38447
  • Glo
    #31048
    Kétlem hogy oroszék meg Nato-ék a krím miatt egy más nemzetekre kiterjedő konfliktust is kirobbantanának. Krím lakossága 70%-ban orosz, naná hogy "haza" akarnak menni mihelyt lehetőség adódott.
  • Coral Springs
    #31047
    Az helyzet hogy az oroszoknak nem csak a Krím félsziget kell elsősorban. Putyin nem hátrál - a második bekezdéstől olvasd.

    Gyakorlatilag az oroszok fenntartják maguknak a jogot, akár kelet Ukrajna bekebelezésére.
  • Amaymon
    #31046
    Én is hasonlóra számítok, ha valami váratlan elem nem játszik be.
  • Her Laca
    #31045
    Nem nézlek le:)
  • WinstonTheWolf
    #31044
    Na az még gyönyörű lenne, Nato tagországként Orosz állomáshely.
    Nagyon bízok benne hogy semmilyen formában nem keveredünk bele ebbe a balhéban, nem hiszem hogy jól tudnánk kijönni belőle.
  • Amaymon
    #31043
    Ne nézz le fogalmad sincs ki vagyok és mennyit tudok arról. Attól hogy itt viccelődök. Egy public fórumra ennyi elég is.
  • Her Laca
    #31042
    Itt nem semlegességről van szó. Ha a Nato bekeményítene (NEM FOG!!!) akkor nincs mit tenni. De magunknak csinálni a bajt marhaság.
    Oroszok szépen kb puskalövés nélkül megszerzik maguknak a Krim et ,a nyugat pár napig berzenkedik ,aztán ennyi.
  • Amaymon
    #31041
    "csak nehogy két tűz között találjuk magunkat..."

    Na igen az lenne a szép a titkos háttérpaktum miatt ruszki állomáshely lennénk :o
  • Her Laca
    #31040
    Az a jó,hogy fingod nincs milyen helyzetbe keveredtünk mi majdnem annó a Jugó problem idején. És ezt a lehető legkomolyabban mondom. Higgyé nekem!
  • Coral Springs
    #31039
    Ezzel a semlegességgel egyrészt az a problem hogy benne vagyunk a NATO -ban, másrészt az ország stratégiai helyen fekszik. Így még ha nagyon akarnánk se lehetnénk semlegesek, nem ismerné el senki se. Egy Svájc például lehet semleges, ott van fenn az Alpokban, a kutyát nem érdekli.
  • WinstonTheWolf
    #31038
    OFF:
    Kerülhetünk még érdekes helyzetbe amiatt hogy nagyba haverkodunk a Ruszkikkal, közben pedig NATO és EU tagok vagyunk, csak nehogy két tűz között találjuk magunkat...
  • Amaymon
    #31037
    Max olyan helyzetbe keverdnénk, mint Yugó idején. Krím kell nekik. Ide nem gyünne senki, csak állomáshely lennénk.
  • Coral Springs
    #31036
  • Her Laca
    #31035
    Igen a 40 es korosztályig még menne. És a többi?:)))
    De ne is kelljen megtanulniuk én aszondom.
  • WinstonTheWolf
    #31034
    Hoppá átsiklottam a hozzászólásod fölött, tehát a lényeg az hogy a régihez képest átalakították a rendszert, lehet hogy jobb és igazságosabb így de még szokni kell.
  • twi452
    #31033
    Szerintem max kamerás hobbi rc koptereket sikerülne idehaza :D természetesen saját pénzből saját felelősségre :)

    A killrendszer mindig tudott érdekes dolgokat csinálni.. ez van hozzá kell szokni és annak örülni, hogy leesett az ellen egyáltalán valahogy :)
  • vajakos21
    #31032
    Mindkét fél azt szeretné valszeg,hogy a másik oldalt erösitsük ismerve az elmúlt háborúkat.Mindig sikerült rossz végére állni...
  • Torzonborz
    #31031
    Ippeg akartam írni hogy ha esetleg lesz valami akkor ideje lenne már semlegesként kimaradni belőle. Talán egyszer azzal jól járnánk.

