38447
  • jocking
    #22763

  • Coral Springs
    #22762
    Letoltam most 4 HB -t, az elsőben besorsolt a gép a PUMA -sok közé, az egy egész jó battle volt. De az utána jövő hármat nem kívánom senkinek. Olyan szinten idióta barmok közé sorsolt be a játék, hogy el se hittem. Úgy felhúztam magam hogy jó ideig megint elkerülöm a HB -t.
  • Torzonborz
    #22761
    ja ls itt van már a full hd-s proto is :
    http://www.youtube.com/watch?v=KSboqL82fmw
  • Torzonborz
    #22760


    Erről azt hiszem ennyit.
  • Her Laca
    #22759
    Bár amíg ilyenek vannak minden lehetséges:)
  • Her Laca
    #22758
    Mondom ,a srác aki próbálta pontosan ezt mondja. Még hozzátette,hogy idővel azért tompul a hányinger érzése,ergo biztos hozzá szokik valamelyest az ember,de pl én biztos nem fogok egy ilyenben üldögélni itthon,asszony már a TR szarvacskáim miatt is kiröhögött annó,na most még jó hogy nem egy búvárszemüveg,aztán jön a békatalp:)
  • twi452
    #22757
    Csak akkor lesz gond, ha 100 potenciális vevőből mondjuk 70-en rosszul lesznek tőle :D

    Nem tudom mennyire lehet ehhez hozzászoktatni idővel a "rendszert" ha egyáltalán így működik ez :)
  • Amaymon
    #22756
    Hamarosan lesz bárki is gyárt le egy működő modellt. SteamOS már alapban támogatni fogja PH cikkje alapján a VR búvár szemüvegeket. Egyszerűen abban van az igazi true nextgen gaming jövője :D
  • f24sg
    #22755
    Én nem próbáltam, de ránézésre el tudom képzelni, hogy 10 perc után telibehánynám az egész számítógépasztalt répástul, mert tényleg nincs semmi valós referencia, ráadásul sajnos az idegrendszer úgy működik, hogy ha más infót kap a szemektől (game - forog veled a világ), mint az egyensúlyszervtől a belső fülben (stabil helyzet, mert ugye a fotel nem áll fejre az orsó közben), akkor az ellentmondásos inputok miatt beadja neked a hányingert . Ezért vannak sokan rosszul utasszállítóban, akik pl. még az ablakon se néznek ki. (igazából jobban járnának, ha kinéznének, mert akkor ÖSSZEVÁGÓ infókat kapna az agy, LoL!).

    Szóval nekem nem kell doboz a fejemre, mert így pl. nem látom, ha közben a barátnőm belibben pucér cicikkel a szobába, hogy rávegyen egy kis akcióra, stb...

    A TrackIR meg tényleg dugja fel magának, nem érné meg mondjuk féláron adni azt a szart, és akkor fogyna is belőle, mint a cukor?
    Ezt üzenem nékik....
  • Lysandus
    #22754
    Köszönöm a segítséget FaceTrackNoIr ügyben!
  • Amaymon
    #22753
    Elméletben nem, gyakorlatban igen. Középre rendezett ledeket szeretem, a fél fejre csíptetett megoldás nagyon nem jön be. Ha középre rendezettet használok nincsen akkora távolság a pontok közt, mint a féloldalas 3 pontnál. Itt a negyedik szép magasan kilóg. Mondjuk ennyi erővel lehetne 3 pont is csak a távolságokat kellene átírni a proggiban, de nem volt már kedvem kísérletezgetni és elrontani a bevált dolgot.
  • bardocz
    #22752
    Elvileg a végleges cumó hd lesz, vagy akár nagyobb. Kipróbálnám.
  • Torzonborz
    #22751
    Igen de amit most lehet kapni az még csak a dev. kit. messze nem a végleges kütyü. ;)
  • Her Laca
    #22750
    Egyik Pumás srác a napokban próbálgatta azt a búvárszemüveget.
    Aszongya nagy élmény de rengeteg betegsége van még.
    A felbontás nagyon tré még. Akkor nincs megoldva,hogy pl lásd az egeret vagy a billentyűt. Szóval az még odébb van mire használható lesz.
    Ja meg szédült tőle ,mert a szemet becsapja,de az egyensúly érzék meg nem jelez és így kicsit problemás. Bár szanaxxal aszongya jó:)
  • bardocz
    #22749
    Elvileg a 4 led semmivel sem tud többet nyújtani, és csak azért hagyták benne a programban, hogy kompatibilis legyen régebbi cuccokkal.
  • Torzonborz
    #22748
    "Egy baja van,hogy kibaxott drága"

