38447
  • JethroHUN
    #30008
    P38G mennyire ellenfél a Spitfire Mk2-nek?
  • bgabor
    #30007
    "Ezt inkább fogalmazzuk úgy, hogy önállóan külföldi tudósokkal. Amit az USA itt leginkább önállóan csinált, az a környezet, pénzügyi háttér megteremtése, amiért tudósnak lenni az USA -ban jó. Jómagam sem értek sok dologhoz, de ha lefizetném a megfelelő embereket, "nekem is lennének" találmányaim kis közhellyel élve."

    Ja, te azt hiszed akkor hogy Teller meg Neumann magyar tudósok voltak, Einstein meg német, mi?

    Én szerintem egy tudós annak az országnak a tudósa, ahol élete nagy teljesítményeit eléri, amelyik ország hozzásegíti ehhez, ahol él és alkot. A huszadik század első felének USÁjában meg, ahol mindenki valahanyadik generációs európai bevándorló családból származott, pláne nem számított ez. Valamiért amelyik tudós eljutott az USÁba, soha többet nem akart távozni onnan.

    Az USÁnak volt annyi esze hogy megbecsülje ezeket az embereket az intellektusuknak kijáró módon, állampolgárságot, jó életszínvonalat, stabil hátteret tegyen mögéjük, ők pedig meghálálták a törődést, és eszükbe se jutott volna soha hazamenni az USÁból egy rövid rokonlátogatásnál hosszabb időre. Összehasonlításképpen, a náci németország faji/vallási alapon elüldözte a legjobb tudósai jó részét, a szovjetek meg politikai alapon üldözék el őket(pl:Igor Sikorsky, a helikopter atyja, szintén amerikában futott be).
  • Micsurin
    #30006
    http://www.cyborggaming.com/prod/v1stick.htm ebben van Z tengely ? mert sikeresen megöltem a geniust....Valahogy leszakadt a kalapkapcsoló , de azt sem értem , hogy hogyan vagy milyért
  • bgabor
    #30005
    Korall jól érzékelhetően csak műkedvelő a témában, ez az az emberfajta aki azt szokta mondani, hogy az AK-47 a német STG-44 másolata, merthogy számára kívülről hasonlítanak egymáshoz. Arról hogy a két fegyver belső felépítése, de még a működési elve is eltér egymásról, meg nem tud, mert annyira már nem tájékozott a témában. No comment.
  • bgabor
    #30004
    Ja, hogy te annyira műkedvelő vagy a témában hogy azt hiszed hogy a repülő szárny, mint elgondolás a repülőtervezésben az a németek találmánya? Akkor olvasgassál. Például Jack Northrop munkásságáról. Valójában 1920-as évek óta folyt kísérletezés a repülő szárny koncepcióval, jó néhány ilyen gép is születetta Go229 előtt, köztük több amerikai és szovjet is.

    Egykét dolgot kiemelnék a linkelt szócikkből:
    The flying wing configuration was studied extensively in the 1930s and 1940s, notably by Jack Northrop and Cheston L. Eshelman in the United States, and Alexander Lippisch and the Horten brothers in Germany.

    Early examples of true flying wings include:
    The Soviet Boris Ivanovich Cheranovsky built and tested tailless flying wings, from 1924 gliders, eventually also powered BICh-3.
    Frenchman Charles Fauvel designed the AV3 glider, successfully flown in 1933,[10] featuring a self-stabilizing airfoil on a straight wing.[citation needed]
    The German Horten H1 glider flown with partial success in 1933, and the subsequent H2 flown successfully in both glider and powered variants.[11]
    The American Freel Flying Wing glider flown in 1937.[citation needed]
    The American Northrop N-1M of 1940.[12]
    The American Northrop N-9M of 1942.
    The German Horten Ho 229 of March 1944—the world's first twin jet engine pure flying wing
    The British Armstrong Whitworth A.W.52G of 1944, a glider test bed[13] for the later Armstrong Whitworth A.W.52 jet-powered version.[14]
    The American Northrop YB-35 of 1946.
    The American Northrop YB-49 of 1947.
  • Ninju
    #30003
    Hát a két gép alakja hasonló, de több közös nincs bennük. Ennyi erővel ezt el lehetne mondani a P51-ről és a Bf-109-ről is.
  • Zuikaku
    #30002
    Ja. Mikor a németekkel repültem tegnap folyton ilyeneket fogtam ki. Váltottam angolra akkor meg az összes a fejem fölött cikázott.
  • Coral Springs
    #30001
    A sokat emlegetett B-2 például.

