak a tömeg/teljesítmény arányt vesszük figyelembe).
    Remélem, ha nem is nagy részletességgel, de azért meg tudtam válszolni a kérdését.

    Tisztelettel,
    hunsati
  • Coral Springs
    #22655
    Közben összeszedtem ami kellhet:

    Hívatalos oldal
    Magyar rajongói oldal
    FAQ
    GrmlZ tutoriálok
  • Coral Springs
    #22654
    Cifu mint moderátor biztos ért hozzá.
  • Amaymon
    #22653
    Nagyon ráférne már a topikra az alap info-k összegyűjtése, hogy lehet olyat menü-t beszerkeszteni?
  • Coral Springs
    #22652
    Mint ahogy ebben a topikban is van, mehetnének a banner aljára információk. Többek között a magyar FAQ, a GrmlZ youtube catornája, és az egyéb kezdőknek hasznos oldalak. A tankos topik linkje pedig mehetne mögéjük, nem kell az itt virítson.
  • Amaymon
    #22651
    Fighternél a Gunners fülre ne tegyél pontot, az a bombereknek kell. Ground service jó lehet, de pazarlás, amíg a kezdeti stádiumban vagy.

    Harc szempontjából Stamina és Vitality és a G-tolerance a legfontosabb, aztán a Visionok, hogy messzebbről lásd az ikonokat. Fokozatosan a vison-t is építsd fel ne hagyd nullán.
  • Armisael
    #22650
    Német vadász.

    De mondjuk egyszerűbb lehet ha minden kategóriára mondanátok, hogy mi a javasolt.
  • Amaymon
    #22649
    Játékmód és gépfüggő, hogy mire érdemes tenni. Alap infok hiányában nehéz megmondani.
  • Amaymon
    #22648
    Nah, azért 2v1 volt az nem elfelejtendő :D
  • Armisael
    #22647
    Sziasztok a Pilot, Gunner, Ground Services crewnál milyen skillekre érdemes pakolni?
  • Amaymon
    #22646
    Ma én is párszor beorsóztam az F4F-el. Az eventek egy hátránya van állandóan váltogatni kell a gépet. Amikor ösztönösen beidegződött egy mozdulat a másik gépnél fatális hiba. Az a fura, hogy az F4F-en gyakoroltam, tanultam be az RB módot és ma az szívatott meg a legjobban.

    Akartam egy kill válogatást csinálni FRB kedvcsinálónak, de kiütötte a patch a replayokat. Nem volt rá időm :o Elég dühítő, mert több száz kill odaveszett. WT-ben könnyebben jönnek a PK-k, mint CloD-ban.
  • Her Laca
    #22645
    Spit 100 oktános akart lenni.
  • Her Laca
    #22644
    Na ja. Az a baj, hogy a épít 100 oktános az kis magasságon nagyon agilis. Jól is repültek ( mondjuk én se rosszul) de mint mondtam itt nehéz kis sebességgel manipulálni.
    Egyedül a spirálba csapott emelkedésében jobb itt az E1 de ha rászúrja a wep et akkor ott is a nyomorba tud lenni. Persze jobban is figyelmetlem volna de ezek egy századból voltak összerádiózva.
    No mindegy egyet csak leszedtem a másik meg hazament:) és hál istennek én is :)
    Szépen csinálták. Ezek a harcok az igazán élvezetesek amúgy.