38447
  • SigS
    #38367
    Jókor lőttem el :D



  • asolyom
    #38366
    Jut eszembe. Korábban szó volt, hogy vadászoknál az "Életerőt", és a "G-erő tűrőképességet" érdemes húzni. De mi van pl. a "Látótávolsággal"? Ez mennyire hasznos, vagy nélkülözhető? Gondolom, hogy az "Éberség" és az "Állóképesség" hanyagolható.
  • asolyom
    #38365
    Nem nagyon érdekel a statisztika, max. a játékon belül megnézem, hogy melyik gépemmel mennyi légigyőzelmem van. A MiG esetében csak azt akartam kiemelni, hogy a WT-ben (csakúgy mint a valóságban az orosz fronton) a légi csaták zöme kis magasságban zajlik, ahol a MiG nem tud úgy teljesíteni, mint akár pl. a Jak-1. Ez utóbbi jóval kellemesebben repülhető, mint a MiG-3, legalább is számomra. Hiába hasít a MiG 8000 m-en 670 km/h-val, ha a légiharcok zöme 2000 m alatt van, ahol meg úgy mozog, mint egy sebzett víziló, bármi lehagyja, és bármi leforogja. Ezért kénytelen vagyok nagyobb magasságból operálni, ami által sokkal kisebb beleszólásom lehet az eredménybe, ha a gépek 90%-a a földközelben tartózkodik. Maximum egy-egy magasabban repülő bombázót szedhetek le, vagy éppen a csatába frissen belépett gépeket, akik még nem kezdték el zuhanásban géppuskázni a földi célokat.
  • Kályha
    #38364
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Isten ments, hogy kötekedni akarjak, de miért ennyire fontos a statisztika? Az ég világon senki nem fogja látni (és legkevésbé érdekelni), itt nincs wn8 meg egyéb listázások. Van vmilyen béna stat-oldal, de a kutya nem törődik vele.
  • asolyom
    #38363
    Kifulloztam a MiG-3-15-öt is. Nem rossz gép, de pechem van vele. A kill ráta 1.44, de győzelmi arány csak 11%. Hiába megy vele jól, ha a csapat bénuska, és nem lövi a földi célpontokat. Nagy hátránya a MiG-nek, hogy földközeli harca egyáltalán nem jó, így nem tudok annyit hozzátenni a csapathoz, mint pl. bármelyik I-16-tal.
  • PLaci #38362
    Nem teljesen ugyan az a kettő, a prém pl. lassabb és lassabban fordul.
  • asolyom
    #38361
    Van valami értelmes magyarázat arra, hogy az I-153 M62-nek 2.7 a BR, a Zsukovszkij változatnak meg csak 1.7?
  • asolyom
    #38360
    A törékenységük mellett a fegyverzetük sem túl acélos a japán gépeknek, így viszonylag nehéz velük killeket gyűjteni.

    Ma pl. az I-16-okat húztam, és három is van (5, 10, 18) most belőlük kifullozva. Ezek brutálisak tudnak lenni 1.7-2 BR szinten a 4 db géppuskával, és a jó kis gyújtó lőszerekkel. A type 10-el 16 csata alatt 24 ellenséges gépet szedtem le.
  • asolyom
    #38359
    Na de nekem kell a Hayabusa, már csak a nevem miatt is. :-)
  • SigS
    #38358
    Egyetértek, aztán 3 BR-nél rá is kell hagyni :D
  • Kályha
    #38357
    Én is elsősorban az angolokat javasolnám kezdőnek. Mid/High-tier Spitekkel már a BnZ és az energiaharc is hatékony, lehet gyakorolni és "B" terv is mindig marad a jó manőverezhetőség és turn miatt. Persze ez utóbbi már nem a japókkal szemben :)
  • PLaci #38356
    Én a japánokkal AF -ben megáltam BR 3.7 -en, ezzel a felállással:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    A prém gépeket nem GE -ből vettem, hanem Warbond -ból szereztem.

    Amint látható nem sokat repülök velük, elég gáz szinten vannak a crew skill szintek.


