38447
  • Coral Springs
    #23043
    Hát akkor az ilyen miért nem megy FRB -re játszani ??? Ott nincs instructor. Nem, ezek veszteni nem tudnak. Hozzászoktak hogy könnyű dolguk van egy Bf 109 -ben ülve, de amikor összekerülnek egy tapasztaltabb enemy -vel, megy a nyökögés hogy op, broken, idióta fejlesztők, stb. Amúgy meg a srácnak broken volt az FM és az instructor is, lényeg hogy ő mindent jól csinált.
  • twi452
    #23042
    minimális wikibúvárkodás :)
    http://en.wikipedia.org/wiki/Supermarine_Spitfire_(early_Merlin-powered_variants)#Mk_II_.28Type_329.29

    "Due to all of the weight increases maximum speed performance was still lower than that of early Mk Is, but combat capability was far better."
  • robi3
    #23041
    a 2b jobban emelkedik mint az egyes
  • JethroHUN
    #23040
    Valaki tudja a magyarázatot, hogy pl az Mk2a Spitfire miért rosszabb mint az Mk1? lassabban fordul, climbe rate is kisebb. És nem csak annál a gépnél. Amiből van újabb verzió azok mint rosszabbak, vagy az adatok vannak rosszul odaírva?
  • twi452
    #23039
    hehe jópofák néha az emberek :)
    tényleg volt energiája amikor még fent volt és zuhangatott lefelé :) aztán már csak a töredékével küzdött a végén és csodálkozik, hogy lelövik :D
  • Amaymon
    #23038
    Valahol igaza van a srácnak, hogy broken, de nem az FM, hanem a HB-s instructor. Mikor úgy néha belibben éles vertikális fordulóban a p40-ed, akkor a segéd nélkül kipördülne a semmibe. Ettől független abban a keretrendszerben, ahol a HB játszódik jól csináltad. (A japók ellen akik fordulóbajnokok megtapasztaltam, pedig a kitty sem rossz, de instabilabb sokkal)
  • BaleniX
    #23037
    Én meg a Fehér Sas Kék Mezőben c. könyv felénél tarok lassan, de annyira jó! Nem semmi, hogy a lengyel repülősök az országuk bukása után átmentek Romániába, onnan áthajóztak Franciaországba, kapituláltak a franciák, onnan átmentek Afrikába, onnan áthajóztak Angliába és ott harcoltak tovább. De az a történet úgy magával ragad, teljesen beleélem magam
    Ajánlom másoknak is! ;)
  • Coral Springs
    #23036
    Itt egy P-40 tutorial, hogyan küzdj le egy magassági fölényben lévő Bf 109 -et.


    Ez meg a reakció.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    És egyben a válasz arra, mi is a problémám a germánokkal. Menjen a fa***mba az összes.









  • Amaymon
    #23035
    Freetrackel abszolút egyet értek.

    Ha jól be van állítva az érzékenység ihmo olyan pontos vagy pontosabb, mint a TR5. Elég egyszer centert nyomi az elején aztán enyhe jobbra-balra helyezkedéssel középre lehet tenni úgy hogy nem kényelmetlen. Y-t bólintással vagy szintén enyhe fel-le emelkedéssel irányba lehet igazítani célzás közben.
  • twi452
    #23034
    Csak akkor mozog el ha nem tutik a méretek amiket megadtál a sapkádra/clipre :) Ha azt egyszer sikerül jól beállítani akkor nem szabad neki elmozdulnia oldalra amikor csak forogsz :)

    Tudom rengeteget szívtam ezzel a sapival mire ft-ben jók lettek a méretek.

    És itt egy hatalmas előnye a facetracknek :) Ott nem kell mert van automata beállító csak csavargatni kell fejed és beállítja magától :)
  • vajakos21
    #23033
    Kicsit mindig elmozog ha forgolodsz, vagy fészkelödsz a széken de egy gombmyomás és középre ugrik.Ha már nekiálsz legyen 3 ledes szerintem.Beállitásokra Twit tudom javasolni :-)
  • Amaymon
    #23032
    20%-os event reward mellett elég 2-3 kill + win és 100k felett lesz a bevétel low tierben. Az a baj jetronak alig van repült órája és könnyen ítéletet mond HB-n. Pedig az MkIIa tökéletes counter a 109 Emil ellen. Nem is counter hanem balanszos ellenpár.
  • Coral Springs
    #23031
    Korábban egy-két ejtegetőbajnok mutatott százezres bevételeket, ha hagynak bombázni akkor jól lehet vele keresni.
  • twi452
    #23030
    Ki is tudod kapcsolni azt ami nem kell neked a profile-ban át tudod rakni none-ra bármelyiket és akkor az kilőve :)
  • Amaymon
    #23029
    "Én sapka elejére raktam régen, ott működött szépen :)"

