38447
  • bgabor
    #23523
    Nem hát, persze, a te furcsa agyadban talán nem. De amikor a legjobbak is otthagynak már egy játékot, az bizony nem sok jót jelent annak jövőjére nézve.

    A HUNS-ról meg annyit hogy csak csupán a messze legeredményesebb magyar WoT klánról van szó, olyan kábé mintha a League of Legendset valamelyik a múlt héten világbajnoki döntőn küzdő csapat tagjai tennék félre.
    Talán érdeklődj utána a HUNS-nak hogy tudjad már miről is beszélsz. Olyanok a felvételi követelmények hogy a játékosközösség 99%-a nem üti meg a mércét!

    Valami ostoba futballcsapatos példát kéne mondanom hogy te is megértsd?
  • Coral Springs
    #23522
    Ki az a huns, vagy mi az ? Hagyjad már a hülyeséged. Olyan mint ha itt a War Thunder -ben a PUMA -ról beszélgetnénk, annyi vizet zavar az óceánban, mint lepkefing a szélviharban, ergo nem kiindulási pont egy nagyobb játék jövőjével kapcsolatban.
  • bardocz
    #23521
    Van egy rakat ember, akit egyáltalán nem érdekelnek a klánok.
  • bgabor
    #23520
    Én a huns-ról beszéltem, ha nem jöttél volna rá a szövegből. Amikor már ott is óriási inaktivitás van, az azért már bizony sokat elmond a wot jövőjéről.
  • Coral Springs
    #23519
    Ezzel csak az a probléma, kis pontatlansággal élve azt is mondhatom hogy egyszemélyes példa. Az hogy a te ismert környezetedből eltünedeznek emberek, az még kb semmit nem jelent a játék egészére nézve, de te ezt mégis leáltalánosítod. Én már játszottam olyan játékkal, amiben a teljes játékosállomány egy év alatt gyakorlatilag megtizedelődött, miután a fejlesztőcég becsődölt. Az emberek eltűnése jól érzékelhető volt a szerveren, az kicsit máshogy nézett ki, mint ahogy itt te beállítod a dolgokat a WoT -al kapcsolatban.
  • Coral Springs
    #23518
    A fejlécben a GYIK nevezetű opció nem dísznek van.
  • bgabor
    #23517
    Meg is lett hosszabbítva fél órával, jó.
  • twi452
    #23516
    máskor is van ilyen szerintem :D
  • JethroHUN
    #23515
    Megvan mindenki bolondulva... ész nélkül rusholnak a killért... 5 meccsből 5x törte össze a gépem valami idióta csapattárs.
  • bigfootHUN
    #23514
    Bár a fighterek több liont kapnak én mégis inkább csatagép és könnyűbombázó kombóval megyek ha oroszokkal vagyok. SB bomber és Bb1 100 kg bombákkal, chaika, rata és lagg rakétával, németeknél H111, Me110, stuka d5, 109E3 és H112.A 112-n kívül mindenki bombát kap. AB-ben először a pillboxokra AAA-ra megyek, aztán tankok és egyebek. 7-20k közötti plusz körönként. Reptérfoglalós mapon nehezebb mert többnyire nincs statikus cél oda bombert nem nagyon viszek.
  • twi452
    #23513
    Krebs épp streamel és invader kódokat osztogat elvileg majd :D
    úgyhogy azért működik ez :P
  • Ry0K3N
    #23512
    Oké akkor már meg sem kérdezem miért nem tudok belépni. :D
    Akkor megyek Alan Wékezni.
  • darki81
    #23511
    2x-es miatt mindenki erőlteti és behalt a szeró :D
    most várakozás van..
  • bgabor
    #23510
    Csak másodjára van, és a múltkori állításuk szerint valami egyedi hibajelenség volt. :D
  • bgabor
    #23509
    Nee, és 60 ezer embernél megborult a szerver. Fontos tapasztalatok ezek Gaijinnek.

    (remélem hoy bütykölik egy kis ideig, aztán meg meghosszabbítják az eventet)
  • Nortai
    #23508
    Legalább ilyen alkalmakra készülhetnének, mert kb. félórája játszani nem lehet a szerverek túlterheltsége miatt. Pont mikor lenne rá ideje az embernek. Vicc. Komolyan tanulhatnának már ebből, mert mindig ez van. :/
  • Glo
    #23507
    Van ami megvett csomagért jár, nemrég viszont volt olyan event, hogy ha lelőttél bizonyos mennyiségű gépet akkor kaptál az adott nemzettől egy Gift-et. Sokan szereztek így akár 2-t is.
  • f24sg
    #23506
    mehettek filmet nézni, már roskadozik a szeró
  • JethroHUN
    #23505
    A konklúzió az, hogy sokan elkezdenek vele játszani, aztán meg sokan letörlik mert rájönnek mennyire vacak.
  • Ry0K3N
    #23504
    Akkor kis statisztika. Beszállok a vitába én is.
    A WoT aktív játékosállománya EU szerveren 2012 év végén volt körülbelül 900 ezer. Ezt mostanra sikerült feltornásznia 1 millióra mindezt úgy hogy ebben az évben 5 millió volt körülbelül az új regisztrált játékosok száma.
    Az EU szerveren 11 millió regisztrált játékost tartanak nyílván ebből mindössze 10%-a az akinek ezernél több csatája van.
    A konklúziókat vonja le mindenki maga.

