38447
  • Amaymon
    #22923
    "Ott is éles forduló közben a replay szerint akkor találtam el a tagot amikor pontosan rajta volt a célkereszt és ez meg fizikailag lehetetlen ugye"

    Néha jól jön mikor pontosan rajta van, de tény sokszor nem látszik a géporrtól a céltárgy olyan szűk az ív.

    Szvsz a replayok, videok nem adják vissza azt az érzetet, mint amit játék közben tapasztalsz. Amikor vezeted a gépet szó szerint érzed annak a reakcióit. Miközben nézi valaki akkor nem vágja igazán, hogy mitől kunszt az adott dolog, sokszor azért mert nem látszik a repülő mozgása kívülről, és te tudod előre, kikalkulálod, hogy milyen pályán fogsz haladni, hol lehet az ellenfél mikor nem látod stb. Rengeteg olyan info rejtve marad, amit csak átélsz, mint gamer, de képtelenség képen visszaadni.
  • twi452
    #22922
    Most látom csak milyen f*s kockás lett a videóm lol
    pedig a "nyers" anyag teljesen jó volt még.. még ebben is van mit tanulnom..
  • robi3
    #22921
    eleinte nekem nem volt jó a logbook, újabban nincs vele baj. f4u-1c brutálisan jó gép. a cobrával még mindig nehezen boldogulok, 500-ra belőve a fegyverzet 600m-el fölöttem repült a wellington, (arcade) eleinte a célkeresztem befedte a wellington karikáját, na akkor elkezdtem lőni és nem volt találat elkezdtem húzni a célkeresztet 5mm-es távolságra és közben folyton lőttem, egy találatom sem volt az ágyúval.
  • twi452
    #22920
    Nálam is működik a logbook, legalábbis bekerült ez a 2 frb köröm a tájfunhoz egyből.
    Akkor x-akta :)
  • Droughert
    #22919
    Az utóbbi 2 napban van 7győzelem, az összesített adatoknál meg összesen 5-öt jelez.
  • Coral Springs
    #22918
    Tudja valaki, hogy ki csinálta a jelenlegi banner -t ? Nem ártana egy hasonlóan színvonalas banner a Ground Forces topikba se.
  • Coral Springs
    #22917
    Korábban még belehetett állítani hogy csak az előző hónapot mutassa, amióta azt kiszedték elvileg jól kéne működjön mindenkinél.
  • twi452
    #22916
    Akkor lehet, hogy mégis működik.. nem figyeltem soha annyira csak lehetett olvasni régen, hogy össze-vissza frissített meg rosszul is egyeseknél.
  • Coral Springs
    #22915
    Ha jól tudom a Logbook még hetente frissült az utóbbi patch előtt, nálam most realtime működik.
  • twi452
    #22914
    Nem nálad, elismerték már, hogy kicsit bugos a logbook de gondolom ez sincs annyira magasan a fontossági listán :)

    Kész lesz az is majd Soon™ :D
  • Droughert
    #22913
    Ok,akkor nem nálam van a hiba, az eredméynek láttán legalább jobb teljesítményre ösztönöz :)
  • twi452
    #22912
    Furán működik az is még :)
  • twi452
    #22911
    nem is a headtrack-el van gond, azzal csak tényleg annyi, hogy az x-y tengelyeket nem veszi.
    a gond, hogy az egész el van kicsit csúszva

    ugye a technológiája olyan mint a vektorgrafikának, lerögzíti a dolgokat, hogy mikor mi történik aztán ha "visszanézed" akkor azok alapján legenerál egy "játékot" ami nem tökéletesen egyezik az eredetivel ahogy ez a célzásnál nagyon jól látszik.