    Akkor már inkább veszek majd egy occulus rift-et az se lesz olcsó de csak felteszem a buksimra és máris a virtuális valóság teljes rabja leszek :D
  • Amaymon
    #22747
    Beállítás kérdése, nekem 4 leddel hibamentes, precíz, nem mászik el a freetrack-el. Élet-halál kérdése a pontosság WT-ben, mert néhány perc alatt harcban találja magát az ember FRB eventen. Rengetegszer kell X-Y irányban is mozogni nem csak roll, yaw, pitch. Ennek ellenére tökéletes, nem vennék most TR-t ezért.
  • Amaymon
    #22746
    "Azt tegyük hozzá, hogy mouse aim-módban SEMMILYEN nevesített manővert NEM lehet megcsinálni. "

    Meglehet tanulni mouse aimmal is sok trükköt, szvsz olyan 150-200 óra után tudja valaki, hogy mit csinál. A tépős turnfighter gépek kiválóak begyakorlásra (japán, angol). Soha nem lesz olyan sima mint joy-al, kicsit szögletes marad a forma, de ott te is egeresek ellen mész. Én 4 fő kategóriába sorolom a harci gépeket. Turn, BnZ, Repülő lövegtorony (pl. yak 9), Energiafüggő fighter.

    Egérrel legnehezebb a magas energia kapacitív tulajdonságú gépeket kezelni, mint a P-51. Annak lételeme, hogy takarékos íven haladjon, mert a Climb-je nem a legjobb, de finom mozdulatokkal sokkal többször vissza tudja nyerni a magasságot, mint akit üldöz. Ha a szögletes rángatások miatt kimerül az egyenlő a halállal.
  • Her Laca
    #22745
    Srácok.
    Egy tény . A fejkövetéshez az egyedüli tökéletes megoldás eddig a TR. Sajnos teszem hozzá. Célhardver ,mindenféle problémáktól mentes. Egy baja van,hogy kibaxott drága:)
  • Amaymon
    #22744
    Nekem ps3eye-al sem volt pontos az arcfelismerés. Fényforrással viszont a meccs elején nyomok egy centert és annyi.
  • Coral Springs
    #22743
    A tegnapi kezdeményezésemet megejtettem a megfelelő helyen is, akinek tetszik küldjön egy like -ot.
  • twi452
    #22742
    sima 3 piros ledes megoldás + webcam elé valamilyen sötétítés + a facetrack pointracker-je ennyire használható :)

    Ezzel még azelőtt szórakoztam, hogy kiderült tök egyszerűen simán ki lehet szedni a c250-ből az infraszűrőt :D Utána már infráztam de ez is működött :)

  • Torzonborz
    #22741
    Mondjuk hozzá kell tenni hogy ez egy belépő szintű kamera ( ms vx2000 csak 1.3 megapixelt tud ) szóval egy jobbal szerintem jobban működne.
  • Torzonborz
    #22740
    "Stabil megvilágítás is kell"

    No igen ezt most így este tapasztalom hogy az asztali kislámpa fénye már kevés neki. :( mondjuk nagy lámpát bekapcsolva és kicsit mocorogva hogy meglegyen nagyjából a középpont egész jó.
    csak most meg vmiért nem eszi meg a center view-t pedig be van állítva így meg a célkereszt középpontját kell keresgélni. :D
  • Amaymon
    #22739
    "Most próbáltam ki , igaz csak HB-s testflighton de elég jól működik. "

    Nekem nem vált be az arcfelismerés, lehet nem bírja a képem :)
    Egyszerűen a hirtelen jobbra-balra mozdulatokat képtelen volt követni, ha hátra néztem és állandóan félre kalibrálódott. Stabil megvilágítás is kell, én pedig félhomályban játszom.
  • Amaymon
    #22738
    "Sokszor van olyan hogy betalálok és nem történik semmi."