  • twi452
    #23503
    Nem, azok ajándék gépek nevükhöz méltóan :)
    Vannak különböző csomagok amiket meg lehet venni és azokhoz jár az ajándék repülő(k) + arany + x napi prémium + külön kampány elvileg.
  • Droughert
    #23502
    Van ami pl. closed beta után osztogattak, azt értelme szerűen márnem tudod egy része meg elérhető ha veszel egy csomagot. PL ingame storban az usa vagy jap. kampányokért kapsz olyan gépet amit máshogy nem tudsz megveni, de gondolom a steames csomagok között is van ilyen gép.
  • Animefox
    #23501
    A Prémium repülők között amelyik Gift és nem prém aranyban vásárolható ahhoz hogy lehet hozzá jutni? Prémium tagsággal ideiglenesen?
  • bgabor
    #23500
    Én is ezt számolgattam, de mivel Okt 27.éig még nyári időszámítás van nálunk, ezért GMT+2ben vagyunk, az 17:00-t jelent.
  • twi452
    #23499
    17
  • JethroHUN
    #23498
    Az a 100%-os XP bónusz mikor lesz? 15:00-18:00 GMT van kiírva? Az nálunk 16 vagy 17 órai kezdést jelent?
  • Droughert
    #23497
    Már egy ideje nem játszom a WOT-al, nem istenítettem sehol, játszottam vele nem is keveset, és jól szórakoztam. GF-t várom elsősorban a HB-miatt, addig meg AF-el játszom, szóval ez nem jött be.
    Itt sem én hoztam fel a témát, pusztán hozzá szóltam, Gabor említette a csökkenő játékos számot, erre reagáltam pl.
  • bgabor
    #23496
    Bázzeg ezek a fránya dőltbetűs makrók...
  • bgabor
    #23495
    [i]"Igen bizonyos gamereket el tudott riasztani a WoT, de ha ez igaz lett volna úgy nagy általánosságban mindenki másra is akkor nem jött volna létre ez a világ, ez a rendszer. Ne feledjük hogy nem véletlenül jött létre az a nagy több tízmilliós felhasználó bázis."[i]

    Vigyázz ezzel, ez csak egy Wargaminges néphülyítő marketingfogás. Nem a felhasználók száma többtízmillió, hanem a regisztrált accountok száma. Egyszer csináltam egy kis kutatást erről a Wot.eun a felhasználókeresővel a helyzet az, hogy átlagban tíz regisztrált accountból nagyjából öt nulla csatás, három pedig kevesebb mint száz csata után nem lett folytatva. Azt lehet mondani hogy nagyjából tíz WoT regisztrációból kettő darab az, ami visszatérő játékosé, többezer csatában.

    Szóval a WoT reklámban remekül hangzó 50 millió regisztrált játékos a valóságban jó lesz úgy ötmillió aktív játékosnak maximum.
  • sulouos
    #23494
    Azért írtam, hogy ti, mert Amaymon említette párszor, hogy nem lesz FRB, amikor erről még szó se esett. Te csak cinikusan állsz hozzá az egészhez, meg dicsőíted a WoT-ot, miközben nem sok dícsérnivaló akad rajta.
  • Droughert
    #23493
    Mi? Kire gondolsz? Mi olyanról alkottam vélemyént amit nem láttunk. Én is csak arról tudok beszélni amit bemutattak, ezért várom a betát, vagy legalább az újabb infokat. De majd idézz tőlem olyat ahol olyanról írtam amit eddig nem tudtunk.
  • sulouos
    #23492
    Ő leginkább arról mondott véleményt, amir a live streamben láttunk, ti meg arról, amit még csak nem is említettek. Látod a külömbséget?
  • bgabor
    #23491
    Lol, pontosan mit is? Többen temették már itt a GF-et, én mindig csak annyit mondtam róla, hogy ne alkossunk véleményt még róla, mert semmit se tudunk róla. (Legutóbb ma délelőtt a #23475-ben)

    Tényleg úgy akarsz vitatkozni hogy azt se bírod követni, ki mit mondott? Fárasztó ez. Nem kívánsz visszatérni inkább a WoT topikba, vagy legalább a WT GFbe? Jó ötlet lenne.
  • Droughert
    #23490
    "A GFről alig tudni valamit, nem lehet még véleményt mondani róla." De te már megtetted számtalan esetben, pusztán erre próbáltam rávilágítani...
  • bgabor
    #23489
    Sajnálom ha te nem érzékeled a különbséget. A GFről alig tudni valamit, nem lehet még véleményt mondani róla. A WoTra ez nem áll, több mint három éve működik, ismerjük mint a rossz pénzt. Nagy különbség.