    Én is azért szeretem a 4 pont modell-t, mert a sapka elején van egy pont és 8-10cm-re a tetején a centerben jóval egy másik kiemelkedik.
  • Glo
    #23028
    Kösz :)

    Nem ilyen hülyegyerek sapisra terveztem :D
    Csak engem igazából zavart, hogy ha forgattam a fejem mindig elcsúszkált minden irányba (tudom, finomhangolni kellett volna), pedig csak sima körbeleskelődésre kellene. De az is lehet, hogy fogom aztán az X-Y tengelyen kívül mindent lehúzok a kenyába, és marad a 3 pontos fülesre csíptetős megoldás :)
  • Amaymon
    #23027
    1 pont modell tökéletes és pontos, ha a kamerád jó. Egy hátránya van, hogy nem tudod emelni a nézőpontod egy kattintásra. A magasabb tierű 109ekhez pl. nélkülözhetetlen az Y irányú fel-hátra nézés.
  • twi452
    #23026
    illetve arra figyelj, hogy ne a fejed tetején legyen középen mert ugye akkor "önmagában" fordul el és egyhelyen marad mindig :D

    Én sapka elejére raktam régen, ott működött szépen :)
  • twi452
    #23025
    arra tökéletes 1 led is igen, hogy csak körbenézz
  • schossow
    #23024
    Én nem szotyizok a földön a az Me-110-el. Hamar elmegy a lendület és a sebesség. Többnyire bombázók ellen megyek a Zerströrerel, vadászok ellen meg Boom\'n\'Zoom-al.
    A-20 elég gyors gép volt, hogy utol se értem a Me-110-el.
    Tegnap ezen a flying tigers eventen P-40-el elég sok xp-t és liont gyűjtöttem a földi célpontokkal. Kifizetődő.
  • Glo
    #23023
    A freetrack szakértőket kérdezem, hogy az 1 point cap (1 ledes sapi) a kabinban nézelődéshez jó-e? Fel-le jobbra-balra nem akarok nézegetni, se zoomolni vele (arra van csúszkám a joyon).
  • JethroHUN
    #23022
    Van aki játszik HB-n heavy fighterrel? Mennyire éri meg a földi célpontokra koncentrálni? USA A-20G Havokért én sokallom a 32K creditet. Még ágyú sincs rajta. Német Bf110c meg csak 14K és elég jól felszerelt. Csak a kérdés az, hogy mennyit lehetne vele keresni.
  • schossow
    #23021
    Menj át AB-be, válaszd az ME-110 Zerströrer-t. Az a gép büntet elölről, hátulról. Én szinte azzal húztam ki az egész tier 4-et.
  • Coral Springs
    #23020
    Azt mondták hogy nem lesz cockpit, de valahol olvastad hogy nem lesznek alternatívák sem ? Vagy csak beszélgetünk a semmiről ? Egy hónap.
  • bgabor
    #23019
    He-112 B0-val szépen ki lehet húzni az E messzerig, ugyanaz a fegyverzet. Én szerettem azt a gépet, lassúcska de jól fordul.
  • JethroHUN
    #23018
    Azt hiszem feladom a német Bf 109 megszerzésére a törekvésem. HB-n rendszeresen azok jönnek szembe, és eléggé nyerik a meccset. Spitfire-rel nem igazán lehet mit tenni energy figther ellen. De azok a tier2-3 repülők valami vicc kategória. MC202 wtf az instructor (mi a retkes francért nem lehet kikapcsolni...) a legkisebb fordulásnál belevágja a földbe, HE112 V5 adatai alapján jónak kellene lennie, de baromira nem úgy viselkedik.
  • Amaymon
    #23017
    A realitás érzetét nem adja meg a 3rd person nézet (na de mint kiderült nem is akarták reálisra csinálni, mert max HB lesz). Az unalmas pusztán, erdőben játszódó harcokat ezzel lehetett volna feldobni. Az ellenfél megkeresése. Utána vissza bújni a tankba és csak azt látni közelről, amit a kis lyukon át a vezető, hogy le ne borulj valami lejtőn, távolra pedig a gunsight.
  • bgabor
    #23016
    Tudom, többször is visszatértem a játékhoz(sőt vélhetően most újra visszafogok, mert tegnap ezt a gyöngyszemet találtam).
    Lybia, három észak afrikai küldetés.