    "önállóan fejlestzi a haditecnikáját" Ezt inkább fogalmazzuk úgy, hogy önállóan külföldi tudósokkal. Amit az USA itt leginkább önállóan csinált, az a környezet, pénzügyi háttér megteremtése, amiért tudósnak lenni az USA -ban jó. Jómagam sem értek sok dologhoz, de ha lefizetném a megfelelő embereket, "nekem is lennének" találmányaim kis közhellyel élve.
  • bigfootHUN
    #30000
    Kivéve ha olyan gyíkokkal hoz össze az MM akik azt hiszik hogy a 109-es egy alacsonytámadó gép és nekiállnak artyra vadászgatni...
  • bgabor
    #29999
    Pontosan melyik modern gépe is épül német alapokra?
    Az USA a második világháború óta önállóan fejlestzi a haditecnikáját. Elvéte előfordul olyan hogy ha a szövetségese fejlesztése jó akkor azt licencgyártásban átveszi (M9 Beretta, Harrier stb) de ennyi. Nem lop másoktól.
    Ellenben az oroszoknak a hidegháború során az szinte összes nagyobb technikai fejlesztésük a nyugattól, elsősorban az USÁtól lopott technológia.
  • Coral Springs
    #29997
    És az USA mit csinált, csinál a mai napig ? Egyes gépei máig német alapra épülnek, arról nem is beszélve hogy kiszipkázza a tudósokat a világból.
  • darki81
    #29996
    mindegyiknek van előnye és hátránya, szerintem jó ez így
  • Micsurin
    #29995
    Egyre erősebbek a németek.... p47 esből kb 500 lőszert lőttem a gyerekbe (bf109 g2) meg se karcoltam , megfordul és 1 sorozatból kivégzett....
    mikor nerfelik egy kicsit őket ? -_-
  • bgabor
    #29994
    Az ám. És a változatosság kedvéért ennek a LA-15nek a hajtóműve az angol Rolls Royce Derwent másolata, míg a MiG-15 hajtóműve a Rolls Royce Nene másolata. Orosz high tech, tudjátok.
  • gstup
    #29993
    Jajj,Istenem.Persze.
  • Fura Alak
    #29992
    Millió más.
  • Fura Alak
    #29991
    Mert pl. kilövi a pilótát, és a gém szerint az a Joker..... :(
  • Micsurin
    #29990
    Például ? a grafikusoknak mi jobb dolguk lenne ?
  • gstup
    #29989
    Nagyszerű.Egy újabb orosz jet.De minek?Természtesen világháború utáni...Lenne jobb dolguk is.
  • a.carkey
    #29988
    tedd vissza egérre! Legbalabb fül.
  • Micsurin
    #29987
    Valamit elbuzeráltam a beállításokban és most mousejoytickot érzékel ha egérrel megyek.... mit állítsak vissza , hogy megint az a kis körös megoldás legyen ? :D
  • Zuikaku
    #29986
    Igen, igen. Nem elég, hogy jobban emelkednek de még 1000 méterről is indulnak. Mindegy. Szeretem a kihívásokat. Csak hát egy jó messzer pilóta ellen 1v1-ben semmi esélyed nincs, csak akkor ha nálad a magassági fölény.
  • bgabor
    #29985
    Ennél az eventnél a britek a reptéren kezdenek, az amúgy is sokkal jobban emelkedő németek meg a levegőből. Ez többnyire eldönti a csatát a németek javára. Ha randomba dobja be a gép, én már régen nem szállok fel Britain térképen hanem rögtön lépek is ki.
  • sulouos
    #29984
    A Yak-9T és K is fel van szerelve 37-45mm-esekkel.
  • vajakos21
    #29983
    yak 9?
  • Zuikaku
    #29982