    Volt régebben a 37milis stukás troll frb videóm. Ott is éles forduló közben a replay szerint akkor találtam el a tagot amikor pontosan rajta volt a célkereszt és ez meg fizikailag lehetetlen ugye :D

    Most még egyelőre ez a rendszer van úgyhogy nincs mit tenni :) Arra nincs kapacitásom sajnos, hogy egy az egyben vegyem fel a játékokat mert nem akarok 25-30 fps-el játszani :)
  • Droughert
    #22910
    Hopp, második link rossz lett:
  • Droughert
    #22909
    Kérdésem lenne: az ingame logbook nem frissül azonnal? Ismerkedem a HB-vel, USA ágon kezdtem HB-zni, de nem akartam azonnal magasabb gépekkel belevetni magam, így a lvl4-es P-36G-vel gyakorlok, gyűjtöm a tapasztalatot. Viszont az előbb vettem észre, hogy furcsán öszesíti az eredményeket.
    Összesített eredmény:

    Tegnapi+mai nap eredményei:
    http://kepkezelo.com/images/nwe8cogvv5f4arzn2qfh.jpg

    A két eredmény nem stimmel, és nem 2napja repülök a hawk-kal, korábban is volt győzelmem vele. Később frissuül a logbook, vagy nem számol pontosan? Másnál is van ilyen (steam alól futtatom)?
  • Amaymon
    #22908
    "Mégis így látszik az összes replay-en, hogy akkor lövök amikor rajta van a célkereszten pedig igazából nem ott volt"

    Nagyon rosszul rögzíti a headtracket azt már én is észrevettem. Nem veszi fel az X-Y tengelyt.
  • twi452
    #22907
    Lövöldöztem is félre bőven..de ez a tetű replay rendszer rákfenéje :)

    A találatot nem mutatja, hangja sincs sokszor és el is van csúszva az egész :) Azért annyira már nem vagyok béna, hogy ne tudjam, hogy elé kell célozni :D Mégis így látszik az összes replay-en, hogy akkor lövök amikor rajta van a célkereszten pedig igazából nem ott volt :)
    Sajnos ez ilyen :)
    Mondjuk a 410esnél kicsit elgurult a gyógyszer, hogy nem akart leesni és elpazaroltam rá jó sokat :D
    Az utolsó 109esnél ki is fogytam már indultam haza amikor leesett szerencsére :)
  • twi452
    #22906
    Lövöldöztem is félre bőven..de ez a tetű replay rendszer rákfenéje :)

    A találatot nem mutatja, hangja sincs sokszor és el is van csúszva az egész :) Azért annyira már nem vagyok béna, hogy ne tudjam, hogy elé kell célozni :D Mégis így látszik az összes replay-en, hogy akkor lövök amikor rajta van a célkereszten pedig igazából nem ott volt :)
    Sajnos ez ilyen :)
    Mondjuk a 410esnél kicsit elgurult a gyógyszer, hogy nem akart leesni és elpazaroltam rá jó sokat :D
    Az utolsó 109esnél ki is fogytam már indultam haza amikor leesett szerencsére :)
  • vajakos21
    #22905
    Szép munka Mondjuk az emilnél az hittem el se találtad.. :)
  • Susarc
    #22904
    ti tudtok az A5-el normálisan repűlni HB ban anélkül,hogy össze vissza dobálná magát a legkissebb manővernél is?
  • twi452
    #22903
    Én műanyagokkal bíbelődtem anno :)
    Emlékszem tesóm festette az ah-1 supercobrámat és képes volt rárakni a radiátorra száradni :D Na hát abból nem lett kopter végül..:D
    Ő meg az amcsi autókra volt rágyógyulva és mindig hozott valami rohadt állat AMT makettet :)



    Hátha valakit érdekel az előbbi tájfunos bénázásom :)
  • Susarc
    #22902
    épp most nézem:) mikor kicsi voltem egy Sennás JPS F1-es autót összeraktam papírból az nagyon fasza volt!
  • twi452
    #22901
    Ha van türelmed hozzá lehet ilyeneket kapni amúgy nálunk is :)
    papírmakettre keress rá :)
  • vajakos21
    #22900
    Én mindig rácsodálkozom, mennyien hozzák RB -n a B6M2 torpedost.Kiütnek egy nagy dögöt,de a 2. kört nemigen élik meg.Hála a kiváló védelmének.De legalább elöre sincs ágyuja...biztos megéri
  • twi452
    #22899
    Elég király :)
  • Susarc
    #22898
    kicsit OFF ,de leteszitek a hajatokat:P

