38447
  • Fura Alak
    #30568
    Nem tudom a statisztikáimat fejből, de ma is volt egy csatám, ahol (mindkét csapat) sűrűjébe berepülve 4 kill -t szedtem össze A-20 -al...

    Stealth FTW!
  • vajakos21
    #30567
    Et a gazsi tényleg ilyen agyhalott? Iwo Jima speciál 2 napja. Épp csak usa-jap nem játszható..Nem hiszem el hogy nem direkt csinálják
  • Coral Springs
    #30566
    Lévén hogy nekem az Arcade volt az alapozó ez egy badarság. De valószínűleg nem én vagyok az egyetlen, aki AB 100-200+ óra után ment RB -be.
  • Coral Springs
    #30565
    Nem a kill az ami számít, hanem az arányok. Nem mindegy hogy pl 10 kill -t 1-2 csatából hozol össze, vagy mondjuk 5 -ből. Nem mindegy hogy 1-2 géppel, vagy behozol hozzá egy kisebb hadsereget. Akinél jók az arányok azok ésszel játszanak, aki ésszel játszik az (elvileg) helyt áll RB -n is.
  • WinT
    #30564
    Sose fogom megtanulni, hogy Beaufighter ellen nem megyünk head-ont...
  • Eisenberg
    #30563
    Nem azért kérdem csak... Basszus én már jóideje játszok (igaz volt 1,5 hónap kihagyásom meg volt, hogy csak úgy hébe hóba) de már kb fél éve nem mentem arcade-ba. Mondjuk én csak a Japánokat húzom ott is 3-as vagyok csak. Mindegy azon akadtam ki, hogy valakinek van 12k killje, és RB-n nem tud mit kezdeni magával. Nekem van 780 felszállásból (ebből 128 RB) 123 AB és 71 RB killem. Nem tartom magam jó játékosnak sőt, de azért furcsa látni, hogy valaki 12.000 killel csak szenved RB-n. Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy gyakorolj. Elejétől kezdve emelkedj, és ne menj rá olyan ellenfélre ami nagyon alacsonyan van. Kivéve ha az összes alacsonyan van. :) Head on-t kerüld el, és próbálj közel maradni a társakhoz. Lőszerrel spórolj ha olyan géppel mész amiben kevés van (pl A6M széria de a Ki-61-ekkel küldheted neki. Bár csak ésszel.) Én általában úgy szívom meg, hogy nagyon előre megyek, és mindig rámjönnek ketten hárman. Na erről leszokóban vagyok már, de nehéz tartani a sebességet Ki-61-el miközben emelkedek+sebességet gyűjtök. Esetleg nézz videókat, meg kérdezz itt. De szerintem majd belejössz Te. Mondjuk többet repültél HB-ban mint Én :D Amúgy ha több ágat húzol az nem jó. Ne a sok meg a jó gépekre menj rá, ismerd meg a gépet, tanulj meg vele játszani, és szeresd :) Én sem hagytam ott az 1-es Ki-43-asom, repülgetek vele vígan hiába vannak 3-as gépeim. Plusz nem minden vadász jó fordulózásra meg erre arra. Ezért mondom, hogy ismerd meg a gépeket. Az jó ha megismered más nemzetek gépeit is, és felméred, hogy na most ez jobban fordul mint Én akkor ez ellen más taktika kell. Vagy szimplán nem állsz le vele fordulózni (tipikus példa A6M széria). Mondom majd belejössz...
  • Sherman0070
    #30562
    Na meglett a Ta-152 :D
    Hb-ban nagyon troll :D
  • SovereignXY
    #30561
    Sajna jah...
  • bgabor
    #30560
    Lehetne neki akár egymillió arcade killje is, az Arcade csak egy FPS szerű játék repülőkkel, semmi köze a légiharc-tudáshoz, mint ahogy az ő példája is remekül mutatja.
  • Eisenberg
    #30559
    12.000 killed van Arcade-ban?
  • SovereignXY
    #30558
    De azért köszönöm mindenkinek!
  • SovereignXY
    #30557
    Azt mondjuk lehet fel kellett volna tűntetnem, hogy csak HB-ban vagyok iszonyat szar :) majd 12k felszállásom van arcadben kb ugyan ennyi killel. Lehetne több is de első acc és nem 2őt mentem bomberral. :D
  • Glo
    #30556
    Ezeket pedig akár ide a GYIK-ba is be lehetne linkelni. Igaz angol, de roppant hasznos:

    Az alapok. Nemzet választás, menü, fejlesztések, crew pontok stb..

    Tutorialok, Custom csaták, Árkád csaták és feladatok stb.
  • Glo
    #30555
    Ezeket a videókat lesd meg, sokat lehet belőlük tanulni.