    Csak valahogy kevés volt a küldi, singleplayer only és nehézkes a kidolgozás.
  • bgabor
    #23015
    Periszkóp nézet tutira lesz, elvégre azzal alig van munka és a realitásohoz hozzátartozik. De nem értem minek kellene több ennél. Pláne hogy hogy elhet elvárni teljesen kidolgozott belsőt 200 tanknál.
  • Amaymon
    #23014
    Egyszerűen minimális energiabefektetéssel egy brutál hiánypótló játék lehetett volna. Amikor nincs harc kívülről binocularral, vagy kicsit magasabbról láthatta volna a pályát. Amikor akció van a vezetői székből (még1x nem az egész tankbelső lemodellezve) és a gunsighton keresztül. Ennyi lett volna a recept egy nem szim és félrealisztikus überkirály tankos kieghez.
  • Droughert
    #23013
    Sok tank (Tiger, Tiger II, KV-1 stb ) készült a Kharkov-hoz, tankok egy részéhez van belső 3d-s nézet is (biztos, hogy nem olyan minőségű mint ha a fejlesztők dobták volna össze, de a célnak megfelel).
  • bgabor
    #23012
    Te mondtad az előbb az #23001-ben látható vidóra, hogy neked "csak" annyira egyszerű tankbelső kéne a GF-be, mint az ott látható. Nahát, ott a videó legelején látható volt a driver pozíciója, teljesen kidolgozott 3D belső nézet. Ott ha elfodítod a fejed jobbra, láthatod a rádiós munkahelyét, ha kicsit hátra, akkor pedig mögötted a parancsnokét. Magyarul teljesen összefüggő 3D belsőről beszéltél.
  • Sith
    #23011
    Csak halkan megjegyzem hogy pld z ARMA ban sincsenek megcsinálva a járművek általában, csak a "periszkóp" nézet.
    És ennyi kb szerintem elég is lenne (csak ahogy most kinéz a helyzet nem lesz elég... de várjuk ki a végét én még mindig azt mondom)
  • Amaymon
    #23010
    Valami mániákus rögeszme, hogy az egész belsőhöz ragaszkodsz? :)
    A repülőgépeknél van értelme, mert ott a lényeg a FOV-on van.
  • bgabor
    #23009
    Bármikor vissza lehet menni World of Tankozni. Ott még külön járműfajta is ki van alakítva a leggyengébb játékosoknak, az arty. Szerintem ha ez ennyire nem megy ahogyan írod, gondokozz el a WoT visszatérésen.
  • bgabor
    #23008
    A videón látható belső nézet olyannyira "egyszerű" volt, hogy ha megnézed, a teljes tankbelső le van modellezve benne, körbe tudsz fordulni az állomáshelyeken. Eddig pedig csak kismiliószor mondtuk el hogy ez elképzelhetetlenül sok munka lenne 200 tankra számolva. A 6DOF-ban megszemlélhető, 3D belső elkészítése irdatlan munka bármilyen géphez. Pláne egy bombázóhoz vagy tankhoz, ami nagy egybefüggő belső tér lemodellezését jelenti. Teljesen irreális dolog volt ilyemit várni a GF-től.

    De elmondtuk már elégszer, ha nem tudod megérteni, hát nem.
  • JethroHUN
    #23007
    ááá nem OP az a baszott tier2-es orosz papír hulladék. Nevetséges. Abba valami ufo motor van. Railgun. Elment az eszük a készítőknek. Sebességet nem veszít. 90°-ben repül felfelé. Mekkora baromság.
  • bgabor
    #23006
    A Steel Fury: Kharkov 1942 tényleg jobb, talán a legjobb a témában, csakhát az is igazi orosz termék(ahogy az általad említett játék is). Fél évvel a kiadás után csődbement a kiadó cég, és leállt a játék fejlesztése, petchelése.
    Azt gondolnád hogy a remek grafika és a három irányítható, teljesen kidolgozott tank(Pz-4F2,T-34/76 és lend lease Matilda) elég egy jó játékhoz, de nem. Ha szar a menü, nincs editor, kevés a küldetés, nehézkes az egész, akkor nem lesz jó a program.
  • Amaymon
    #23005
    Erről beszélek, ilyen egyszerű belső nézet és gun sight kellett volna a GF-nek. Ezt abszolút nem kunszt lemodellezni. Hasonlóan képzeltem el, a végeredményt, de a mostani csak egy felokosított WoT klón lesz.
  • vajakos21
    #23004
    Sajnos sokan megijednek rb töl.Abba biztam tán a joyos hb-sek átjönnek.Ugyanannyi idö, mint a hb meccs, és egy fejkövetö se horror összeg összerakni.Viszont nagyibb élvezet (nekem biztosan).Föleg eventen