    A WT arcade része és a WoWP közé pedig én nem húznél egyenlőségjelet, aki mindkettőt próbálta az mind a WT-vel jászik, nem véletlenül. A WoWP az egy vicc. A WG utolsó kétségbeesett kísérletként most meghirdette ezt az akciót, hogy aki WoWP-zik, az ingyen prémiumot és a shared premium account miatt így WoT prémiumot is kap. Egy utolsó kétségbeesett húzás hogy becsalogassanak embereket abba a játékba, ha már önmagáért a kutya se játszik vele. Ez a haláltusája már a WoWPnek, és ezt ők is tudják. Nem lepődnék meg, ha hamarosan feltennék a kérdést maguknak a WG gazdasági részlegén hogy ilyen alacsony játékosszám mellett megéri e egyáltalán szerverparkot fenntartani a WoWP-hez és fejlesztési kapacitást áldozni rá, ahelyett hogy a WoTra vagy a WoBS-ra állítanák át őket.
  • Droughert
    #23488
    139k online player van most fent, ez még nem a haláltusája szerintem. Nemrég ezt te írtad: "Ha te ennyi kiszivárgott infó és videó után véleményt alkotsz róla, hát gratulálok, de ez a te problémád". Nos? Neked lehet véleményed, te már tudod a tutit, másnak viszont nem lehet véleménye az eddigi infok alapján? Warthunder-Warplanes párharc eldőlt, ezt már borítékolni lehet, a maga formájában nem lenne totális bukás a Warplanes, de van egy Warthunder ami nyújtja ugyan azt (AB), de mellette sok más plusszt ami (HB+FRB+optimalizált motor stb) sokkal jobb alternatívát jelenthet, és ezt most a játékos bázis is igazolja. GF AB-része sokkal arcadosabbnak nézett ki mint a WOT jelenleg, a HB részre kíváncsi leszek, ha legalább úgymegcsinálják mint az AF esetén akkor az mér több mint elég lehet, hogy hatalmas siker legyen.
  • bgabor
    #23487
    Nem hiszem hogy a WoT játékosbázisa emelkedne vagy csak akár stagnálni tudna. Egyrészről aki akarta, az mind kipróbálta már a profi reklámkampányoknak köszönhetően, másrészről az elvándorlás, főleg a profi játékosok részéről, egyre durvább. Sok magyar WoT TS-en megfordulok még mindig, és érezhetően kevesebben tolják. Már a legprofibb magyar klán is azzal küzd hogy hiába tömörítik az ország legjobb játékosait(1800 meg 2000 W7 eff feletti arcokat), ha többségük részéről már alig van aktivitás. Egyfelől a WoT képtelen már újat mutatni, másfelől pedig elegük a van a sok idióta hibából meg rossz változtatásból, amiket simán megcsinál a WG, mert ugyan tönreteszik a játékot de rövid távon bevételnövekedést hoznak. Egyszóval a hamarosan megjelenő WT GF csak az utolsó szög lesz a koporsóba.

    Talán nem egyik napról a másikra fogja kinyírni a GF a WoT-ot, de hogy kinyírja, az nagyon valószínű. Nem utolsó sorban azért, mert a WoT maga is erősen a kezére játszik ebben.
  • Animefox
    #23486
    Spanyol viaszt nem ő találta fel, de ő alkalmazta először jól :) így csak hálával tartozunk...
  • bgabor
    #23485
    Azt azért tegyük hozzá, hogy MMOk tíz évvel ezelőtt is voltak már, a WoT nem talált fel semmit, csak jól vegyítette a bevált elemeket, és hozzárakott egy (kezdetben) élvezetes játékmenetet. Amit azóta is peccsről peccsre rontanak le egyre durvábban. A Free to play üzleti modellt se ők találták fel.
  • Droughert
    #23484
    Annyira még nem csappant meg, tudtammal folyamatosan emelkedik, szóval elmondható, hogy van igény a hasonló játékokra. Ha GF-kijön, valószínűleg lesz csökkenés, de a 100k+ aktív játékos nem lebecsülendő, bőven elfér egymás mellett mindkét játék, sokkal kevesebb játékos is eltartotta eddig is játékot.