    EnTak amúgy csinál most egy sorozatot, "How to play the game" néven, a következő videóiban már benne lesz az RB is valszeg.
  • bgabor
    #30554
    Menjél velük többet, sokkal többet. Ennyit tudok mondani.
  • SovereignXY
    #30553
    Mentem én velük is amcsik lehagynak mint a szart angolok kifordulnak és megeszenk. :)
    Van már vmi 200 csatám HB-ben és still kibaszott szar vagyok :D
  • bgabor
    #30552
    Erősen javaslom hogy egy barátságos, könnyű gépet válasszál a HB-val való ismerkedésre. Hagyd a németeket, oroszokat és az amerikaiakat is egyelőre.
    A japán A6M2/A6M3 Reisent ajánlanám. Azokkal repülj. Mire kimaxolod őket HBban, lesz némi fogalmad az egészről és lesz sikerélményed is bőven ami a továbbiakra hajtson. Sima fordulóharcos gépek, a legközelebb állnak az Arcadeban megszokott játékstílushoz. Ők fodulnak a legjobban és jó a fegyverzetük is.
  • SovereignXY
    #30551
    flaps. hazsnáljam ne, miylen állásban mikor. mit csináljak ha a magassági elúőny az ellenél van. Bár esetmeben midnegy így is úgy is meghalok. :)
  • SovereignXY
    #30550
    Na vki mondhatna nekem pár trükköt vmi értelmes videó tutorial, hogy hogyan boldoguljak HB-ban mert kikúrt balfazs vagyok hozzá.

    Hibáim:
    Nem tudok optimálisan fordulni. Vagy pőofázik az instruktor és ráng a gép vagy... ennyi :)
    Turn fightba keveredek megdöglök
    Megyek a magasba de vki mindig van felettem kiszúr és megdöglök
    Az ellen mögött maradni... nem megy lásd 1. pont.
    Ha mögém jönnek megdöglök mert esélytelen hogy kiforduljam mert fingom nicns mit csináljak. Barrel roll amit próbálgatok de egérrel sztem hátrányban vagyok vagy nem tudom irányítani rendesen mert instruktor insturkot.

    A másik. Egyes gépekkel mit csináljak? Német vs Orosz. Én midnegy melyik odlalon megyek megkúrnak. Mivel emelkedjek mivel ne melyikkel mit csináljak fingom nincs.

    De lehet csak simán kurva balfazs vagyok hozzá és a büdös életben nem fogok repülni. :)
  • Herold
    #30549
    Ezt nem tudom, milyen játékmódra értetted, de nekem AB-ben elég szépen irtják az ellent a gunnerek. Az accuracy és precision kb. 50-60 %-on áll és van rajta 30 bónuszpont.
  • Vaktermesz
    #30548
    Kiadásra, tehát végső verzióra tervezik a bombázó fülkéket, viszont a model és cockpit szerkesztővel amit 1.39-re terveznek tehetséges modellezők megcsinálhatják ezeket, így ha Gajin is minőséginek tartja bekerülnek, így ők is időt spórolnak és tudnak fontosabba dolgokra figyelni, hisz tudjuk, viszonylag kis gárda dolgozik náluk.
  • Susarc
    #30547
    a bombák borzalmasan broken romboló erővel rendelkeznek...1 tonnás bomba szerintem 4-5 harckocsit is kikéne ,hogy vigyen itt meg 5m-el arrébb dobot a tanktól csak HIT-et kapsz.....
  • rrally
    #30546
    kössz :)
  • vajakos21
    #30545
    csinálsz custom battlet sok ai val és be a közepébe.vagy missiot csinálsz és ott minden ai téged akar úgyis.
  • bgabor
    #30544
    Nincsenek legyengítve az orosz gépek, magas szinten elég decens gépeik vannak, a La-7B, La-9, Yak-3P, Yak-9P-t senki se becsüli alá. Egyszerűen többet kell gyakorolnod. Akkor kapásból tudnád például hogy a Spitfireeknek a végsebessége és a zuhanás közbeni sebessége a gyenge pontja.
  • rrally
    #30543
    nekem ami többször bevált Spit ellen ha nem tudom ki fordulni, földig nyomom a gépet WEP el egyenes vonalban lehagyod a Spitet mert végsebességre nagyon lassú nem egy Purshit gép.Majd ha elég távolság van Újra probálkozok.
    -A bombák romboló erejét azért kérdeztem mert (konkrét Tipus Do217 M1) 4db 500kg bombával 4 oldás a bombázó zona kiszedése ,de 2db 1000kg-al csak 3 oldás.Na mármost akkor az ARado234 3db 500 kg-os bomba nagyobb pusztító erő mint az 1db 1000kg és 2db 250kg os?? (mert ég nincs meg az 1000kg felfügesztő)
    -Még egy kérdés hol érdemes gyakorolni a gunner kézi célzást mert még nagyon nem megy??
  • vajakos21
    #30542
    A Total War modolosa csak pèlda volt. A lövész-pilota kabin kidolgozásra gondoltam én is.
  • Glo
    #30541
    A tavalyi nagyon állat volt :D
  • twi452
    #30540
    nana mindjárt itt az április kitudja most mit terveznek :D
  • Glo
    #30539
    Hja, de a TotalWar nem egy MMO. Mire összeszednéd azokat, akiknek ugyanazok a modok vannak fent meg is őszülsz..