  • Amaymon
    #22897
    Mondjuk ez se semmi párosítás csak Mustangokat betenni US oldalon La7b ellen. Azt a top germán gépek is megizzadják.
  • JethroHUN
    #22896
    Csak én érzem úgy, hogy semmi értelme nincs bombázóval repülni? Pláne a torpedósnak nincs értelme. Azt hittem a multiba is vannak olyan szintű küldetések, mint azokban a 4 fős missziókban.
  • Amaymon
    #22895
    Magukhoz tértek, lecserélték a jetes eventet RB-n :)
  • twi452
    #22894
    Megérte kiárkádozni a prém typhoon-t :) Csak a hangja fülsüketítő wep-en :D
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Második csatám vele :) az elsőben 4500 méteren egyszercsak keresztüllőt egy 109es aztán szerencsére nem okozott semmi halálos sérülést és hazamentem vele csak azért, hogy utána az AAA kilőjön a felhőből..xD
    De ez a következő kör.. megbosszultam mindent :D
  • vajakos21
    #22893
    Jó lett a fejléc .Köszönjük!
  • twi452
    #22892
    Mintha bármit is csináltam volna abban a tutorial-ban :D
    Nem kell nekem pont meg ugye amúgy sem az én érdemem :)
  • Coral Springs
    #22891
    A tutoriálban nyomjatok egy pluszt twi kolléga hozzászólására, hagy gyűljön neki a pontja.
  • Amaymon
    #22890
    Cool gyűjtemény lett.
  • Glo
    #22889
    A 2. vh-s veterán amcsi pilóta papák sokmindenre emlékeznek, pl olyanokra is ami meg se történt :)

    Az orrkúp egy kb 3mm vastag aluminium burkolat, azzal szted milyen finoman kellett volna nekiérni a másik gép farkának, hogy ne horpadjon be/szakadjon szét? 700-nál? :D

    A JAG-ben is volt ilyen, ott egy F14-el csinálták meg ugyanezt.. :))
  • Coral Springs
    #22888
    Updatelve lett a fejléc, remélem mindenkinek tetszik.

    Egy fejkövetőkkel kapcsolatos opción gondolkoztam még, amiben rendesen össze vannak írva a dolgok a házi barkácsolástól kezdve a szoftveres háttérig, megemlítve hogy mi mire jó, mit érdemes használni és mit nem, beállításokat is hozzáfűzve. A végén esetleg meglehetne említeni a jövőt mint például az Oculus Rift, és annak a technikai hátterét. De ehhez én nem értek, így ha akad egy vállalkozó az majd megcsinálja.
  • sulouos
    #22887
    Valamennyire a témába kapcsolódik, de nem pont a játékhoz:

    A Viasat Exploreren láttam ma egy "Párbaj az égen" című műsort, a mostani rész a koreai háborúról szólt, és elég furcsa dolgokat mondtak benne az amerikai pilótákról, ezért szeretném kikérni róla a véleményeteket.

    Például: két Sabre vadászgéppel meglőttek egy MiG-15-öt (azt nem tudom, hogy hogy maradt egyedül, arról lemaradtam), a MiG a saját bázisáig húzta őket, ahol belecsapódott egy egész sornyi MiG-15-be. Ezután az egyik Sabre találatot kapott a szovjet csöves légvédelemtől, amitől elfolyt az üzemagyaga, így a társa "tolni" kezdte (az animációban a minimális "orrkúpot" szinte teljesen beillesztette az első gép kiömlőnyílásába), majd a saját bázis közelébe érve eleresztette, a társ pedig katapultált. Az ernyő kötelei a nyakára tekeredtek, így sajnos megfulladt. A másik ürge mesélte el a történetet.

    Mennyire lehet hiteles ez a történet? Úgy értem, senki se tudja igazolni, hogy így történt, de még ha tudná is... Nem is tudom, hol olvastam nemrég Nowotny "lelövésének" történetét, találatot se kapott, de leszállás közben mindkét Jumo leállt a 262-esében, a gépe átesett, az éppen rárepülő amerikai pilóta szerint "eltűnt a ködben, majd éles villanást láttam". Ezt is elkönyvelték egy légi győzelemnek.
  • bgabor
    #22886
    A Koreaiban, ameddig a játék időkerete terjed, már biztosan voltak.
  • Betonfal83
    #22885
    Nagyon szépen köszönöm!!
  • Amaymon
    #22884
    Rohadt élet...hétvégére rakták a jetes eventet, mehetek free flight-ra :((

    Mondjuk nem árt prém géppel beülni kicsit coinolni, mert elég sok lyukfoltozást csináltam a tech tree-n.