    Erről van egy topik a wt general-ban. Szerver oldalon értékelődik ki a találat, hiába látod úgy hogy eltaláltad, valójában csak akkor veszi hit-nek a szerver, ha kiírja. Néha akkorákat laggol, hogy rég kikanyarodtam mikor felszámolja a lövést. Előfordul ami a kliensben találatnak látszik az nem biztos, hogy a szerveren is az.
  • Iceman
    #22737
    Feladtam.
  • Iceman
    #22736
    Bocs, telorol csak ekezet nélkül :)
  • Her Laca
    #22735
    Lőj le 10 et.
  • Iceman
    #22734
    Amikor meg szenvedve lelősz egyet, akkor meg győztes a csata és elviszi a kétszeres vagy ötszörös szorzót kevés ponttal :)
  • BaleniX
    #22733
    De imádom ezt, amikor lelövök 5 gépet, és vesztes a csata...
  • vajakos21
    #22732
    Facetrackhez fény kell és nem valami stabil.Inkább pointtackert próbálj.
  • Glo
    #22731
    Jah, meg hogy minden oldal irányú manővert először rudder-el akar megoldani, és csak utána jön a csűrő-magassági kombó :)
  • bgabor
    #22730
    Én azzal nem tudok mit kezdeni még ennyi hónap játék után sem, hogy az instruktor automatikusan kiszintezi a gépet a Z tengelyen. Emiatt az összes fejjel lefelé repüléses manőver és fordulóharcnál az előretartás nehézkes.
  • Coral Springs
    #22729
    Esetleg a tankos részt azt eltudom képzelni gamepad -al, főleg ha még sebességet is kell majd váltani.
  • Torzonborz
    #22728
    Még csak melóhelyen teszteltem le gyorsba , arcfelismeréssel egész jónak tűnt bár az igaz amit Paladin írt : eléggé terheli a cpu-t . Ebben egy AMD X2 2.3 Ghz proci van és azért érezhető volt hogy néha akadozik a követés bár nem szakadt meg. Mondjuk olyan sokáig nem nyúztam.
    Most viszem haza a kamerát és megnézem ott is , jóval erősebb a proci ( Core i5 2500K ) szóval simán kell majd mennie.
  • Glo
    #22727
    Engem az zavar az egerezős HB-n, hog ynémely gép Instructorja is az ellenséggel van. Egészen addig bele se nyúl, amíg lőnöm nem kéne.. De akkor aztán olyan headbang van, mint egy jobb metál koncerten..
  • bgabor
    #22726
    A gamepaddal a két szék között a pad alá fogsz esni. Egér vagy Joystick, a gamepad nem játszik.
  • Coral Springs
    #22725
    Vannak olyan manőverek amit nem, vagy körülményes megcsinálni, de hogy semmit sem az egy erős túlzás. A gamepad vásárlásra pedig rá fogsz fázni, nekem itt van az asztalomon de nem használom ehhez a játékhoz. De nem szólok bele, vegyél gamepad -ot.
  • Paladin
    #22724
    Ez nem igaz. Láttam több helyen is egeres illetők írásait arról, hogyan lehet egyes manővereket megcsinálni. Még a két legkevésbé kivitelezhetőt, a barell rollt, és a split-s -t is meg lehet csinálni - ezért nyilván sokkal nehezebben, mint joystickkal.
    Ezt bőven kompenzálja nagyon pontos célzás - mert semmit sem érsz a fancy manőverekkel, ha nem tudod lelőni az ellent. ;)
    Nem véletlen, hogy pár önszopató egyénen kívül nem sokan játszanak hb-t joystickkel.