    Ma a Brit eventen az Mk 1-es spitemben üldögélve rákellett jönnöm a messzerek felsőbbrendűségére, pláne ha a pilótájuk nem adja fel az energia harcot. a meccs közepére 4 vs 4 felállásban maradtunk, a végére pedig 1 vs 1 ben voltam egy messzerrel. Az egész 60 perces csatát végignyomtam. Nem tudtam vele mit kezdeni, ő rám csapott, én kifordultam előle, ő tovább emelkedett én meg nem tudtam követni. Ez ment az utolsó 12 percben. Ráadásul a meccset is buktuk, hiába tartottuk a várost meg még voltak bunkereink.
  • darki81
    #29981
    Fejlesztés alatt: Repülőgépek és Fegyverzet kezelés
    La 15
  • csoszi87
    #29980
    Kivéve a cobrákat persze.
  • csoszi87
    #29979
    Tehát a jet Migek.
    Másiknál nem látok 37mm ágyút.
  • a.carkey
    #29978
    Komolyan, sok hülyével találkoztam már, de olyat még nem láttam, hogy 4000 fontos ledobása után jövök vissza egy Wellingtonnal, mögöttem egy Yak-9K, felettem 1 km-en belül három saját gép, szembe velem egy magasságban jön kettő, más enemy sehol, kérem, hogy segítsenek, még a célpontot is megjelölöm nekik, erre a szembe jövők mindketten két különböző irányba, a felsők tovább a semmibe, én meg szedjem le a TIER IIes fedélzetijével a Yakot. Naná, hogy vesztettünk, mert rajtam kívül senki sem bombázott le semmit.
  • vajakos21
    #29977
    bármelyik 37mm vagy afeletti tökéletes erre.
  • csoszi87
    #29976
    Az oroszoknak van olyan gépe, amely kimondottan bombázó vadász?
  • JethroHUN
    #29975
    Ez a battle of britan event ez baromság... értelme nincs mert csak a szopás megy a német gépek ellen.
  • Elar
    #29974
    Kérlek mondjátok meg, hogy mmiért van az hogy rommá lövök egy AR2-őt, minden motora ég, szinte már zuhan - és mégis egy másik gépé a kill? Aki CSAK PÁR HIT-ET ÉRT EL RAJTA?
  • vajakos21
    #29973
    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/101602-tactical-map-freeze/?hl=%2Bmap+%2Bfreeze#entry1900349
  • oOBALAOo
    #29972
    mapfagyás?nálam semmiféle fagyás nincs szerencsére.lehet nálad van a hiba.
  • vajakos21
    #29971
    Ezzel a hülye map fagyással is csinálhatnának valamit..
  • vajakos21
    #29970
    A különböző kaliber kezelés már régi álmom :) Írtam is régen....mondták, hogy soon .Remélem a dupla mustanghoz két pilóta kell :)
    Iwo jima event ...b24 troll day..Glo, Twi :)
  • bgabor
    #29969


    Another fighter-bomber variant was the Mosquito FB Mk XVIII (sometimes known as the Tsetse) of which 18 were purpose-built and 27 converted from Mk VIs. The Mk XVIII was armed with a Molins "6-pounder Class M" cannon: this was a modified QF 6-pounder (57 mm) anti-tank gun fitted with an auto-loader to allow both semi- or fully automatic fire. 25 rounds were carried, with the entire installation weighing 1,580 lb (720 kg). In addition, 900 lb (410 kg) of armour was added within the engine cowlings, around the nose and under the cockpit floor to protect the engines and crew from the heavily armed U-boats which were intended to be the primary target of the Mk XVIII. Two or four .303 (7.7 mm) Browning machine guns were retained in the nose and were used to "sight" the main weapon onto the target.
  • bgabor
    #29968
    A Mosquito jó lesz, a mostani is egy vadállat vadászgép, csak azzal repülök mostanság. Az nagyon jó lesz hogy végre tüzelhetünk majd külön a különböző kaliberű fegyverekkel!