    Agilisak, a legtöbb jól fordul, de nagyon sérülékenyek.
    Utoljára szerkesztette: PLaci, 2017.07.16. 06:29:32
  • bgabor911
    #38355
    Kezdő repülősknek éppen hogy a fordulóharcra épített japán gépek és a brit spitfireek ajánlottak. Amit kerüljön, azok a német és az amerikai gépek. Mindeegyik technikás BnZ gép, realisticban semmi sikerélménye nem lesz velük.
  • SigS
    #38354
    Hagyd a japánt... (saját vélemény) Spojler! :D
  • asolyom
    #38353
    Egyébként ez az D3A1 egy élvezhető jószág, mivel minden küldetésben földi célokat kell támadni, és ezzel jól lehet boldogulni, ha sikerül a vadászokat elkerülni. Eddig 9 csatában 53 földi célpontot ütöttem ki vele. Volt, hogy egy 250 kg-os bombával ötöt. És bombázó létére elég mozgékony is. Most majd a Ki-43-at kezdem húzni. Így van most négy aktív gépem, 1.7-1.7-1.3-1.3 BR-el.
  • ikarus44
    #38352
    Az is bőven jó. Kell is, mert a vadászok ált. a pilótára mennek. Bár a Japó gépeknél nem erős a légvédelem így azt nem éri meg fejleszteni.
  • asolyom
    #38351
    Na jó, de az mit jelent a pilótára és a lövészre vonatkozólag? Én az életerőt kezdtem tolni.
  • ikarus44
    #38350
    Bombázó legénységhez megfelelő
  • asolyom
    #38349
    Valami böngésző probléma lesz, mert a Firefoxban működik, a Chormeban nem.

    Más. A D3A1-re milyen legénységi képességeket javasoltok?
  • ikarus44
    #38348
    Jó nálam. Megint próbáld meg
    Utoljára szerkesztette: ikarus44, 2017.07.15. 17:06:10
  • asolyom
    #38347
    Csak nálam használhatatlan a live.warthunder.com? Skint szeretnék leszedni, de nem működik normálisan az oldal, mindig újratölt.....
  • PLaci #38346
    Alapból 4 legénységet kapsz. Az 5. csak 50.000 SE, a 6. 200 GE, a 7. 500GE, a 8. 800GE.
    Mivel nekem nincs 7 -nél több legénységem egyik nemzetnél sem, így a továbbiakat nem tudom megmondani. ;)

    Én a helyedben minnél előbb megvenném az ötödiket. Nem rég szereztem egy kis aranyat, hogy megvehessem a németekhez a 7. legénységet, és kb. foghúzás szintűen szar volt grind -olni crew xp -t, hogy húzzam a skill -eket, főleg AF -hez.
  • SigS
    #38345
    50000 SE után asszem 500 GE lesz a következő :D
  • PrasCo
    #38344
    Esetleg az még bekavarhat, hogy lehetnek "zuhanóbombázó-szerű" gépek, amik viszont valójában "level bomberek" (most hirtelen a japán első hordozófedélzeti torpedóvető gép ugrott be, ha arra bombát raksz, akkor azt vízszintes repülésből lehet oldani, így akár a vízfelszínen is meg tudod pattintani, de használhatod nagy magasságból, optikával is). Ha ilyennel zuhanóbombázni próbálsz, gondolom, teljesen el is tűnhet a célkereszt. Tesztrepülésben ezt ki tudod próbálni, meg variálhatod (zuhanóbombázónál) az állásszöget és a magasságot, látni fogod, hogyan érnek össze a célkereszt szálai, amikor a körülmények ideálisak oldani.

    Szerk.: Én a helyedben kifizetném az összes silver-es legénységet, úgyis eljön az a pont, amikor a következő slot golden eagle-ért vásárolható. Úgy rémlik, az utolsó "ezüstös" hely sem kerül különösebben sokba.
    Utoljára szerkesztette: PrasCo, 2017.07.15. 12:47:17
  • asolyom
    #38343
    Van vmit slot korlátozás, hogy hány gépem lehet? Mondjuk 50k-t már nem szívesen adnék egy új legénységért pillanatnyilag.
  • ikarus44
    #38342
    "Ja értem. Tehát ha van mondjuk 3 garnitúra legénysége, akkor mindhárman hasonló BR-gel rendelkező gépre kell ültetni."
    Igen, de mivel az AF részében addig tudsz harcolni, amíg van géped így érdemes először a lehető legtöbb slot-ra gépet rakni.