    Itt olyan dolgokra kell inkább gondolni, hogy valaki unalmas szabad százóráiban lemodellez 3D-ben egy gépet, vagy egy pilóta fülkét, elküldi a Gaijinnak, akik azt szénné ellenőrzik hogy jó-e, és ha igen akkor a készítő jutalmazása után beteszik a játékba (miután írtak neki FM-et, de a hír szerint ennek a megírásába is beszállhatnak hozzáértők. A Clod-ban is állat nagy viták voltak a Spit(vagy hurri?) motorjának működéséről, valaki odáig ment h lemodellezte AutoCad-ben az egész motort h bebizonyítsa igazát, tehát vannak hozzáértő amatőrök).

    Nem lesznek itt Tie-fighterek meg X-wingek a maguk űrsiklós FM-jével és lézerágyúival, nem kell aggódni.
  • Glo
    #30538
    Ha összehasonlítási alapot akarsz akkor az AB=kocsmai tömegbunyó, az RB(HB)= karate verseny, az SB(FRB)=nindzsák harca.

    Hogy melyikbe akarsz belefogni az erősen függ az igényeidtől, a technikai hátteredtől és a felkészültségedtől :)

    Az AB-ban bármikor bárhonnan bekaphatsz egyet ha nem a szélén vagy a meccsnek. Az RB-re már kell tudás, de még lehet egérrel nyomni bőven, és nem nagyon vannak meglepetések az ikonok miatt. Az SB-n meg jó cucc kell (joy, headtrack minimum), és általában az győz aki előbb veszi észre, előbb azonosítja az ellenséget, a hátába tud lopódzni és az első csapással kinyírja, aztán eltűnik a semmibe.
  • vajakos21
    #30537
    Gunerre felesleges pontot rakni.A bomber gunner belsö nézet meg szerintem soha nem lesz ha gazsin múlik.Mindenki külsöböl játszik,igy felesleges idö és pénzköltés.Frbre jó lenne,de azok meg le vannak...
    Talán ha lesz modolási lehetöség, valaki nekiül.A Total War is a modoktól lesz/lett igazán jó.
  • Susarc
    #30536
    na most ,hogy ezt elmondtam 1 shotoltam egy vadászt a másiknak meg levágtam a szárnyát......kb hetek óta első gunner killjeim LOL
  • Zozzancs
    #30535
    srácok melyik az a játékmód amiben általában játszani szoktatok? nem tudom, hogy HB-t játszak e vagy RB-t, ha fejleszteni szeretném pilóta tudásom :D
  • Glo
    #30534
    Valszeg ők is gunnerből lőttek rád :)

    Az ai gunner jelenleg csak radarnak jó. Mikor elkezdenek kelepelni hátra kell ülni aztán saját kezűleg osztani az áldást, más esély sajnos egyelőre nincs. Pedig nekem is ki vannak maxolva.
  • Susarc
    #30533
    engem 1 km ről azonnal kilőnek,kilövik a motort,leszakítják a szárnyat,de az én 900-as ACE meg EXPERT crew-om baxik még elkezdeni is lőni! ellenben azonnal halnak amint beülök én a gunner helyre......
  • Susarc
    #30532
    én már annak is örülnék,hogy a szájbaveretes gunnerjeim akik kivannak maxolva elkezdjenek LŐNI!!!!! ha az ellenfelem lőtávolba ér!!!

  • Coral Springs
    #30531
    Szóval ez a rajongói tool nem egy olyan dolog lesz, hogy mindenki szétalakítja magának a játékot ? Így jobban hangzik, mert már azt hittem...
  • Coral Springs
    #30530
    Ezt az ollózást leginkább azok szopják be akik türelmetlenek. Ha a Bf 109 felhúzza, majd visszacsap rád esélyed sincs lévén hogy ő van magassági fölényben, te pedig jelentősen lelassultál a manőverezéshez. Ehelyett nagyon le akar lőni de nem tud, az-az elkövet egy orbitális hibát.
  • Amaymon
    #30529
    BoS-ban is hasonló gunnert csináltak IL-2-esre.

    Itt sem lenne akkora meló, ha nem lenne tömérdek sok gép. Szerintem ha rászabadulnak majd a rajongó modderek, ganjin 1-2 jól sikerült elemet beemel biztosan, max módosítanak kicsit rajta és oda dobnak nekik pár ezer aranyat. :)