    Amúgy Kala tisztítás talán még menne. :D
  • WinstonTheWolf
    #31030
    Én sem értem hogy milyen logika szerint működik a rendszer, a konkrét eset amin kiakadtam a következő:
    Csapattárs egyedül püföl egy b25-öt betalál egy párszor de semmi komoly, majd a b25 leszedi, ekkor érek én oda (egyedül!) teljesen szétdarálom szerencsétlent és beadja az assistot, holott nyilván én vittem be az utolsó és halálos lövést mivel senki más nem volt a közelben.
  • Amaymon
    #31029
    Drónokat elirányítok én szívesen fotelból :DDD
  • Her Laca
    #31028
    Ez viccnek is rossz.
    Bár nem ide tartozik,de maradjunk annyiban,hogy jelenleg az a legjobb az országnak (és nektek is) ,ha szépen kussol mindenki és nem ártja bele magát egyik oldal javára sem. Nem a mi dolgunk,érdemben semmit sem tudunk változtatni,akármit mondanának az előbb utóbb a kárunkra válna. Meg kéne már tanulni,hogy nem kell mindenbe beleártani magunkat. Egyszerűen nem vagyunk tényezők,másodsorban semmilyen katonai súlyunk sincs,de szó szerint semmilyen.
    Teszem azt ha behívnák a férfi lakkosságot akkor már azzal is bajban lennének hogy meg kéne tisztítani egy fegyvert ,a többiről nem is beszélve. És még technikánk sincs:)
  • twi452
    #31027
    A szomszédos problémákra célzott, a kérdés, hogy melyik oldalon harcolunk majd :D Viktorunk most épp ugye Putyinnal bújt ágyba..:D
  • Her Laca
    #31026
    Milyen behívó? Ezt most nem értem.:)
  • Her Laca
    #31025
    Természetesen. Repülés közben a szárny libeg ,csavarodik stb ,ergo ami fegyver oda van helyezve az sose lesz pontos. Nem véletlen,hogy az amik pl inkább a kiskalát tették bele a szárnyakba,hisz a sok lőszer meg a szárnyakban a 3-4 fegyver kompenzálta a pontatlanságot ,lévén lőtt olyan felhőt amibe ha belekerült valaki az nem örült.
    Pl a Fókánál is megfigyelheted,hogy a két 20 ast a szárnytő közelébe helyezték,persze volt még a külső 20 -30 as is ,de azokkal inkább bomberekkre mentek ugye amik nem manővereztek .
  • csoszi87
    #31024
    Ki-45 szériához milyen legénységi skillek ajánlottak?
    Van 6000 skill pontom.
  • Coral Springs
    #31023
    Remélem jól kitanultátok a technikát és a manővereket gyerekek, ha kapjátok a behívót verni kell majd az asztalt hogy pilóták akartok lenni.
  • Amaymon
    #31022
    Mér volt pontatlan az erőhatástól deformálódott?
  • Amaymon
    #31021
    *critikalt
  • Amaymon
    #31020
    "Srácok most ez mi újabban hogy azért is assist jár ha én lövöm le az ellenséget, de a csapattársam előtte már belelőtt?"

    Ha ctitialt lőtt belé korábban (akár fél órája) mindenképp övé a kill. Ha csak belesebeztél 30 mp-en belül tied a kill, ha valami történne vele és nem lelövik.

    De van olyan kill is ez új fícsör, hogy kilövöd a bomber egyik motorját az begyullad és az égés magával visz pár dolgot plusszban critikalt kap és tied a kill. Ez előfordulhat fighterrel is ott a szárnya (törzse?) gyullad meg és szépen lassan leég.
  • Her Laca
    #31019
    Osztán ha még lemodelleznék a szárnyakra ható erőket :) Hírhedten pontatlanok voltak akár a spit akár a BF ek ,de bármi más gép szárnyfegyverei,főleg manőverező harcban. Ha jól rémlik talán Günther Rall mondta,hogy bár ott volt a 20 as a szárnyban az Angliai csata idején neku,de nem nagyon szerette használni pont ezekért.
    Nem véletlen,hogy a németek annó a fegyvereket megpróbálták a gép orrába zsúfolni. Vagyis ezt preferálták.
  • MaRee
    #31018
    Ez az összetartás akkor a guns targeting distance lenne?
  • Glo
    #31017
    Persze. Amin a gépgörzsön van abfegyver azzal konkrétan előre lősz, amin a szárnyon azzal meg "keresztbe" az összetartás függvényében. Ezért rakom én a maxra az összetartást a szárny ágyúkon is, akkor kb párhuzamosan lő az is.
  • PLaci #31016
    Azon lövegek, melyek a gép közép vonalától (minél) messzebb vannak, azok jobban széttartanak. Az összetartás távolságát lehet állítani.
  • MaRee
    #31015
    Lehet hülyeséget mondok most, de valamit nem értek. Konkrétan észrevettem, hogy a szarabb gépeimmel jobban teljesítek a csatákban, mint a jókkal. Nem értettem a dolgot, aztán észrevettem, hogy azokkal a gépekkel könnyebben érek el találatot, amiken az MG nem a szárnyon van, hanem a gép "testén" középen. Ezt más is észrevette már?
  • Coral Springs
    #31014
    Ezt nem gondoltam volna hogy összejön, gépágyúval se könnyű nem hogy 37mm -essel. Kb 820 méternél kezdtem el lőni, hatalmas kill.

  • Brenor
    #31013
    Azért mert neki jár a kill. Ha valaki telenyomja critical-al az ellent, te meg adsz neki egy sima hit-et mielőtt lezuhan akkor neki jár. Kivéve persze ha pont a pilótát lövöd ki, mert akkor egyértelműen neked jár.
    Nem vagyok benne 100%-ig biztos, de vagy annak adja aki a legtöbbet, sebezte bele, vagy aki a legtöbb critical-t adta, vagy aki az utolsó critical-t adta. (Ha valaki a pilótát kilövi akkor nincs számolgatás mindig ő kapja)
    Valamelyik a 3 közül, de majd valaki okosabb megmondja melyik. Én az utolsóra tippelnék.
  • PLaci #31012
    Egy kis AB bohóckodás P-40 -el tegnapról:

  • PLaci #31011
    Volt ma olyanom, hogy MC 202 -vel rárontottam magasan egy Ju-87B -re, majd minimum 3 teljes tár, és a teljes magasságunk elvesztése után, jött egy LaGG, és egy lövéssel elintézte....
  • WinstonTheWolf
    #31010
    Srácok most ez mi újabban hogy azért is assist jár ha én lövöm le az ellenséget, de a csapattársam előtte már belelőtt?
    Ez nagyon durva, eddig is szar volt ez az assist rendszer, ezek szerint most még tovább rontottak rajta.
  • PLaci #31009
    Úgy tűnik erősítettek a Destroyer -eken... úgy szednek le, mintha valami hőkövető rakétával tüzelnének...