    "Más, a zuhanóbombázóknál néha eltűnik a célkör AB-ben. Hogy lehet ezt visszahozni? "
    A zuhanóbombázóknál akkor jön elő a célkereszt ha zuhansz, vagy ha közel a föld.
  • asolyom
    #38341
    Ja értem. Tehát ha van mondjuk 3 garnitúra legénysége, akkor mindhárman hasonló BR-gel rendelkező gépre kell ültetni.

    Más, a zuhanóbombázóknál néha eltűnik a célkör AB-ben. Hogy lehet ezt visszahozni?
  • wollnerd #38340
    Így van. Én is inkább mindig az 1-2 BR-nél maradva csatázok/bombázok az amerikaiak és inkább az oroszok oldalán. :)
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2017.07.15. 11:05:23
  • WinT
    #38339
    Semmi akadálya, hogy alacsonyabb szintű gépekkel játsz, csak ne rakj mellé nagyokat és mehet a fun. Nekem is vannak már 6.0+ BR-ű gépeim, de sokszor visszamegyek kisebb szintekre játszani.
    (Ott a sikerélmény is több, mert azért jönnek szembe kezdők is. Fentebb már túl sűrűn elpicsáznak a profik. :D )
    Utoljára szerkesztette: WinT, 2017.07.15. 10:23:58
  • asolyom
    #38338
    Ahogy látom ennek a BR rendszernek megvan az a hátránya, hogy nem nagyon lehet, vagy érdemes megtartani alacsonyabb csataszintű repcsiket, ahogy az ember halad felfelé a fejlesztési fán. Itt van pl. az A5M4, amit szívesen megtartanék, és időnként elővennék. Már csak azért is mert most szedtem le hozzá egy jó kis skint.
  • asolyom
    #38337
    Köszi. A RS/SB megoldást sejtettem, csak az AB lehetőség érdekelt.
  • PLaci #38336
    AB -ben alapesetben Z -t kell nyomni, RB/SB -ben meg le kell szállni a saját reptérre. :)
  • Kissssss0 #38335
    ha jól emlékszem akkor a z gombbal lehet újratölteni.
  • asolyom
    #38334
    Köszi a tippeket mindenkinek.

    A harc szünetében, hogy lehet fullra tölteni a géppuskákat (AB)?
  • ikarus44
    #38333
    Az AI-nál ezt is megakartam említeni, de nem akartam még most az elején esetleg összezavarni. De amúgy igen, pl. a Német gépeken semmi haszna az önvédelemnek, szemben az Amcsikkal, így előbbinél én sem húznák lövészt.

    "-Vadásznál vitality, g-erő, esetleg awareness, de azt nem fogod észrevenni..."

    Igen, ezért sem írtam az awreness-t

  • SigS
    #38332
    Ha újra kezdeném akkor javaslat :
    - Ne cserélgesd a vadász / bombázó slotokat
    - Vadásznál vitality, g-erő, esetleg awareness, de azt nem fogod észrevenni...
    - AI célzás nem rossz, de típusoktól függően is bénak vagy erősek a lövészek. Pl TU14T lövésze hiába fullos nálam, semmit nem talál el, max ha közel jön az ellenfél. TU4-es meg gyárilag tuningolt,közel se lehet menni hozzá, egyből leszednek.
    -Logistical : a repair rank/speed ami észrevehető, esetleg a weapon maintenance, pontosabb lesz a bombázás.
  • Fura Alak
    #38331
    Az csak BR2.3 -ig jön elő, felette már más a szórás.
  • asolyom
    #38330
    Egyébként az az olasz Ba-65 1.0 BR-el nem rossz darab. Legalább is a fegyverzete ezen a szinten baromi ütős. Csakúgy mint a CR-32bis a maga négy géppuskájával.

    Egyébiránt van árkádban másfajta küldetés, mint a földi célpontok megsemmisítése? Ez így nem túl változatos, hiába rotál 3-4 térképet.
    Utoljára szerkesztette: asolyom, 2017.07.12. 20:47:05
  • ikarus44
    #38329
    Ha csak zuhanóbombázót, vagy bombázót tartasz azon a sloton, akkor húzhatod egyszerre a pilóta mellett a lövészt is. Leginkább a pontos célzásra kell menni nála. (Bár a Stukáról nincsenek jó emlékeim)
  • asolyom
    #38328
    Megvettem a Ju-87 B-2-t. Itt hogy érdemes a legénységet képezni?